Jiayu G3 - FW/ROM/ROOT[Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
numi
Androiďák!
Příspěvky: 313
Registrován: sob 16. říj 2010 23:52:02
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Edge 6.0.1 M
Tablet: Sony Xperia Z2 Tablet 6.0.1 M
Rom: G935FXXU1BPLB
Bydliště: Pardubice

[Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od numi »

No konečně se ozval první z blanických rytířů, který všechny svou počeštěnou ROM spasí a na ty nehodné (to jako mě, HunCZ) ukáže prstem jako na kacíře. Své důvody pro nešíření zdrojů pro tvorbu CZ jsem již vysvětloval u ZTE V970, nicméně abych ukázal i to, že zase tak zlý nebo sobecký nejsem, naučím vás všechny na tomto fóru, jak si můžete jednoduše přeložit jakoukoliv ROMku pro jakýkoliv telefon, kterou budete mít k dispozici v .ZIP (podmínka) a potom budete stejně dobří jako kolega, který mne jmenoval. Hlavním důvodem není se s někým přetahovat o to, kdo je či není lepší, ale místo somrování počeštěných ROMek začít kolektivně něco dělat, utvořit komunitu, která si toto vše bude společně vytvářet a navzájem si pomáhat s tvorbou tak, jak to funguje na ostatních fórech. Tak pojďme na to: 1) Sežeňte si program jBart v0.5.8; v něm na záložce Settings nastavte odpovídající časové pásmo a ve spodní roletce češtinu 2) Stáhněte si ROM v zipu, kterou chcete překládat (nebo si ji vytáhněte z telefonu); je-li tato ROM odexována, je nutno ji nejprve přes jBart deodexovat, aby negenerovala chyby 3) Načtěte ji v jBart do kolonky ROM Translation a zatrhněte MIUI ICS-JB; tím se vám zpřístupní možnosti překladu online (zatrhnout) ve spodním okně, kde až na samém konci najdete zdrojové CZ soubory (díky jejich autorovi za ně) 4) Zatrhnout volbu "Automatically compile after decompile" a pak tlačítko Recompile a voilá - už se nám to čeští :-) 5) Průběh lze sledovat po rozkliku okna přes volbu Log... Teď už jen závisí na tom, jak silný máte stroj; kdo má starší, počká si, holt, déle... Ale co už je pár minut navíc při kompilaci proti tomu čekání, než se někdo "smiluje" a dá nějakou ROM k dispozici, že? A teď asi to nejdůležitější: možná se ptáte, jak je možné, že je to tak jednoduché a relativně bez problému; no a právě zde je zakopán onen pes... Protože kdo si všiml, neušlo mu, že jsme všude zadávali volby pro MIUI, což je specifická odnož ROM či jejích klonů. Jako taková má právě jiné stringy (nebo chcete-li fráze) proti klasickým ROM; tedy většina je stejných a pouze některé jsou jiné či zcela chybí a každá ROM (zejména ty čínské, se hodně různí) pak jBart, pokud nenajde odpovídající překlady, tyto stringy prostě vynechá a právě tyto nebudete mít ve finále přeloženy. Pak zbývá jediné - buď ručně vyhledat, doplnit nebo modifikovat veškeré rozdílné stringy a nebo to celé prostě překládat jinačí, ovšem mnohem složitější metodou. To už ale nechávám na další diskuzi, nebo tedy hlavně do doby, až uvidím, zda je vůle všech pro týmovou spolupráci. Pro názorný příklad připojuji návodový Screenshot... Kdo chce, děkuje, kdo nechce, stejně hodí kamenem... Užijte si to :-) HunCZ

http://androidforum.cz/download/file.ph ... ew&id=5562
SG S7 Edge 4/32GB ROM 7.0 N; SDXC 64GB C10
Sony Xperia Z2 Tablet 3/16GB, 4G/LTE ROM 6.0.1 M; SDXC 32GB C10
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

Ahoj, mohl by si prosím někdo poradit počeštěním Lenova A820?

Četl jsem návod zde na fóru, ale protože je to poprvé, co pracuji s Androidem, nechci něco pokazit... V Tvém návodu, podle kterého bych chtěl postupovat, je mi nejasných pár věcí...

1. jak poznám zda-li je ROM odexovaná?
2. ROM se má do jBarta zadat v zipu, když jí mám staženou jako *.php stačí ji pouze zazipovat?
3. Pokud nebude překlad stoprocentní, dá se ROM ještě někde nějak otevřít a upravit?

Děkuji za pomoc.
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Kde jsi ho kupoval? ROM by měla bejt v CZ.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

Kupoval jsem ho na Ali-Expresu. Default jazyk pouze angličtina a rozsypaný čaj
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Sežeň si někoho kdo kupoval zde http://www.antelife.com/lenovo-a820-qua ... phone.html tam by CZ měla být, tak by ti mohl čistou ROM vyzalohovat.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

Díky za tip, každopádně kdyby se mi to nepodařilo, znáš odpověď na mou otázku?
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od Tomáš Kubec »

1. ROM načteš do jBart a tam zkusíš udělat deodex, když to půjde, tak byla odexovaná :-)
2. o ROM v *.php jsem nikdy nic neslyšel, PHP je skriptovací programovací jazyk
3. dá, ale není to rozhodně pro začátečníka
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

díky ...

1. šlo to :)
2. moje blbost, špatný download
3. chápu, ale rád se učím a zkouším... uvidíme co všechno mi bude chybět, když tak se ještě ozvu

Děkuju! :yes:
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
davincihokod
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: ned 07. dub 2013 20:27:43
Typ mobilu / ROM: Oneplus One 64GB Gyanogenmod

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od davincihokod »

ahojte. Preco ked needrom pocestim, tak je mensia ako ta original a po nahodeni mi nahodi napr, panacika a nenabehne?
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

Ahoj. Velikost by měla být o velikost CZ stringů větší, o pár desítek kb, nikdy menší.... Zkus sem popsat postup, kterým jsi to prve dělal a chybku najdeme a třeba to pomůže i ostatním :-)
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
davincihokod
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: ned 07. dub 2013 20:27:43
Typ mobilu / ROM: Oneplus One 64GB Gyanogenmod

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od davincihokod »

presne podla toho postupu v 1 prispevku. A to mi islo iba pocestit. SK mi vobec neurobilo. Stiahol som romku z needrom. Robil som s aj bez odexovania. Zaskrtnute vsetko co je v navode a aj na obrazkoch.
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

Jo to ani nemohlo. ja trochu pozapomnel, ze tam slovenština - aka jazykové stringy pro SK - nejsou vůbec obsaženy. To by je někdo musel dát do toho úložiště stejně, jako jsou tam jazyky v roletce... Dalším řešením - a to NEJEN pro tebe - je sehnat si zdrojové soubory s SK a použít je pro překlad; je to určitě jednodušší než čekat, až SK do Barta někdo zamontuje :-)
kdyby něco ta posli SZ, ta mi aspon pípá na email a vím o novém příspěvku :-)
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
davincihokod
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: ned 07. dub 2013 20:27:43
Typ mobilu / ROM: Oneplus One 64GB Gyanogenmod

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od davincihokod »

ale aj ked som podla navodu pridaval CZ, tak vysledny subor bol mensi ako original
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

Omlouvam se za predchozi odpoved, kdy jsem te nechte mystifikoval a uvedl v omyl. To jsem nedomyslel proto, ze timto zpusobem uz davno nepocestuju a moc si uz nepamatuju okolnosti kolem a spis to delam tak, abych mel vzdy cesky celou romku, tedy i s tim, co zustane po prekladu (metodou ad1) neprelozeno. Ok, tak tedy uvedu na pravou miru - kdyz to budes pocestovat metodou z prispevku č.1, tak ano, soubory by mely byt mensi, protoze (jak tam nakonec pisu) to nektere stringy neprelozi a pouzije defaultni anglicke, tzn. v CZ romce vubec nejsou, takze o ne je ten soubor mensi... Kdyz tak mi posli odkaz na romku a ja se na to mrknu. A pokud by nekdo vedel o ROMce, co by stala za prelozeni, hodte echo, udelam.
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

Když tuto metodu už nepouzivas mohl bys zmínit jak prekladas ted? Dekuju

@telefon    
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

Jasně, někam to pověsím, ale ještě si rozmyslím, zda tady. Já bych raději komunitu, která je kreativní. Ale to už asi nezměním...
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

Děkuji HunCZ za svatou trpělivost, kterou se mnou měl při výuce překládání všeho, co jde ... Jsi borec!!! :yes:
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

Hned ze startu - poděkujte mnouckkovi, ze mi ukázal, že má smysl předávat znalosti dalším lidem, že všichni nezakrněli u somrování. Dnes si tedy dáme návod pro postup pro překládání ROMek č.2, který láme vaz metodě ad příspěvek č. 1; dopředu podotýkám, že ani tento program nelze nazývat 100%, i když třeba VY osobně pro to uděláte maximum... Důvodem je to, že budeme překládat něco, co už před námi někdo nějak zpracoval (aka taky zprasil), čili sice přeložíme do CZ, ale také s rizikem, že přebereme i chybz jím vygenerované.
Co budeme potřebovat?

a) APK Swapper - nejfantastičtější prográmek, který za nás zlomí prokletí jménem signace a unsignace, odexu a deodexu čehokoliv a nabídne čisté .apk pro překlad. Díky za něj jeho tvůrci a že ho dal k dispozici zdarma. On věděl, že kdo má zájem, si jej najde, kdo jen pochtívá, pro toho určen není :-)

b) jBart, nejlépe poslední verzi, protože nevíme, jaká verze framework a dalšího se nám v naší romce skrývá - tzn. - vyřeší tento problém za nás, ať je tam cokoliv.

c) Notepad++ pro modifikaci souborů s češtinou a horu trpělivosti a mravenčí práce, bez níž se žádná revoluční událost neobejde

Co tedy dál - Máme ROM, co si chceme přivlastnit a máme apps výše uvedené.

1) Staženou ROM přetáhneme za podržení myši do spuštěného Swapperu, lépe řečeno do jeho horního modrého pruhu a klik uvolníme. Tím se naše ROM rozbalí do jeho podadresáře Temp - čili kašleme na odex, kašleme na sign-unsign, prostě tady to máte na finál. Ve složce Temp v základní struktuře Swapperu najdeme čistě rozbalenou ROM s APK pro překlady

2) Nejlépe v Total Commanderu si v jednom okně necháme onen Swapper/Temp a v druhém okně otevřeme jBart, do něhož překopírujeme apk, kterou chceme překládat. Doporučuju tento postup, abyste si nevyrobili na HDD takový bordel, v němž byste se za chvíli ztratili. OK, máme tedy APK v jBartu - přes Single file si náš apk vyhledáme a přes "Decompile" ho rozbalíme. Vytvoří se jBart podsložka jménem "workdir" a v ní náš xxx.apk. Po rozbalení jBart nevypínat a nechat v něm načtené to, co právě překládáme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3) V podsložce decompiled máme nachystanou APK na překlad - z podadresáře xxx.apk - res - values vykopírujeme to samé do námi nově utvořené values-cs a soubory v něm obsažené přeložíme (zejména strings.xml, plurals.xml a arrays.xml) do CZ, načež vše uložíme.

4) Ve finále máme tedy původně dekompilovanou složku .apk s nově přidanou složkou values-cs, kterou přetáhneme do jBart k původním a dáme "Compile".

5) V případě BEZCHYBNÉho překladu proběhne zpětná kompilace a v podsložce workdir-compiled najdete svoji apk kompilovanou s CZ uvnitř.

6) Pak jednoduše v APK Swapper v přehledu v aktuálně rozbalené ROM kliknete pravým tlačítkem na aplikaci, kterou jste právě přeložili a dáte Delete.apk; tím ji vyjmete z původní ROM. V dalším kroku klikněte pravým tlačítkem kamkoliv do pole a dejte "inject apk" a zadejte cestu k PŘELOŽENÉ A KOMPILOVANÉ APK. Tak ji dostanete dovnitř ROM.

7) Až budete mít "injectovány"všechny APK , které jste chtěli mít přeloženy a přeložili jste, zase přes pravý klik v Swapper zadáte v podmenu .ZIP options a určíte umístění, kde se má romka s vašimi vloženými přeloženými apks uložit.

8) tuto novou xx.zip hodíte na SD a přes recovery jednoduše natáhnete.

No a jste stejně dobří jako já a můj upřímný kolega mnouckk.

Ano, jsem o krok dál a dnes už dovedu překládat ROMky přímo z fyzického chipu v telefonu, tzn. bez nutnosti externí rom.zip (tj. přímo z paměti telefonu), ale musím mít větší jistotu v praxi, než to vypustím, takže počkejte, dodám.

Na to, že mám v sobě 1L šampáňa a cca 0,75 slivovice se mi ten návod celkem povedl, co říkáte? Myslete si, co chcete, mě se narodila krásná dcera a tohle máte ode mne jako dárek :-)
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
Uživatelský avatar
mnouckk
Stálý androiďák
Příspěvky: 203
Registrován: stř 17. dub 2013 14:00:14
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mnouckk »

Jak říkám.... Jsi borec! Maličké přeji jen to nejlepší a Tobě díky!

@telefon    
Když můžu, pomůžu. Nejsem programátor. V případě dotazů se pokusím poradit, ale nejsem vševědoucí!
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Taky díky. A malé jen vše nej. Děti jsou radost.
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
davincihokod
Stálý androiďák
Příspěvky: 79
Registrován: ned 07. dub 2013 20:27:43
Typ mobilu / ROM: Oneplus One 64GB Gyanogenmod

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od davincihokod »

super

idem skusat
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

Ahoj všem. Zapomnel jsem zminit, ze jedinou vyjimku, kterou APK Swapper neumi, jsou ofiko stock ROM (nebo aspon nektere). Ja osobne mam zkusenost, ze neposloucha na stock update.zip baliky, toto se ale da obejit pres jBart. Na ty, ktere nejdou ani takto, lze jit pouze pres android kitchen a to je zase trochu jina kapitola...
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
tuning.men
Stálý androiďák
Příspěvky: 154
Registrován: sob 30. bře 2013 22:49:44
Typ mobilu / ROM: Huawei Mate 8

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od tuning.men »

Ahoj, tak sem se snažil podle návodu hned v úvodu článku počeštit levný mobil Cubot GT72, dostal sem se přes trable s rootem, tahaním rom z telefonu, počeštěním v jBartu, ale nejde mi flash zpět do telefonu :( Rozjedu instalaci a po pár vteřinách mi napíše instalation aborted - invalid OTA package nebo tak něco. Nevíte co s tím? Díky!
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

před instalací je třeba povolit v recovery "enable signature verification" .zip souboru, nebo neco podobneho, nevim, jake mas recovery P.S. ted jsem dodelal preklad ROM pro FAEA F1 - za ty háky skvělý telefon!!! :DD :yes:
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
Tesid
Stálý androiďák
Příspěvky: 197
Registrován: pát 28. kvě 2010 9:25:19
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od Tesid »

Ja skousel prekladat a nejak me to neslo. Budu skouset samo dál.
Ale u stazene rom na lenovo A660 sem se nikam nedostal.
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

rom na A660 jsem prelozil cca pred 2 mesici, urco to jde ;-) vytrvej
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
Uživatelský avatar
mr.federer
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:39:33
Typ mobilu / ROM: LENOVO Vibe X3
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3+

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mr.federer »

Ahoj HunCZ, diky za skvely navod. Taky mam 2 kusy Cubot GT72, koupil jsem to deckam na zacatek na hrani ;) , bohuzel i kdyz prodejce i vyrobce uvadi cestinu, tak tam neni, nechapu proc, pac vsechny Cuboty, co jsem kdy objednal, tak cestinu mely, i kdyz to vyrobce neuvadel.

A ted k memu problemu, pokousim se pocestit rom, stejne jako tuning.men , ale nedari se. Romku jsem vytahl pres droid tools, mam ji v zipu. Kdyz ji dam prelozit v jBartu, zasekne se to u frameworku, kdyz to zkousim dat do Swapperu, tak mi to nebere, ze to neni custom rom. Poradis jeste nejaky jiny zpusob, jak tam tu cestinu dostat?
Uživatelský avatar
HunCZ
Stálý androiďák
Příspěvky: 199
Registrován: stř 19. zář 2012 18:09:31
Typ mobilu / ROM: Umidigi Z Pro
Mobil 2 / ROM: Ele P9000
Rom: 7.1.1
Bydliště: Vsetín

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od HunCZ »

To federer: ahoj, to, co jsi vyextrahoval z MTK Droidu, neni ROM k prelozeni, nybrz pouze backup systemu v pameti 1:1, tedy vcetne bootloader, nand apod... Tudy to nepujde. :no: Ledaze by ti nekdo, kdo tento telefon ma s CZ, udelal presne tuto zalohu pres MTK a ty ji z SD natahl; pak tam CZ bude. Nebo uz zbyva pouze vyhledat alternativni ROM, ktera pujde v jBartu prelozit... Resim ted ten samy problem s x825A, ktery jsem dostal v ramci reklamace zdarma, ale zatim neuspesne diky tomu, ze se mi nedari udrzet v pameti telefonu CMW do dalsiho restartu...
Vždycky existuje cesta... Jakmile NĚCO NĚJAK funguje, každý má sílu přijít na to, JAK... Prosím, pro některé, kteří to nechtějí chápat - poradím, vysvětlím, navedu, ale za nikoho nepracuji...
Uživatelský avatar
mr.federer
Stálý androiďák
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 28. úno 2013 19:39:33
Typ mobilu / ROM: LENOVO Vibe X3
Mobil 2 / ROM: Jiayu S3+

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od mr.federer »

Obavam se, ze v cestine to nema nikdo :( a zadna romka zatim neni k dispozici. Neda se to nejakym zpusobem pocestit primo v mobilu, neco jsi tady uz naznacoval vyse?
TomasT342
Robot
Příspěvky: 759
Registrován: ned 23. pro 2012 17:42:58
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4X

Re: [Návod] Jak počeštit ROM od HunCZ

Příspěvek od TomasT342 »

Nedávno jsem překládal ROM do JY-G3S (stock 4.2.1) s lehkou pomocí JBartu a vcelku bez problémů (vhodnou podmínkou je CWM recovery, kde nemusíš řešit kontrolní součty, podpisy a certifikáty).

- první krok musíš udělat jakýkoliv backup ve kterém bude systémova partition po souborech (ne system.img), kterým nástrojem to je jedno.
- pokud je to potřeba (v /system/app/ jsou soubory *.odex), tak v jBartu [deodexer] ROMku deodexovat (v zásadě zbavit odex souborů).
- pokud to co vypadne, nejde přeložit automaticky, tak všechny apk soubory v jBartu rozbalit [ROM translation - Decompile]. Jsou v /system/app/ a /system/framework/
- do rozbalených appek přidat české res soubory (buď získat z jBartu, z jiné ROM, nebo sám přeložit) - obvykle složka res/values-cs/ a soubory strings.xml, plurals.xml a arrays.xml.
- následně jednotlivé app soubory znovu zabalit a složit z nich zpět celou složku /system
- čeština do seznamu nabízených jazyků v Nastavení přibude po počeštění framework-res.apk
- z XDA nebo odjinud si stáhnout vzorový update.zip pro CWM, naplnit ho přeloženými apk soubory, zkontrolovat a případně doupravit vložený updater-script (nezapomenout smazat všechny přebytečné odex soubory)
- výsledek přes CWM zkusit nahrát do telefonu
- vyčistit cache a davlik aby nikde nezůstaly zbytky starých verzí appek (lze dopsat do updater-skriptu aby se to provedlo automaticky).
- otestovat zda je vše OK (přepnout v nastavení do češtiny a testovat aplikace, nastavení...)
- pokud je k dispozici jen originální recovery (které vyžaduje podepsané aktualizační balíčky), je ještě jeden ošklivý způsob jak novou ROM do telefonu dostat (nutný ROOT). Použít file manager (např. X-plore) a všechny změněné soubory natvrdo přepsat - je třeba očekávat, že se to telefonu moc nebude líbit a při přepisování se několikrát restartuje, ale mě vždy po restartu bez problémů naběhl a soubor byl vyměněný a bylo možné pokračovat v dalším přepisování (ale bez možnosti nahrát v případě nouze přes FlashTool zpět původní ROM bych to asi neriskoval).
- a pokud je takto ROM některým ze způsobů aktualizovaná, lze v FlashTool z telefonu vytáhnout image system partition pomocí funkce ReadBack (nutno zadat počáteční adresu a správnou délku partition) a nahradit původní soubor system.img ve flash ROMce.
- Výše uvedený postup lze pro začátek vyzkoušet třeba jen na jediné aplikaci, nemusí se nahrazovat celá ROM.
- Pokud opravdu projdeš všechny apk soubory byde překlad ROM v zásadě 100%, ne jen obvyklých 80%

Některé z výše uvedených činností můžou při nesprávném provedení telefon zcihlit (dokud je v telefonu funkční preloader a je k dispozici ROM pro nahrání přes FlashTool, je vždy cesta zpět), takže jen na vlastní riziko, a pokud nerozumíš tomu co děláš, nedělej to raději vůbec (nejdřív si o tom něco nastudovat a pochopit).
Odpovědět

Zpět na „Jiayu G3 - FW/ROM/ROOT“