T-Mobile Pulse - obecná diskuzeLokalizace bez použití GPS

Huawei

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
stm01
Androiďák!
Příspěvky: 424
Registrován: sob 05. pro 2009 11:25:26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Pro 4GB 128GB
Tablet: Asus Slider EE
Bydliště: Most

Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od stm01 »

V diskusi o telefonu Vodavone 845 je diskutováno o problému špatné lokalizace bez GPS.Sám jsem na Pulsu, když jsem si ho pořídil, párktát zkusil tutéž funkci(ve 2G síti).Mě osobně telefon vykázal docela šílenou odchylku v řádech kilometrů a jelikož jsem tuto funkci nevyužíval,tak jsem tomu přestal věnovat pozornost.Ovšem momentálně ,když se u nás začal prodávat druhý telefon od výrobce Huawei,tak mě to zaujalo.Je zvláštní,že oba telefony vykazují ten samý problém? Ptám se vás majitelů Pulse jak jste na tom vy?Také máte tak velké odchylky? Dejte vědět ;)

Přesto že se v tuto chvíli nacházím v Záluží u Litvínova tak poloha mi vykazuje toto:
Obrázek
Mi MIX 6GB/256GB, Slider EEpad tablet, Lenovo Miix 10
Carloos99
Stálý androiďák
Příspěvky: 161
Registrován: sob 19. pro 2009 19:55:00
Bydliště: Teplice

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od Carloos99 »

Stejný problém... ukazuje o cca 10Km vedle a ještě s neurčenou polohou ... Asi někde "soudruzi" z číny udělali chybu :)
T-mobile Pulse ---> Prodán|Koupen --->Huawei Ideos X5 -->Root ---> Prodán|Koupen --->Samsung galaxy S Advance
tuva
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: pon 05. črc 2010 22:52:44
Typ mobilu / ROM: htc desire

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od tuva »

zo zlou lokalizaciou (na desire) mam problem len ked som "mimo civilizacie", v bratislave je odchylka cca 100m v mieste bydliska
Uživatelský avatar
Krokodyl
Droid
Příspěvky: 2480
Registrován: úte 16. úno 2010 21:02:59
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Bydliště: Porta Bohemica
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od Krokodyl »

Lokalizace bez GPS je závislá na hustotě BTS. Ve městech josu to řádově desítky až stovky metrů, někde až kilometry.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od Case »

To je sice pravda, ale i v takovém případě se musíš nacházet v tom vymezeném modrém kruhu. Pokud se v něm nenacházíš, pak tě telefon lokalizuje špatně a nikoliv vinou malého počtu BTS ve tvém okolí. Navíc jak tak koukám do mapy, tak to stm01 lokalizuje s chybou nějakých dobrých 30km, to zcela jistě není dobře ani náhodou.

Stejný problém se řeší na Vodafone 845 a dělá to i lidem ve městech (např. mně přímo v Olomouci, kde mám normálně v dosahu cca. 8 BTS a jiný Android mě přes ně lokalizuje naprosto bez problémů). Viz vlákno v příslušné sekci.

Každopádně nechápu, jaký má např. smysl tu oznámit, že na Desire to nedělá...
Uživatelský avatar
stm01
Androiďák!
Příspěvky: 424
Registrován: sob 05. pro 2009 11:25:26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Pro 4GB 128GB
Tablet: Asus Slider EE
Bydliště: Most

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od stm01 »

V tuto chvíli jsem doma v Mostě.Zadal jsem ukázat polohu.Ukázalo mi to samé co je na obrázku.Tak jsem zapnul GPS a za chvíli mi to ukázalo správnou polohu.Když jsem opět vypnul GPS ,tak se to vrátilo do "normálu". :? Zkrátka nepoužitelné. :( ;)
Mi MIX 6GB/256GB, Slider EEpad tablet, Lenovo Miix 10
tuva
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: pon 05. črc 2010 22:52:44
Typ mobilu / ROM: htc desire

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od tuva »

Case píše:Každopádně nechápu, jaký má např. smysl tu oznámit, že na Desire to nedělá...
ja som nepisal, ze to nerobi, naopak som pisal, kedy to moze robit (ako jedna z moznosti), desire bola len doplnujuca informacia
matoman
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: ned 04. črc 2010 19:03:03

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od matoman »

Naozaj zalezi na hustote BTS a wifi sieti a samozrejme na aktualnosti google databaze :)
Uživatelský avatar
Case
Kyborg
Příspěvky: 4103
Registrován: pát 31. črc 2009 20:46:42
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Bydliště: Edge of the world
Kontaktovat uživatele:

Re: Lokalizace bez použití GPS

Příspěvek od Case »

Proč lidi nejsou schopni si přečíst aspoň to, co už tu bylo napsáno...

Tak ještě jednou:

1. stejným problémem trpí několik mobilů téhož výrobce a žádný z mobilů jiných výrobců
2. problém se projevuje i v místech, kde je hustota BTS vysoká (=není to nízkou hustotou BTS)
3. jiný mobil s Androidem na stejném místě, stejné síti a dokonce i se stejnou SIM lokalizuje bez problémů (=není to databází Google)
4. i kdyby to bylo hustotou BTS, musel by se uživatel nacházet v rozmezí onoho modrého "kruhu přesnosti", ne 30km jinde (ostatně, ten kruh by musel i tak mít mnohem menší poloměr, 30km chyba je obzvlášť v ČR naprostý nesmysl)
Odpovědět

Zpět na „T-Mobile Pulse - obecná diskuze“