Sanei N10 - obecná diskuzeZkušenosti s SANEI N10

Odpovědět
PetrSmažený
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 02. úno 2013 9:52:03
Typ mobilu / ROM: Ascend g300[AtomicMod]
Tablet: Sanei N10 [W2]
Rom: CM9

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od PetrSmažený »

Dobře,děkuji,hned vyzkouším :)
PetrSmažený
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 02. úno 2013 9:52:03
Typ mobilu / ROM: Ascend g300[AtomicMod]
Tablet: Sanei N10 [W2]
Rom: CM9

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od PetrSmažený »

Super !mam tam 4.0.3 jede o dost rychleji,ale je tu háček..nefunguje mi akcelerometr.Nevis prosimte co stim?
czmirage
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. úno 2013 7:51:01
Typ mobilu / ROM: HTC

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od czmirage »

A na to moje dvoujadro jaky fw netusite?
oly2
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. úno 2013 21:30:12
Typ mobilu / ROM: nokia
Tablet: sanei n10

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od oly2 »

Mam sanei n10 dualcore,jsem s nim spokojeny ,splnuje vsechny pozadavky,jen nezpustim navigaci Sygic a nejde vve vsech pripadech adobe flsh. Oly
Co mi poradite jak zprovoznit sygic navigaci?mam 4.0.4
radomirek76
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 24. lis 2012 18:24:08
Typ mobilu / ROM: Xperia L J Pro
Tablet: sanei n10 (w2)
Rom: 0244

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od radomirek76 »

PetrSmažený píše:Super !mam tam 4.0.3 jede o dost rychleji,ale je tu háček..nefunguje mi akcelerometr.Nevis prosimte co stim?
Slova jako jede mi o dost rychleji patří do televizních reklam.
Verze 4.0.4 opravuje chyby předchozí verze a přidává v nastavení další možnosti pro mobilní komunikaci.
Pokud ztlumíš jas obrazovky na minimum poznáš o čem píši. :o :o
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

czmirage:
Poslední verze fw je tady: http://www.szsanei.com/support_down.asp?id=978 - je to pro verzi s displejem Samsung (nevím ale, podle čeho se pozná, jestli je to
Samsung nebo W1, ale tuším, že na tomhle fóru o tom někdo už psal). Možná ale, že tam už máš nejnovější verzi, podle té fotky to není poznat, okraj fotky končí
právě tam, kde je ve "Verze jádra" řádek, ze kterého se dá vyčíst datum...

PetrSmazeny:
Bohužel, co se týče nefunkčního akcelerometru, s tím zkušenost nemám - jedině zkusit Permission fix: http://www.uloz.to/xbbZ9YE/permission-fix-zip - rozbalíš
zazipovaný soubor v PC, připojíš k PC tablet a spustíš soubor (nejlíp jako Správce) "Fix_Permission.bat").
Nebo - aplikace Bubble Level má v sobě kalibraci G-senzoru (akcelerometru):
https://play.google.com/store/apps/deta ... bGV2ZWwiXQ..
nebo https://play.google.com/store/apps/deta ... bGV2ZWwiXQ..
Ještě jsem teď objevil přímo Fix pro G-senzor, dal jsem to na Uloz.to http://www.uloz.to/xLo2DHK/fixgsenzor-zip - je to sice pro ROMku Androidu 4.1.1, ale mohlo
by to pomoct. Musíš mír rootnutý tablet a nahraješ to přes CWM Recovery, návod najdeš na tomhle fóru.

Oly:
Kterou verzi Sygicu máš? 12.2.2 by měla fungovat i v ICS (4.0.3, 4.0.4). Pátrej na Uloz.to - vyzkoušej víc verzí, i ty nižší. Anebo přejdi na jinou navigaci, Sygic je sice
skvělý, ale není jediný... :)
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

Takže jsem vyzkoušel ROMku pro Sanei s jednojádrem Allwinner A10 (Android 4.1.1) - zatím jsem nenašel jedinou chybičku! Je to rychlé, svižné, funguje tam naprosto všechno
(i dokonce pro mě důležitý Ethernet, abych se v práci mohl připojit na pevnou linku). Je to čistý Android, žádná nástavba, základní věci k nastavení. Mimochodem, v Antutu mi
to ukázalo celkové skóre 3706. Mým maximem předtím bylo 3099.
Stoprocentně doporučuju, majitelé původního Saneie N10, stahujte odtud: http://www.uloz.to/xhPswSE/sanei-n10-jb-411-img ;)
PentueR
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 23. bře 2011 11:31:44

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od PentueR »

Potvrzuji, skvělá ROM!
czmirage
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 07. úno 2013 7:51:01
Typ mobilu / ROM: HTC

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od czmirage »

Jazzie: Ono tam to je celé. stačí kliknout na tu fotku. Ale pro jistotu:

Verze jadra: 3.0.21-perf-svn2450 android@ubuntu-int3 SMP PREEMPT Thu Dec 20 11:18:09 CST 2012
Cislo sestaveni: IMM76I SW:V0.4.0.0_SHANGYI_S_SHANGYI
Verze zakladniho pasma: FW8937Bm-V0.5.1.0
Android 4.0.4

takže jestli chápu dobře tak 20.12.2012 takže ten odkaz co jsi poslal by měl být novější FW.
Jak jsem psal mám dvoujádro s GPS, 3G, Bluetooth.
Ohledně verze LCD jsem toho načetl dost, ale stejně si nejsem stopro jistej. podle všeho pokud mám mezi SHANGYI_S_SNANGYI to S tak by to měl být SAMSUNG, ale ono se vyznat v tom překladu ...
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

czmirage:
Ještě se neraduj. :) Datum na stránkách Sanei je datum oficiálního uvedení na webu, datum obsažené v názvu verze není to samé. Ale většinou se to liší jen o pár dní, takže teoreticky by ten odkaz měla opravdu být nejnovější verze. Holt, musíš vyzkoušet a pak udělat buď tenhle obličej - :D nebo tenhle - :x (eventuelně :shock: ). ;)
huhlal
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 16. dub 2011 18:58:33

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od huhlal »

Ahoj,
potřeboval bych poradit s následujícím problémem. Mám Sanei N10 Quad Core s [ROM] i.MX6 Stock Rom Mod Release 1-5 by CiteAceE. Nevím jak, ale tablet se dostal do stavu, kdy jakákoliv změna, kterou provedu (instalce, odinstalace aplikace, změna nastavení) se po restartu "ztratí" a tablet je přesně ve stavu před provedením změn. Stejně tak jakékoli wipe, reset, update img z APAD sice proběhnou úspěšně, ale po restartu je tablet opět ve stavu "nula", to znamená funkční, ale bez jakýchkoliv provedených změn. Nějaký nápad?

Díky
Benderan
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 05. bře 2013 15:35:18
Typ mobilu / ROM: Huawei

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Benderan »

Jazzie píše:Takže jsem vyzkoušel ROMku pro Sanei s jednojádrem Allwinner A10 (Android 4.1.1) - zatím jsem nenašel jedinou chybičku! Je to rychlé, svižné, funguje tam naprosto všechno
(i dokonce pro mě důležitý Ethernet, abych se v práci mohl připojit na pevnou linku). Je to čistý Android, žádná nástavba, základní věci k nastavení. Mimochodem, v Antutu mi
to ukázalo celkové skóre 3706. Mým maximem předtím bylo 3099.
Stoprocentně doporučuju, majitelé původního Saneie N10, stahujte odtud: http://www.uloz.to/xhPswSE/sanei-n10-jb-411-img ;)
Mam puvodni N10 s Allwinner A10, je dulezite jestli mam W1 nebo W2? Tohle neni oficialni verze?
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

Benderan:
Mám to odtud: http://www.slatedroid.com/topic/58682-r ... a-support/
Dotyčný nic o W1 nebo W2 nepíše, já mám W1.
Oficiální podpora ze strany Sanei pro tablety s Allwinner A10 skončila, poslední fw je Android 4.0.4 (0242 pro W1).
Vyzkoušej, uvidíš, je to otázka pár minut, vrátit se k původnímu fw - ta ROMka je samozřejmě neoficiální, proto
je to "ROM", oficiální Android pro daný tablet je "firmware".

Mimochodem - oficiální nebo neoficiální - Android je "open source", takže si ho může kdokoliv jakkoliv upravit.
Oficiální fw na tabletu má smysl jen když je a) potřeba tablet reklamovat, b) všechny ROMky jsou horší :)
V našem případě jde o to, že Sanei má v tabletech slušný hardware, ale už si neporadí se softwarem. Velké firmy si
můžou dovolit programátory, kteří Android upraví co nejlíp, aby seděl danému procesoru a grafice. Tzn., že lepší
hardware nutně neznamená lepší tablet.
Momentálně je třeba lepší Sanei s dvoujádrem, než čtyřjádrem, protože u čtyřjádra je jiná grafika a je potřeba
pro ni napsat lepší ovladače. Na Youtube je k vidění srovnání v nějakých hrách - 4-jádro je pomalejší a grafická
stránka her není tak vykreslená jako u 2-jádra (grafika Mali 400 je výborná).
Nebo třeba rozlišení displeje - honba za co nejvyšším rozlišením (Retina displeje) - většina aplikací na to není
uzpůsobená.
PentueR
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: stř 23. bře 2011 11:31:44

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od PentueR »

Jazzie píše:Takže jsem vyzkoušel ROMku pro Sanei s jednojádrem Allwinner A10 (Android 4.1.1) - zatím jsem nenašel jedinou chybičku!
Tak jsem přechválil, jedna - pro mně dost podstatná - chyba tu je. Opakuje se to, co u některých starších ROM - skákání ukazatele baterie. 70% je zlom, po kterém to skočí na 20-30% nebo obráceně (při nabíjení to po cca. 70% skočí na 100%). To už mi dělalo a je to velmi otravné, protože prakticky nejde odhadnout zbývající kapacitu. Kalibrace baterie je tomto případě nanic... Pro mně to bohužel asi bude důvodem vrátit se k oficiální 4.0.4 ...
Benderan
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 05. bře 2013 15:35:18
Typ mobilu / ROM: Huawei

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Benderan »

Jazzie píše:Benderan:
Mám to odtud: http://www.slatedroid.com/topic/58682-r ... a-support/
Dotyčný nic o W1 nebo W2 nepíše, já mám W1.
Oficiální podpora ze strany Sanei pro tablety s Allwinner A10 skončila, poslední fw je Android 4.0.4 (0242 pro W1).
Vyzkoušej, uvidíš, je to otázka pár minut, vrátit se k původnímu fw - ta ROMka je samozřejmě neoficiální, proto
je to "ROM", oficiální Android pro daný tablet je "firmware".

Mimochodem - oficiální nebo neoficiální - Android je "open source", takže si ho může kdokoliv jakkoliv upravit.
Oficiální fw na tabletu má smysl jen když je a) potřeba tablet reklamovat, b) všechny ROMky jsou horší :)
V našem případě jde o to, že Sanei má v tabletech slušný hardware, ale už si neporadí se softwarem. Velké firmy si
můžou dovolit programátory, kteří Android upraví co nejlíp, aby seděl danému procesoru a grafice. Tzn., že lepší
hardware nutně neznamená lepší tablet.
Momentálně je třeba lepší Sanei s dvoujádrem, než čtyřjádrem, protože u čtyřjádra je jiná grafika a je potřeba
pro ni napsat lepší ovladače. Na Youtube je k vidění srovnání v nějakých hrách - 4-jádro je pomalejší a grafická
stránka her není tak vykreslená jako u 2-jádra (grafika Mali 400 je výborná).
Nebo třeba rozlišení displeje - honba za co nejvyšším rozlišením (Retina displeje) - většina aplikací na to není
uzpůsobená.
Super, diky moc!!!! Urcite vyzkousim ;)
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

PentueR:
Jestli se ti chce, zkus ještě tuhle ROM: http://www.uloz.to/xHZaJau/unofficial-a ... -4-1-1-img - je to taky 4.1.1, ale od jiného autora, třeba to tvůj problém vyřeší.

Chápu to, ikdyž mně osobně to až tak nevadí. Zatím jsem se k 70% ještě nedostal, abych to potvrdil. Co mi na téhle ROMce (zatím jediná drobnost) vadí, je, že připojení k wifi (zatím jen doma, jinde jsem to nezkoušel) trvá tabletu někdy třeba 20 sekund, než "objeví" router, od kterého sedím metr daleko... Ale jak říkám, je to drobnost.
Co zase musím vychválit, je ROOT obsažený přímo v ROMce a taky automatické přetaktování procesoru na (přesně) 1200 MHz (!). Prostě nainstaluješ ROMku a tablet už je rootnutý a má přetaktovaný procesor na nejvyšší možnou stabilní frekvenci. S tím jsem se ještě nesetkal. Zjistil jsem to teprve až jsem si nainstaloval Voltage Control, abych přetaktoval procesor a když jsem aplikaci spustil, jako max. frekvence bylo nastavených oněch 1200 MHz.
Dělal jsem s tabletem psí kusy, ale pořád je rychlý, svižný, bez jakéhokoliv zádrhelu. Tak snad to bude takhle pořád. :)
Naposledy upravil(a) Jazzie dne stř 13. bře 2013 18:31:01, celkem upraveno 1 x.
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

huhlal:
Napadá mě jedině zkusit Permission Fix, mělo by to nejenom stabilizovat problémové aplikace, ale teoreticky i Nastavení:
http://www.uloz.to/xbbZ9YE/permission-fix-zip - rozbalíš zazipovaný soubor v PC, připojíš k PC tablet a spustíš soubor (nejlíp jako Správce) "Fix_Permission.bat".
Jinak jedině googlovat, určitě nejsi sám, kdo má tenhle problém. Spíš hledej podle procesoru, než podle značky tabletu a hlavně podle názvu ROMky.
Naposledy upravil(a) Jazzie dne stř 13. bře 2013 18:30:15, celkem upraveno 2 x.
huhlal
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 16. dub 2011 18:58:33

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od huhlal »

Jazzie píše:huhlal:
Napadá mě jedině zkusit Permission Fix, mělo by to nejenom stabilizovat problémové aplikace, ale teoreticky i Nastavení:
http://www.uloz.to/xbbZ9YE/permission-fix-zip - rozbalíš zazipovaný soubor v PC, připojíš k PC tablet a spustíš soubor (nejlíp jako Správce) "Fix_Permission.bat".
Jinak jedině googlovat, určitě nejsi sám, kdo má tenhle problém. Spíš hledej podle procesoru, než podle značky tabletu a hlavně podle názvu ROMky.
Díky. Vyzkouším. Ještě mě napadlo, jestli nemůže být problém s interní SD kartou. No uvidíme.

16.3.2013: Tak nakonec to opravdu bylo tou interní SD kartou. Tablet jsem rozebral, vyndal interní SD, pomocí WinImage udělal zálohu, kterou jsem nahrál na novou SD a už je to v pohodě. Koupil jsem SanDisk Micro SDHC 16GB Ultra Class 10 a zdá se mi, že tablet je svižnější, než byl s původní SD kartou.
Naposledy upravil(a) huhlal dne sob 16. bře 2013 17:45:51, celkem upraveno 1 x.
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

huhlal:
Možné to je, taky jsem u jedné ROMky měl problém s interní SD. Když nepomůže Permission Fix, zkus jinou ROMku, teda, jestli jich pro tenhle celkem nový procesor existuje víc. Po mých zkušenostech - určitě bude brzo spousta Custom ROM líp vyladěných, než je ta, co teď používáš.
PetrSmažený
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 02. úno 2013 9:52:03
Typ mobilu / ROM: Ascend g300[AtomicMod]
Tablet: Sanei N10 [W2]
Rom: CM9

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od PetrSmažený »

Neexistují nějaké Custom Romky pro W2 displej ? předem dík za odpovědi.
Benderan
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 05. bře 2013 15:35:18
Typ mobilu / ROM: Huawei

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Benderan »

Jazzie píše:PentueR:
Jestli se ti chce, zkus ještě tuhle ROM: http://www.uloz.to/xHZaJau/unofficial-a ... -4-1-1-img - je to taky 4.1.1, ale od jiného autora, třeba to tvůj problém vyřeší.

Chápu to, ikdyž mně osobně to až tak nevadí. Zatím jsem se k 70% ještě nedostal, abych to potvrdil. Co mi na téhle ROMce (zatím jediná drobnost) vadí, je, že připojení k wifi (zatím jen doma, jinde jsem to nezkoušel) trvá tabletu někdy třeba 20 sekund, než "objeví" router, od kterého sedím metr daleko... Ale jak říkám, je to drobnost.
Co zase musím vychválit, je ROOT obsažený přímo v ROMce a taky automatické přetaktování procesoru na (přesně) 1200 MHz (!). Prostě nainstaluješ ROMku a tablet už je rootnutý a má přetaktovaný procesor na nejvyšší možnou stabilní frekvenci. S tím jsem se ještě nesetkal. Zjistil jsem to teprve až jsem si nainstaloval Voltage Control, abych přetaktoval procesor a když jsem aplikaci spustil, jako max. frekvence bylo nastavených oněch 1200 MHz.
Dělal jsem s tabletem psí kusy, ale pořád je rychlý, svižný, bez jakéhokoliv zádrhelu. Tak snad to bude takhle pořád. :)
Zkousel jsi Bluetooth? Ja ho vyuzivam pro mys, funguje?

Diky
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

PetrSmažený:
Bohužel u Custom ROM nikdo neuvádí (teda, aspoň autoři ne), jestli je to pro W1 nebo W2. Musíš to, holt, vyzkoušet.

Benderan:
Bluetooth jsem nezkoušel (zatím ho k ničemu nepotřebuju), ale autor píše, že funguje všechno, takže by měl i BT.

PentueR:
Mně ukazatel baterie "neskáče." Mimochodem, zkalibroval jsi baterii po instalaci ROMky? Po nové instalaci je kalibrace víc než vhodná.
Benderan
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: úte 05. bře 2013 15:35:18
Typ mobilu / ROM: Huawei

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Benderan »

Jazzie píše:PetrSmažený:
Bohužel u Custom ROM nikdo neuvádí (teda, aspoň autoři ne), jestli je to pro W1 nebo W2. Musíš to, holt, vyzkoušet.

Benderan:
Bluetooth jsem nezkoušel (zatím ho k ničemu nepotřebuju), ale autor píše, že funguje všechno, takže by měl i BT.

PentueR:
Mně ukazatel baterie "neskáče." Mimochodem, zkalibroval jsi baterii po instalaci ROMky? Po nové instalaci je kalibrace víc než vhodná.
diky, pak me trochu mate ze na http://www.slatedroid.com/topic/58682-r ... a-support/ pise:
Everything is fully working, except:
- Back Camera (Front Camera is working great if you switch the Camera in the App)
- Bluetooth

Muzes to prosim otestovat? Chtel jsem instalovat, ale mam W8 a Livesuit mi nejde spustit, ze nemam ovladace, které nejdou nainstalovat.

Diky moc
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

Benderan:
Tak to jsem nějak přehlídl. Sorry.
Položka Bluetooth tam vůbec není, takže bohužel opravdu bluetooth nefunguje.
Pokud by ti nevadilo, že nebude fungovat video ve full HD (1080p) a foťák, tak je i ROMka CM10.1 (Android 4.2.2):
http://hadi-cpu.blogspot.cz/2013/02/cya ... r-a10.html
nebo vyzkoušej 4.1.1 od jiného autora (já jsem ji nezkoušel, takže nevím, co tam funguje nebo nefunguje):
http://www.uloz.to/xHZaJau/unofficial-a ... -4-1-1-img
Jakub777
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 18:59:22
Typ mobilu / ROM: LG

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jakub777 »

Zdravím všechny,

mám už od Vánoc koupený tablet Sanei N10 (viz. http://archiv.aukro.cz/10-android-4-tab ... 2827325925)
ale nemohu najít správný software, který by plynule a hlavně svižně chodil a hlavně aby se tablet sám nerestartoval! Nainstaloval jsem Vámi doporučovanou verzi Jelly bean: http://www.uloz.to/xHZaJau/unofficial-a ... -4-1-1-img Romka se mi zdá v pohodě, jenže mi celkem znatelně stmavnul display, takže mám display w2 bych řekl. Ale nejsem si jist. Pokud ovšem tato Romka chodí lidem s W1, tak bych snad tu W2 měl mít :) Nemáte pls někde ať už neofiko verzi, která by byla stabilní, svižná atd. ? Prosím, pomožte, já už fakt nevím, co tam nahrát...
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

Jakub777:
Musíš zkoušet, nedá se nic dělat. Custom ROMky jsou dělané pro určitý procesor, ne tablet. To, že Sanei další várku těchhle tabletů "obdařil" jiným displejem, u kterého se Android musí upravovat, je prostě smůla. Na téhle stránce je ROMek víc, třeba budeš mít štěstí:
http://hadi-cpu.blogspot.cz/2013/02/cya ... r-a10.html - konkrétní stránka je pro CM10.1, t.j. Android 4.2.2. Když si najedeš trošku dolů, pod třemi odkazy na Download je okénko, nadepsané Related Articles - v něm jsou odkazy na spoustu ROMek, mezi nima i na ty pro Allwinner A10 - je tam jedna CM9 (Android 4.0.4), jedna CM10 (4.1.1) a dvě cm10.1 (4.2.2). Třeba se ti poštěstí a tvůj problém s tmavým displejem to vyřeší. Jinak, poslední oficiální fw od Saneie pro W2 je 3 měsíce starý (0244): http://www.szsanei.com/support_down.asp?id=928
Jakub777
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: ned 17. bře 2013 18:59:22
Typ mobilu / ROM: LG

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jakub777 »

OK, moc děkuji za odpověď, dneska tam zkusím něco nahrát a uvidím. Škoda toho Jelly beana 4.1.1., fungovalo mi všechno v pohodě, jenže ten jas display se nedal...
Jazzie
Stálý androiďák
Příspěvky: 214
Registrován: ned 26. srp 2012 19:19:00
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII
Mobil 2 / ROM: Freelander i20
Tablet: Pipo M9 Pro
Tablet 2 / ROM: Chuwi Vi8

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Jazzie »

Mimochodem, co se týče fw od Sanei, mám opět na testování tablet Yarvik Zetta (má stejné parametry jako Sanei N90 plus lepší baterku a 2 micro USB porty, vlastně ještě má procesor ne Allwinner A10, ale Boxchip A10 1,2GHz) - přestože má jen Android 4.0.3, běhá to stejně rychle a svižně jako Sanei s Custom ROM (4.1.1). Mám možnost přímého srovnání (můj Sanei N10 se od N90 liší jen poměrem stran), takže na tomhle vidím, co dokáže daleko líp upravený Android na v podstatě stejném hardwaru.
Kdyby měl někdo o Yarvik zájem, je kupovaný tady, tuším v Electroworldu, je málo používaný (majitel je hudebník a nedávno zjistil, že ikdyž chtěl původně větší úhlopříčku, tak teď se mu nehodí a pořídil si Asus MemoPad). Můžu říct, že kdybych nepotřeboval tablet s displejem 10,1", tak jsem ho od něj vzal - chce za Yarvik jen 3.500 a mám pocit, že bych ho ještě ukecal na slevu. :) Kupoval jsem ho pro něj někdy, tuším, v říjnu, t.j. je ještě 1,5 roku v záruce. Takže kdybyste o někom věděli... :) Yarvik je, mimochodem, docela známá holandská firma a můžu říct, že mě příjemně překvapili, krom Yarviku Zetta jsem měl možnost zkoušet i Yarvik Zania (to samé, co Zetta, jen úhlopř. je 10,1" s rozl. 1280x800) a taky byl bezvadný. Specifikace Yarvik GoTab468 Zetta: http://tablety.heureka.cz/yarvik-tab468 ... e/#section
Fryw
Stálý androiďák
Příspěvky: 111
Registrován: úte 27. zář 2011 22:43:10
Typ mobilu / ROM: JiaYu g3

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od Fryw »

Zdravím. Dnes jsem "vyfasoval" od bratra sanei N10 (allwinner A10) a nejeví žádné výrazné známky života. Když zmáčknu power, objeví se na obrazovce symbol baterie a v něm vykřičník v oranžovém trojuhelníku. Tento symbol se krátce objeví když ho připojím do nabíječky. Nebyl prováděn žádný root, žádné alt rom atd. Prostě přestal fungovat... nabíječka funguje, změřeno. Nějaké nápady?
Díky
PetrSmažený
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 02. úno 2013 9:52:03
Typ mobilu / ROM: Ascend g300[AtomicMod]
Tablet: Sanei N10 [W2]
Rom: CM9

Re: Zkušenosti s SANEI N10

Příspěvek od PetrSmažený »

Pošlete mi někdo prosím odkaz na custom romky pro Sanei N10,chci je odzkoušet jestli nějaká náhodou nefunguje na W2 displej,děkuji
Odpovědět

Zpět na „Sanei N10 - obecná diskuze“