Huawei Honor 2 - obecná diskuzeAlternativní ROM?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
milanmb
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: ned 18. bře 2012 12:37:49
Typ mobilu / ROM: LG P970 Optimus Black

Alternativní ROM?

Příspěvek od milanmb »

Ahoj, tak jsem se stal novým majitelem tohoto doufám že skvělého telefonu. Než do něj začnu instalovat aplikace apod., tak se chci zeptat, jak jsou na tom alternativní ROM.

Jestli jsou v současné době na takové úrovni, že není třeba uvažovat nad tím, že bych si nějakou nedal nebo naopak stačí zůstat na originální?

Já alternativní ROM je nyní pro použití u nás nejlepší? Jaké má výhody a nevýhody oproti oficiální ROM?

Děkuji za všechny odpovědi. :)
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od Sentinel »

Je hezke, ze se ptas, ale nekdy se staci jen podivat na stranku a najdes behem chvilky, co hledas. Hned prvni dve vlakna s nejvice odpovedmi pojednavaji o ROMkach. Nize je pak seznam vsech dostupnych ROM:

http://androidforum.cz/seznam-dostupnyc ... 43087.html

Ja zustavam zatim na original verzi 4.0.4, i kdyz mi v ni chybi moznost automatickeho prepnuti 2G/3G.
Cekam az vyjde oficialni 4.2, tam uz by to melo byt v pohode.
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od dawe »

Co to je možnost automatického přepnutí 2G/3G? Automatické na základě čeho? Mě se to přepíná samo dle dotupnosti a bez problémů, nemám tedy root ani jinou rom, jsem na oficiální 4.0.4. Trošku sej bojím co na 4.2 zase zmrví, ta 4.0.4 funguje jinak perfektně.
panho
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 11. črc 2013 18:02:18
Typ mobilu / ROM: Huawei honor 2 2gb
Rom: MIUI

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od panho »

Ja pouzivam MIUI, je tady ostatne o nem cele vlakno. Me teda vyhovuje naprosto, presel jsem nedavno ze samsungu galaxy S kde jsem taky pouzival MIUI. Ted na na Honoru 2 je to uplne jine kafe diky lepsimu HW. Jeste zalezi jestli mas 1gb verzi nebo 2gb verze , protoze posledni verze teto rom jsou delany pro 2gb. Ale tech romek je tu vic staci si vybrat :) jinac miui.cz
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od Sentinel »

@dawe

Na minulem telefonu (Huawei Ideos X 5) jsem mel alternativni ROM s GB, tam mi ta automatika fungovala, zde nikoliv.
Abych vysvetlil - pouzivam Tasker a zde jsem mel udelane scripty, ze implicitne mam telefon nastaveny na 2G z duvodu setreni baterie (denne jezdim vlakem pres 70 km tam a zpet domu a pripojovani z BTS na BTS pri 3G cuca docela baterii).
V Taskeru mam definovane aplikace, ktere potrebuji pristup k internetu a Tasker pak provedl automaticky prepnuti z 2G na 3G a zapnul data. Ve chvili, kdy aplikace, ktera pristupovala na net nebyla na popredi, tak se spustilo odpocitavani 90 sekund. Pokud se do teto doby znovu objevi aplikace, ktera vyzaduje pripojeni k netu na popredi, pak se zmeni index a odpocet tech 90 sekund se zrusi. Pokud ne, tak Tasker po 90 vterinach vypne data a prepne automaticky 3G na 2G. Tim byla myslena ta automatika. Mam original ROM B107 s verzi 4.0.4 a na ni to nefunguje...
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
dawe
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: pát 13. srp 2010 11:17:25
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia XZ Premium

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od dawe »

Aha, jo tyhle problémy jsem měl na G300 na neoficiálních romkách taky. Pak jsem to vzdal a šel na ofic. a byl pokoj. Tady s Honorem v tom pokračuju, mám rád věci když alespoň nějak fungujou.
misakozlik
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: sob 13. dub 2013 13:00:24
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od misakozlik »

ahoj chtěl bych se zeptat když aktualizuji cm10 přímo z mobilu ne přes recovery,zůstanou mi aplikace co tam mám nebo ne?
m2000
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: stř 31. črc 2013 17:35:10
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 2gb

Re: Alternativní ROM?

Příspěvek od m2000 »

Nějaké forum o tom

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=37682982#post37682982
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 2 - obecná diskuze“