Huawei Honor 2 - obecná diskuzeManualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od Iwo »

Nevite nekdo, jak pridat vlastni jazyk defaultni androidi klavesnice a pripadne i rozlozeni? Myslim tim manualne, zapis nekde do nejakeho konfiguracniho souboru (root mam).

Aktualizoval jsem totiz na EMUI B633 a tam bud muzete zvolit systemovy jazyk (pomoci More Locale mam nastavenu cestinu) a pak se to zobrazi jako QWERTZ, prendat na jiny to nejde, nebo muzete zvolit English a pak si muzete vybrat v pokrocile moznosti jake chcete rozlozeni (QWERTY, QWERTZ, DVORAK, ...), ale nic jineho nejde. Ja pouzivam QWERTY, teda bych potreboval nastavit čeština s QWERTY, coz v tom nastaveni nejde, asi to chybi v konfiguraku, ale nevim, kde ho hledat?
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od LivArt »

Vyměnit klávesnici. ;)
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od Iwo »

Pouzivam AnySoftKeyboard, neni to spatny, ale ta od Google defaultni mi docela sedi. Taky by me to zajimalo spis ze zajmu, jestli by to slo nejak udelat, pokud to jde v customROM zalozenych na EMUI B631, melo by to jit i u me, kterej mam original EMUI B633.
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od ramon.dexter »

"nějak udělat" se to dá jedině tak, že si nainstaluješ alternativní klávesnici z Play. Tečka a hotovo. Pokud nějaká aplikace klávesnice neumožňuje změnu rozložení, tak s tím nic neuděláš.

Nehledej žádnej konfigurák, android není windows a .ini soubory téměř nepoužívá.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od Iwo »

to je prave otazka, jestli to nemuze bejt definovany v konfiguraku, nemusi to byt ini muze to bejt xmlko.

a jak tam dostali ty dalsi rozlozeni klavesnic ty vyvojari custom ROM, kde to je?

udelali to pres nejakej konfigurak nebo jak rikas ty vzali odnekud jinud defaultni google klavesnici a hodili tam tu? pokud to udelali na ten druhy zpusob tak to preci mohu udelat i ja, proste ze /system/app odeberu androidi klavesnici a mrknu treba do MAURO V7 a hodim do /system/app tu samou klavesnici z tehle custom ROM, to by melo jit, ne?
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od ludekbrno »

Na play je asi milion výborných alternativních klávesnic, kde si můžeš všechno nastavit. Místo zbytečných spekulací už jsi dávno mohl mít jinou klávesnici s potřebným rozložením ;-)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
pavbures
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: ned 03. črc 2011 19:33:31
Typ mobilu / ROM: SG S10e
Mobil 2 / ROM: Xperia Z3C

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od pavbures »

ohynek píše:Já jsem to udělal tak, že jsem si v /system/usr/keylayout editoval soubor s příponou kl. Udělal jsem to přes program ES Správce Souborů.
http://androidforum.cz/bluetooth-klaves ... c0#p319079
Iwo
Androiďák!
Příspěvky: 349
Registrován: sob 01. říj 2011 14:07:19
Typ mobilu / ROM: Galaxy S4 + S5

Re: Manualni pridani vlastniho rozlozeni klavesnice

Příspěvek od Iwo »

Tak bohuzel v /system/usr/keylayout by to asi slo nadefinovat natvrdo, ale pak uz by to neslo nijak jinak menit. To nechci, myslel jsem ze nekde objevim konfigurak do ktereho pujdou pripsat dalsi jazyky nebo slozku, kam by sly dohrat konfiguracni soubory z nejake custom ROM. :(

(Prosim nekteri diskutujici zdrzte se komentaru, ktere nejsou k veci, dekuji.)

Edit: Tak nic no, odinstaloval jsem Android klavesnici, nainstaloval klavesnici od Google z Android 4.2, tim jsem sice zpristupnil volbu cestina qwerty, ale pridat to nejde, evidentne neco chybi. Uz me nic nenapada, odinstalovavam googlovskou klavesnici a jdu teda na Google Play zkouset alternativy.

(Jeden kolega tady mi poslal klavesnici z Xperie, no bohuzel taky nic, nainstalovat jde, ale nespusti se, hazi to chybu.)
Drive: Samsung Omnia 2 (CM6 Beta2 Android 2.2), ZTE Blade (KonstaKANG Android 4.3.1), Huawei Honor 2 (Android 4.2 Batty86 B709 1.1), Jiayu G3s (vm 4.3 Android 4.4.2)
Nyni: Samsung Galaxy S4 i9506 (neoficialni LineageOS 16), Samsung Galaxy S5 (oficialni LineageOS 16)
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 2 - obecná diskuze“