Huawei Honor 2 - FW/ROM/ROOTČistý android?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Čistý android?

Příspěvek od M.I.R. »

Ahoj, nenašel jsem tady konkrétní odpověď, tak by mě spíš zajímalo, jestli s tím někdo neexperimentoval. Padl mi do oka při výběru nového telefonu. Původně jsem chtěl koupit Nexus 4 v Německu, ale velmi mě odrazuje ta zadní skleněná strana. Honor 2 vypadá velmi příjemně a to jak vzhledem, tak specifikacemi a samozřejmě cenou :) Tak je vždy na prvním místě jak se říká :)
Jsem zastáncem čistého Androidu. V současnosti mám Nexus S a CyanogenMod, prošel jsem si přes LG Optimus One a T-Mobile G1 a mám jistou představu toho, co bych od telefonu chtěl.
Trochu mě mrzí, že takhle našláplej telefon nemá JB. Ano, vím. Pro Čínský trh je venku, ale s rozhraním EMUI. Stejně tak vím, že je k dispozici MIUI ROM založená na JB. Mě zajímá, jestli jste se někdo nesetkali s nějakou solidně postavenou ROMkou s pokud možno čistým Androidem, eventuelně zda se neví něco bližšího o vydání JB update pro Evropu či možnosti instalace čínské JB bez EMUI rozhraní.
Poslední co mě zajímá, je jak moc výrobce zasahoval do systému. Prostě co je navíc ve stock systému, se kterým to koupím. Díky za info.
usagi959
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: stř 13. črc 2011 13:06:51
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 1GB

Re: Čistý android?

Příspěvek od usagi959 »

Ahoj, aj môj predchádzajúci model bol Nexus S s CM 10.1 a dnes mám už tretí týždeň H2. Bez najmenších problémov som si naň zvykol. Dá sa povedať, že zásahov do vzhľadu launcheru spravil výrobca minimum. Chvíľu som mal pocit akoby to bol čistý android. Za seba môžem povedať, že výmenu vôbec neľutujem a JB mi až tak nechýba.
Uživatelský avatar
deadkennedy
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 16. kvě 2013 13:56:16
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 U9508 1GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110
Rom: CyanogenMod 10.1

Re: Čistý android?

Příspěvek od deadkennedy »

Huawei v tomto telefone nechal skoro cisty android, nepostrehol som nejake modifikacie vzhladu alebo pouzitia od huawei. Jelly Bean vobec nie je potrebny. Jediny problem s ICS bola notifikačná lišta s nastaveniami wifi a pod., ktora sa bohuzial nedala editovat. Da sa ale vypnut a nahradil som ju aplikaciou z google play, je ich tam dost. Poslednou vecou ktora ma otravuje je obrazovka naposledy spustenych aplikacií, v ktorej musis kazdu aplikaciu zvlast zavriet a neda sa to spravit naraz ako v jelly bean. Ale aj tak nevidim preto dovod upgradu, mozno ked niekedy bude CyanogenMod pre tento telefon.
Huawei Honor 2 U9508 1GB
Stock B115 ICS
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Čistý android?

Příspěvek od M.I.R. »

To ani nevím, že jdou killnout všechny aplikace najednou. Jak pro pána? Podržím Home, vyjede mi takovej ten seznam a tažením apliakce do strany jí vypnu. Jak vypnu všechny sakra? :D

Každopádně já to zkoumal na youtube videích a opravdu ten systém vypadá poměrně nedotčen. Jinak si samozřejmě uvědomuji, že JB nepřinesl nijak zásadní novinky. Už proto jsem ochoten o telefonu uvažovat i když má jen ICS a navíc bych předpokládal, že vlajková loď Huawei dostane JB update. Každopádně bych se nerad dočkal toho, že to bude ROM s EMUI :D

Snažil jsem se pohledat nějaký alternativní ROM, ale našel jsem jen nějaký německý projekt, který mi nic moc neříká, neb němčinou nevládnu :)
Uživatelský avatar
deadkennedy
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 16. kvě 2013 13:56:16
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 U9508 1GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110
Rom: CyanogenMod 10.1

Re: Čistý android?

Příspěvek od deadkennedy »

Ano, da sa to. povodne:
Obrázek
a napriklad v samsungoch s ikonkou kosa sa zavrie vsetko, v EMUI to vyzera podobne, s tým že je hore vidieť ešte vyuzita pamat RAM.
Obrázek

Inak by som nevidel problem v EMUI kedze novy launcer nieje problem nahodit. :D
Huawei Honor 2 U9508 1GB
Stock B115 ICS
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Čistý android?

Příspěvek od M.I.R. »

Jo jasný, už chápu. Prostě featurka dodaná výrobcem navíc. To ve svém čistém androidu nemám. Jinak ani, je mi jasný, že není problém pustit si jiný launcher, ale co mám zkušenosti z minulosti ještě z G1, tak to prostě nikdy není ono. Pořád je to bastl :) Každopádně jsem si včera uvědomil, že absence JB znamená i absenci Google Now, což je zatracená výhoda, takže telefon u mě přes starší systém lehce stoupl :) Ještě koukám, jestli nelze někde pořídit tu 2 GB RAM verzi :)
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Čistý android?

Příspěvek od M.I.R. »

Ještě mě tak napadá, proč vídám na fotografiích tři různá rozhraní. Respektive jinak graficky vyvedaná rozhraní.

Zde, čistý android:
Obrázek

Zde jen grafikcy upravený Android:
Obrázek

A konečně zde, pravděpodobně bych předpokládal s EMUI:
Obrázek

Jak to máte z české distribuce?
Uživatelský avatar
Sentinel
Androiďák!
Příspěvky: 317
Registrován: sob 27. srp 2011 7:22:01
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Čistý android?

Příspěvek od Sentinel »

M.I.R.

Objednával jsem verzi s 2 GB RAM zde:

http://harektrade.cz/eshop/mobilni-tele ... -2-gb.html
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.176(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0
Uživatelský avatar
deadkennedy
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 16. kvě 2013 13:56:16
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 U9508 1GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110
Rom: CyanogenMod 10.1

Re: Čistý android?

Příspěvek od deadkennedy »

Na výber máš z troch tém, ktoré ti zmenia spodnu listu doku a ikony:
https://www.dropbox.com/s/u1z16l5wf1a9q ... -10-41.png
https://www.dropbox.com/s/3hw6d8smx1zxh ... -10-35.png
Huawei Honor 2 U9508 1GB
Stock B115 ICS
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Čistý android?

Příspěvek od M.I.R. »

Jj, už jsem si ho byl prohlédnout v DatArtu. Vzhled jde přenout na čistý android, klásvnice původní androidí jede taky. Působil na mě velmi dobře, akorát jsem neměl možnost vyzkoušet Chrome kvůli ochraně proti krádeži, která byla přes adresní řádek a ten nereagoval :D A v normálním Browseru se mi nepodařilo spustit videa na Games.cz, ale jinak to bylo příjemně svižné.

//EDIT: Jinak děkuji za funkční link na 2 GB verzi. Škoda, že cena je tak přestřelená. 8700 Kč je dost, vzhledem k tomu, že mohu mít 1 GB verzi za cenu o dva tisíce Kč nižší. Každopádně je ale dobré vědět, že se to pořídit dá :)

Pro tu srandu, jak jste na tom s volnou pamětí u té 1 GB verze a u 2 GB verze? Samozřejmě vím, že to není žádná vypovídající hodnota atd., ale byla by to pro mne zajímavá informace. Děkuji.
Uživatelský avatar
deadkennedy
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 16. kvě 2013 13:56:16
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 U9508 1GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3110
Rom: CyanogenMod 10.1

Re: Čistý android?

Příspěvek od deadkennedy »

K dispozícií je v 1GB verzicí okolo 713 MB.. ked som mal jelly bean s EMUI tak to bolo asi 800 MB. Volna pamat sa pohybuje okolo tych 250 MB pri normálnom používaní. Teraz mám asi 300 MB volné.
Huawei Honor 2 U9508 1GB
Stock B115 ICS
M.I.R.
Androiďák!
Příspěvky: 621
Registrován: úte 24. bře 2009 13:50:45
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X

Re: Čistý android?

Příspěvek od M.I.R. »

To je docela rozdíl proti mému Nexus S s volnými 41 MB :D 135 MB, když všechno killnu :D Jinak pro srovnání je dostupných 396 MB z 512. Koukám, že si grafické karty berou poměrně hodně.
Odpovědět

Zpět na „Huawei Honor 2 - FW/ROM/ROOT“