Huawei Ascend G300 - FW/ROM/ROOToficiální unlock Bootloaderu

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Don Carlos
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: stř 22. srp 2012 19:07:29
Typ mobilu / ROM: Huawei P9 Lite

oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od Don Carlos »

Na modacu jsem narazil na tohle forum:http://www.modaco.com/topic/361170-help ... ootloader/
Pokud dobře chápu, lze nějak získat oficiální unlock přímo od huawei.
Prosím, rozklíčuje to někdo - jak na to?

Díky
EDIT 16.7.2013:
EDIT 26.4.2013:Návod který vytvořil uživatel Rebas

Koho trápí restarty při přechodu 2g/3g může použít toto řešení - oficiální odemčení bootloaderu.

Postup:

1) vyplňte formulář na této adrese http://www.huaweidevice.com/worldwide/s ... =preUnlock
// Edit by don_alex: formulář přesunut na novou adresu: http://en.club.vmall.com/emotiondownloa ... tion=apply (viz http://androidforum.cz/post810392.html#p810392)
postup ve spoileru použijte v prípadě, že vám nepřijde odpověď v rozumné době - jedná se o postup, před přidáním našeho telefonu do formuláře výše
Spoiler:
1) zašlete e-mail na tuto adresu: mobile@huawei.com
předmět: request - Bootloader unlock code U8815
znění e-mailu:
Dear Huawei,
could you please provide the bootloader unlock code for my phone.
Model: Huawei Ascend G300 U8815
System: Android 4.0.3 version B952
IMEI: sem napiste vase IMEI - pro jistotu opiste primo z telefonu (je napsano pod baterkou).

Thank you

2) přijde Vám takovýto e-mail (s ním nic nedělejte):
Dear Customer,
Thank you for contacting Huawei device.
We has retailed your needs to our correlative department.
And there will have expert to help you with your needs in three working days.
Please wait a period of time.
Once again thank you for contacting Huawei device.
Best Regards.
Huawei Device Customer Care Team.
3) za nějakou dobu (max do 3 dnů- mě přišel během pár hodin) Vám přijde další e-mail:
Dear Customer,
Thank you for supporting Huawei device.
If your device has upgraded to Android 4.0 that your unlock code : 123456789123456789 (číslo změněno) ,please keeping your unlock code properly. Thank you!

Huawei Terminal Company limited

4) jelikož zcela jistě máte odemčený bootloader neoficální cestou je nutné jej zamknout (právě ono neoficiální otemčení bootloaderu dělá ty restarty). Tedy jakmile odbržíte e-mail s odemykacím číslem, uložte si na SD kartu tento soubor (nerozbalený - ponechat v zipu): http://ulozto.cz/xuviLw2b/relock-bootloader-ics-zip

5) Vypněte telefon (nesmí být ani na USB kabelu). Zmáčkněte tlačítko power a hlasitost nahoru (nejednou), tím se objevíte v CWM. Zvolte Backup and restore a pak si zazálohujte telefon (bude se později hodit) odkazem Backup to external sdcard (nutné mít vloženou SD kartu).

6) Jakmile máte zazálohováno, vraťte se na úvodní stránku CWM a zvolte možnost Install zip a pak Choose zip from external sdcard. Projděte si cestu kam jste si uložili soubor Relock-Bootloader-ICS.zip a naistalujte jej (potvrdte Yes). Tím jste opět zamknuli bootloader.

7) Vraťtě se na úvodní stránku CWM a zvolte Power off. CWM Vás budou varovat, přesto pokračujte dále - tedy potvrďte a telefon se vypne.

8) Nyní si stáhněte do PC tento soubor http://ulozto.cz/xMGTX4Pv/official-unlo ... rap-v4-zip a někam si jej rozbalte.

9) Na telefonu podržte tlačítko power a hlasitost dolů (najednou) několik vteřin a telefon zůstane vyset na úvodním logu huawei. Jakmile se tak stane, propojte PC s telefonem.

10) Tam kam jste si rozbalili soubor z bodu 8), tam si otevřete soubor Check-Status.bat , jakmile se otevře okno, napište číslo 2 a enter. Pak opět enter a ještě jednou enter. Pokud jste udělali vše dle předchozích bodů, bude na obrazovce zobrazen nápis LOCKED (toho jsme chtěli dosáhnout). Pak zavřete toto okno.

11) Otevřete druhý soubor - Unlock-Bootloader.bat, jakmile se otevře okno, napište číslo 2 a enter. Pak opět enter a Nyní opište číslo získané z e-mailu a zmáčkněte enter. Tuto část si už přesně nepamatuju, ale tuším že to chtělo ještě potvrdit písmenkem Y. Jakmile se vše provede, zavřete okno a znovu opakujte bod 10). Pokud se vše podařilo, měl by na obrazovce být nápis UNLOCKED (toho jsme chtěli dosáhnout). Pak zavřete toto okno.

12) Nyní je potřeba nainstalovat opět CWM, - tedy stáhnout tento soubor http://ulozto.cz/xSPeb12G/clockworkg300-exe do PC a pak na něj kliknout. Tím se nainstaluje CWM. Pokud by pořád příkazový řádek hledal CWM, odpojte telefon, chvilku jej nechte odpojený, zavřete exe soubor. Pak opět připojte telefon k počítači a opětovně zapněte exe soubor.

13) Jakmile se telefon restartuje držte tlačítko power a hlasitost nahoru (spolu) a tím se objevíte ve starší verzi CWM. Zvolte možnost Install zip a pak Choose zip from external sdcard a vyberte tento soubor http://g300.thebronasium.com/recovery/r ... 815-R4.zip (ten si nejdříve stáhněte a uložte na SD kartu). Potvrďte yes. Tím se nainstaluje nejnovější verze CWM. Z ůvodní obrazovky CWM klikněte na Advaced a zvolte reboot recovery.

14) Po restartu byste se měli opět objevit v CWM (ale už nejnovější verzi), pak z úvodní obrazovky zvolte Backup and restore a volbou Restore from external sdcard otevřete soubor se zalohou a potvrdte yes.

Pak už jen stačí telefon restartovat a máte zpět vše co jste v telefonu měli, ale s oficiálně odemčeným bootloaderem, tedy bez restartů 2g/3g.

Pokud je někde v návodu chyba, napište mi to a opravím jej (věřím že není). Případně pokud má někdo práva, klidně může tento návod dál měnit a publikovat - nevadí mi to.

Edit 2.6.2013:Uživatel Gayl vytvořil alternativní návod na odemčení bootloaderu

Rozhodl jsem se napsat alternativní návod, tak jak jsem odemkl já.

Můžete mít nedotčený telefon s ICS rom od Huawei, root atd. netřeba. Vždy ovšem zálohujte důležitá data! Pokud už máte odemčený bootloader neoficiální metodou, nahrajte nějakou na stock založenou rom (Stock+, Slim...) a flashnete tento uzamykací balíček http://www.modaco.com/topic/361327-relo ... -ics-roms/), nebo nahrajte ofic. rom přes dload. Svou stávající rom si můžete nejdřív zálohovat v CWM.

Teď chceme odemknout bootloader oficiálním kódem od Huawei http://www.huaweidevice.com/worldwide/s ... =preUnlock za účelem instalace custom recovery a rom:

1) Stáhneme a nainstalujeme ovladače k telefonu http://huaweig300.com/downloads/huawei-g300-drivers
2) Stáhneme http://uloz.to/x4xE3nQT/g300-fastboot-cwm-zip (obsahuje fastboot a recovery-clockwork-hybrid-6.0.2.7-u8815-R4) a rozbalíme.
2a) Kdo by chtěl TWRP nebo jinou verzi cwm může si tam nahradit soubor recovery.img nebo vynechat krok 7 a nahrát co a jak chce ;)
3) Na PC klikneme pravým tlačítkem myši za současného držení klávesy Shift na složku android a zvolíme Zde otevřít příkazové okno. Spustí se Příkazový řádek, napíšeme fastboot.exe, odentrováním se fastboot spustí.
4) Telefon vypneme, vyndáme a zandáme baterii a spustíme držením vypínače a hlasitosti dolů, telefon zůstane na logu huawei. Připojíme k PC
5) V příkazovém řádku napíšeme a odentrujeme fastboot oem unlock 1234567812345678 (123..nahradíte vaším kódem). Telefon se restartuje a zformátuje. Potom zopakujeme krok 4.
6) Zadáme fastboot oem get-bootinfo čímž zjistíme, zda se odemčení zdařilo - UNLOCKED nebo ne - LOCKED
7) Nyní zadáme fastboot flash recovery recovery.img a do telefonu se nahraje custom recovery
8) Odpojíme telefon, vyndáme baterii, zapneme držením vypínače a hlasitosti nahoru a mělo by naběhnout clockworkmod recovery kde už můžeme flashovat rom z sd nebo obnovit zálohu.
Naposledy upravil(a) don_alex dne úte 29. črc 2014 12:35:19, celkem upraveno 6 x.
Důvod: Upravena barva textu - ta zelená fakt tahala oči
Gery
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: pon 20. srp 2012 19:40:45
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od Gery »

Tuším, že někdo spamoval facebook huawei tak dlouho, než mu odpověděli, on jim zaslala imei a oni jemu kód.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od LivArt »

Dazzozzo psal, že mají snad 2 telefony, u kterých vyžebrali u Huawei kód na odemknutí bootloaderu.
Můžeš taky zkusit otravovat Huawei, jestli by ti neposlali taky.
qayl
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 02. čer 2011 14:42:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od qayl »

Tak jsem v pondělí večer taky napsal na mobile@huawei.com žádost o kód. Stačila jedna věta, model, verze androidu a IMEI a dnes kód přišel, takže sbohem 3G restarty ;)
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od xGrany »

Tak to mas asi celkem stesti...Ale jak je to v tomto pripade se zarukou?Tim se ji asi uplne vzdas ne?Nebo prave naopak?
qayl
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 02. čer 2011 14:42:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od qayl »

Štěstí vůbec ne, na modacu už takhle spousta lidí kód získala, někdy to číňánci trochu pomotají, ale nakonec ho snad vždy pošlou.
A co se týče záruky přesně nevím, určitě lepší oficiální metoda než odemčení neoficiální. Ale je mi to jedno, vzhledem k tomu, že už ho odemčen mám dávno. Chci to jen kvůli vyřešení restartů. A případně bootloader zase zamknout je hračka, příkazem ve fastbootu nebo nahráním update.app.
Podmínky odemčení (o záruce tam nic nevidím, ale český servis může mít jiný názor): http://www.huaweidevice.com/worldwide/s ... pplyUnlock
Postup: http://www.huaweidevice.com/worldwide/s ... UnlockStep nebo http://www.modaco.com/topic/362152-unlo ... of-huawei/
V případě, že je už bootloader odemčen, nahráno CWM atd. nahraje se nějaká oficiální romka nebo http://www.modaco.com/topic/361327-relo ... -ics-roms/. Pak odemkneme kódem bootloader (pozor, smažou se uživatelská data), nahrajem custom recovery, rom...
Don Carlos
Stálý androiďák
Příspěvky: 89
Registrován: stř 22. srp 2012 19:07:29
Typ mobilu / ROM: Huawei P9 Lite

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od Don Carlos »

qayl píše:Tak jsem v pondělí večer taky napsal na mobile@huawei.com žádost o kód. Stačila jedna věta, model, verze androidu a IMEI a dnes kód přišel, takže sbohem 3G restarty ;)
Moje angličtina je spíše ubohá. Prosím, prosím o vzor. Budu vděčný nejen já,
Děkuji
qayl
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 02. čer 2011 14:42:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od qayl »

Google transalator to jistí, alespoň na jejich straně to tak podle odpovědí vypadá, dobré anličtin :lol: Tak toto napište na mobile@huawei.com:
Předmět: Bootloader unlock code U8815

Dear Huawei,
could you please provide the bootloader unlock code for my phone.
Model: Huawei Ascend G300 U8815
System: Android 4.0.3 version B952
IMEI: doplnit ;)

Thank you
Nejprve vám pravděpodobně odpoví toto:
Dear Customer,
Thank you for contacting Huawei device.
We has retailed your needs to our correlative department.
And there will have expert to help you with your needs.
Once again thank you for contacting Huawei device.
Best Regards.
Huawei Device Customer Care Team.
Což znamená, že žádost byla předána odpovídajícímu oddělení. A potom už přišel kód:
Dear Customer,
Thank you for supporting Huawei device.
If your device has upgraded to Android 4.0 that your unlock code : xxxxxxxxxxxxx ,please keeping your unlock code properly. Thank you!

Huawei Terminal Company limited
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od xGrany »

Tak sem se docetl,ze ostatni vyrobci to maji tak,ze pokud odemknete bootloader ofic. cestou,tak prichazite o zaruku na pripadne zavady vznikle odemknutim bootloaderu.A i kdyz se vam ho pak podari zamcit,tak to stejne zjisti.Zajimalo by me,jak to ma huawei.Protoze pokud odemknu bootloader neofic. cestou a bude nejaka zavada,tak je moznost tel vratit do puvodniho stavu, (pokud to pujde kvuli zavade) a telefon projde reklamaci.Ale pokud odekneme bootloader ofic. cestou,tak vubec nemusi zaruku uznat... Takze ted recnicka otazka,vyplati se to? Nebo ma nekdo osobni zkusenost,treba u jineho vyrobce?
podzim-cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: pát 12. říj 2012 16:47:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3__Omega v58

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od podzim-cz »

jestli to opravdu vyřeší restarty tak do toho jdu, a když nahraji offic. rom b952 přes update.app budu muset uďelat znovu root & cwm (twrp) ?
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od rebas »

Včera pozdě večer zaslán e-mail, dnes kolem 9 hodiny mi číslo zaslali. Docela rychlost.
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
qayl
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 02. čer 2011 14:42:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od qayl »

xGrany píše:A i kdyz se vam ho pak podari zamcit,tak to stejne zjisti.Zajimalo by me,jak to ma huawei.Protoze pokud odemknu bootloader neofic. cestou a bude nejaka zavada,tak je moznost tel vratit do puvodniho stavu, (pokud to pujde kvuli zavade) a telefon projde reklamaci
Mám nastudován jen nexus 7, kde se taky takto bootloader odemyká, jen není třeba ani ten kód a dá se to zamknout beze stop. Ale to jsou nexusy bez nějakých pastí výrobce. Jak u huawei nebo jinde doopravdy netuším, je to na každého vlastním uvážení. Osobně nevěřím, že to detekují. Bootloader je tu buď locked nebo unlocked, žádný relocked, jak jsem četl u jiných výrobců. Sám píšeš, že po neoficiálním unlocku stopy zahladíš a po oficiálním jako ne? Když přehraju bootloader, případně celý telefon? Že by se to někam zaznamenalo? Nevím...
podzim-cz píše:když nahraji offic. rom b952 přes update.app budu muset uďelat znovu root & cwm (twrp) ?
Root ne, recovery ano. A celá ofic. rom ani není třeba, já jen nahrál v cwm Slim romku (nebo jinou založenou na ofiko rom, ostatní nenajedou s orig boot.img) a dál balíček na uzamčení, který přehraje bootloader, boot.img a recovery.img z B952. Pak přes fastboot odemkl bootloader a nahrál zpět cwm (příkazem fastboot flash recovery <filename>.img). Pak stačilo v cwm obnovit zálohu CM10.1 a hotovo. Práce na 5 minut.

Ještě poznatek z modaca, kód musí být alfanumerický, pokud pošlou jen čísla je to na odblokování na všechny operátory, což u nás ani není. Takže kdyžtak odpovědět a znova vysvětlit co chcete, nakonec to pochopí ;) EDIT: zdá se že to nemusí být pravidlem, nejprve kód vyzkoušejte, až potom případně řešte dál.
Naposledy upravil(a) qayl dne pát 26. dub 2013 9:57:13, celkem upraveno 1 x.
podzim-cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: pát 12. říj 2012 16:47:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3__Omega v58

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od podzim-cz »

mě poslali jen čísla
podzim-cz
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: pát 12. říj 2012 16:47:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3__Omega v58

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od podzim-cz »

sakra.. unlock failed,invalid key
qayl
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 02. čer 2011 14:42:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od qayl »

No tak to máš zrovna "kliku" a poslali ten druhý kód. Napiš odpověď, že poslali network unlock key, ale že ty chceš unlock bootloader.
Vzor je případně tu: http://www.modaco.com/topic/361170-help ... try2117858
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od radegast »

xGrany píše:Tak sem se docetl,ze ostatni vyrobci to maji tak,ze pokud odemknete bootloader ofic. cestou,tak prichazite o zaruku na pripadne zavady vznikle odemknutim bootloaderu.A i kdyz se vam ho pak podari zamcit,tak to stejne zjisti....
jj, HTC tak opravdu má.
A stačí jen požádat o kód (já to nedělal, jen jsme na to s kámošem koukali a on si to tou cestou edemykal), či jak to přesně funguje. Ani to pak nemusíte aplikovat, stačí jen chuť to zkusit a záruka je v čudu.
Při té žádosti se totiž vyplňuje mj. i IMEI
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od xGrany »

Jj...presne tak sem to myslel.Nepotrebuji nic zjistovat,proste maji vas IMEI.Tak je potreba to opravdu dobre zvazit...
Devilived
Stálý androiďák
Příspěvky: 174
Registrován: stř 27. čer 2012 17:51:37
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G 300
Rom: B892

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od Devilived »

Otázka je, jestli oficiální odemknutí bootloaderu pomůže proti restartům a jiným chybám při provozu na 3g.
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od rebas »

Hmm, tak huaweaci mi uz dvakrat poslali numerickej kod (uplne stejnej) s tim, ze to je to co potrebuju. Zkouset to nechci, protoze se psalo, ze musi byt alfanumericky.
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
insmaniak
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: sob 12. led 2013 19:20:17
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Rom: Furt niečo iné :)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od insmaniak »

tak to môžeš kľudne vyskúšať, lebo ja som im písal, že potrebujem alfanumerický a odpísali mi, že tento kód mám použiť. Zadal som tam samé čísla a... UNLOCKED :yes:
qayl
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 02. čer 2011 14:42:42
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi2S
Tablet: Nexus 7 (2013)

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od qayl »

No to je zajímavý, bral jsem to podle modaca jako pravidlo. Tak kód určitě nejdřív zkusit, tím se nic nezkazí, potom případně řešit.

Problémy s 3G jsou způsobovány neoficiálním odemčeným bootloaderem. Můžu po 2 dnech říct, že žádná nedostupnost ani restarty se už nekonají, jsem na CM10.1, pohybuji se všude možně a mám nastaveno automatické přepínání na 2G při uspání telefonu a vše OK.
Uživatelský avatar
rebas
Droid
Příspěvky: 1336
Registrován: úte 18. pro 2012 22:11:48
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3 + Lightning Launcher

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od rebas »

Tak mohu potvrdit, že kod ktererej poslali (pouze ciselnej) opravdu fungoval.
Tak jde čas s telefony: Huawei G300 --> LG Optimus L7 II P710 --> Lenovo P770 --> Lenovo P780 --> THL 5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi Redmi Note 3 SE --> Ulefone Power 3 --> Xiaomi Mi Max 3
Vždy používám launcher pro geeky a to: Lightning Launcher
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od xGrany »

Do prvního postu přidán návod na odemčení od uživatele Rebas...

Edit: Přidáno i do rozcestníku.
Uživatelský avatar
zdarec
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: úte 02. říj 2012 21:01:50
Typ mobilu / ROM: VDF SU6
Tablet: Vodafone SmartTab 10" (ZTE V11A)
Kontaktovat uživatele:

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od zdarec »

Ahoj,
tak jsem napsal email na huawei a druhy den jsem mel kod doma. Takze konecne zadne resety pri prechodu 2G-3G.

Z.
HaFo.... Nokia E51 -> Nokia C6-00 -> SGM -> Huawei G300 ->THL W100-> VDF SU6 + ZTE v11a 10"
Uživatelský avatar
cumilko
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 10. říj 2012 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7
Mobil 2 / ROM: ex:Huawei Ascend G300

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od cumilko »

skúsim im napísať na e-mail a hlavne sa ich spýtam aj na tú záruku ako to je, či po odomknutí padá alebo nie.
xGrany
Robot
Příspěvky: 872
Registrován: stř 10. bře 2010 20:56:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Bydliště: Nove Mesto na Mor.

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od xGrany »

No to se schvalne zeptej,protoze uz vidim ty zastupy lidi,kdyz je tady tak pekne sepsany navod,jak pak budou plakat,ze jim neuznali reklamaci.Verim,ze spousta lidi se do toho totiz pusti a ani poradne nevi o co jde.Proste jen uvidi,ze se jim treba na CM prestane restartovat telefon.Nebo si nechaji ten kod poslat jen kdyby nahodou se nekdy pustili do rootu a tak...Ale jestli to ma Huawei tak jak HTC,tak je po zaruce uz pri zaslani kodu a ani ho pak uz nemusi pouzit.Zaznamenaji si imei a je to...
Uživatelský avatar
cumilko
Stálý androiďák
Příspěvky: 81
Registrován: stř 10. říj 2012 11:00:06
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P7
Mobil 2 / ROM: ex:Huawei Ascend G300

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od cumilko »

tak, tak práve preto sa najprv na to pýtam, podla mna to tak bude že budú mať nejakú databázu, kde si ukladajú IMEI telefónov, ktorým umožnili takéto odomknutie bootloaderu a padne im záruka. (ale zatial mi neodpísali takže nechcem nikoho strašiť ani nič podobné uvidím ked odpíšu.)

už som im napísal nejakú hodinu pred mojim prvým postom tu tak uvidím čo odpíšu.
Daver
Stálý androiďák
Příspěvky: 209
Registrován: ned 22. črc 2012 11:30:35
Typ mobilu / ROM: Ascend P7 Android 5.1 Emui3.1
Mobil 2 / ROM: Honor 3C, Honor 4C
Tablet: Prestigio Multipad PMP5570C
Tablet 2 / ROM: Vodafone

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od Daver »

Ahoj. To, že jim napíšeš o odemčení Bootloaderu ještě neznamená, že si telefon opravdu odemkneš ;) Teď jsem jim poslal email, tak uvidíme kdy mi pošlou kód. Teď po vašich zkušenostech. Opravdu to funguje? Žádné restarty?
Díky za odpovědi
kubikma
Droid
Příspěvky: 2612
Registrován: pon 09. črc 2012 12:29:11
Typ mobilu / ROM: LG G2_D802
Rom: CM13

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od kubikma »

Pokud nekomu pronajmu byt a dam mu klicek, taky me nezajima jestli si odemkne a bude tam bydlet. ;)

Edit: Jen doplnim ze pokud si nekdo o to napise, asi nema duvod to nepouzit. Pokud nekdo pouziva ofiko jejich romku, jaky by mel duvod to nekde skladovat na HDD sveho PC?
Uživatelský avatar
radegast
Moderátor
Příspěvky: 3750
Registrován: úte 06. dub 2010 16:39:00
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Re: oficiální unlock Bootloaderu

Příspěvek od radegast »

Přesně! Líp bych to nenapsal.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI
Odpovědět

Zpět na „Huawei Ascend G300 - FW/ROM/ROOT“