HTC DesireLadíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Uvedení na trh: 02-2010

Moderátoři: Jacho, Jacho

Odpovědět
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

Kolem 400 mW je se zapnutým PowerTutorem pohoda. Zkus se na ten proces podívat na kartě All, určitě tam bude (pod názvem, který uvádíš), a pokud půjde zastavit, porovnej výsledky. Ale u mě to při aktuálním osvětlení (což má vliv na podsvícení) osciluje kolem 400 mW (390-410).
exBURN
Stálý androiďák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 16. bře 2010 19:10:45

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od exBURN »

už jsem jí našel a kilnul jí.
Akorát mi zrovna narostlo podsvícení :-D takže se mi lehce zvedla spotřeba, ale asi je to v klidu. Jen mě zaráželo co ta apps dělá ve spotřebě když jí vůbec nepoužívám. Má domněnka je že se podsvícení displaye přidá k nějaké apps, aby bylo v tutoru změřitelné, jelikož by to asi odpovídalo...
http://www.obalynamobily.cz levné přísluško s poštou zdarma! ;-)
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

Jo jo. To se klidně může stát - pokud killnutí nic nezmění, je to jen planý poplach.
michal.siman
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: úte 10. lis 2009 8:49:15

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od michal.siman »

Dotaz: nahradil jsem original "telefonni" aplikaci aplikaci DIALER ONE. Dialer one ma sve vlastni vyhledavani kontaktu, sve vlastni "zmeskane hovory", oblibene atd. Predevsim co se zmeskanych hovoru tyka, tak se mi obcas stane ze mi system skoci do "call logu" original, ne do toho co patri k dealer one. Da se to nejak obejit? Neda se ta original aplikace na call logy a volani atd. uplne smazat? Stejne jako jsem vymazal aplikaci Mms dle clanku?
Zařízení: vždycky něco jiného (téměř vždy čína)
looker1
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: stř 01. zář 2010 9:07:00

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od looker1 »

Pro všechny co jsou zpočátku unesení UltimateJuice aka Juice Defender (free verze UJ) na úsporu baterie - bohužel musím potvrdit (vyzkoušeno na dvou různých Desire), po nějaké době (týden +) výrazně zpomaluje běh systému, až se to nedá úsporo baterky ospravedlnit. Škoda, protože nápad je to dobrý, ale někde se stala chyba...:-( uninstal...
Nexus 5 16GB
Nexus 7 3g 32GB {2013)
Sony Xperia Tablet S
humpolik
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 27. kvě 2010 8:53:53
Typ mobilu / ROM: Pixel 5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od humpolik »

Všechno je po optmalizaci perfektní . CM6.1 funkční a rychlá , jen nevím jak dosáhnout něčeho podobného co HTC Sync (instalce apk) nebo synchronizace hudby apodob? :help:
Prosím pište
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

michal.siman píše:Neda se ta original aplikace na call logy a volani atd. uplne smazat? Stejne jako jsem vymazal aplikaci Mms dle clanku?
Odhaduji, že to možné není (Phone.apk nejspíš obsahuje vedle dialeru i obsluhu GSM modulu), nicméně jdu to zkusit experimentálně. Odpověď napíšu níže.
humpolik píše:Všechno je po optmalizaci perfektní . CM6.1 funkční a rychlá , jen nevím jak dosáhnout něčeho podobného co HTC Sync (instalce apk) nebo synchronizace hudby apodob? :help:
Prosím pište
Tak APK se dají instalovat přes ADB (adb install <cesta_k_apk>), čili si na to buď můžeš připravit skriptík, nebo ti na to každý druhý programátor napíše uživatelské rozhraní (já jsem děvka prodejná, za úplatu to klidně udělám :-), ale myslím, že už něco takového musí existovat). Pokud jde o synchronizaci hudby, určitě na to aplikace jsou, ale osobní zkušeností musí sloužit někdo jiný. Mně to nikdy k srdci nepřirostlo, a je to jeden z důvodů, proč nemůžu vystát iPody :-). HTC Sync jsem, upřímně řečeno, nikdy ani neviděl. Vše podstatné mám synchronizováno vzduchem, a o tebou jmenovaných funkcích jsem neměl tušení.
michal.siman píše:Neda se ta original aplikace na call logy a volani atd. uplne smazat? Stejne jako jsem vymazal aplikaci Mms dle clanku?
Přesně jak jsem říkal - smazat ji nemůžeš. Je to důležitá součást systému - bez ní se ani nepřihlásíš k síti a mobilním datům či SMS.
Naposledy upravil(a) Johny_G dne čtv 25. lis 2010 17:33:41, celkem upraveno 1 x.
michal.siman
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: úte 10. lis 2009 8:49:15

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od michal.siman »

Johny_G píše:Mně to nikdy k srdci nepřirostlo, a je to jeden z důvodů, proč nemůžu vystát iPody :-). HTC Sync jsem, upřímně řečeno, nikdy ani neviděl. Vše podstatné mám synchronizováno vzduchem, a o tebou jmenovaných funkcích jsem neměl tušení.
No a to uz jsem si myslel ze jsem snad jediny kdo je nadseny z funkcniho "chytreho" telefonu, ktery vybalis z krabice a neni treba se zabyvat nejakou "synchronizaci" s pocitacem, chces program najdes v marketu, chces kalendar, mas google, chces kontakty a emaily, mas gmail, to je proste parada. to je to ce se me na androidu libi, nebejt zavislej na pocitaci, na nejakym stupidnim synchronizacnim programu. i v dobach drevenych jsem se snazil o syncML v mych sony ericsonech a podobnych. uz tenkrat jsem z toho byl nadsenej :-)
Zařízení: vždycky něco jiného (téměř vždy čína)
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

To máme stejný. Snažím se mít co nejvíc věcí "v cloudu", protože od nějakých 3 zařízení (desktop+notebook+smartphone) začíná být synchronizace čehokoli nesnesitelná. Desire jsem měl připravený k používání dřív, než jsem ho donesl z obchodu k počítači.
michal.siman
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: úte 10. lis 2009 8:49:15

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od michal.siman »

Johny_G píše:To máme stejný. Snažím se mít co nejvíc věcí "v cloudu", protože od nějakých 3 zařízení (desktop+notebook+smartphone) začíná být synchronizace čehokoli nesnesitelná. Desire jsem měl připravený k používání dřív, než jsem ho donesl z obchodu k počítači.
nadruhou stranu je celkem pruser s tou cenou za data (teda pokud jde o neomezena data) a chapu ze ne kazdy na to ma - tohle az vychataji cesti oparatori, neomezena data tak do 200 kc mesicne, pak to bude parada. pak se tesim i na "cloudove" sdileni fotek ...

hlavne ta parada kdyz si poridis novy telefon, jak pises, nez dojdes z kramu domu tak tam mas vse cos mel ve starym a staci zadat jen jmeno a heslo ...
Zařízení: vždycky něco jiného (téměř vždy čína)
humpolik
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 27. kvě 2010 8:53:53
Typ mobilu / ROM: Pixel 5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od humpolik »

Děkuji za radu. Na to se dá použít i servisní utilitka ADB suite,jenže to je "škrábání se za uchem.."Druhá otázka: Kde má jak nahrát update androidu až bude?? V CM to nemohu najít
michal.siman
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: úte 10. lis 2009 8:49:15

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od michal.siman »

humpolik píše:Děkuji za radu. Na to se dá použít i servisní utilitka ADB suite,jenže to je "škrábání se za uchem.."Druhá otázka: Kde má jak nahrát update androidu až bude?? V CM to nemohu najít
ROM Manager a nebo rucni update, az bude na strankach projektu CM :-)

normalni upgrade, jako ze ten oficialni, ten uz nebude pro tvoji upravenou verzi ...
Zařízení: vždycky něco jiného (téměř vždy čína)
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

Tak tak. Nejpohodlnější je asi ten ROM Manager. Existoval i oficiální updatovací nástroj, ale momentálně pro verzi 6 nefunguje: http://code.google.com/p/cyanogen-updater
cargo
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: sob 27. lis 2010 1:23:39

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od cargo »

skvela praca,vdaka za rady... cosi som poriesil ale zaujima ma,preco sa objavuje pod launcher pro spusteny sense? cez task killer ho vypnem,ale casom sa objavi znovu. da sa niekde vypnut natrvalo? launcher je samozrejme nastaveny ako default...
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

Z té formulace mi není jasné, o co vlastně jde. Netřeba nic vypínat; pokud je LauncherPro výchozí, Sense (pouze Launcher, ne ostatní služby) se časem vypne sám.
cargo
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: sob 27. lis 2010 1:23:39

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od cargo »

teraz zas nerozumiem ja :) ako casom sa vypne sam? po kazdej manipulacii s mobilom otvorim task killer a vsetko dam off. no a medzi ikonami vidim aj sense. bol som v tom,ze nastaveni laun pro ako vychodzej app sa uz sense nespusti...
Uživatelský avatar
west][
Stálý androiďák
Příspěvky: 77
Registrován: pát 18. čer 2010 21:33:42

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od west][ »

michal.siman píše:
humpolik píše:Děkuji za radu. Na to se dá použít i servisní utilitka ADB suite,jenže to je "škrábání se za uchem.."Druhá otázka: Kde má jak nahrát update androidu až bude?? V CM to nemohu najít
ROM Manager a nebo rucni update, az bude na strankach projektu CM :-)

normalni upgrade, jako ze ten oficialni, ten uz nebude pro tvoji upravenou verzi ...
Podle me mel na mysli spis Update prostrednictvim CM Updateru..

Obrázek
HTC Desire; RADIO: 32.49.00.32U_5.11.05.27; Obrázek LeeDrOiD v2.2f App2SD; Obrázek LauncherPro
Uživatelský avatar
budvajs
Robot
Příspěvky: 702
Registrován: pát 27. srp 2010 18:15:29
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3
Bydliště: Českobudějovicko

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od budvajs »

dokaze mi nekdo popsat co znamenaji jednotlive Scales v Rom managerovi?samrtass,interactive,atd.

autor to popisuje uplne vseobecne a pro mne nepochopitelne.

preden dekuji

@telefon    
humpolik
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 27. kvě 2010 8:53:53
Typ mobilu / ROM: Pixel 5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci-připom

Příspěvek od humpolik »

vyzkoušel jsem přeskupení oddílů: u CM bez problémů ale u bravo_alphaspl-sense.img nefunguje,Bravo Data++ problémy. Malý závěr(osobní) pokud jsem udělal přeskupení pro CM nebyl žádný problém ale pro AstroTsense a LeeDroid řada problémů i s bravo_alphaspl-sense.img !!
Po několika pokusech jsem zaznamenal nemožnost zálohy rom!! JAK to opravit?? děkuji všem :!:
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci-připom

Příspěvek od Johny_G »

cargo píše:teraz zas nerozumiem ja :) ako casom sa vypne sam? po kazdej manipulacii s mobilom otvorim task killer a vsetko dam off. no a medzi ikonami vidim aj sense. bol som v tom,ze nastaveni laun pro ako vychodzej app sa uz sense nespusti...
Toho si vůbec nevšímej. To není launcher, to jsou podpůrné služby na pozadí. Neukončuj to; task killerem obecně naděláš víc škody než užitku - být tebou, dám ho úplně pryč ;-).
humpolik píše:vyzkoušel jsem přeskupení oddílů: u CM bez problémů ale u bravo_alphaspl-sense.img nefunguje,Bravo Data++ problémy. Malý závěr(osobní) pokud jsem udělal přeskupení pro CM nebyl žádný problém ale pro AstroTsense a LeeDroid řada problémů i s bravo_alphaspl-sense.img !!
Po několika pokusech jsem zaznamenal nemožnost zálohy rom!! JAK to opravit?? děkuji všem :!:
Zkusils stock HBOOT?
cargo
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: sob 27. lis 2010 1:23:39

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od cargo »

2 Johny_G:
Mozem vediet,co tym mozem sposobit za skody..? predsa killnut apps,ktore sa spustaju na pozadi same,setri prostriedky a energiu: handcent sms,htc sense,gmail a pod. oprav ma,ak sa mylim,pripadne vysvetli preco je to tak... vdaka.
Uživatelský avatar
TMa24
Droid
Příspěvky: 1899
Registrován: ned 28. úno 2010 13:33:32
Typ mobilu / ROM: Nexus 5x
Twitter: necromanderSM
Rom: stock
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od TMa24 »

Pouzi vyhľadávanie a nájdeš o tom veľa popísaného
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

2cargo: to je právě ten častý omyl. Android se postará o správu paměti sám daleko lépe než ty. Když aplikaci necháš na pozadí, tak SPÍ (je to popsáno v životním cyklu androidí aplikace na vývojářském webu), a nespotřebovává žádné systémové prostředky. Když je pak nějakou dobu využívána, probuzení ze spánku je pro systém naprosto zlomková zátěž, oproti novému startu a inicializaci. Zabíjením procesů naopak systémové prostředky nežádoucím způsobem spotřebováváš. Pokud dost dobře nerozumíš memory managementu v Androidu, nepoužívej task killer vůbec. Zejména ne automatický, to je peklo největší. Když už vzácně z nějakého specifického důvodu potřebuješ aplikaci ukončit, zajdeš do nastavení aplikací a dáš Force close.
cargo
Androiďák!
Příspěvky: 449
Registrován: sob 27. lis 2010 1:23:39

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od cargo »

Takto nejak som to asi chapal,ked si napisal,ze hi nemam pouzuvat,dakujem za vysvetlenue,beriem na vedomie... mas u mna pivo ;)
ormoru
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 22. dub 2010 8:19:26

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od ormoru »

Ahoj,
díky za články. Během víkendu jsem se prokousal rootem i update ROM. Jen článek č. 3 jsem ještě neudělal. Ale našel jsem tuto možnost, jak dostat na kartu aplikace. Darktremor Apps2SD. Na kartě je nutné mít EXT3.
SGS II & Galaxy Tab
humpolik
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 27. kvě 2010 8:53:53
Typ mobilu / ROM: Pixel 5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od humpolik »

prosím o radu!
mám root Desire, instaluji CM6.1 RC2, nainstaluje se kompletní! ale po reboot se vše vrací na bootloader. někde mám chybu, asi radio?? Prosím poraďte.
humpolik
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 27. kvě 2010 8:53:53
Typ mobilu / ROM: Pixel 5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od humpolik »

ano dostanu!Jsem v rocovery a mám tam jen cm6.1 RC-2 protože jsem udělal format všeho
Uživatelský avatar
Johny_G
Androiďák!
Příspěvky: 345
Registrován: úte 13. črc 2010 12:03:08

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od Johny_G »

Tak nahoď poslední zálohu, a tam můžeš zkontrolovat, jestli jsi měl nebo neměl správné radio.
humpolik
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 27. kvě 2010 8:53:53
Typ mobilu / ROM: Pixel 5
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ladíme HTC Desire - seriál o celkové optimalizaci

Příspěvek od humpolik »

problem je v tom že jsem vše zformátoval karta je čistá
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“