Lenovo P770 - obecná diskuzeOdhlašování SIM a nefunkční headset - reklamovat?

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
cestmir.dolejsek
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 15. kvě 2014 20:28:08
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770_S113_130424_rbarat_39_LP127
Bydliště: Praha

Odhlašování SIM a nefunkční headset - reklamovat?

Příspěvek od cestmir.dolejsek »

Často (1-4× denně) se mi odhlásí obě SIM a přestanou fungovat kontakty. Taky mi často padá gmail. Nefunguje mi google hangout, google keep ani GPS v google mapách.
Zároveň mi na headsetu (i původním) nefunguje tlačítko (nic to nedělá). Mám i nový headset (zkoušel jsem jej i na jiných telefonech, kde fungoval) a výsledek je stejný.

Od koupě na podzim 2013 v Mironet jsem neaktualizoval systém (pořád mi to něco nabízí) - bojím se čínských znaků.
Mám tam Foxtrot 010, Android 4.1.1, verze základního pásma P770.W12.22.SP.V15.P11, 2012/12/12 18:17, verze jádra 3.4.0.

1) má někdo podobnou zkušenost (nestabilita a nefungující tlačítko na headsetu)?
a) a jak jste to vyřešili a s jakým výsledkem?

2) mám telefon raději aktualizovat a pokud to nepomůže, tak reklamovat a teprve poté přeinstalovat ROM?
a) v tomto pořadí?
b) co vše aktualizovat?
c) jako ROM použít?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Odhlašování SIM a nefunkční headset - reklamovat?

Příspěvek od rbarat »

No, za prvé, skôr ako položíš takúto otázku Ti odporúčam prečítať si celé toto vlákno o P770ke, všetko tu máš napísané, aj to, že Mironet dodáva fóny vo veľmi zúfalom stave, dáva tam starú Foxtrot ROM, ktorá nefunguje dobre a preto máš problémy. Ďalej tu máš napísané, že máme k dispozícii v zásade 5 dobrých ROM:
- Android 4.1.1. - S113
- Android 4.2.2
- Lewa ROM
- MIUI ROM
- ROM zo Samsungu

Pričom prvá je originál ROM od Lenova, napísané pre P770ku, kde by malo všetko fungovať. Ostatné štyri ROM sú custom ROMky, teda neoriginálne, každá má svoje drobné chybičky, v zásade na nich ale všetko podstatné funguje, problém tam je hlavne s pripájaním Bluetooth a ešte pár drobnosťami, ktoré ale nie sú podstatné. Na prvej ROM sa tieto problémy nevyskytujú. Každá z uvedených ROMiek má svojich fanúšikov, je len na Tebe, ktorú si vyberieš. Prvé 4 ROMky som pripravil ja, momentálne mám v telefóne prvú, lebo dokončujem preklad, ale výber je na Tebe.

Takže rada na záver: Všetky Tvoje problémy by si mal vyriešiť preinštalovaním novej ROMky - pre začiatok skús originál ROMS113, časom môžeš skúsiť tie custom. Reklamácia nič nevyrieši, nakoľko v Mironete Ti tam inú ROM nedajú. Pri každej ROM som v prvom príspevku spísal podrobné návody na inštaláciu, ak by si mal problémy, ozvi sa.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
cestmir.dolejsek
Nové Androidě
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 15. kvě 2014 20:28:08
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770_S113_130424_rbarat_39_LP127
Bydliště: Praha

Re: Odhlašování SIM a nefunkční headset - reklamovat?

Příspěvek od cestmir.dolejsek »

Dle rbaratových návodů
http://androidforum.cz/prechod-z-azijsk ... 44949.html
http://androidforum.cz/rom-android-4-1- ... 54664.html
jsem úspěšně naistaloval S113 a jsem spokojený :)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Odhlašování SIM a nefunkční headset - reklamovat?

Příspěvek od rbarat »

Tak to som rad... :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - obecná diskuze“