Lenovo P770 - obecná diskuzeznizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
deko
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: pon 11. lis 2013 0:53:12
Typ mobilu / ROM: P770
Rom: lewa 4

znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od deko »

Zdravim, tento problem sa mi prejavuje na vsetkych rom, akonahle restratujem fon (plny restart) tak po restarte mi klesne baterka tak o 5-10% vie niekto poradit co s tym? ma to niekto podobne alebo mam len vadny kus? celkom to irituje pretoze neviem kolko baterky este ostava..
Uživatelský avatar
droid1221
Stálý androiďák
Příspěvky: 90
Registrován: sob 26. dub 2014 16:54:08
Typ mobilu / ROM: Mi4c Mokee 6.0.1

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od droid1221 »

Myslím že baterka je v tahu. Pokud jsi vyskoušel hodně custom rom a dělá to v každé tak jedině baterka. Nebo ještě v cwm/twrp v menu advanced můžeš skusit Wipe Battery Stats :)
Pokud jsem ti pomohl dej mi palec nahoru. :) :palec:
Život je svině ale vepřový mám rád :D
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od ludekbrno »

deko:

Nejspíš už baterka dodělává. Každopádně ale telefon během procesu restartu vždycky nějaké procento sežere, protože dokud plně nenaběhne, nefungují všechny šetřící fičurky procesoru a dalších obvodů a telefon v tu dobu žere jak tank :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od rbarat »

Presne tak, reštart dá baterke riadne zabrať, to že pár percent zmizne je normálne. Pokial baterka inak normálne funguje, nejde o závadu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
X123
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 22. črc 2013 18:18:55
Typ mobilu / ROM: P770

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od X123 »

Dělá mi to už od koupi, také jsem vystřídal různé ROM a dělal to všude... Většinou těch 10%...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od rbarat »

Tak 10% je veľa, za normálne by som považoval tak 2%.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od Mareman »

Tak se mi telefon chová od začátku, s každou ROM a stejně tak i předchozí Lenovo A660. Jednou za čas je dobré smazat ten battery stats, já používám apku Baterry Calibration, a necham ho vybít do nuly. Stačí jednou měsíčně. Nicméně ten úbytek té baterie je zavádějící, on pak třeba na procentu baterie je schopen svítit přes půl hodiny práce.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od ludekbrno »

Vybitím do nuly dáváš baterce pořádnou facku... Navíc pro funkčnost Battery calibration není směrodatné vybití do nuly, ale naopak nabití na 100%. Nic o vybíjení v pokynech appka nepíše...

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od Mareman »

Vybití baterie do nuly dává právě informace pro vytvoření toho stats souboru. Lion baterie mají minimální, nikoli žádný paměťový efekt. Proto i u nich je potřeba jednou za čas kalibraci provést. Nabít do 100 procent, vymazat stats soubor a nechat vybít do nuly. Dokonce se i doporučuje ten proces opakovat dvakrát.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od ludekbrno »

Kde se to doporučuje? :-) V battery calibration pokud vím, nic takového není. A jelikož o mobilech z letité praxe servisního technika a o bateriích mimo jiné z modelařiny něco vím, tak můžu celkem jistě říct, že baterii takto dáváš pěkně přes hubu :-)

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od Mareman »

Psali to v Mateřídoušce, mám předplatný :facepalm:
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od ludekbrno »

V kterém čísle? Už jsem ji asi 30 let nečetl :-) Ne, vážně. Nechci se tady nijak dohadovat, ale v každé literatuře o Li-ion se dočteš, že jim nic neškodí tolik, jako hluboké vybíjení. A v battery calibration pokud si vzpomínám, tak je v instrukcích psáno jen připojit nabíječku, počkat na signál nabití 100% a stisknout calibration a odpojit. Nic o tom, že by se před tím nebo potom měla baterie vybít do nuly, tam nepíšou.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od Mareman »

>> ludekbrno >> Dokážeš si přeložit tu poslední větu?

Možná "tvoje letitá praxe servisního technika, který o bateriích mimo jiné z modelařiny něco ví", má mezery ....a možná bys (soudě podle Tvých příspěvků i v jiných tématech) nemusel protestovat proti všemu co kdo napíše jen proto abys honil počet příspěvků. I jiní o různých problematikách něco ví jak z teorie, tak z praxe. Někteří z nás se dokonce IT i elektrem zabývají profesionálně nebo to studovali. Tímto končím toto nesmyslné dohadování s tebou...
Přílohy
Screenshot_2014-11-04-11-23-54.png
Screenshot_2014-11-04-11-23-54.png (103.35 KiB) Zobrazeno 4846 x
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od ludekbrno »

Tak nebudeme se tady předhánět vzděláním :-) Servisního technika jsem asi nemohl dělat na základě vzdělání v oboru kuchař (nic proti kuchařům), ale samozřejmě v elektro slaboproud a následně 20let praxe u různé elektroniky. A mimo profesionální praxe to mám i jako koníček, takže si troufám tvrdit, že o tom vím celkem dost. Ne, příspěvky honit nepotřebuju, jen se vyjádřím, když k tomu mám co říct. Kupodivu i tu větu si přeložit dokážu, jen jsem si nevzpomínal, že to tam takto napsané je. Nic to ale nemění na faktu, že hluboké vybíjení Li-ionkám škodí. Navíc tam je napsáno, že to vybití je jen taková možnost a výslovně je uvedeno, že to není nutné.

píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: znizenie kapacity baterie s kazdym restartom

Příspěvek od LivArt »

Mareman: jestli vyrobíš lithiovou baterii, která bude snášet provoz s nízkým napětím, tak budeš hodně bohatej. Ono totiž vybíjení k nule baterku celkem likviduje. A dělat to dobrovolně, to je na palici.
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - obecná diskuze“