Lenovo P770 - FW/ROM/ROOTEvropska vetev ROMek - S110 a vyse

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Uživatelský avatar
SlashLP
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 14. dub 2011 15:52:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo S660

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od SlashLP »

Pre rýchlenie načítania vám poradím ešte dva zlepšováky.

1. zapnúť EPO - je to technológia MediaTeku - cez ňu si môžete stiahnuť dáta (veľmi podobné ako A-GPS), ktoré majú platnosť 30 dní. A následne pre vyhľadávani satelitov sa použijú ako podobne ako A-GPS.
2. zapnúť A-GPS - stiahnuť dáta a v nastavení zaškrtnúť "ponechať do reštartovania telefónu" - v prípade, že telefón nevypínate je to tiež dobrá pomôcka. Ale skôr odporúčam EPO nakoľko má lepšiu použiteľnosť offline.
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Ahoj SlashLP,

toto mám zapnuté, ale ďakujem za úplne jasné vysvetlenie. Ešte mám otázočku. Dúfam, že sa to samé vypne, keď budem v roamingu (malo by sa, lebo sa vypnú dáta). Funguje aj ten program, čo som napísal.

Ešte je tu aj jedna možnosť, v programe Mobileuncle MTK Tools, čo je program špeciálne pre nastavovanie Mediatek čipov, je voľba Power GPS Search, ale neviem, ako presne funguje, malo by to tiež urýchľovať vyhľadávanie satelitov.

Moje a Tvoje informácie budú isto zaujímavé pre viacerých, založím preto na túto tému samostatnú tému, aby sa to tunestratilo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
opecko
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: ned 23. led 2011 15:04:07

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od opecko »

Smart sound podle me na kvalitu zvuku az takovy vliv nema. Protistrana me obcas slysi spatne i kdyz ho mam vyply.
Uživatelský avatar
-=Mike=-
Androiďák!
Příspěvky: 310
Registrován: pát 12. bře 2010 23:23:21
Typ mobilu / ROM: Oneplus one 64GB

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od -=Mike=- »

Zdravim kolegovia.
Chcem objednat P770 z etotalk. Priatelka ma Nexus-S a chcem jej objednat nieco s lepsiou vydrzou a podobnou ako ma moj Razr Maxx.
A nasiel som lenovo p770. Podla toho co citam, tak vidim ze ste spokojny.
Mam otazku, ked si objednam z etotalk bez ich etotalk ROM, pride mi s europskou verziou ROM alebo s EU-ROM S1xx?
Viem, ze nieje problem prehodit ROM verzie podla navodu, co napisal uzivatel pudil.
Len mi ide o to, aby nemala priatelka s mobilom starosti a v pripade, aby jej chodili OTA updaty ako pri nexus S.
Doporucujete ich cisnku rom alebo etotalk.?
Priatelka ma stale elefon v anglictine. Ich cinska rom je vlastne lenovo rom? Je tam rozdiel medzi cinskou a europskou rom?
Mobil nikdy nebude mat priatelka v inom jazyku ako anglickom.
Dik
HTC Wizard-->HTC Tornado-->HTC Kaiser-->HTC Dream G1-->Motorola Defy --> Google Nexus S --> Lenovo P770 --> Motorola Razr Maxx-->Motorola moto g 16GB
HTC Kaiser WM 6.1
Samsung Galaxy S5 + Oneplus one 64GB
Uživatelský avatar
SlashLP
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 14. dub 2011 15:52:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo S660

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od SlashLP »

Pri kúpe z eTotalku ti príde telefón skoro vždy bez ohľadu nato objednávku s ich rom. Spraviť update na offic. S113 nie je problém, telefón bude potom v angličtine a budú chodiť aj OTA. Cez MoreLocate2 vieš dodatočne nastaviť slovenčinu pre aplikácie.

Ázijske romky sú S118 a vyššie (aktuálne S127) - neobsahujú GAPS (google apps) a môžu mať problém s GPS, obsahuje čínske aplicáie, inak tiež obsahujú angličtinu
Európske romky sú S108 a vyššie (aktuálne S113) - obsahujú GAPS a nemajú problém s GPS, obsahujú iba anglické aplikácie

Inak okrem spomenutých rozdielov sú tam ešte také maličkosti ako mierne rozdiely vo veľkosti partícií (ale aj to si vieš dodatočne upraviť).
Uživatelský avatar
-=Mike=-
Androiďák!
Příspěvky: 310
Registrován: pát 12. bře 2010 23:23:21
Typ mobilu / ROM: Oneplus one 64GB

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od -=Mike=- »

dakujem za odpoved.
objednal som bez etotalk rom, tak uvidim s akou ROM pride.
Bol by som rad, keby tam bola EU rom. Ked nie, tak ju nahodim.
Objednal som cez DHL 3-7dni + gift, tak snad to nepodrzia a pride mi to bez zaplatenia ostatnych poplatkou, ako clo a dph.
Dakujem este raz a ozvem sa.
HTC Wizard-->HTC Tornado-->HTC Kaiser-->HTC Dream G1-->Motorola Defy --> Google Nexus S --> Lenovo P770 --> Motorola Razr Maxx-->Motorola moto g 16GB
HTC Kaiser WM 6.1
Samsung Galaxy S5 + Oneplus one 64GB
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od kozelos »

nevim, kde zdejsi diskutujici berou ten dojem, ze etotalk to posila se svou rom.. ja objednal bez etotalk rom a prisla mi cinska s124. nahrani jejich rom jim samozrejme zabira cas a neci praci, takze nevidim duvod, proc by to delali.. pokud nekomu prisla etotalk rom misto cinske, bude to spis tim, ze meli nejake telefony prednahrate a sahli po jednom z nich omylem nebo nemeli aktualne k dispozici telefony s cinskou rom..
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
opecko
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: ned 23. led 2011 15:04:07

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od opecko »

Nevideli jste nekdo nekde originalni S113, ktera predchazel pudilovu cisteni? Chtel bych par aplikaci, ktere odstranil a je jednodussi si zbytek odstranit sam, nez je pridavat.

Nejlepsi by samozrejmne byla zaloha z CWM. Dival jsem se na needrom.com, ale tam jsou vicemene jen cinske verze.
opecko
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: ned 23. led 2011 15:04:07

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od opecko »

opecko píše:Pripojil jsem telefon k Interphone F3XT - BT handsfree a kdyz stisknu volat, tak mi to rekne cekejte prosim a na displeji se zobrazi "inicializace". Mate nekdo podobnou zkusenost s libovolnou BT handsfree? Snazi se to evidentne pustit hlasove volani, ale neco neni v poradku. Mam pudilovu S113.

EDIT: dela to jen v pudilove upravene S113, kdyz jsem to jen narychlo vyzkousel v puvodni S110, tak to jelo. Predpokladam, ze tam neni nejaka aplikace?
Cistou S113 jsem nesehnal, tak jsem vychazel z S110 a upgradu. Pred upgradem hlasove vyteceni pres BT handsfree funguje, ale po upgradu uz ne. Ani v jedne verzi neni v systemu aplikace Voice Dialer, pouziva se Google search. Takze problem neni v Pudivole verzi, ale v S113 obecne.

Kdybyste nekdo nasli fungujici Voice Dialer, tak napiste, jine nez originalni aplikace nefunguju (pro BT handsfree) a jedna co byla uverejnena na XDA nefunguje taktez - ani se nespusti.
Uživatelský avatar
SlashLP
Stálý androiďák
Příspěvky: 118
Registrován: čtv 14. dub 2011 15:52:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo S660

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od SlashLP »

Osobne by som sa pozrel sem:

Setting -> Language and Imput -> Voice Search a tu či máte povolený záznam zvuku cez handsfree (posledná položka nastavenia).
pudil
Androiďák!
Příspěvky: 267
Registrován: ned 24. úno 2013 22:42:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Twitter: vit_koutensky
Tablet: Cube U55GT-C8-TALK79

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od pudil »

Ahoj, puvodni S113 vam sem hodim v pondeli, je to zip z CWM recovery, ale nevim jestli to byla puvodne cista rom, nebo S110 a OTA na 113.
opecko
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: ned 23. led 2011 15:04:07

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od opecko »

SlashLP: Ano to jsem zkousel, ackoliv to podle me ma vliv pouze na to, jaky se vybere mikrofon.

Pudil: Jasne, vyzkousim. Tu OTA uz vyzkousenou mam a bohuzel nic moc, upgrade navic nechal zmizet spoustu aplikaci, ktere v S110 byly.
Stoupa
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23. čer 2013 20:41:44
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: MIUI-4.04.18

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od Stoupa »

hoj,

pro kotelose:
"...etotalk to posila se svou rom ..."
já si objednával mobil z Etotalk už v prosinci 2012 a pokud si u nich zaškrtneš (za $) volbu Etotalk mod, tak opravdu máš jejich fw - ta původní obsahovala i plnou CZ lokalizaci !
Pak sem ale začal porůznu používat fw hlavně od Maomi - http://bbs.ydss.cn/ - no to už bylo všechno pochopitelně CHN/EN :)

teď nedávno sem ale přešel na EU fw - základ sem použil Foxtrot_010 a zbytek si dodělal sám - zkuste se mrknout tady:
http://androidforum.cz/post611608.html#p611608
Saladin
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 13. srp 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: ZTE Skate

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od Saladin »

AHoj. Chci se zeptat, jestli by nekdo nemohl napsat, nebo poslat odkaz na navod instalace nove ROMky pro totalni zacatecniky??
Celkem nepobiram ten postup. Mam Etotalk ROM.

Diky moc ;)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Ahoj, no tak nad napísaním kompletného návodu na prechod z etotalk ROM na dnes ani najlepšiu "európsku" ROM S113 už vážne dlho uvažujem.
Zatiaľ som tak nespravil najmä preto, že existujú naozaj dobré čiastkové návody od Pudila, ktoré obsiahnu všetko potrebné, sú v angličtine:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2220275
Práve tá angličtina môže byť pre niekoho problém. Takže ak by bol záujem, môžem pomerne rýchlo napísať naozaj kompletný návod na inštaláciu v slovenčine.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Saladin
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 13. srp 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: ZTE Skate

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od Saladin »

Jdi do toho. A jak jsi jinak s touto ROMkou zpokojen? Jak ti jde GPS? Co jazykova vybava?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Ahoj, tak to spíšem, resp. asi spravím balíček, kde bude všetko potrebné, takto balíčky som robil/robím pre telefóny Huawei Honor a Sonic.
Čo sa týka ROM, som absolútne spokojný. Mám S113 v úprave od Pudila. To je inak štandardná originál ROM, ktorú Pudil prečistil od bloatware a vyriešil zopár drobností. Spravil som tiež repartition - zmenu vnútorných pomerov RAM, interná pamäť telefónu je tak veľká 2GB, návod som tu zverejnil - http://androidforum.cz/rozd-leni-pam-ti ... 42904.html. Je to hneď prvý príspevok.
Ako som tu v diskusii viackrát písal, na tejto ROM ide absolútne všetko a bez akýchkoľvek problémov, vrátane GPS. Čo sa týka urýchlenia GPS Fixu, tiež som spísal príspekovk - http://androidforum.cz/urychlenie-vyh-a ... 43812.html.
Čo sa týka jazykovej výbavy, systém (ikona Nastavenia) je v angličtine, aplikácia More Locale 2, resp. Set Locale nastaví aplikácie a niektoré systémové programy do slovenčine alebo češtiny podľa toho, aký jazyk zvolíš. Takže je to taký mix SK/Eng alebo CZ/Eng.

Takže jednoznačne originál "európsku" ROM S113 odporúčam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Scat
Stálý androiďák
Příspěvky: 180
Registrován: stř 14. črc 2010 18:09:41
Typ mobilu / ROM: Lenovo P780
Tablet: Acer Iconia Tab A700
Bydliště: Plzeň

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od Scat »

rbarat píše: Čo sa týka jazykovej výbavy, systém (ikona Nastavenia) je v angličtine, aplikácia More Locale 2, resp. Set Locale nastaví aplikácie a niektoré systémové programy do slovenčine alebo češtiny podľa toho, aký jazyk zvolíš. Takže je to taký mix SK/Eng alebo CZ/Eng.

Takže jednoznačne originál "európsku" ROM S113 odporúčam.
V čem je Foxtrot horší? Čeština (předpokládám i slovenština) je tam kompletní, mám myslím jednu položku v menu anglicky (autostarts) a to je všechno, nepotřebuji žádné more locale. Česky jsou i názvy ikon pro rychlé nastavení v notifikační liště. Nechci vyvolávat flamewar, ale právě ta čeština byl důvod, proč jsem opustil tyto verze rom. Angličtina mi problém (v této podobě) nedělá, ale když to jde česky, jsem mnohem radši.
Vodafone 845 > HTC Desire HD > Lenovo P770 (LeWa) > Lenovo P780 (MIUI) | Acer Iconia Tab A700 | Ainol Novo 7 Crystal II
Saladin
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: sob 13. srp 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: ZTE Skate

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od Saladin »

Ja jsem jeste vcera zkousel nainstalovat novou romku podle navodu na XDA, ale nejde to. Jelikoz mam telefon od Etotalku, tak je jiz rootnuty, ale stejne jsem ho rootnul podle navodu, jenze jsem tam dal root na Asijskou vetev a ted nejde evropska romka, nebo to celkove delam spatne. Mohl bys napsat navod jak na tu etotalk hodit Pundila prosim?
opecko
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: ned 23. led 2011 15:04:07

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od opecko »

Pudil:
muzes sem prosim hodit tu svou zalohu puvodni S113, jak jsi psal?

Saladin:
Vzdyt v tom navodu mas prece i jak prejit z cinske na evropskou a obracene. Dokonce v prvnim prispevku tohoto vlakna mas presny postup, jak prejit na evropskou ROM. Neni uplne podrobny, ale kdyz ho zkombinujes s timto podrobnym a budes delat vse, jak je napsane, tak to urcite pujde:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2220275
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

To Saladin:

Pudil na XDA fóre napísal veľmi podrobné postupy, ako prejsť na "európsku" ROM S113:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2220275

Keď máš v telefóne etotalk ROM, musíš konkrétne postupovať podľa tohoto návodu:
2) I have Etotalk ROM and I want to switch to "European" ROM (S106-113)
2.1. prepare your computer for winflash acc point 2
2.2. perform a winfflash of S110 rom (link 9.2) acc point 6
2.3. flash "S110_recovery" according point 3, you will have CWM 5.5.0.4
2.4. Now you can flash any rom or mod of "European family" you want. Be noted that flashing can overwrite your CWM again, so if it happens, repeat step 3.
2.5. (optionaly) root your ROM according point 4

Všetko je na tom XDA fóre.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Scat píše: V čem je Foxtrot horší? Čeština (předpokládám i slovenština) je tam kompletní, mám myslím jednu položku v menu anglicky (autostarts) a to je všechno, nepotřebuji žádné more locale. Česky jsou i názvy ikon pro rychlé nastavení v notifikační liště. Nechci vyvolávat flamewar, ale právě ta čeština byl důvod, proč jsem opustil tyto verze rom. Angličtina mi problém (v této podobě) nedělá, ale když to jde česky, jsem mnohem radši.
Foxtrot ROM detailne nepoznám, ale tu na diskusii písali ľudia, čo ju mali v starších verziách, že v nej nefungovali niektoré veci ako: notifikačná LED, geolokácia v mapách (hádzalo im to polohu v Číne) a mali problémy s notifikáciami z kalendára. Je možné, že novšie verzie už tieto chyby odstránili.Tieto problémy ani žiadne iné v ROM S113 nie sú, preto S113_Pudil tu na fóre považujeme za najlepšiu ROM.

V tejto téme http://androidforum.cz/foxtrot-rom-t42293-30.html užívateľ Stoupa Foxtrot dosť poladil a vyzerá to naozaj dobre.
Hľadaj príspevok na druhej strane pod názvom Foxtrot ROM - UPDATE. Tu popisovanú verziu Foxtrot asi vyskúšam... ;)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
pudil
Androiďák!
Příspěvky: 267
Registrován: ned 24. úno 2013 22:42:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Twitter: vit_koutensky
Tablet: Cube U55GT-C8-TALK79

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od pudil »

Ahoj, premyslel jsem co z Foxtrotu pridat do S113, nakonec jsem jenom vymenil Camera App, ta Foxtrotacka je super. (diky Stoupovi)

Adresa pro tenhle minimod je:
https://mega.co.nz/#!4BVGDBab!ZszKkwZvz ... 948MufB86A
spravny link je jako obvykle ve foru na XDA

Par lidi me prosilo o "nevybrakovanou" zalohu S113, najdete ji zde:
https://mega.co.nz/#!1N1kXQ5S!Xo9MfE3yr ... 9xfyRIoxdQ

Je to S110 po OTA na S113, zalohovana pres CWM recovery, tj nic co byste si nemohli kdyztak udelat sami.

Pokud nekomu chybi nova verze Lenovo Power Save, najdete ji tu:
https://mega.co.nz/#!dBczxADa!Yv4J2y4Oq ... 5NAyN9rcmY
opecko
Stálý androiďák
Příspěvky: 138
Registrován: ned 23. led 2011 15:04:07

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od opecko »

Bohuzel S113 OTA je oproti S110 trochu orezana, ale i tak jsem si ji chtel stahnout, ale zasekne se na 3 %, je dobre nahrana?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

Pudil, nešlo by nejako vyseparovať tú češtinu/slovenčinu z Foxtrott ROM a nahrať ju do S113_Pudil?
Ide o to, že v S113 čeština/slovenčina nie je priamo v systéme, preto systémové menu nepreloží ani More Locale 2 či iné programy.

Osobne nemám problém s angličtinou, ale mnohí ľudia by tú čestinu/slovenčinu naozaj privítali.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
pudil
Androiďák!
Příspěvky: 267
Registrován: ned 24. úno 2013 22:42:01
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Twitter: vit_koutensky
Tablet: Cube U55GT-C8-TALK79

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od pudil »

to by asi...neslo :-)
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

No ale potom by ma celkom zaujímalo, ako do Foxtrot tú češtinu a slovenčinu dostali, keďže Foxtrot je zrejme tiež založený na S110...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Stoupa
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23. čer 2013 20:41:44
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: MIUI-4.04.18

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od Stoupa »

rbarat píše:No ale potom by ma celkom zaujímalo, ako do Foxtrot tú češtinu a slovenčinu dostali, keďže Foxtrot je zrejme tiež založený na S110...
Presne to samy sem hledal (kvuli novejm original verzim fw - by se jen dohodily soubory), ale v cely instalaci sem nic, co by mi alespon vzdalene pripominalo lokalizacni soubory nenasel. A hledat soubory v nainstalovanym droidu teda fakt nehodlam :twisted:

Mozna ze to je v boot.img, ale jenom extrakce ve Windows, co jsem se dival, je bych rekl docela hardcore :(
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Evropska vetev ROMek - S110 a vyse

Příspěvek od rbarat »

OK, už netreba, dal som si Tvojho Foxtrota, všetko beží ako má, som nadšený, až na signalizáciu príchodzích emailov na notifikačnej LED dióde.
Toto zatiaľ Foxtrot nepodporuje, iba signalizáciu SMS a zmeškaných hovorov.

Momentálne mám teda v telefóne Foxtrot, ale zdá sa mi, že na S113 boli nové príchodzie emaily signalizované aj na not. LED.
Napíšte mi prosím niekto z vás, čo máte v telefóne Pudilovu S113, či je nový príchodzí email signalizovaný na not. LED dióde alebo nie.

Vďaka.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Stoupa
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23. čer 2013 20:41:44
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: MIUI-4.04.18

LED notifikace

Příspěvek od Stoupa »

Tak zkouším co můžu, ale vypadá to, že P770 má tu diodu nějakou nestandardní.
Streak LED/ Light Flow/ Light manager(MC KOO) /LED color tester(collbeans)
žádná z těhle aplikací vůbec na LEDku nereaguje ... :(
A protože teda nemám pocit, že mi LED vůbec někdy hlásila mail, nebo kalendář, tak to otestuju na následujících verzích:

Foxtrot_10 (hotovo)
SMS/hovor - lišta/zvuk/ikona aplikace/LED
Gmail.......- lišta/zvuk/ikona aplikace/ -
Email....... - lišta/zvuk/ - / -
Kalendar....- lišta/zvuk/ - / -

ROW_S110 (hotovo)
SMS/hovor - lišta/zvuk/ - /LED
Gmail.......- - / - / - / - (apk nefunguje)
Email....... - lišta/zvuk/ - / -
Kalendar....- lišta/zvuk/ - / -

ROW_S113 (hotovo)
SMS/hovor - lišta/zvuk/ - /LED
Gmail.......- lišta/zvuk/ - / -
Email....... - lišta/zvuk/ - / -
Kalendar....- lišta/zvuk/ - / -

Pudil_S113 (hotovo)
SMS/hovor - lišta/zvuk/ - /LED
Gmail.......- lišta/zvuk/ - / -
Email....... - lišta/zvuk/ - / -
Kalendar....- lišta/zvuk/ - / -

China_S127 (hotovo) (u některých fw nefunguje Google kalendář & Gmail ... nečekaně :) verze od maomi fungují )
SMS/hovor - lišta/zvuk/ ikona aplikace /LED
Gmail.......- lišta/zvuk/ - / -
Email....... - lišta/zvuk/ - / -
Kalendar....- lišta/zvuk/ - / -

Poznámka:
Vyzkoušené kalendáře :
Google....... - standarní chování ...
Calendar Pad - sám o sobě neoznamuje nic (alespoň na P770) ! Takže i když vypadá nejlíp z kalendářů, jdu od něj ... :(
Lenovo....... - jedno velký plus --> oproti ostatním je možný vybrat libovolnou mp3, takže místo normálního "cinknutí" bude vyřvávat jako budík :)
Spoiler:
Obrázek
Takže výsledek Google+Lenovo - záleží, komu stačí upomínka, a komu se hodí "budík"
Hlavní ale je, že dioda prostě na kalendáře, ani na emaily nereaguje v žádný verzi fw ...

Co se týče čísla na ikoně aplikace - je pouze u Foxtrota a u CHN fw, takže to je čistě záležitost nainstalovanýho Launcheru (Apex, 360 ..). Je to možný ?
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - FW/ROM/ROOT“