Lenovo P770 - FW/ROM/ROOTLewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Mareman »

Na P770 je to ovládání LEDky nějak nestandartně realizovaný. U S113 to funguje dobře, LEDka zhasíná jak má, není potřeba po notifikaci telefon uspávat a budit, ani restartovat jako u jiných ROM. Nicméně funguje jen na systémově apky sms a volání. Notifikace z jakékoliv jiné apky nefungují. Dá se to dobře poznat když si v Gravity boxu zapnete notifikaci blikáním tlačítek pod displejem. To totiž funguje i z aplikací.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Máš pravdu, LED je u P770ky nešťastne neštandardne zapojená, preto ju nedokáže ovládať žiadna štandardná apka z Google Play. LED sa u originál ROM S113 ovláda dvomi samostatnými aplikáciami, ktoré bežia v systéme. U všetkých custom ROM sa LED ovláda jednou aplikáciou, ktorú v minulosti napísal nejaký rus, ale nefunguje to tak spoľahlivo ako u originálu. Programátor od Lenova mal asi lepšie informácie, tak to naprogramoval lepšie. Nikto s tým nevie nič spraviť, iba u ROM S128 v33 LED funguje aj na FAceboot, email a pod. Avšak tá ROM je len v angličtine.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
stovka
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: stř 13. lis 2013 7:21:00
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70A CM12.1
Mobil 2 / ROM: Lenovo P770 S128v35

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od stovka »

add S128 ....len v angličtine a nefunguje v nej lokalizácia pomocou sietí. Inak by bola určite na úrovni S113.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Mareman »

LEDka na P770 je to co mě u tohoto telefonu irituje nejvíc a byl jsem z ní po přechodu z A660 zklamaný. Na A660ce notifikační LEDka plnila svoji funkci, tedy byla vidět, zářila, upozorňovala......a dala se použít z jakékoliv apky která umí notifikace ledkou. Na P770 je zapadená tak, že mimo čelní pohled není vidět, svítí málo a ještě funguje jen na vestavěnou sms a call aplikaci. Já to řeším přes Xposed moduly notifikací tlačítek a bleskem. Např když mi přijde SMS, rozbliká se nejen ta obluda o které se bavíme, ale začnou blikat i tlačítka a jednou bleskne LEDka zazadu.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Ako P770 ma dva problemy, ta nestandardne zapojena LED a problemy s GPS fixom, co je ale dane cipom MTK 6577.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
MarekYong
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pát 03. říj 2014 10:02:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo p770 - Lewa ROM OS5

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od MarekYong »

Tak jsem zkusil lewa rom, první dojem dobrý, pak se objevili nějaké problémy. Tak zkusím ostatní romky, další na řadě je 4.2.2.

Co je dobré:
Vestavěná bezpečnost
- Dobrý vzhled, rom je rychlá
- Mnoho funkcí už je vestavěných
- Dobrý alarm, časovač
- Dobrý manažer aplikací a bezpečnostní centrum

Problémy, co se u mě vyskytly:
- Najednou se objevil problém s autentifikací u některých sítí
- Wi-Fi často vypadává a odpojuje se
- Po restartu a nebo připojení telefonu na USB se často přepně defaultní pamět na Interní místo SDkarty. Mnoho aplikací pak nefunguje, hlásí nedostatek paměti a pokouší se zapisovat na interntí SDkartu. Je třeba nastavení změnit, na což je nutný restart
- Padající aplikace Clock u ní nefunguje nastavení
- Správce kontaktů nemá hodně funkcí Google kontaktů (merge a další funkce, je třeba používat jinou appku)
- Nevím kde plošně zakázat background data pro všechny aplikace na 3G. Během jednoho dne mobil stáhl asi 15MB a já se divil jak. Je třeba to zakazovat po jednom.
cepakj
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 03. led 2014 10:58:20
Typ mobilu / ROM: THL 5000
Rom: Lite v2.1

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od cepakj »

Zase vydali novou verzi Lewa... ;-)
Bude překlad?
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

No odo mňa už asi nie, mám nový telefón THL 5000. Ešte dokončím ROM S128 v3.5 a to bude pre Lenovo P770 odo mňa už asi všetko. Pre Lenovo P770 som spravil všetko čo som vedel :-).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
copy1530
Nové Androidě
Příspěvky: 26
Registrován: stř 12. zář 2012 15:58:31
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Tablet: Ainol Novo 9 Spark

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od copy1530 »

Je to zřejmě poslední stabilní a konečná verze Lewa vydaná pro náš telefon. Před pár týdny započal přechod na Lewa OS6, betatestování a tomu zároveň předcházel výběr podporovaných zařízení. Pro náš telefon se už nový systém vzhledem k jeho stáří vyvíjet nebude :|
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

Nechcel som to pisat, ale je to tak... :-(
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
daddy_dd
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 09. zář 2014 12:40:01
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770 Lewa OS5
Tablet: Kindle Fire

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od daddy_dd »

Před tím, než nás pomyslně opustiš, chtěl bych ti určitě nejen za sebe moc poděkovat.
Díky tobě mužeme naše telefony používat bez slovníku v druhé ruce :)
Diky za každou hodinu tvého času, kterou jsi investoval do uplně cizích lidí, kteří teď chodí v kapse s telefonem, který je jejich kamarád a ne Činský nebo Anglický nepřitel.

Vážně moc děkujeme
David Svoboda z Pardubic
Uživatelský avatar
rbarat
Moderátor
Příspěvky: 9571
Registrován: čtv 28. čer 2012 15:01:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od rbarat »

:-) Ďakujem. Na rozlúčku chystám ešte jednu verziu tejto ROM - http://androidforum.cz/rom-android-4-1- ... 59676.html. S Maremanom pilujeme češtinu a slovenčinu. Bude tam aj nový Contactmanager. Pre vás fanúšikov Lewa ju tiež odporúčam, grafika prostredia trochu pripomína Lewa ROM. Je to ROMka, na ktorej asi všetko funguje. Skúste ju. Na svojej P770 nechávam práve túto ROM.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic
Verbir
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 05. zář 2013 15:12:32
Typ mobilu / ROM: Lenovo P770
Rom: Foxtrot

Re: Lewa ROM EN/CZ/SK/HU (Lewa OS5)

Příspěvek od Verbir »

Kluci mohl by nekdo nahodit na ulozto to vinove zakl. tema lewy z verze 3.01?
Odpovědět

Zpět na „Lenovo P770 - FW/ROM/ROOT“