UMI X2 - FW/ROM/ROOTROOT

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
mtrakal
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: stř 20. bře 2013 2:30:58
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Twitter: http://twitter.com/mtrakal
Tablet: Ramos W13 pro
Kontaktovat uživatele:

ROOT

Příspěvek od mtrakal »

Root jde pomocí aplikace Shuame: viz tenhle post: http://forum.xda-developers.com/showthr ... p=37089564

Stáhnete aplikaci, odklikáte čínský netxt, next.
Připoíte telefon k PC
Zapnete Debug (v nastavení telefonu)
Pak v aplikaci poslední ikonka v menu
A root, tradá, funguje.

Následně stačí z GPlay aktualizovat Busybox a hlavně jiný Superuser (od ChainsDD nefunguje!) nebo SuperSU a čínskou app touhle nahradit, aby to mluvilo anglicky :). Čínská appka se pak dá zakázat v seznamu aplikací.

Funkční: https://play.google.com/store/apps/deta ... .superuser a https://play.google.com/store/apps/deta ... re.supersu
Naposledy upravil(a) mtrakal dne čtv 09. kvě 2013 15:36:09, celkem upraveno 5 x.
Aldava
Stálý androiďák
Příspěvky: 125
Registrován: stř 19. pro 2012 16:02:24
Typ mobilu / ROM: Thl W8
Tablet: Ainol crystal

Re: ROOT

Příspěvek od Aldava »

Dobrá práce, máš již odzkoušeno?
mtrakal
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: stř 20. bře 2013 2:30:58
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Twitter: http://twitter.com/mtrakal
Tablet: Ramos W13 pro
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT

Příspěvek od mtrakal »

Ano, mám odzkoušené.

Následně hned doporučuji stáhnout SuperSU nebo jiný Superuser a nainstalovat jako systémovou app právě pomocí čínského rootu. Čínskou app zakázat a nahradit, jelikož neustále s něčím otravuje a navíc nikdo neví co to dál dělá :). V každém řpípadě root byl úspěšný a nyní používám SuperSU.
adet
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03. kvě 2013 10:22:34
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Rom: origo

Re: ROOT

Příspěvek od adet »

nevím ce dělám špatně, ale nepodařilo se mi rootnout, a dělal jsem to podle návodu
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

Mám dotaz, v tom návodu kde je to na UMI X1 píšou jako první krok nainstalujte tyto drivery a je tam link, který mi nefunguje. Instaloval jsi nějaký ty drivery a pokud ano máš nějaký jiný link na ně ?

Druhý dotaz na něco co jsem nepochopil ale samozřejmě tam ještě nejsem ... psal si že ten čínskej SuperUser se má zakázat, jak se dá zakázat a on nejde odinstalovat ?
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

Tak jsem to vyzkoušel, taky neúspěch jako adet.

Připojim mobil k win7, nainstalují se ovladače ... ok
Dam tam debug USB (settings - developer options - usb debugging zatrhnout) ... ok
Stáhnu to Shuame, nainstaluju ... ok
Připojím přes USB k PC, Shuame najde XII .. ok
dám tu čtvrtou ikonku nahoře, pak tu ikonku 4 v druhý řadě kde je root ... ok
začne to něco dělat, pak to napíše něco jako čínský znaky root ...
ale když dám check tak ten mi píše že to není rootnutý

UPDATE 1
tak jsem zjistil že jsem to měl připojený to USB jako Media device (MTP), tak jsem to zkusil přehodit na USB storage a ovladače se mi nenainstalovali (od Win7), ale myslím že mi je tam nahrál ten program Shuame. Tak jsem zkusil znova ten root, zase to samé ale root se nepovedl. Tak jsem ještě zkusil najít na netu MT65xx preloader driver, nahrát je tam kam patří, zase pokus o root a nic. Vážně nevim. :cry:
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

No jsem z toho blázen. Tedka jsem koukal do telefonu že tam mám nějakou čínskou aplikaci která se tam nainstalovala s tím Shuame, taková ikonka štítu. Tak to pustím a krom čínských znaků je vidět že pod kolonkou root tam má tu aplikaci Root Checker s kterou jsem zkoušel jestli je to rootnuto nebo ne a u něj přepnuto na červeno, tak jsem usoudil že ten program asi blokuje Root Chcecker a přepnul sem to na zeleno. Zkusil jsem znova Root Checker a ted hlásí zelená - Rooted !. To jsem z toho blázen. Fakt.

UPDATE1: tak ale když tu čínskou aplikaci zablokuju, tak pak všechno píše že root není. Stáhl jsem ještě jinej Root Checker, ten potvrzuje to samé. Takže to vypadá spíš že ta čínská appka simulovala root nebo nevim. Jdu experimentovat dál. :lol:

UPDATE2: tak jsem vyzkoušel kde co, ale stav je takový že když odblokuju tu čínskou aplikaci tak mi všechno hlásí rooted, když jí zablokuju tak mi to zase hlásí že to není rootnutý. Aááá. SuperSU (což je něco jako SuperUser) funguje když je ta čínská apka povolená, jak jí zablokuju tak nefunguje.

UPDATE3: no ale všechny apky co potřebují root fungují bez problémů. Tak zatím tam vidím největší problém že nevím jak využít ten prostor na té jakoby vnitřní SD kartě, protože jako vnitřní ROM se mi furt zobrazuje jenom těch 1,5GB a když použiju programy co umí přesunovat apky na SD kartu tak jí tam nevidí.

UPDATE4: jenom pro info, kdo tam bude mít tu čínskou apku, to povolování je levé tlačítko je povolit, to pravé u kterého je dvacetisekundové odpočítávání je zakázat.
Naposledy upravil(a) SuiVanOrton dne čtv 23. kvě 2013 9:16:08, celkem upraveno 1 x.
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
mtrakal
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: stř 20. bře 2013 2:30:58
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Twitter: http://twitter.com/mtrakal
Tablet: Ramos W13 pro
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT

Příspěvek od mtrakal »

Ta čísnká appka je to samý, co SuperSU a SuperUser, prostě aplikace, která zpřístupňuje root telefonu.
V normálním SuperSU nebo SuperUser ho musíš dát nainstalovat do systému a pak až jde zakázat ta čínská app, jinak samozřejmě nemáš zpřístupněn root :)
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

No to nevím jak tam ten "normální" SuperSU dostat, když ho tedka nainstaluju, tak pak se něco instaluje ale stejně když zakážu tu čínskou apku tak root nefunguje a SuperSU taky ne. Takhle ho tam jakoby navíc, zbavit se té čínské bude asi hodně složitý. :?

Jako možná by to ani nebyl špatnej program, škoda že to ty čínský moulové nejsou schopní přeložit aspon do angličtiny. Jako všechno mi funguje, jsem spokojenej, jediný co nevím jak pak někdy udělat je nahrát tam novou romku, ideální by byla v podstatě taková jaká je tedka ale s češtinou. Uvidím až se tedka začne konečně pořádně prodávat jeslti někde nebudou nějaké návody no a nevzniknou nějaké romky s tou češtinou.
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
mtrakal
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: stř 20. bře 2013 2:30:58
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Twitter: http://twitter.com/mtrakal
Tablet: Ramos W13 pro
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT

Příspěvek od mtrakal »

Nainstaluj: https://play.google.com/store/apps/deta ... re.supersu (nech zapnutou čínskou appku) pak tam někde v menu je na výběr aby se ten root nainstaloval do systému a přepsal cizí root.
Restartneš telefon, zkusíš root checker a zapne se SuperSU místo tý čínský, pak čínskou můžeš zakázat. Samozřejmě, že ji nemůžeš zakázat, dokud ji nemáš v /system/ nahrazenou jinou apkou...
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

Ok dík, doma vyzkouším a dám vědět jestli se povedlo.

Zkoušel jsi tam dát nějakou jinou romku do toho telefonu ?

Nevíte někdo jestli se dá někde nastavit aby to podsvícení tlačítek se nevypínalo a bylo celou dobu co mám puštenou obrazovku ?
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

Tak jsem to zkusil podle tohohle postupu:

stáhnul jsem ten Super SU jak jsi dal link, nechal puštenou tu čínskou aplikaci
Super SU hned po spuštení chtěl něco nainstalovat, dal jsem instalaci normal, instalace úspěšná, zrestartovalo se mi to
pak jsem zkusil v menu SUper SU dát "převést na systémovou apku", znova se to zrestartovalo
zakázal jsem tu čínskou apku
zkusím root check - není root
zkusím pustit Super SU - znova chce instalovat nějaké knihovny nebo co - tentokrát neúspěšně
když nedáte aby si je instaloval, aplikace se vypne

:( :( :help:

Já nevím já tam možná budu mít i blbý ovladače na to usb, kdopaví jak se to dá zjistit jestli jsou to správný nebo ne. Všude píšou stáhněte si ze stránek výrobce ale to přece nejde, z tý rozsypaný rejže nikdo nic nezjistí.


UPDATE 17:55:
Tak jsem zkusil ještě jinou věc, nainstaloval jsem Super SU, připojil jsem se k počítači kabelem a pustil tu čínskou aplikaci Shuame. Tam jsem dal unroot, tu ikonku hned vpravo vedle té ikonky co jsem s ní dělal root. Ta čínská aplikace je pryč (nebo prostě už se nehlásí a nemůžu jí ani najít nikde, takže doufám že není). Pak jsem pustil Super SU a opět hláška že se binari SU musí aktualizovat, tak jsem dal pokračovat a najednou instalace byla úspěšná. Tak jsem zkusil root checker a ten hlásí Rooted - zelená. A když nějaká aplikace potřebuje ty povolení, tak už to hlásí že to povolil super user, žádný čínský znaky. Takže v týhle chvíly to vypadá že mám rootnuto, mám tam Super SU funkční a nemám tam žádnou čínskou apku. :yes:
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

Tak já si nedam pokoj, tohle jednou špatně skončí :lol:

Tedka jsem zkusil ještě tuhle aplikaci, přes ní by šlo zálohovat si aktuální romku jeslti to dobře chápu.
http://www.needrom.com/tutorial-backup- ... roidtools/
a když jsem připojil X2 tak mi to dole kde to má hlásit jestli je root nebo není neukazovalo ani zelenou ani červenou, ale žlutou ... a ptalo se mě to jestli chci udělat permanentní root. No samozřejmě že jsem to vyzkoušel a tedka mi to hlásí root shell (zelená, rootnutej mobil). V druhý záložce jsem pak zkusil volbu vymazat všechno čínský, ono to dělá tak že to hledá všechny možný čínský věci co tam tak většinou čínani cpou, ale já už jsem tu Baidu apod. měl odstraněnou (ani nevím kdo mi to odstranil :lol: ). Možná tenhle program umí root a nenacpe tam nic čínskýho jako ten Shuame, nevím, můžete vyzkoušet. (za nic neručim :lol: )


No konečně se mi taky podařilo udělat screenshot, tak tady jeden máte :D
Obrázek
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
mtrakal
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: stř 20. bře 2013 2:30:58
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Twitter: http://twitter.com/mtrakal
Tablet: Ramos W13 pro
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT

Příspěvek od mtrakal »

MTKDroidTool je super, ale musí se ti povést zprovoznit ovladače na USB a mít to prvně rootnutý přes Shuame, jinak mi to za boha nevalilo. Následně přes to jde udělat i CWM recovery i backup...
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

Jo to jsem koukal že tam ty možnosti jsou, backup je záloha současnýho systému že jo ? ale co je to to CWM recovery to furt nechápu resp. k čemu to je dobrý, reálně to využiju ? Já to samozřejmě googloval, ale většinou sjem tomu vysvětlení stejně nerozuměl :lol:

Nezkoušel jsi nějakou jinou rom tam nahrát a jestli jo nemůžeš udělat nějaký návod pro nás méně zdatné prosím ? (na to je potřeba to CWM recovery ?) Zajímalo by mě jeslti pro nahrátí nové rom je třeba tam mít ještě externí SD kartu nebo jestli se to nedá udělat nějak rovnou ze systému (no představuju si to tak, že někde kliknu - v počítači nebo v mobilu - ono se to restartuje a mám novou romku :lol: :lol: :lol: , takhle by to bylo nejlepší)

Ty čínský apky jsou všechny pryč, takže asi ideální je jak říkáš použít to Shuame, a pak si to dodělat a vyčistit přes MTKDroidTool.

Mimochodem někde jsem četl, bohužel už nevím kde ale myslím že to bylo v diskuzi o UMI X1, že to jak máme rozdělené ty kapacity vnitřní a telefoní tak to se dá nějak opravit, jenom to byl asi návod přímo pro X1 tak jsem se bál to vyzkoušet (jiný kapacity atd). Jo já mám pořád internal storage 1,48GB a phone storage 12,21GB, potřeboval bych abych měl internal storage 15GB (no nebo 14no).
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
mtrakal
Stálý androiďák
Příspěvky: 73
Registrován: stř 20. bře 2013 2:30:58
Typ mobilu / ROM: Umi X2
Twitter: http://twitter.com/mtrakal
Tablet: Ramos W13 pro
Kontaktovat uživatele:

Re: ROOT

Příspěvek od mtrakal »

CWM je záložní menu telefonu, přes něj se dá zálohovat telefon kompet (i vnitřní paměť a systémová část). Dál se přes ni nahrávají právě neoriginální ROM, jelikož nevyžaduje podepsaný balíky.

Jiné ROM jsem zatím nezkoušel, stále mi přijde, že tahle funguje až nadmíru dobře na čínu :)
Paměť jsem nerozděloval, používám převážně sdkartu a tu mám nastavenou jako primární paměť. Furt ve mne je zakořeněnej strach z toho, že když si rozsypu systém a nepůjde mi nastartovat, tak s interní pamětí přijdu o data a to se mi moc nechce :). Když mám vše na SD, tak ji vytáhnu a v pohodě odzálohuju :D
Uživatelský avatar
SuiVanOrton
Androiďák!
Příspěvky: 264
Registrován: stř 23. led 2013 9:09:30
Typ mobilu / ROM: UMI X2 Grey
Tablet: Asus TF300T Red

Re: ROOT

Příspěvek od SuiVanOrton »

No a já na tebe spoléhal že budeš takovej hlavní tester všeho možnýho - i když máš pravdu moc problémů s tím telefonem nemám a to co mi na něm vadí to jsou spíš nedostatky androidu a možná to vyřeším nějakou dodatečnou appkou. Ale třeba tedka se objevila nejprv na umi foru a pak i na needrom jedna romka, která by měla opravovat a optimalizovat dost chybiček, třeba tu gpsku, a pak foták a tak ... http://www.needrom.com/mobile/umi-x2-4/ . Blbý ale je že zase nemá češtinu, což já bych i trošku chtěl, zatímco tobě je to buřt poněvadž angličtinou asi vládneš dobře no. :lol:





















Bohužel na tomto foru jsou nějaké prapodivné podmínky, takže nesmím dávat příspěvky za sebou i když jsou sto let od sebe, takže to holt napíšu do toho posledního, nedá se svítit.
Takže toto píšu 21.7.2013
Zajímavý root pro různá zařízení, momentálně tam X2 není přímo vypsaná, ale řekl bych že by to mohlo fungovat
http://www.svetandroida.cz/framaroot-ro ... uti-201307
resp.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2130276
Nokia 5110 --> Nokia 3210 --> Siemens S45i --> Nokia 1600 + Nokia 6300 --> Samsung B7722 DUOS --> UMI X2
Odpovědět

Zpět na „UMI X2 - FW/ROM/ROOT“