Prestigio MultiPhone 4322 DUO - FW/ROM/ROOT[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

[CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od negrbob »

Testovano na aktualnim modelu PAP4322 s FW 1.0.08.

Instalace CWM:
1. Telefon zatim nepripojujte nechte ho lezet nekde pobliz budeme ho potrebovat.
2. Stahnete soubor a rozbalte. http://ulozto.cz/xxpQEqPh/pap4322-recovery-flash-zip heslo: 4322
3. Otevrete spravce zarizeni v pocitaci, vypnete telefon vyndejte baterku a pripojte kabelem k PC na chvili se objevi nove zarizeni ( MT65xx preloader) kliknout pravym tlacitkem aktualizovat ovladac (pripadne 2x kliknout levym a otevre se info o zarizeni a zvolte aktualizovat ovladac) a manualne nainstalovat ovladac "MediaTek PreLoader USB VCOM Port" ze slozky Drivers podle verze vasich Windows (testovane XP a Win7 32bit a 64bit) - Pokud se nepovede napoprve staci jen odpojit tel a pripojit znova, opet bude chvilka na odchyceni zarizeni.
4. Odpojte telefon a spustte Flash_tool.exe
5. Kliknete vpravo na scatter-loading a nastavte cestu do adresare /PAP4322 Recovery CWM/MT6577_Android_scatter_emmc.txt a dejte otevrit.
6. Nahore v nabidce ikon kliknete na download a v nasledujici volbe potvrdte ANO ze chcete pokracovat.
7. Pripojte vypnuty telefon - spusti se sam od sebe download recovery do telefonu. Nyni muzou nastat dve situace; Projede download zakonceny oknem se zelenym krouzkem. A nebo druha varianta projede prvni cast downloadu a pocitac zacne instalovat sam od sebe dalsi driver "MediaTek DA USB VCOM Port" a flash program vyhodi chybu. Neni se ceho bat jen odpojte telefon vyndejte baterku po par vterinach ji vratte zpet kliknete znovu na download znovu kliknete na ANO a pripojte vypnuty telefon. Ted by melo zdarne dorazit recovery do telefonu a potvrzenim bude zeleny krouzek v novem okne.
8.Odpojte kabel od telefonu vyndejte/zandejte baterku a drzte VOL+ a Power a jste v CWM recovery.

ROOT:
1. Ve slozce ROOT se nachazi soubor SuperSU-v1.04.zip ktery nahrajte na kartu nebo do pameti telefonu.
2. Spuste recovery a vyberte "install zip from sdcard" pak vyberte misto odkud chcete soubor nainstalovat zalezi podle mista ulozeni "from sdcard" nebo "from internal sdcard" najdete uvedeny soubor a potvrdte tlacitkem power.
3. vyberte reboot system

Tot vse. :-)

Cesta zpet na origo recovery pokud by bylo treba:
Postup stejny jako s CWM jen misto do slozky Recovery CWM smerovat do Recovery Origo. Zbytek postupu je stejny. V telefonu spustit aplikaci SuperSu a v nastaveni dat odstranit root.

CWM backup: http://ulozto.cz/xLdzR1u2/pap4322-cwm-r ... backup-zip Heslo: 4322

THNX:
Milda2000 za CWM recovery 6.0.28
Atlet69 za SuperSU-v1.04.zip
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Shadow27
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 15. bře 2014 6:46:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S2 GT-I9100-Cyanogenmod 11

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od Shadow27 »

Zdravim, nemate nekdo nejakou custom ROM pro Prestigio PAP4322? Cyanogen mod se mi nedari najit...

Diky moc
kaza-16
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 24. říj 2014 22:57:24
Typ mobilu / ROM: Prestigio PAP4322 Stock ROM 4.1.1

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od kaza-16 »

Nějaký custom ROM jsou tady: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=544980 Některý více, některý méně funkční. Sám jsem je moc nezkoušel; narazil jsem na tu stránku, když jsem hledal plnou origo romku po formátu telefonu. S tou stránkou se dá pracovat pomocí chromu s automatickym překladem od googlu. Člověk pak pochytí, co potřebuje.
Routs
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. pro 2014 13:14:26
Typ mobilu / ROM: PAP4322

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od Routs »

Lidi potřeboval bych radu.Telefon se ani nerozběhne jen černá obrazovka.Zkoušel jsem podle vašeho návodu udělat CWM recovery a neustále to hlásí chybu s_dl_get_dram_setting_fail(5054).Vyzkoušel jsem různé verze ovladačů MTK,testoval windows xp a windows7 neustále stejné.Stáhnoul si celou ROM u toho píše chybu no valid PMT.Telefon jde zformátovat,projde testem memory i readback běží,ale když se podívám hex prohlížečem rom spadlý jen samé nuly nebo z.Poradí někdo jak ho nahodit zpátky?
Routs
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. pro 2014 13:14:26
Typ mobilu / ROM: PAP4322

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od Routs »

Tak jsem prošel celý internet a tahle chyba s_dl_get_dram_setting_fail(5054) je chyba preloader.bin viz tohle video https://www.youtube.com/watch?v=HnXk9C9QnHk .Neměl by někdo celou originál rom??
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od negrbob »

To ten tel exnul sam od sebe? :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Routs
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. pro 2014 13:14:26
Typ mobilu / ROM: PAP4322

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od Routs »

Právě, že přestal fungovat sám od sebe. V práci mi to hlásilo vybitá baterka a vypnul.Tak jsem ho dal celý večer na nabiječku a zapnul ho a naběhnul jen do loga, tak se kousnul a hotovo....
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od negrbob »

ok, poslu ti SZ :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Routs
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. pro 2014 13:14:26
Typ mobilu / ROM: PAP4322

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od Routs »

Lidi neměl by někdo celou rom aby obsahovala i soubory __NODL_PMT __NODL_NVRAM __NODL_SECCFG _NODL_MISC __NODL_BMTPOOL nebo vlastní zálohu?
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od negrbob »

Nepotrbujes je. Stahni si nejakou posledni verzi sp flash tool. Dej firmware upgrade nikoliv download a bude to slapat. Pokud je to vic nakopnute tak dej ve flashtool format flash a pak firmware upgrade. Pak pomoci sn imei write tool donahraj do telefonu spravne puvodni imei pro obe karty, obe mac adresy pro wifi a bt a seriove cislo telefonu. Tel bude ve stavu v jakem by se ti vratil ze se servisu. Tenhle postup mam overeny ze funguje na nekolika stovkach kusu co mi projdou rocne rukama. Vcetne tveho modelu. :)
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Routs
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: úte 23. pro 2014 13:14:26
Typ mobilu / ROM: PAP4322

Re: [CWM+ROOT] pro Prestigio PAP4322

Příspěvek od Routs »

Právě ,že to, už jsem udělal několikrát formát a následně upgrade a nestále to píše tu samou chybu __nodl_nvram:failed to get PMT info!A už mi nejde download only ani po souboru nahrát to zase píše chybu s _da_setup_dram_fail.Verzi SP_Flash_Tool_v5.1420.00 ta je nejnovější.Nějaký nápad?Propadám zoufalství a začínám být šílený :facepalm: !!
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4322 DUO - FW/ROM/ROOT“