Prestigio MultiPhone 4044 DUO - obecná diskuzePřidružení SIM karty

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
novotnj
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 7:39:44
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 4044 DUO
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy mini 2
Rom: původní
Kontaktovat uživatele:

Přidružení SIM karty

Příspěvek od novotnj »

Ahojte, chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak nastavit, aby na ty čísla, ke kterým přidružím SIM kartu to automaticky volalo z té přidružené.
Pokud sim kartu přidružím, tak při telefonování se mi objevuje pořád nabídka, kde u přidružené je pouze doporučeno a stejně ji musím zvolit.
Doufám, že jsem to popsal srozumitelně. Případně doplním.

PAP4044DUO.20130604.v1.0.10
Prestigio MultiPhone 4044 DUO, Sony Xperia M2
Samsung Galaxy mini 2
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidružení SIM karty

Příspěvek od aldabubo »

Úplně jsem nepochopil, o co se snažíš. Obecně ale čísla ze SIM karty v androidu používá jen někdo, kdo si chce zbytečně komplikovat život. Čísla v androidu patří go google účtu a synchronizovat. Všechna "jiná" řešení se neosvědčila a způsobují problémy, protože telefony neví, jaké číslo vlastně použít a pořád se pak ptají. Nebo pro volajícího přitáhnou kontakt ze SIM a je tudíž bez obrázku a bez podrobností atd. Takže všechno převést do google účtu a ze SIM a z telefonu kontakty smazat. Má to svoji logiku a je to i nejbezpečnější. ...další informace viz.můj podpis..
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
novotnj
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 12. led 2012 7:39:44
Typ mobilu / ROM: Prestigio MultiPhone 4044 DUO
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy mini 2
Rom: původní
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidružení SIM karty

Příspěvek od novotnj »

Všechny kontakty mám na google, žádné číslo na simkartách ani v podstatě v telefonu.

Jde mi o to, že tam mám dvě sim. Jednu služební a jednu soukromou. Chtěl jsem nějak zprovoznit to, aby se neptal pokaždé, když volám číslo pouze služební na to z čeho chci volat. Mám u něho přidruženou služební sim kartu, ale při každém volání se ptá z čeho chci volat, pouze při výběru z čeho volat je u služební sim napsáno - doporučeno.

Zkoušel jsem nějak na to dojít, našel jsem jednu možnost, v nastavení dát, že uskutečňovat hovory ze služební sim. Pokud není k telefonímu číslu přidružená žádná sim, tak volá ze služební. Pokud přidružím soukromou, tak se ptá, z čeho volat a jen doporučuje přidruženou.

Prostě, když to shrnu, potřebuju z určitých čísel volat pouze ze služební sim a ne pořád vybírat. U ostatních si klidně vyberu. Takže řešení jsem našel, že musím nastavit hovory přes služební a u těch všech ostatních, co si chci vybírat musím nastavit soukromou. Bohužel je to tak u 200 čísel.
Prestigio MultiPhone 4044 DUO, Sony Xperia M2
Samsung Galaxy mini 2
Uživatelský avatar
negrbob
Moderátor - Otesánek
Příspěvky: 3691
Registrován: pát 13. dub 2012 20:00:00

Re: Přidružení SIM karty

Příspěvek od negrbob »

Koukal jsem na to o vikendu a mají to tak skoro všechny dualsimy :(
Na poděkování slouží tlačítko v pravém dolním rohu příspěvku. :palec:
Uživatelský avatar
aldabubo
Moderátor
Příspěvky: 2430
Registrován: ned 05. pro 2010 20:47:24
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: Huawei MediPad M5 10.8
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidružení SIM karty

Příspěvek od aldabubo »

Aha, teď už jsem pochopil dotaz, ....nebylo mi hned jasné, že je to dualsim. Zkusím se podívat po nějakém dialeru, mám totiž dojem, že jsem to někde viděl. Pak se ozvu, jestli něco najdu. Zatím zkus DWkontakty - tento dialer má hodně nastavení, možná tam bude i toto. Ale ještě pohledám. :D
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert
kodyl
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. čer 2014 18:24:49
Typ mobilu / ROM: GSmart Roma R2

Re: Přidružení SIM karty

Příspěvek od kodyl »

novotnj píše:...... našel jsem jednu možnost, v nastavení dát, že uskutečňovat hovory ze služební sim. Pokud není k telefonímu číslu přidružená žádná sim, tak volá ze služební. Pokud přidružím soukromou, tak se ptá, z čeho volat a jen doporučuje přidruženou.
Myslím, že jiná možnost není.
Odpovědět

Zpět na „Prestigio MultiPhone 4044 DUO - obecná diskuze“