Obrázky a fotografieNejdou nahrát fotky ke kontaktům

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Suezza
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG D290n L Fino

Nejdou nahrát fotky ke kontaktům

Příspěvek od Suezza » stř 05. srp 2015 10:52:06

Zdravím,
mám problém s obrázkama ke kontaktům. Při standardním postupu nahrání obrázku (upravit kontakt - přidat obrázek - vyfotit/najít v galerii), mi to obrázky nabídne, pak je tam možnost ořezu, a když dám "hotovo", napíše mi to "Úpravy fotky nelze uložit", a tím to skončí. Je to stejné i když fotku aktuálně vyfotím, i když vybírám v galerii. Zkoušela jsem i fotit na menší rozlišení a nic. Kontakty mám samozřejmě v telefonu, ne na SIM. Je to můj první dotykáč, tak možná někde dělám chybu, ale nemůžu přijít na to kde.
dík za rady,
Z.

Flynne
Robot
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Re: Nejdou nahrát fotky ke kontaktům

Příspěvek od Flynne » stř 05. srp 2015 16:02:01

Pokud máš účet u Google, mohla bys také používat Gmail. Ten v PC verzi obsahuje sekci Kontakty, kde si vše potřebné krásně a pohodlně vytvoříš a to se ti pak synchronizuje s telefonem. Včetně všeho, co si tam vyplníš (narozeniny, výročí, adresy, telefonní čísla i fotografie lidí). A chceš-li mít fotky v telefonu v kontaktech nekomprimované (t.j. ostré a kvalitní), stačí těmto kontaktům před vložením fotky přiřadit status Oblíbené.

aldabubo
Moderátor
Reputace: 43
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 PRO
Mobil 2 / ROM: Ulefone Power3, Samsung GalaxyNote3a4, Xiaomi Mi9T
Tablet: momentálně žádný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aldabubo » stř 05. srp 2015 20:34:39

Toto se tu řeší každý týden pořád dokola. Když si to nemůžeš najít, tak ti napíšu adresu mojí stránky s návody : www.androidexpert.cz
Čtení o základech Androidu, nastavení telefonu, kontaktů, zvonění atd. Hledej zde: Android Expert

Autor tohoto vlákna
Suezza
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG D290n L Fino

Příspěvek od Suezza » čtv 06. srp 2015 6:49:24

Ok, díky oběma.
(je to pěkné, že to jde dělat přes google, ale ta funkce by snad měla být vlastní i telefonu samotnému, a když na novém kusu nefunguje/resp. hlásí chybu, je něco z podstaty špatně, ne?)
Nakonec si to vyřešil telefon sám, stáhnul si aktualizace, párkrát se restartoval a najednout to jde.
I tak díky :)
Z.

Odpovědět

Zpět na „Obrázky a fotografie“