Obrázky a fotografieGoogle Fotky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Androiďák!
Příspěvky: 394
Registrován: čtv 04. bře 2010 23:34:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Google Fotky

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
začal jsem používat Google Fotky, kdy se mi fotky, které pořídím sami ukládají do cloudu.

Chtěl bych se zeptat, jak je omezena velikost prostoru pro fotografie?

A pak ještě, jak na google fotky dostanu fotky, které nemám v telefonu, ale v PC? Musím je nehrát do telefonu a pak na google, nebo to jde nějak jednodušeji přímo z PC?
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+
harris
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 22. črc 2011 21:21:18
Typ mobilu / ROM: XIAOMI RN3 Pro Se

Re: Google Fotky

Příspěvek od harris »

a) v nastaveniach si môžeš nastaviť vysokú kvalitu = neobmedzené úložisko alebo originál = obmedzené veľkosťou úložiska účtu
b) samozrejme môžeš nahrať fotky aj priamo z PC, prihlásiš sa do svojho účtu, otvoríš Fotky a cez tlačítko Nahrať
Nexus S - Nexus 5 (Red) PureNexus 6.0.1 - XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE Nitrogen - Nokia 8 - Samsung S21
Uživatelský avatar
Nyny
Androiďák!
Příspěvky: 394
Registrován: čtv 04. bře 2010 23:34:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Re: Google Fotky

Příspěvek od Nyny »

Moc děkuj za radu. Už je mi to jasné.

Ještě se zeptám, v PC mám fotky roztříděné v adresářích, to asi nelze dostat na Google, aby ty adresáře bral jako alba? Protože teď ty fotky všechny sesypal dohromady.
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+
harris
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 22. črc 2011 21:21:18
Typ mobilu / ROM: XIAOMI RN3 Pro Se

Re: Google Fotky

Příspěvek od harris »

Pri nahrávaní postupne vyberieš fotky, ktoré sú v adresári, dáš otvoriť a ponúkne ti Pridať do albumu, tam si môžeš pridať do albumu alebo vytvoriť aj nový album.
Nexus S - Nexus 5 (Red) PureNexus 6.0.1 - XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE Nitrogen - Nokia 8 - Samsung S21
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Fotky

Příspěvek od sinco »

S dovolenim zde polozim svuj dotaz. Mam S7 a ukladam fotky na google. Dale mam dalsi telefon pod stejnym uctem, pripojeny k televizi. Mel jsem v umyslu prohlizet fotky na tv pres google fotky. Jenze v telefonu co je u tv nevidim fotky co jsou v cloudu ulozene- porizene na S7. Na S7 je v cloudu vidim. Nechce se me pretahovat fotky z jednoho zarizeni do druheho. Nebo existuje nejaka jina moznost jak to udelat? Dekuji

Edit: pres cloud treba Onedrive, ulozim si tam fotky jen ty ktere chci ukazat.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
syberius
Androiďák!
Příspěvky: 299
Registrován: sob 15. pro 2012 19:35:42
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy s3 neo
Tablet: Samsung galaxy note 10.1 N8000
Rom: 4.4.2

Re: Google Fotky

Příspěvek od syberius »

Pokud je máš opravdu uložené na googlu, tak je musíš vidět na jakémkoliv zařízení se stejným účtem. Určitě se ti složka s fotkami synchronizuje? Pokud je v aplikaci v rohu fotky kolečko ze šipek, tak fotka není uložená v cloudu a pak ji na druhém telefonu neuvidíš.

Pak je tu ještě druhá možnost, že se ti ten druhý telefon z nějakého důvodu nedokáže připojit na sever google.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Fotky

Příspěvek od sinco »

Tak SGN2 se chytnul a je to ok, v app Fotky vidim co videt mam. V android boxu v app Fotky ne. Pridal jsem jednu slozku s jpg, aby bylo co synchronizovat, kdyz box fotak nema.Jestli treba tim. Ale nechyta se, vidim jen ten jeden obrazek ulozeny v boxu. Kdyz spustim apku Google Disk a z menu vyberu Fotky Google tak je na boxu tez vidim. Ale aplikace Fotky od google v boxu ani tuk. App Fotky si asi nejak nerozumi s china boxem, asi. No vyresene to je a tak to necham být, aplikaci Fotky odinstaluji a bude.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
Nyny
Androiďák!
Příspěvky: 394
Registrován: čtv 04. bře 2010 23:34:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Re: Google Fotky

Příspěvek od Nyny »

Mě to funguje úplně normálně. Co jsem tam nahrál, vidím všude, kde se připojím pod stejným účtem.

Ještě bych se zeptal, když chci nasdílet jedno album, to je mi jasný, ale jde jich nějak nasdílet víc naráz? Jako, že jich označím třeba deset a nasdílím je, nebo musím po jednom?

A pak ještě, google si ty alba řadí jak se mu zlíbí, je nějaká možnost to ovlivnit?
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+
sikus
Androiďák!
Příspěvky: 255
Registrován: pon 01. pro 2008 15:44:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Google Fotky

Příspěvek od sikus »

Víc alb naráz asi nasdílet nejde. Umím nasdílet jen více fotografií naráz.
Řazení alb je nejspíš dle využití. Kam přidáváš fotky, je upředu. Nejspíš to nejde ovlivnit. Ono album je de facto tag pro dané fotografie. Fyzicky se nikam nepřesouvají, jen se jim přidá značka.
Odpovědět

Zpět na „Obrázky a fotografie“