Cube U30GT2 - obecná diskuzeCube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Odpovědět
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

Ahoj,
potřeboval bych poradit od majitelů tohoto tabletu. Mám takový specifický problém. Tablet přišel, všechno v pořádku. Zatím jsem neshledal žádnou závadu, vše vypadá funkční. V tabletu OFW ROM přímo od CUBE ( teda doufam, ze do toho etotalk nezasahoval, ale nezda se), verze sestavení Android 4.2.2 )bližší verze v následujícím videu).

Jedná se mi ale o wifi, wifi modul a řadič zjevně jedou. Ovladač jej dokáže přes řadič odmountovat a moutnout do systému opět. Stejně tak je možné se připojit na bezdrátovou síť, nebo si nějakou vyskenovat. Takže po HW se zdá taktéž vše v pořádku. Ovšem pokud se k wifi připojím, tak přenos dat je velmi pomalý a dost ztrátuje. Děje se například to, že od routeru jsem na 5 m ( v místnosti s routerem, žádná zeď, litina nic ...), ukazuje vesele plný signál, ovšem podívám se na jaké rychlosti má svázané synchro a vidím 1Mbps. Za chvilku třeba 13 Mbps. Pak zase 1. Což je na tak krátkou vzdálenost tristní, naprosto můžeme vyloučit rušení. Router je na daném operačním kanalu sám a široko daleko od něj nic nezáří a pochopitelně například notebooky nemají jediny problém. A klidne letí 3MB/s. Behem samotné práce se to projevuje tak, že prostě čekám. Chci načíst jednoduchou stránku a čekám.
Níže na videu demonstruji - upozornuji, že tablet je od routeru položen na 50 cm, zároven ve videu ukazuji i synchro na plných 54Mb/s a přesto má nízkou rychlost a ztrátuje. Což demonstruji v samotném konci pohledem na konzoli a běžící ping, kde vidíte, že ač je notebook vzdalen od routeru na 2 m a na router nemá žádnou ztrátovost, na samotný tablet už ztrátuje jako blázen a latence lítá až na 2000ms ! A to je router 50 cm od tabletu.

Ještě EDIT: signál proti AP z daného místa -48dbm, což by potvrzovalo i AP, které které hodnotu síly signálu vyhodnocuje na 72% RSSI

Omlouvám se za kvalitu videa, je sice v HD, ale to přebíhání a především soustředění se na demonstraci tabletu zapříčinilo menší zájem o kvalitní nasnímání :-) Především se omlouvám za orientaci videa, zjevne sem blbe chytnul telefon a a neotočil se display do wide modu.
Ale myslím, že vše podstatné je zde vidět.



Ptám se jestli někdo nemá obdobný problém, či to neřešil. Za mě to vypadá na anténu. Ale rád si nechám poradit, především od pána ze sveta-tabletu, který měl tu mršku rozdělanou. A jistě mu pod rukama několik kusu už prošlo.
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

@foruman

ahoj,

spousta lidí si stěžuje na neuspokojivý příjem WiFi s tímto tabletem. Je to známá bolístka zřejmě způsobená kombinací několika faktorů: horším radio chipsetem (pouze 1 kanál, žádné MIMO, 65mbit max), horší anténou (drát připájený ke kovové destičce) a nešťastnou konstrukcí (kovový pásek). Sám jsem to zažil, připojení na starý 802.11g router bylo pomalé, s malým dosahem, s neustálým kolísáním rychlosti a výpadky jak uvádíš. Hrůza.

Pár osvědčených tipů pro zlepšení použitelnosti WiFi řazených dle významnosti:
1. Výměnit router/AP za 802.11n s dobrým vysílacím výkonem. Naprosto klíčová věc.
2. Odmontovat kovový pásek z plastového těla tabletu.
3. Nahradit integrovanou "anténu" za lepší.

Už první bod v mém případě zcela změnil situaci. Poté není problém spolehlivě používat WiFi včetně náročnějších věcí jako YouTube HD, přehrávání MKV HD z NASu apod. Bod 2 v mém případě nebyl nutný, nicméně realizoval jsem jej při příležitosti rozmontování tabletu a bod 3 jsem už ani nepotřeboval realizovat.

Pro představu přikládám měření rychlosti připojení. Měřena je rychlost nikoli do LAN, ale do internetu, což ale v daném případě nemá vliv na výsledky (mám rychlejší internet než WiFi v tabletu). Prostřední měření je provedeno na přímou viditelnout routeru, vzdálenost ~1,5m. Ostatní dvě měření jsou přes sádrovou zeď na vzdálenost odhadem 10m. Pokud rychlost kolísá, tak jen minimálně, není to při běžném používání poznat.
Spoiler:
Obrázek
EDIT: U30GT2 Android 4.4.2 poslední beta, router Mikrotik RB951G-2HnD (1000mW, 2,5GHz, pouze n, WPA2), internet 100mbit.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

Ahoj,
tak to si potvrdil všechny mé hypotézy. On tablet samotný není můj, zajištoval jsem jej sestře. A na diagnostiku jsem měl omezený čas (než sem zase odjel). Už třetím týdnem mám připravený Nkový router, až tam zase pojedu. Především je s činským radiovým modulem, takže si snad budou lépe rozumět. Otec má Ainola a tam sem zase řešit problém s modulací signálu na ETSI normě, bohužel se nepodařilo na dané verzi FW a ROMky v Ainoolu vyřešit ( a hlavně na to nebyl čas). Po výměně routeru za SMC beží skvělé, to samé chci udělat i v tomto případě s podporou normy 802.11n.

Ještě dotaz umí Cube pracovat v 40MHz šířce kanálu ? Teoreticky bych se pak dostal na teoretic. SPD 150Mb/s (zarušené to není).
Nejde mi ani tak o rychlost na tabletu, když to poběží stabilně 4-5 Mb/s, bez ztrátovosti tak budu max. spokojen, tam už není problém přenášet 720p z youtube. Takže by sestra mohla být spokojená. Spíše chci vytáhnout max. rychlost pro notebooky, proto se ptám, zda-li cube umí operovat ve 40MHz.

Je standardní, že ukazuje u té ROMky. Verze 1.00 xxx a listopadové datum minulého roku. To je u OFW CUBE normální? Ptám se, protože všude vidím uváděnou jako poslední verzi sestavení pod 4.2.2 1.06, tablet ukazuje 1.00, ale datum vypadá správně. Jde mi o to, že ROMku jsem tam nechal zatím původní a rád bych vyloučil, že je to nějaký etotalk "shit" s bugy, které mrví ovladač od wifi (ač je to nepravděpodobné). Zároveň má někdo ozkoušeno na jaké ROMce běží tenhle tablet nejlépe ? Tzn. co se rychlosti, vydrze baterie a práce wifi týče ? Je mi upřímně jedno jestli to bude 4.1; 4.2 nebo 4.4, sestra to stejne bude používat jen na surfování a nerozumí tomu. Do bety 4.4 se mi zatím moc nechce, vzhledem k tomu, že všude čtu o nízkém výkonu tabletu a vyšší žravosti.

BTW: ještě jsem zvažoval demontáž krytu. A a usměrnění vyzařování antény, společně s tím že bych výkon trochu posílil alobalem(žádná investice), místa je tam na to dost.


Děkuji.
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

foruman píše:Ještě dotaz umí Cube pracovat v 40MHz šířce kanálu ? Teoreticky bych se pak dostal na teoretic. SPD 150Mb/s (zarušené to není).
Těžko jednoznačně určit, když chybí specifikace, datasheety atd. Cube se mi připojuje vždy rychlostí 65mbit. Nikdy více a nastavit se v Androidu v tomto ohledu nic pořádně nedá. Ke stejnému AP se Windows tablet připojuje 150mbit resp 300mbit (při povolení 20/40). To je asi maximum co k tomu mohu napsat ;)

Poslední 4.2.2 tuším 1.06 je, když pominu poslední 4.4.2, asi ta nejlepší ROM co se dá sehnat. Nikoli čínské verze z oficiálních stránek, ale vylepšené Kasty mody + overclock kernel z www.arctablet.com/blog/forum/cube-u30gt2/. Každá verze ROM trpí nějakými unikátními nedostatky, jednou je to pomalost odezvy, jindy pomalost flash úložiště (při konkurenci), jindy neúměrná žravost na baterii ve standby, chyby ve vykreslování, kvalita příjmu WiFi (nepotvrzeno).

První beta 4.4.2 mi zřejmě nevratně zlikvidovala baterku (výdrž jen ~3h), byla pomalá, měla rozbitou regulaci jasu, pomalou grafiku. Poslední beta se mi líbí nejvíc. Dobře pracuje s overclock kernelem, zvedá maximální takt z 1.6 na 1.8GHz a minimální snižuje na 125MHz (šetří ve standby), upravuje i takty RAM a GPU, co se týká rychlosti a odezvy je srovnatelná s 4.4.2 1.06, nebo dokonce lepší. Pozor, upgrade z 4.2 na 4.4 (se ztrátou dat) je bezproblémový, nakopak downgrade z 4.4 na 4.2 není úplně triviální a nese rizika.

4.2 ani 4.4 nejde flashovat z Win8 dokud se ručně neupraví konfigurák flasheru. Jakmile se jednou flashne 4.4, problem zmizí.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

Na CFW už nějakou dobu koukám a zalíbila se mi kasty-cube_u30gt2-442-20140219-rooted7_mu.zip
Přemýšlím, že jí zkusím. Podle všeho se negativní chvála soustředí především na první vývojový build, tak snad by toto druhé sestavení mělo být v pořádku.
Jen asi použiji ROMku bez OC kernelu, snad to bude OK :-)

Díky.
Speckle
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04. čer 2014 17:19:18
Typ mobilu / ROM: cube u30GT2
Tablet: Cube u30GT2

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Speckle »

Ahoj,
Mám problém s Micro SD kartou. Přes USB čtečku se připojí a vše je ok ale pokud kartu vložím do slotu v tabletu tak nechce reagovat. Čtení téměř nemožné, občas se mi zadaří otevřít obrázek. Zápis nemožný. Při pokusu o kopírování na kartu to píše : Exception:write failed:EPIPE(Broken pipe).
Neví někdo co s tím. Root nemám. Vše originál. Android 4.2.2
Díky
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

foruman: teď si ještě uvědomuji, že 4.4.2 má problém s přehráváním některých videjí v prohlížeči, i na fóru to pár lidí zrovna nedávno psalo a já si toho všiml na webu iprima.cz, video nechutně rozjeté se zvukem. Youtube a další fungují naštěstí normálně. Nevylučuji, že to třeba dělala už i 4.2.2, tam jsem to tehdy netestoval, nepozoroval.

Speckle: leda zjistit zda je problém v kartě, nebo tabletu (slot, firmware). Pokud máš i jinou kartu, zkus tu. Případně zkus kartu naformátovat v tabletu, jak se to bude chovat. S takovým problémem jsem se nesetkal.

Mám ale osobní nemilou zkušenost s umrtvením karty v Cube. Respektive používal jsem jí i jinde, ale k umrtvení došlo právě až v Cube. Umrtvení není přesný popis, tak karta normálně funguje dál, ale lze z ní pouze číst. Nelze zapisovat, formátovat, a to nejen v tabletu, ale nikde i se speciálními nástroji, nic. Prostě se přepla do read only a nazdar. Celkem zamrzí u né zrovna opoužívaného 16GB Class 10 kousku (ADATA). Kdybych to jen tušil, aspoň bych si na ní zavčasu nahrál hudbu, nebo něco trvalého :D
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

A zkoušel si jiný prohlížeč ? Není to záležitost záležitost jen stock browseru, který se snaží kodek (video) akcelerovat?
FlashFox má v jádře implementovanou i velmi ořezanou podporu flashe :-)

Na druhou stranu jestli funguje youtube. Sem přesvědčen, že sestra na nic jiného nepoleze :) A video např. pod MXPlayerem funguje dobře, předpokládám ? Tzn. bez out-of-sync nebo artefaktu.
Speckle
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04. čer 2014 17:19:18
Typ mobilu / ROM: cube u30GT2
Tablet: Cube u30GT2

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Speckle »

Wintermute: kartu jsem dal do telefonu a tam funguje...původní kartu z telefonu(16gb) jsem dal do tabletu a v tabletu funguje. Jak mám naformátovat kartu přímo v tabletu?
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

foruman: jo zkoušel jsem stock a Dolphine. V obou na iPrima.cz zvuk snad o 3s předbíhá obraz :facepalm: Na Boat browseru se video vůbec nerozjede. Je fakt, že na 4.4.2 už není předinstalovaný klasický Flash jako dřív býval a ani jsem jej nedoinstalovával z apk. Ta iPrima mě netrápí, takže to beru jen jako poznatek. MXPlayer funguje obstojně, jen pro DTS zvuk se musí nahrát nativní knihovna. HD video (filmy, seriály 720, 1080 h264 mkv) není absolutně plynulé tak jak by mělo být, ale tak to je od prvopočátku. Lepší se to, s přetaktovaným kernelem už je to na 4.4.2 skoro v pořádku. Skoro. Možná kdybych ti no neřekl, nevšimneš si. Streamovací služby typu YT i v "HD" běží plynule, zřejmě díky nižšímu bitrate.

Poslední dobou mě překvapilo XBMC 13 pro Android. Konečně využívá HW akcelerace, je použitelné, kupodivu svižné, snad momentálně nejlepší audio/video apk pro Android. ;)

Speckle: settings, úložiště, karta sd, smazat kartu sd. A pozor nesmaž si interní flash nand úložiště, to je o kousek výš nad sd kartou... :)
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

A ještě jedna věc. 4.4.2 má ve výchozím nastavení tu nemilou vlastnost, že 2D grafika při rolování má tendenci jaksi zvláštně artefaktovat (jakoby na PC grafika s vypnutou vertikální synchronizací, ale tady to má tak 10x horší projevy). Je potřeba se s tím smířit, nebo jít do nastavení, pro vývojáře a zaškrtnout položku "zakázat hardwarové vrstvy". Rolování pak bude o trošičku pomalejší, zato čisté. Tohle se musí opakovat po každém restartu tabletu. Taková Androidočínská nedodělek pakárna prostě.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

No tos mě moc nepotěšil. To si zkoušel na více prohlížečích nebo jen stock ? Nicméně předpokládám, že všechny browsery stejně volají nějaké společné API a samotné vykreslování pak zajištuje samotný android ve spolupráci s driverem od GPU (který zjevně stojí pod android 4.4. za :X, když neumí HW layers).
Smutný je, jestli neexistuje browser, který se snaží akcelerace vrstev dosáhnout jiným algoritmem, díky čemuž by se obešla část kodu která způsobuje zmíněný flickering. No nic, já myslím, že se sestra to nějak přežije vypnuté :D

Jinak kdyby někdo chtěl nastavit skrip do "init.d", aby docházelo při startu automaticky k uspání služby, který má HW layers akceleraci pod androidem na starost.
Nastavte si tento skript-

Kód: Vybrat vše

#!/system/bin/sh

(while :
do
    sf=$(service list | grep -c "SurfaceFlinger")

    if [ $sf -eq 1 ]
    then
        service call SurfaceFlinger 1008 i32 1
        break
    else
        sleep 2
    fi
done
) &
nedokážu si totiž představit, že bych předal do užívání sestře tablet s tím, že musí po restartu vypínát "něco" v dev tools :D
Speckle
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04. čer 2014 17:19:18
Typ mobilu / ROM: cube u30GT2
Tablet: Cube u30GT2

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Speckle »

Ať dělám co dělám, s tabletem mi karta nekomunikuje ale s telefonem ano. Tablet jsem dokonce restartoval do základního nastavení a nic.
A ještě k tomu se mi stále kouše...to byl kup:-(
CZBOB
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 20. črc 2011 21:27:41

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od CZBOB »

Panove, vcera se mi stala desna vec. Mazal jsem cleaner assistentem cache a pri tom se mi sekl Kuba. Kdyz se dlouho nic nedelo,vypnul jsem tablet natvrdo. Ale od te doby jej uz nemuzu zapnout. Misto aby nabehl system,pouze na cca 10 sec. zasviti blesk u cocky a to je vse.Kdyz jej dam nabijet, tak cocka sviti porad. Dokazu se dostat pouze do recovery ale to je vse. Moc prosim o pomoc a radu, nevim co mam delat.Diky vsem za pomoc!!
Naposledy upravil(a) CZBOB dne stř 11. čer 2014 12:42:27, celkem upraveno 2 x.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

@wintermute

Venku je novy CFW z arctabletu -
[ ROM ] Cube U30GT2 Android 4.4.2 KitKat custom root firmware (2014/06/06)

Zatím si stěžují jen na čínskou klávesnici, takže je třeba nahodit nějakou svojí preferovanou.

Zkoušel někdo ? Jak to vypadá s výkonem, plynulostí, WIFI !!. Konečně už lze scrollovat web bez artefaktu ? Videa jedou na netu korektně ? A baterie drží jak má ?

Díky.
Uživatelský avatar
wolwZz
Stálý androiďák
Příspěvky: 225
Registrován: stř 28. zář 2011 20:31:26
Typ mobilu / ROM: LG G3

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od wolwZz »

zkus a dej vedet :D me s poslednim FW celkem jede tablet ke spokojenosti (kdyz pominu graficke artefakty) a ted nemam cas takze to testnu az v prubehu pristiho tydne.
LG G3 32GB
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

@CZBOB:recovery máš základní Androidí, nebo CWM? Pokud CWM, můžeš odtud vymazat dalvik cache, případně udělat ekvivalent resetu do továrního nastavení. Pokud nic z toho nezabere, pak zkusit kompletní přehrání ROM přes USB z PC. Je to možné, nebo flash tool tablet vůbec nerozpozná?

@foruman: vím o tom, už je to třetí opravná verze této nové ROM, snad konečně s vyřešenou klávesnicí. Mám staženo, ale do flashe se moc nehrnu, odrazuje mě představa nutnosti vše znovu nastavit vč. aplikací. Po kolikáté už... Mám sice Titanium Backup, ale stejně je to opruz. Zároveň vyšel i 4.4.2 image od OMA, nevychází z původní Cube ROM, ale měl by na Cube běžet. Experimentátoři si mohou vybírat co zkusit dřív :D
CZBOB
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 20. črc 2011 21:27:41

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od CZBOB »

@Vintermute: Myslím, že mám základní Androidí recovery.V hlavičce se píše:
Android system recovery <3e>
u30gt2-eng 4.4.2 KOT49H
wipe data/factory reset jsem zkošel, nepomohlo. Myslím si, že se nějak musel vymáznout/poškodit firmware KK 4.4.2. Bohužel stalo se mi to hned po příjezdu na chalupu. Hned večer. Domů se vracím v neděli. Tak jakmile budu u svého kompu, zkusím jej napojit na flashTool a přehraju ROM. Doufám, že když je tablet takhle umrtvený, flash tool jej rozpozná,no snad se mi to povede. Jinak Kuba poletí ze 4 partra .... V neděli dám vědět výsledek. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

@foruman
Nakonec jsem si zazálohoval současnou ROM pomocí TWRP recovery a odhodlal se zkusit OMA ROM. Na experimentování celkem dobré, svižné. HW layers artefakty jsou v posledním Kasty i OMA vyřešené. Problém rozjeté synchronizace videa v prohlížečích přetrvává u obou ROM. OMA má další chybky v kameře, senzoru jasu a možné jiné na které se zatím nepřišlo. Poslední Kasty jsem zatím nezkoušel.

@CZBOB
Možné bude trochu problém uvést tablet do flashovacího režimu, ale určitě se to s trochou snahy podaří. Ideální k tomu je tlačítko Switch ve flasher toolu, které ovšem funguje jen pokud je tablet na USB správně rozpoznán. Alternativně pak pomocí zapínání kombinací HW tlačítek, viz text níže.
I tried for days to flash but couldn't until I worked it out. Firstly, use a different long usb cable than the one supplied (just in case). Plug one end into the pc to have ready. Then run the rktools prog and load the rom and just wait. Then I pressed the vol+ and power together on the tablet (but press vol+ first). As soon as you do that, quickly plug the micro usb into the tablet and within a second or 2, you will notice windows has recognised it and is trying to load drivers. You can let go of the buttons at this point or else you will turn off the tablet. Windows should have installed drivers and you should have the green light on the rktools prog lit up and ready to flash. Hit update and just leave it for 5 minutes.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

Já už sem v tom nějakej zmatenej :D
Koukal jsem na arctablet, do topicu s casty ROM si napsal, že ROMka od Omy je dobrá. Zároveň uvádíš, že i Casty má novou ROM, ale tu potom tedy nevidím :-) , protože puvodní casty rom je z února.
Zároveň ti tam posílá Oma, jakejsi FIX ke kterýmu ti vlastně nic nenapíše a máš si ho flashnout pod CWM. ALE! pokud je nějakej fix o kterém není nikde zmínka, proč není v samotné ROM.
No sakra na tom foru - solidní guláš :x, nevedou to tam šikmoocí ?
CZBOB
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 20. črc 2011 21:27:41

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od CZBOB »

@Wintermute:
Díky za pomoc. Už aby byla neděle a já byl doma u svého kompu. No snad se mi to RKToolu nějak podaří připojit. Flashoval jsem ROMku už několikrát, takže to mám odzkoušené a šlapalo to vždy bez problémů. Ovšem je otázka jak to dopadne v tomto případě. Díky za AJ návod. sice AJ neumím ale pomocí google translatoru jsem to zdá se v kostce pobral. :-) V neděli napíšu jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

foruman píše:Já už sem v tom nějakej zmatenej :D
No to teda jsi 8-)

Však tady o pár příspěvků výše o nové Kasty ROM z 6.6. sám píšeš. Takže žádný únor. Příslušné vlákno na ARC fóru se jmenuje [ ROM ] Cube U30GT2 Android 4.4.2 KitKat custom root firmware (2014/06/06) a v prvním příspěvku odkazuje na kasty-cube_u30gt2-442-funromstudio_20140606-rooted7c_mu.zip. To ale musíš přece vědět, když si četl 3 stránku s mými výplody. Aha.

DarthJabba CWM update ZIP poslední je z února, to jo. Nehraje roli.

Ten fix od OMA řeší "správnou" identifikaci modelu tabletu v Google v Play, možná i nějaké další drobnosti, ale spíše ne. Stačí se podívat dovnitř ZIPu a uvidíš změněný soubor build.prop. To je taková Androidová mantra.

@CZBOB: snad to dopadne, držím palce. Nikdy nevíš, mohla třeba částečně odejít např. flash, není přece obvyklé aby se takto tablet zničehonic "sám" znefunkčnil. Jinak pokud máš na tabletu nějaká data, přijdeš o ně. Resp. dalo by se i lecos zachránit, pokud např. flashneš CWM či TWRP recovery a tam uděláš image backup na SD kartu, případně další kroky.

EDIT: jako první můžeš zkusit přeflashovat jen samotný kernel, zda to tablet neoživí. Např. crewrktablets.arctablet.com/?wpfb_dl=1817
Naposledy upravil(a) Wintermute dne pát 13. čer 2014 15:46:58, celkem upraveno 1 x.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

tak to jsem chápal správně a TA OMA je kde ? :D :-o

Do toho archivu jsem nekoukal :) build.prop znám ;)
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

Stejné vlákno, příspěvek #21. A pak samostatné vlákno http://www.arctablet.com/blog/forum/cre ... 10/#p43136. :rtfm:
Connor
Stálý androiďák
Příspěvky: 99
Registrován: čtv 13. pro 2012 13:30:49
Typ mobilu / ROM: HP iPAQ

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Connor »

Mám poslední Kastyho ROM s androidem 4.2.2, tj. v2.06 z 29/10/2013 a ukrutně mě štve jak pomalu se tablet probírá ze spánku a vůbec dlouho, tj. minuty) po probuzení trvá než se dostane do stavu, kdy je schopen rozumě pracovat. Jde to nějak řešit? Má smysl zkoušet vyšší verzi Androidu nebo to bude stejné (návrat zpět je pak prý komplikovaný)? Menší než 4.2.2 nechci kvůli potřebě multi-user.
Funguje ten tablet vůbec někomu normálně svižně s rozumnou výdrží baterie a wifi? :(
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

@Connor: to co popisuješ normální není. Android s rozumným počtem nainstalovaných a na pozadí běžících aplikací, či dokonce čistě nainstalovaný Android se tak nechová. Dokážu si reálně představit, že s kvantem aplikací, e-mailových účtů, facebooků, twitterů tabletu po probuzení chvíli trvá, než všechny nahromaděné úlohy vyřídí. Samozřejmě záleží jak jsi náročný a na tyto věci citlivý. Moderní Baytrail Windows tablet je s odezvou a použitelností pochopitelně o kus dál. Android vždy byl, je a nejspíš bude kompromis a svým způsobem zanedbaný nedodělek z podstaty věci.

Jinak přechod 4.2 <=> 4.4 asi tak dramatický nakonec nebude, stačí dbát na naflashování příslušného loaderu. Flash tool, oba loadery a popis přibalen u této ROM http://www.arctablet.com/blog/forum/cre ... -20140610/

Poslední 4.4.2 Kasty nebude zlá volba, zvlášť ve tvé "beznadějné" situaci. Když už nic víc, tak se zbavíš současného zpomalujícího balastu. Další krok je nahrání kernelu umožňujícího podtaktování a přetaktování, DarthJabba jich na ARC fóru vystavil snad 50 v různých kombinacích taktování CPU/RAM/GPU, takže si vybere každý.
CZBOB
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: stř 20. črc 2011 21:27:41

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od CZBOB »

@Wintermute: Tak se mi to povedlo! Rovnou jsem si tam dal ten nejnovější kitkat kasty-cube_u30gt2-442-funromstudio_20140606-rooted7c.
Díky za pomoc Wintere. Zaujalo mne to přetaktování....nechtěl bys prosím Tě sepsat nějaký CZ postup? Nebo se nahraje přímo upravený firmware??
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

No vida ;) Stručný návod na nahrání přetaktovaného kernelu napsat můžu, nic na tom není. Ale později, momentálně mi nejde ani arctablet fórum.
foruman
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: sob 22. čer 2013 9:49:36
Typ mobilu / ROM: Jiayu G3S

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od foruman »

V sobotu jedu za sestru, tak provedu taky upgrade na poslední Casty ROM. Jen ujistění při upgrade FW z 4.2 na 4.4 dojde nahrání novější verze loaderu. K tomu dojde automaticky, nebo je potřeba kvuli tomu nějak šachovat ? Tedy můžu z oficiální 4.2 ROM upgradovat na 4.4 CASTY bez nějakých vylomenin, rovnou s Rockchip tools ?
Uživatelský avatar
Wintermute
Stálý androiďák
Příspěvky: 92
Registrován: úte 21. čer 2011 8:50:30
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire
Tablet: Cube U30GT2, Lenovo Miix 2 10"

Re: Cube U30GT2 4jádro 10palců 2GB RAM FULL HD

Příspěvek od Wintermute »

@foruman: ano je to jak píšeš, přechod 4.2 -> 4.4 je přímočarý jako běžný flash, loader se zaktualizuje automaticky, resp. je součástí ROM image.
Odpovědět

Zpět na „Cube U30GT2 - obecná diskuze“