Lenovo A820 - obecná diskuzeLenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Němec
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 07. čer 2013 4:06:26
Typ mobilu / ROM: samsung monte

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od Němec »

tak se mi stala nepříjemná věc a sice nedal jsem telefon s 10% baterie nabít přes noc a ráno po připojení na nabíječku jen probliknulo podsvětlení displeje a tma a takhle pořád dokolečka. napětí na baterii 0,5V . zkoušel jsem ji oživit jednak propojením s jinou baterií, to nepomohlo, pak trafem, ale max. jsem se dostal na 2,5V
tady jsem asi zaspal prevenci, že těmto bateriím vadí naprosté vybití, jsem zjistil s křížkem po funuse. je fakt, že manželky tablet yoga se vypne automaticky při tuším 4% baterie, já kolikrát nba telefonu fungoval ještě při míň jak jednom procentu, kdy tam už byl červený vykřičník. baterku už mám novou a našel jsem si, že Tasker by měla být app, která mi vypne telefon při poklesu pod určitá procenta baterie, tak snad už se to nebude opakovat :D
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od prasil »

Jestli dáváš baterce kouř, že jí vyšťavíš do nuly, tak se nediv, že to na Dušičky zabalila :DD A to kříšení...ty oživovací pokusy...spíš bych to bral jako ránu z milosti. Možná taková externí nabíječka by nebyla od věci :yes:
Němec
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 07. čer 2013 4:06:26
Typ mobilu / ROM: samsung monte

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od Němec »

tak to spíš vypadá, že jsem si vydělal (naslintala mi do něj roční dcera) - u nový baterky mi to detekuje Charging paused, battery temp too LOW a odmítá nabíjet + ukazatel nabití jednou ukazuje 20% podruhý 70. telefon jinak funguje, krom toho nabíjení. kdybych věděl, že "jen" nejde nabíjení, vzal bych ještě jednu baterku a externí nabíječku a ten rok do jinýho telefonu bych to přežil, vyšlo by to levněji než servis, počítám, ale pokud by to mělo špatně ukazovat stav baterie, byl bych namydlenej
no..otázka, kam ho dát na servis a jestli se to vůbec vyplatí
hajiborojobo
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:10:17
Typ mobilu / ROM: Nokia 930
Rom: WP 10

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od hajiborojobo »

Telefon nech v elektrine par hodin,ono se to rozjede samo, toto se mi stalo uz xkrat

faea f2s
Němec
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 07. čer 2013 4:06:26
Typ mobilu / ROM: samsung monte

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od Němec »

to jsem našel, že i když se tváří, že nenabíjí, tak nabíjí 50mAh - ale po 8mi hodinách v nabíječce měla baterka 0,5V

telefon už mám v servisu, sám neurčím, jestli je vadná nově koupená baterie nebo něco špatně v telefonu, tak uvidím.

když už tu prasil nakousl tu externí nabíječku, zajímalo by mě, jestli se něco takový dá sehnat v čr -
http://www.dx.com/p/beston-universal-mo ... lug-186689

přeci jen lepší univerzál na různé typy baterií než na každý telefon mít jednu dokovací stanici.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od LivArt »

V mnshopu nějakou měli ;-)
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od prasil »

Němec
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 07. čer 2013 4:06:26
Typ mobilu / ROM: samsung monte

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od Němec »

díky za tipy, nakonec jsem po dvou dnech hledání prubnul tuhle, je to i s baterkou vzal jsem si rovnou dva sety tak snad mi to pošta neprošustruje jako pár let zpět trysky do karbecu z Novýho Zélandu. nabíjecí proud je sice jen 350mA = 6 hodin nabíjení,ale zase k tý brando bych musel dokoupit jednu či dvě baterie.
http://www.aliexpress.com/item/100-New ... 20214.html
Němec
Nové Androidě
Příspěvky: 42
Registrován: pát 07. čer 2013 4:06:26
Typ mobilu / ROM: samsung monte

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od Němec »

tak je to vyzkratovaný nabíjecí okruh. zatím čekám na baterky s univerzální nabíječkou, jestli bude fungovat telefon s nima, že bych nabíjel mimo telefon. v servisu prý neměli jak baterku nabít a byla vybitá, takže otázka, jestli se díky vyzkratovanýmu okruhu baterka vybije nebo ne - nedokázal mi říct.

chvíli jsem přemýšlel o zenfonu, ale ta výdrž co koukám je stejně tragická jako u lenova, takže bych opět koupil (pokud současný nerozchodím) lenovo a820 když už na něj budu mít 2-3x baterie a měl bych i náhradní displej. bohužel czc a podobný "serioznější" obchody už neprodávají - máte někdo zkušenost s koupí z poslední doby v některém z těchto?
http://mobilni-telefony.heureka.cz/leno ... #buy-there

jde mi hlavně o to, jestli telefon umí ukládat aplikace na sd kartu, bez toho by mi byl k ničemu a flashovat neumím ani neplánuju.


na etotalk nevychází draze, ale prodražilo by mi to dhl, takže se mi to nevyplatí.
na aukru jsou v tuhle chvíli 2 do 2k, ale těžko říct, co od toho čekat.

edit - tak když tak koukám kdo stojí za czmt.cz tak snad je větší jistota si to koupit u etotalk :)
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ano to je větší jistota :-)
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
kreator
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 08. led 2014 22:50:37
Typ mobilu / ROM: lenovo P1

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od kreator »

Nevíte jakou rom má mobil od CZC.cz popřípadě odkaz na její stažení. Koupil jsem pro dceru použitý telefon ještě s roční zárukou a ta jejich romka není celá v češtině tak bych si tam nahrál jinou. Kdybych ho náhodou potřeboval reklamovat tak bych tam zase nahrál tu jejich. V info o telefonu mi píše číslo sestavení A820_1.09_multilang_LScz. Nebo se zazipovaná romka dá stáhnout z telefonu? Díky
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od prasil »

Určitě zálohu přes recovery, romek na A820 je dost a dá se vybrat slušná.
kreator
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 08. led 2014 22:50:37
Typ mobilu / ROM: lenovo P1

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od kreator »

Zálohu jsem udělal recovery-backup a mám ji na sd kartě. Můžu jí zkopírovat do pc a vymazat z sd karty, aby mi nezabírala místo a při obnově zase nahrát zpátky na kartu, půjde pak udělat restore? A jaký všechny soubory se musejí zkopírovat, aby šla obnovit původní romka ze zálohy?
prasil
Robot
Příspěvky: 943
Registrován: stř 30. led 2013 9:18:55
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Crdroid
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G
Bydliště: Mělník

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od prasil »

Jasně, ulož si ji někam do compu. Teď udělej factory reset a znovu zálohu čistý rom bez osobních dat. Tu čistou můžeš použít před reklamací, tu s datama použiješ když se ti nový romky nebudou zdát lepší. Při restore nevybíráš soubory, ale celou složku
kreator
Stálý androiďák
Příspěvky: 52
Registrován: stř 08. led 2014 22:50:37
Typ mobilu / ROM: lenovo P1

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od kreator »

Jěště mám dvě otázky. 1. Chci naistalovat tuto romku http://www.needrom.com/download/lenovo-a820-19/ já mám 4.1 a teď jsem zjistil, že je i 4.2. Dceři jsem nahrál 4.2, ale mám si ji také přehrát. Na pohled jsem mezi nima velký rozdíl nenašel nebo je rozdíl v rychlosti? 2. Na mém mobilu jsem si sloučil vnitřní paměť přes aplikaci meteos. Jak to udělat na druhém mobilu, kdybych ho chtěl reklamovat. Dá se paměť zas vrátit do původního stavu nebo je jiná možnost aby se vnitřní paměť hned nezaplnila? Diky
mildal
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 12. zář 2013 21:22:58
Typ mobilu / ROM: nokia 5230

Re: Lenovo A820, mtk6589, 4.5" QHD

Příspěvek od mildal »

zdravím mám lenovo a820 vždy jsem hrál teď mi to většina her napíše napriklaf . "Unfortunately, Dead Trigger 2 has stopped." díky za radu
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A820 - obecná diskuze“