Lenovo A820 - ROM/ROOT/FW[Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

ponix
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. bře 2014 12:07:21
Typ mobilu / ROM: lenovo A820

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od ponix »

Spoiler:
driver.jpg
driver.jpg (36.36 KiB) Zobrazeno 5119 x
Dobry den, moj mobil prestal fungovat a z nicoho nic sa nezapne. mam problem s nainstalovanim ovladac na moje Lenovo A820. (aj samotny SP flashtool mi vyhadzuje chybu. pripajam screeny. Postupoval som podla postupu , ktore mi poslali z etotalku.
Vie mi niekto prosim pomoct?
dakujem

EDIT by jumbo78:
Obrázky prosím vkládej do spoileru! Přečti si prosím laskavě pravidla fóra a dodržuj je!
cesnekar
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 01. pro 2011 20:27:57
Typ mobilu / ROM: Sony Ericson NEO

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od cesnekar »

Zdravím lidi,má někdo zkušenost s tímto návodem na Xperia Neo?
Díky
Uživatelský avatar
Tomáš Kubec
Moderátor
Příspěvky: 4566
Registrován: sob 21. srp 2010 12:18:30
Typ mobilu / ROM: Mlais MX Base
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od Tomáš Kubec »

nelze
Tomáš Kubec, Mobilnaut s.r.o, MNShop.cz - Náhradní díly, příslušenství, servis Čínských i ostatních telefonů - podpořte MNShop na Facebooku. Aplikace MNShop ke stažení na Google Play
ZIP92
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. bře 2014 17:03:25
Typ mobilu / ROM: Huawei P8
Mobil 2 / ROM: ONEPLUS 3

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od ZIP92 »

Ahoj chtel bych se zeptat jde touto metodou provést ROOT a sprovoznení CWM aniž bych musel flešovat rom .Zustane mi po tomto fleši moje rom?Jde mi jen o funkční CWM kvůli záloze dekuji.
Uživatelský avatar
Dedy
Stálý androiďák
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 10. lis 2011 20:04:03
Typ mobilu / ROM: Motorola Moto G7 Plus, Android 10
Bydliště: Vyškov, ČR

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od Dedy »

Zdravím, a mám nový Elephone P9. Po instalaci usb driveru mi device manager ukáže YunOS Phone a YunOS ACB Interface, v mobilu je MTK 6592 tak se chci zeptat jestli je možné pokračovat dál podle návodu? Nechci se v tom moc vymáchat, ale napřed mi ukazoval nějaký Samsung, a po přeinstalování driveru tento YunOS. Poraďte prosím.....


A ještě bych rád věděl, proč mi Avast hlásí u MTK Drid Tools nějakou infekci????????????
SE Xperia X10, Andy 2.3.3
Elephone P9, Andy 4.4.2
Uživatelský avatar
sceva
Stálý androiďák
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 25. říj 2012 10:25:57
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro 32GB ROM 3GB RAM
Rom: andr. 6.0.1 miui 8.1
Bydliště: Šumperk

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od sceva »

Včera jsem zkoušel instalovat romku na androidu 4.4.2 (kitkat) pro lenovo a820. http://www.needrom.com/mobile/pure-xperia-z2-gg2/
Instalace se zcela nezdařila i když jsem postupoval přesně podle návodu z odkazu.
Po nainstalovaní se dostal telefon do bootsmycky bootloop.
Buď je problém s nesprávným Twrp, nebo tím že jsem neinstaloval na prázdnou sd kartu, provedl jsem jen kompletní wipe. Takže jsem vrátil zpět svoji zálohu, co jsem provedl před flashem.
Ale vrtá mě hlavou co jsem udělal špatně, zkoušel taky někdo tuto romku na kitkatu od sony erriksonu?
2xNokia 5110,2xNokia 6310i,2xSagem RC-912,Nokia 3210,Nokia 5210,Motorola V360,LG Shine,Motorola Motofone F3,Motorola KRZR K1, Nokia 6303 C.....smartfony:Huawei G300,Lenovo A820,Honor 3C
Or-Horo
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 23. led 2014 21:05:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od Or-Horo »

Zdravím,

postupoval jsem podle návodu na CWM a ROOT mobilu A820. CWM funguje bez problémů, zdá se. ROOT pomocí SuperSU jsem provedl. Při instalaci hlásilo, že je všechno v pořádku nainstalováno. Jenže, po nastartování mobilu se tam SuperSU neobjeví, mobil ROOTnutý není. ROOToval jsem už i jiné mobily, tam fungovalo bez problémů. Mám stock ROMku S147...

Měl někdo podobné problémy? Jak jste to prosím řešili?

Díky za postřehy, nebo rady ;)
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
Or-Horo
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: čtv 23. led 2014 21:05:25
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820 - Lambda 2.4.1, Samsung Galaxy Note 3
Mobil 2 / ROM: Předtím Samsung Galaxy ACE
Rom: Android 4.1.2

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od Or-Horo »

ZIP92 píše:Ahoj chtel bych se zeptat jde touto metodou provést ROOT a sprovoznení CWM aniž bych musel flešovat rom .Zustane mi po tomto fleši moje rom?Jde mi jen o funkční CWM kvůli záloze dekuji.
Asi s křížkem po funuse, ale ano. ROMka ti tam zůstane. CWM jen přepíše originál Recovery menu a SuperSU je jen přenastavení uživatelských práv. V menu (okno s appkama) se ti objeví nová ikonka. Po rozkliknutí můžeš (musíš???) nastavit Super User práva, pokud chceš tuto možnost využít. Některé programy ti pak zpřístupní nové funkce (např. Battery Doctor umožní zakázat startování některých aplikací, aby nežraly baterku).
Samsung Galaxy Note 3, Lenovo A820, THL W200S, Samsung Galaxy Ace.
ware007
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 02. lis 2014 19:51:40
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od ware007 »

Ahoj,

mám problém s ovladači. Ovladače jsem nainstaloval, ale Flash Tool stále nevidí telefon, stále píše Searching. Jakmile připojím telefon k PC, tak se ozve zvuk načtení ovladačů, ale hned za 2 s zase odebrání, takže už ani ovladače nemůžu změnit. Nevíte někdo co s tím?

Díky
M.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od dvzd »

Zkusit jiný PC, nejlépe s WinXP.
ware007
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 02. lis 2014 19:51:40
Typ mobilu / ROM: Lenovo A820

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od ware007 »

Vyřešeno, stačil jiný PC. Díky za radu :-)
Lord_Hell
Stálý androiďák
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 01. kvě 2014 9:41:45
Typ mobilu / ROM: Asus Zenfone max pro
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7 a redmi 6

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od Lord_Hell »

v prvním návodu část 5, je opravdu nutné vyndat baterku? jelikož návod je asi pro Lenina ale já program chci použít na instalaci Firmware pro tablet bouhužel baterie je napevno cca někde uprostřed tabletu. Prostě pokud bych chtěl vyndat barerku musel bych rozebrat tablet a pravděpodobně odpojit několik obvodů abych se dostal k baterii která může nebo nemusí jít odpojit.

Taky dotaz mám použít SP Flash tool který dodává výrobce tabletu k firmware nebo použít novější verzi? výrobce dodává v3.1328.0.183 a nejnovější je asi v5.1352.01.

předem děkuji za rady

tak ani jedna verze my nechce načíst MT6582_Android_scatter.txt v3 se už ani spustit nechce

tak stačilo vypnout pc a pak zapnout a spustit SP flash tool V3 jako správce a scatter se načetl.
markoff27
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. říj 2016 14:03:49
Typ mobilu / ROM: lenovo A616 ANDROIT KITKAT 4.4.4

Re: [Návod] ROM + root přes SP Flashtool

Příspěvek od markoff27 »

zdravím ...
a tu ROM-KU dám na SD kartu kdy a jak , sama se tam snad neobjeví ...
Odpovědět

Zpět na „Lenovo A820 - ROM/ROOT/FW“