Ostatní aplikaceOvládání počítače přes Bluetooth

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kaneeec
Nové Androidě
Reputace: 0

Ovládání počítače přes Bluetooth

Příspěvek od kaneeec » sob 15. led 2011 11:12:28

Na starém telefonu jsem měl aplikaci, kdy stačilo přes BT spárovat telefon s počítačem a hned šla ovládat myš a multimédia. Na Androidu jsem vyzkoušel pár aplikací, ale všechny chtějí WiFi AP. Ten moje karta na notebooku neumí. Funguje sice připojení přes klasickou IP adresu, ale tu když nebudu mít zrovna veřejnou, tak s tím taky moc neudělám. Není prostě nějaká aplikace, která funguje bez problémů čistě jen přes BT? Nejlépe bez serveru na počítači..

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Ovládání počítače přes Bluetooth

Příspěvek od ramon.dexter » sob 15. led 2011 11:23:55

Ne, nevím o žádné. Většina aplikací pro dálkový ovládání funguje přes wifi. Zainvestuj pár stovek (cca do 500) a kup si wifi AP nebo router. Je to nejjednodušší řešení (a není jenom pro mobil, ale i pro notebook).

A taky nezapomeň na to, že dálkový ovládání se užívá zejména u stolních počítačů, který nemají BT modul (ale dost často mají wifi, nebo jsou připojený do sítě kam se dá dostat z wifi). Proto bych moc nečekal, že podobný dálkový ovládání seženeš přes BT.

A ještě jeden detail. Proč je BT ovládání rozšířený u WM a Symsianu? Protože bylo "standartem" v době, kdy nebyla wifi rozšířená jako dneska.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
kaneeec
Nové Androidě

Příspěvek od kaneeec » sob 15. led 2011 11:33:37

Tak to je blbý. Router v plánu nemám a kvůli tomuhle ho kupovat nebudu. Díky za info.

Bobo
Robot
Typ mobilu / ROM: Nexus 4
Rom: Originál 4.4.4

Příspěvek od Bobo » ned 30. led 2011 11:37:27

Zrovna dnes nad tím taky bádám. Se starým mobilem K750i jsem notebook jen spároval, Windows 7 si nainstalovaly ovladače a mohl jsem notebook ovládat. Že to nejde na Androidu je zklamání, především proto, že kvůli tomu musím do PC instalovat nějaký program, který musím navíc předem spouštět (neboli mám věštit, že budu potřebovat dálkové ovládání). :roll:
LG P500 Optimus One ⇾ Nexus 4

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“