Ostatní aplikace"Grafické" aplikácie pre Android

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Shirley
Nové Androidě
Reputace: 0

"Grafické" aplikácie pre Android

Příspěvek od Shirley » stř 09. úno 2011 10:39:53

Ahojte,
sorry ak tu podobná téma už je, ale nedohľadala som - baví ma grafika a vo voľnom čase by som sa jej chcela len tak pre radosť venovať aj na svojom HTC DHD - kresleniu, úprave fotiek a pod. Viem, že aplikácií na úpravu farebnosti fotiek a pod. je dosť, ale skôr by ma zaujímali kreatívnejšie aplikácie, ak mi rozumiete - také okresané Photoshopy a Illustratory na mobil :DD

Pridám tip na najlepší program, čo som zatiaľ našla - SketchBook Mobile
http://cs.appbrain.com/app/sketchbook-m ... sketchbook

- podporuje rôzne kresliace nástroje (štetce, ceruzka, spray, guma...v plnej verzii máte snáď 40 štetcov)
- možnosť pracovať v layeroch-vrstvách (v plnej verzii 6, v lite 3)
- môžete importovať fotku (v plnej verzii vie pracovať aj v plnom rozlíšení, v lite ju zmenší) a kresliť na ňu
- export do JPG, PNG, a dokonca do vrstveného PSD :shock:

Odporúčam kúpiť si plnú verziu, stojí iba 17 kč a fakt sa oplatí, celkovo to strašne pripomína maličký okresaný Photoshop (až ma zaráža, že je to program od Autodesku, nie Adobe :DD ) a ak máte veľkú obrazovku a umelecké sklony, vyblbnete sa s tým do sýtosti. Ak poznáte niečo podobné, budem vďačná za všetky tipy.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: "Grafické" aplikácie pre Android

Příspěvek od ramon.dexter » stř 09. úno 2011 11:12:43

Upřímně řečeno, vzhledem k tomu, že nevidím střed nástroje (prst je moc tlustej) nepřichází nějaký seriózní kreslení v úvahu. Na nějakej rychlej náčrt je to fajn, ale abys tam nakreslil nějakej obrázek, to bys musel bejt masochista.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Shirley
Nové Androidě

Příspěvek od Shirley » stř 09. úno 2011 11:52:49

Ja používam stylus - niežeby to bol vrchol presnosti, ale dá sa - keď máš brandový od HTC, je tam stred aj vyznačený, ja mám za 2 doláre, a špička je kovová, bez vyznačenia stredu, ale napodiv sa s tým nekreslí zle. A hlavne, človek to robí pre zábavu, nie pre nejaké super presné profi kreslenie, to by som si zaobstarala tablet :) .

BTW, pozri sa na tieto videá, ak myslíš, že sa v tom na mobile nedá nič slušného nakresliť ;) (na iPhone, ja mám na DHD obrazovku dokonca väčšiu). Ako sa hovorí, keď sa chce... :)

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » stř 09. úno 2011 13:04:51

Ale jasně že to jde. Všechno jde, když se chce. Ale já osobně, když chci seriózně tvořit grafiku, spustím si PC s velkým displejem a myší/perem. Tohle je prostě a jednoduše nouzovka.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Shirley
Nové Androidě

Příspěvek od Shirley » stř 09. úno 2011 13:35:28

Ramon, nič v zlom, ale v oboch príspevkoch som napísala, že ide o tvorbu pre radosť, pre zábavu, na profi grafiku samozrejme mám zodpovedajúce vybavenie, tak snáď sa chápeme :)

P1azer
Droid
Reputace: 14
Typ mobilu / ROM: 1+8 Pro
Tablet: Galaxy tab S5e LTE

Příspěvek od P1azer » stř 09. úno 2011 13:39:27

Tak na Youtube jsou videa,kde takovy obrazky delaji i ve woknarskem malovani...ale ja tam nenakreslim ani prd. Clovek proto musi mit cit a talent.

@telefon

Autor tohoto vlákna
Shirley
Nové Androidě

Příspěvek od Shirley » stř 09. úno 2011 15:37:20

Tak málokto je taký frajer, ako autor videa s Volkswagenom, ale ja to používam na vylepšovanie fotiek, tam stačí aj málo a ak má človek cit, tak je výsledok pekný - samozrejme ak ide o niečo náročnejšie, tak použijem Photoshop a PC, ale baví ma na cestách a podobne sa takto "hrajkať", preto chcem v tomto smere čo najvymakanejší program, MultiTouch Paint je celkom milá aplikácia, ale keď som videla, čo dokáže SketchBook (fakt odporúčam vyskúšať), napadlo ma, či neexistuje ešte niečo lepšie.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“