Ostatní aplikaceotázky od !!úplného!! začátečníka

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
derbis
Nové Androidě
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

otázky od !!úplného!! začátečníka

Příspěvek od derbis » pon 11. črc 2011 10:01:30

Ahoj všichni, asi Vám budou moje dotazy připadat směšné, ale potřebuju poradit s určitými věcmi. Mám htc desire a nevím si rady.

1) mohu vytvořit novou složku v sms a obrázkách? (a jakým způsobem to udělám) Nechci mít všechny fotky a obrázky, jako, že jich tam mám asi milion :D dohromady. A chci je mít rozdělené. To samé do sms si píšu různé kraviny a teď to všechno ám naházené v konceptech :oops:

2) Nechala jsem si přes bluetooth poslat obrázek a nějaké písničky. A on mi automaticky přiiřadil ten obrázek na ikonku pro přehrávání hudby. Takže jsem to musela z bluetooth přes počítač vyndat do obrázků, (protože jsem tam měla kamarádky maminku!!). Což je zbytečný, protože to určitě jde i jinak. Ale nevím jak??

3) Mám tam mapy, ale bohužel stahujou jen přes net. Lze a jak, je nakopírovat do paměti tel-paměťové karty upřesňuji?

4)Chtěla bych si zálohovat kontakty, protože jsem si je hned první den , nevím, jak, smazala. A někdo mi řekl, že to jde před google. Nevím, nevím.

No jo...je to semnou hrozný. :help: :help: :help: :help:

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: otázky od !!úplného!! začátečníka

Příspěvek od xanthor » pon 11. črc 2011 10:20:02

Na kraviny doporučuju místo SMS konceptů nějakou aplikaci na poznámky, např. Note Everything.
Co se týče offline map, aplikace Osmand umí stáhnout mapy celých zemí (z projektu OpenStreetMap), nová verze Google Maps umí stáhnout menší oblasti, detaily např. tu:
http://dotekomanie.blog.mobilmania.cz/2 ... apy-video/
Programy Osmand a Locus umí pracovat s mapy stáhnutými buď pomocí počítače nebo, v případě Locusu, i přímo z programu. Je to ale složitější na nastavení, stahování trvá poměrně dlouho a provozovatelům map se to moc nelíbí.
Dál existují placené navigace (např. Sygic Navigation), které taky většinou nabízí možnost stáhnout si mapu celého státu na paměťovou kartu.

Hasapimapetilon
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Stock

Příspěvek od Hasapimapetilon » pon 11. črc 2011 10:34:12

Ahoj :D ,

tak nějak mi přijde, že tenhle dotaz patří asi trochu jinam než do "Ostatních aplikací" ale budiž. Asi bych se nejprve chtěl zeptat, máš účet google (Gmail)?
Pokud ne (soudím tak podle dotazu ohledně zálohování) tak si ho vytvoř a v nastavení jdi do položky účty a synchronizace, kde si ho přidáš a přihlásíš se k němu. Tím máš vyřešen bod čtyři, kontakty a kalendář máš nyní zálohované na Gmailu. A pokud chceš poradit s ostatními věcmi máš na mě v SZ Skype, to bude jednodušší ;)

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pon 11. črc 2011 10:41:43

Je ale potřeba si hlídat ukládání nových kontaktů a událostí v kalendáři na Google a ne jen do telefonu.

chytil123
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Nexus S

Příspěvek od chytil123 » pon 11. črc 2011 10:50:18

No nevím jestli dotaz jestli má google mail když má desire je nějak inteligentní. :D Nevím co by s tím mobilem bez google účtu dělala...
Nexus S / Nexus 7

Hasapimapetilon
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG G3
Rom: Stock

Příspěvek od Hasapimapetilon » pon 11. črc 2011 11:06:09

Dělala by s ním v podstatě všechno jako s každým normálním mobilem ty inteligente ;)
Naposledy upravil(a) Hasapimapetilon dne pon 11. črc 2011 11:06:29, celkem upraveno 1 x.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pon 11. črc 2011 11:06:19

Vzhledem k tomu, kolik desítek milionů lidí má telefon s Androidem, není nepravděpodobné, že bude mezi nimi i někdo, kdo se obejde bez Marketu i bez (Google) e-mailu...

Autor tohoto vlákna
derbis
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od derbis » pon 11. črc 2011 14:11:50

Google mail mám založený snad od první minuty, co jsem tel rozbalila....ale jde mi o zálohování kontaktů. A když jsem prolezla všechno, co tu ohledně androidů řešíte, už jsem si dost věcí i udělala. Děkuju, děkuju...moc moc moc. Každá odpověď je pro mě novou zkušenností.

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » pon 11. črc 2011 15:09:23

kontakty mozes normalne cez aplikaciu ludia exportovat do suboru .vcf a tak ich mat zalohovane ja online kontakty na gmaile nepouzivam.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“