Ostatní aplikaceKterá aplikace žere data?

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
josuk
Nové Androidě
Reputace: 0

Která aplikace žere data?

Příspěvek od josuk » stř 10. srp 2011 7:48:10

Mám prosbičku. Dle protokolu callmetru si telefon jen tak - když je v kapse a určitě s ním vůbec nic nedělám - odešle třeba 900 kB a vzápětí stáhne tu 7MB, tu 14MB, tu dokonce 19MB.... vím v kolik hodin se stane, ale nevím, jak poznám, která aplikce to dělá... mám určité podezření na Tagesschau - po poslední aktualizaci, ale jak se dá poznat??
Díky.

Autor tohoto vlákna
josuk
Nové Androidě

Re: Která aplikace žere data?

Příspěvek od josuk » čtv 11. srp 2011 8:04:13

Tagesschau odinstalováno, stejně cestou domů, v kapse, sežral 3MB. Latitude vypnuto, žádný facebook, nic, jenom gmail používám. Ten ale žere řádově desítky kB. Opakovaně se to stalo v odpoledních hodinách a v době kdy telefon cestuje.
Musí být přece nějaký způsob jak ty data ohlídat. Přece je kvuli tomu nebudu stále vypínat. Ale vzhledem k tomu, že limit je zhruba 5MB denně, tak i ty 3MB pokud jsou zbytečný zamrzí. (veškeré aktualizace provádím doma přes wifi a zhruba do doby před dvěma týdny jsem se k limitu 35 MB týdně ani neblížil... :shock:

Anebo je to virus???

Dopij
Stálý androiďák
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: LG L90 D410 Dual

Příspěvek od Dopij » pát 12. srp 2011 22:40:03

Vyzkoušej aplikaci My Data Manager. Je na marketu a umí to co potřebuješ.

Autor tohoto vlákna
josuk
Nové Androidě

Příspěvek od josuk » stř 17. srp 2011 8:44:54

Dopij píše:Vyzkoušej aplikaci My Data Manager. Je na marketu a umí to co potřebuješ.
díky za tip, bohužel na marketu ho nenajdu i přes instalaci a registraci AppBrain.. :roll: nejde najít ani instalovat na mojí xperii mini. Takže jsem nevyzkoušel.
Každopádně každodenním sledováním telefonu se utvrzuje moje podezření na Google mapy - telefon za celý den normálně stáhne třeba 200-500kB, ale pokud jen jednou denně zapnu mapy a dokonce Latitude (i když se z Latitude hned odhlásím), telefon za ten stáhne nejméně 3MB v kuse (běžně 3-8MB, jednou dokonce zmíněných 19MB). Stane se to v době, kdy se nijak nepoužívá..

Je mi docela líto, ale google mě začíná poměrně štvát. Kvuli neustálým updatům a neidentifikovatelným datovým toků jsem se v PC rozloučil s Chromem a z registrů smáznul a zatrhnul Google update - nemám prostě zájem o neřízené updaty (at se vydávají za update Picasy nebo Earth...). A jestli to bude takhle dál, že se bude v telefonu dít něco o čem nevím - tak pa Androide. Bohužel.... :shock:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“