Ostatní aplikacePencil camera

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: iPhone 4S

Pencil camera

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 13:49:13

Ahoj, vydal jsem svoji prvni apku na marketu. V pripade nahlaseni problemu jsem ochoten vratit penize.

Placena: https://market.android.com/details?id=c ... rch_result

Vysel mi cas o vikendu a dneska jsem vydal appku Pencil camera ve verzi zdarma.
Kdokoliv bude mit s apkou jakykoliv problem, dejte prosim vedet do zpravy. Diky.

ZDARMA: https://market.android.com/details?id=c ... amera.free

Obrázek
Naposledy upravil(a) xraverx dne úte 08. lis 2011 9:46:31, celkem upraveno 3 x.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Pencil camera

Příspěvek od ramon.dexter » pon 31. říj 2011 14:14:12

Je to fajn, ale uvažoval jsi o free verzi s reklamou? Chtěl bych to vyzkoušet, ale vzhledem k tomu, že už jednu takovou aplikaci mám (Paper Camera), je těch 15 minut na vyzkoušení prostě málo.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 14:16:59

Vzhledem k tomu, že potřebuji aplikaci otestovat, jsem ti ochoten peníze refundovat. Ale pouze 70%... 30% si bere google za zprostředkování.

Jinak o verzi s reklamou neuvazuji. Tento obchodní model se mi prostě nevyplatí. Upřimně nad tou aplikací jsem strávil dva měsíce a nechci ji dát na market zdarma.
Naposledy upravil(a) radegast dne úte 01. lis 2011 19:33:25, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj příspěvky!

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 31. říj 2011 15:37:12

Jo takhle, ty chceš tu aplikaci otestovat a tak chceš abysme za ní zaplatili a pak teda jako refund?

No ty vole, to je celkem síla.

O fázích vývoje (alpha a beta verze a tak) jsi asi neslyšel. Pokud chceš aplikaci otestovat, dej jí zdarma. Prodávej jí až v momentě, kdy je funkční a otestovaná. Jinak se jdi vycpat. Za betaverzi (možná i nefunkční) ti nikdo platit nebude.

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 16:30:03

Nikdo te nenuti to kupovat. Aplikace je funkcni. Ale nikdo nedokaze otestovat aplikaci na 538 zarizenich, pro ktere je ta aplikace na marketu dostupna. Takze za jakykoliv feedback jsem ochoten refundovat cenu. Celkem fer nabidka si myslim.

gionta
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: GALAXIA S6 32GB Sapphire Black
Rom: 5.1.1 Official

Příspěvek od gionta » pon 31. říj 2011 16:38:46

Asi tak ako piše dexter, sprav nejaku betu a daj free, aby sa dala otestovat, potom už zanu pytaj kolko chceš
Samsung GALAXY S4 + 32GB, Android 4.2.2 DBT, 2.1 GHz

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 31. říj 2011 16:40:49

Ne, není to fér. Fér je vydat aplikaci zdarma, otestovat a následně zpoplatnit. Věř mi, že pokud si někdo tu aplikaci vyzkouší a oblíbí, následně si jí koupí.

A mluvit jako o fér nabídce, když se vrátí pouze 70%...prostě ne, není to fér. Zauvažuj nad tím, co jsem ti psal. Vydej nejdřív free, napiš že je to beta a bude zpoplatněná a nebudu k tomu mít co říct.

Jako abych pravdu řek, nevím co ti říct dál. Přijdeš mi jako vykuk, kterej chce hlavně vydělat. Takhle se profíci nechovají.

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 17:18:43

Aplikace je funkční a otestovaná. Mohou prostě jen nastat problémy u některých telefonů, což snad ani není v mojí moci otestovat. Nemám problém vrátit peníze + navíc máš 15min na vyzkoušení. Za 15min prostě stihneš aplikaci spustit a něco vyfotit a hned víš jestli funguje nebo ne. Velice není co na tom víc zkoušet. Ta aplikace prostě na marketu zdarma nebude nikdy, klidně přiznám, že peníze jsou až na prvním místě. Tvého dobrého pocitu se nenajím :-)

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » pon 31. říj 2011 17:22:45

Trosku jsem googlil nevim jestli je to aplikace od tohodle cloveka ale ma to stejny nazev tak si to muzete vyzkouset :)

Kód: Vybrat vše

http://androidforums.com/alpha-beta-testing/432153-pencil-camera-testing.html
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 17:27:38

Jj to muzete... bohuzel ta verze je funkcni do 1.11.2011.

Jinak zadost o testovani mam i tady na foru ve Vyvoji... tam je ten samy odkaz ke stazeni.. do 1.11.2011
Naposledy upravil(a) radegast dne úte 01. lis 2011 19:34:00, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj příspěvky!

Karloz
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Honor 7

Příspěvek od Karloz » pon 31. říj 2011 17:34:58

:shock: 27 Kč za jeden efekt, když Paper Camera za 33 Kč umí efektů víc? Každopádně beta by měla být zdarma. Klidně třeba tak, že výsledné obrázky budou třeba v max rozlišení 640x480.

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 17:36:13

Efektu to umi vic... Dalsi budu postupne dodelavat... Neni to jen uvedeno v popisu... delam to ve volnem case po praci, a vcera jsem to vydal, takze neni vsechno dokonale...

Scalex
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Příspěvek od Scalex » pon 31. říj 2011 17:47:58

Taky si myslím, že beta zdarma s omezeními by nebyla od věci. Ukládání obrázků jen v malých rozměrech, nemožnost procesovat externí obrázky, případně napevno zamontovaný rušivý vodoznak do každého uloženého obrázku... nebo třeba ukončování aplikace po každých třech vyfocených snímcích. Prostě nějaké podobné prudy, které by umožňovaly si aplikaci vyzkoušet, ale zároveň motivovaly člověka k tomu, aby si to koupil.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 17:55:59

Verzi zdarma jsem zvazoval, ale nakonec me tech 15min na vyzkouseni presvedcilo o tom, ze to nebudu delat. Casem mozna. Uvidim jak se to chytne. Nechci se dostat do stavu kdy aplikace zdarma bude mit mnohonasobne vic stazeni nez placena. Ted je to jak je...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 31. říj 2011 18:43:35

Proboha...

Ty chceš stavět dům od střechy bez základů. Základ je ta beta zdarma, klidně s prudama. Pokud si něco můžu bez časovýho limitu vyzkoušet zadarmo a líbí se mi to, koupím si to. Na ceně tak nějak nezáleží. Ale pokud si něco nemůžu vyzkoušet, má autor smůlu a moje peníze nedostane. Toť vše. A tohle ti řekne každej soudně uvažující člověk.

Jenom se zamysli.

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » pon 31. říj 2011 19:42:37

Nejak jsem nenasel free verzi te aplikace Paper Camera... A funguje to... nerikam, ze o tom neuvazuju...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 01. lis 2011 8:43:54

xraverx píše:Verzi zdarma jsem zvazoval, ale nakonec me tech 15min na vyzkouseni presvedcilo o tom, ze to nebudu delat. Casem mozna. Uvidim jak se to chytne. Nechci se dostat do stavu kdy aplikace zdarma bude mit mnohonasobne vic stazeni nez placena. Ted je to jak je...
Tak logicky si to určité množství lidí vyzkouší a jen část jich zaplatí. Ale nemělo by to snižovat celkové množství lidí, kteří nakonec zaplatí. Právě naopak, osobně třeba až na vyjímky nekupuju aplikace, které nemám možnost předem vyzkoušet, za to ale většinu aplikací, které měly zkušební verzi, jsem si nakonec i koupil. Uvolněním zkušební verze zdarma, ideálně jak psali kolegové s nějakým technickým omezením (např. to rozlišení) všem ukážeš, že z nich neděláš pokusné králíky za peníze, ale dáváš jim možnost si věc vyzkoušet, než ji zaplatí. A to velmi výrazně zvyšuje důvěryhodnost.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » úte 01. lis 2011 9:05:41

xraverx píše:Nejak jsem nenasel free verzi te aplikace Paper Camera... A funguje to... nerikam, ze o tom neuvazuju...
Free verze PaperCamery se dá stáhnout z GetJar.

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » úte 01. lis 2011 9:24:18

Pravdu mas, je to tam. Na GetJar je to sice free, ale ma 50k+ stazeni, na marketu ma placena verze 250k+ stazeni... Nevim jestli se mi ta free oplati. Vzhledem k dvojnasobnym nakladum na udrzbu programu...

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » úte 01. lis 2011 10:05:31

Vyplatí? Tvl , cože?

Já se fakt nepřestávám divit. Jseš typickej českej produkt našeho kapitalismu. Chceš vydělávat, ale kvalita je ti u zadele, hlavně aby ti lidi zaplatili. Tohle prostě není profesionální chování. Peníze požaduj za hotovou a vyzkoušenou aplikaci, ne za betaverzi (a neustálý řeči o refundu si nech, tak se to prostě nedělá).

A podpora...tak nějak nevím co řešíš. Píšeš "hlavní" aplikaci (placenou) a jako free tam jenom přidáš omezení. Fakt netuším co řešíš, spíš je vidět že to moc neumíš a plaveš v tom.

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » úte 01. lis 2011 10:34:08

Chodis do prace/podnikas? A chodis tam pro zabavu nebo aby jsi mel co jist? Jisteze to delam pro penize v prvni rade a az potom, proto, ze me programovani bavi. O verzi free zatim proste jen neuvazuju, protoze je vic pracne udrzovat dve verze aplikace nez jednu a nemam to ted prioritu. Resim ted jine veci, jako napriklad dalsi efekty, promo grafiku atp. Chces-li tu aplikaci zdarma (ty nebo kdokoliv jiny) kontaktuj mne pres zpravu (budu rad, za jakykoliv feedback) - muzu te uvest jako test account nebo ti refunduju penize.

Scalex
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Příspěvek od Scalex » úte 01. lis 2011 12:08:44

Myslím, že na to jdeš zgruntu špatně - "vydám plnou verzi a když se chytne, tak možná udělám betu zdarma" - to je pravý opak toho, jak to chodí u všech ostatních produktů. Beta (nebo trial) má být první a koho to zaujme, rád si koupí plnou verzi (kór když bude beta udělaná tak, aby byl tak trochu vopruz ji používat - viz ta omezení, co jsem psal výše).

Nikdo nemluví o udržování dvou verzí. Můžeš tu stávající verzi "pomršit", doplnit tam ty prudy a pak už na ni nemusíš sahat, jenom na Marketu do popisu uvedeš, co všechno je v plné verzi lepší. A s každou další novou plnou verzí budeš u bety jen doplňovat nové řádky v seznamu featurek. Do kódu sahat nemusíš.

No a nebo druhá možnost - vydat plnohodnotnou verzi i se zabudovanejma prudama, které se budou dát odstranit nákupem klíče na marketu. Tím pádem budeš udržovat jen jednu verzi. Kdo si stáhne plnou verzi, bude v ní mít prudy, dokud neprovede nákup. Jednoduché a jasné jak facka. A účinné.

A poslední věc - to, v jaké formě aplikaci nabízíš (a také jak komunikuješ v diskuzích, které mohou prodej tvé appky podpořit nebo pohřbít), se spolupodílí na vytváření tvého "mediálního" obrazu. A nemohu se zbavit pocitu, že tu svými příspěvky nevzbuzuješ úplně kladné emoce. To je, myslím, velká chyba. Protože není nic lepšího, než loajální fanoušci, kteří budou mít tebe a tvoji tvorbu rádi a budou povědomí o tvé aplikaci a tvé značce šířit dál.

Samozřejmě to, že chceš na aplikaci vydělat, je naprosto v pořádku a taky tě nikde nenutím, abys šířil plnou verzi zdarma nebo něco podobného. Jen si myslím, že je lepší kolem výrobku či služby nechat vyvinout co nejpozitivnější auru - a ono se to pak na tom prodeji projeví. Vezmi si třeba jen to, jak se ti od českých uživatelů budou hodit hvězdičky na Marketu. Čím lepší hodnocení, tím větší bude i zájem cizinců (kteří oproti Čechům a Slovákům nakupují appky v mnohem větší míře). Takže (nefinanční) investice do toho, abys byl oblíbený, je něco, co se ti obchodně a finančně vrátí.
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Příspěvek od Notouchme » úte 01. lis 2011 12:22:13

Ptal ses jestli chodim do prace pro zabavu nebo abych mel co jist :) ja tam chodim pro zabavu resp. delam co me bavi a bohudik za to dostanu i slusne zaplaceno :) nemohl bych delat neco co by me sralo jenom pro prachy jelikoz takovou praci pak nedelas dobre :), si zarny priklad chces na tom jenom vydelat a podle toho taky zkoncis ;)
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Autor tohoto vlákna
xraverx
Stálý androiďák

Příspěvek od xraverx » úte 01. lis 2011 12:28:53

Notouchme: taky delam praci, ktera mne bavi a mam za to slusne zaplaceno, ale zadarmo bych ji nedelal i kdyby me sebevic bavila ;-)

Scalex: Naprosto s tebou souhlasim, ja se jen proste branil. Ber to z meho pohledu... Ja nad tim stravil dny sveho casu a nenecham tu aplikaci odsoudit behem jednoho komentare - proto se tady branim. Nerikam, ze neuvazuji o free verzi, zatim pro to neni cas ani prostor, resi se jen proste jine veci. Nemuze byt vsechno hned. Ja mam zatim nazor, ze 15min na vyzkouseni a propagacni video (ktere bude...) by melo presvedcit k zakoupeni vic, nez nejaka opruzena verze aplikace, ktera uzivatele jen nastve. Je to jen muj nazor, muzu to kdykoliv prehodnotit a free verzi vydat. Zatim to je tak jak je. Mozna spis jen uvolnim tuto verzi za nulovu cenu - pokud to pujde. Aby se dostala do povedomi.

Nechci aby se toto vlakno zvrhlo v nejake hadky... o to mi nejde. Jinak APKu jsem slevnil co nejvic to jde. Vic zatim nemuzu udelat aniz bych udelal tu free verzi.
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne úte 01. lis 2011 12:32:21, celkem upraveno 1 x.
Důvod: dva příspěvky pod sebou...

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 01. lis 2011 19:32:52

Jedním dechem jsem si přečetl toto vlákno.
Čumím jak blázen.
Když si promítnu kolik je na Marketu aplikací českých autorů, mají 100x větší užitnou hodnotu, autoři aplikaci vyvíjejí doslova na přání uživatelů, vydávají aktualizace jak na běžícím páse a za aplikaci nechtějí ani korunu, a Ty tady vystupuješ arogantně, s naprosto opačným přístupem, tak Ti za sebe mohu říct, že mi nestojíš ani za prohlédnutí Tvé aplikace.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 01. lis 2011 22:35:51

xraverx píše:Notouchme: taky delam praci, ktera mne bavi a mam za to slusne zaplaceno, ale zadarmo bych ji nedelal i kdyby me sebevic bavila ;-)

Scalex: Naprosto s tebou souhlasim, ja se jen proste branil. Ber to z meho pohledu... Ja nad tim stravil dny sveho casu a nenecham tu aplikaci odsoudit behem jednoho komentare - proto se tady branim. Nerikam, ze neuvazuji o free verzi, zatim pro to neni cas ani prostor, resi se jen proste jine veci. Nemuze byt vsechno hned. Ja mam zatim nazor, ze 15min na vyzkouseni a propagacni video (ktere bude...) by melo presvedcit k zakoupeni vic, nez nejaka opruzena verze aplikace, ktera uzivatele jen nastve. Je to jen muj nazor, muzu to kdykoliv prehodnotit a free verzi vydat. Zatim to je tak jak je. Mozna spis jen uvolnim tuto verzi za nulovu cenu - pokud to pujde. Aby se dostala do povedomi.

Nechci aby se toto vlakno zvrhlo v nejake hadky... o to mi nejde. Jinak APKu jsem slevnil co nejvic to jde. Vic zatim nemuzu udelat aniz bych udelal tu free verzi.
Ty to pořád nechápeš. Nikdo, vůbec nikdo tady nechtěl, abys dával PLNOU aplikaci k dispozici zdarma. Existuje mnoho způsobů, jak použití bez zaplacení omezit a současně umožnit, aby si mohli potencionální zájemci aplikaci před zakoupením vyzkoušet. Ty na to jdeš úplně špatně. Snížíš cenu na minimum, přesto neumožníš bezplatné vyzkoušení. To je totéž, jako bys v obchodě na regále nabízel třeba boty, které bys schoval do pytle, na kterém by byl nápis "hezké boty". A u toho cedulka, "To nevadí, že je nevidíte, vždyť jsou přece levné" :-) Věř, že kdybys bezplatné vyzkoušení umožnil, prodáš mnohem víc kousků i za vyšší cenu. Je to totiž o přístupu a obávám se, že svým přístupem už jsi tu aplikaci minimálně u zdejších návštěvníků naprosto pohřbil. Pro příklad správné komunikace a vycházení vstříc uživatelům nemusíš daleko, namátkou mrkni třeba do sekce navigace k aplikaci Locus. Ta se prodává myslím velice dobře a je mnohem dražší, než tvoje. Sám jsem si ji taky koupil, protože jsem si ji nějakou dobu zkoušel ve free verzi (původně byla ta free verze dokonce bez reklam, takže mě k tomu ani nic nenutilo), ale rád podpořím vývojáře, který se snaží, reaguje na požadavky uživatelů a vím, že od něj mám k dispozici technickou podporu. Nepochybuj o tom, že on za svoji práci nakonec bude mít mnohem větší odměnu, přestože nabízí i free verzi.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

mpis
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II

Příspěvek od mpis » stř 02. lis 2011 1:09:27

Přátelé, sleduji tuto diskusi už od včera, a nestačím zírat.
Jediné co můžu říct na adresu xraverx, je toto:
Pařez zůstane pařezem.
A přes to nejede parní válec.

Pavel Vlasák
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 Neo

Příspěvek od Pavel Vlasák » stř 02. lis 2011 7:22:24

Nechapu vlnu nevole vuci vyvojari " xraverx".

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » stř 02. lis 2011 8:52:22

Ale on si tu vlnu nevole jaksi vyvolal svým přístupem sám :-) Jsou vývojáři, kteří naopak přítomností v diskuzi vyvolají vlnu nadšení. Ale musí na to jít o základu jinak :-)

Wotan
Droid
Typ mobilu / ROM: Galaxy NEXUS
Tablet: Nexus 7
Rom: SLIMbean (GN aj N7)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wotan » stř 02. lis 2011 10:20:26

No neviem podla mne bol jeho prvy prispevok v tomto vlakne korektny ale rozviedlo sa to zaujimavym smerom....

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“