Ostatní aplikacespotřeba el. energie - hledám

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
brop
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung SIII Neo

spotřeba el. energie - hledám

Příspěvek od brop » sob 03. pro 2011 21:31:37

Nevíte, prosím, někdo o prográmku, do kterého bych si zaznamenával měsíční odběr elektrické energie a tento by mi vypočítával cenu za odběr elektriky jak po měsících tak také celkovou. Nikde jsem takovouto aplikaci neobjevil. Děkuji mooooc.

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Re: spotřeba el. energie - hledám

Příspěvek od dufko » ned 04. pro 2011 0:56:26

Excel? :)

Autor tohoto vlákna
brop
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Samsung SIII Neo

Příspěvek od brop » ned 04. pro 2011 10:14:38

Opravdu plodna odpoved.
Toto samo vim a pouzivam, jen me zajimalo, jestli nekdo nevi o nejake android aplikaci.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » ned 04. pro 2011 10:18:00

Excel. Na tohle je jakákoli aplikace naprosto zbytečná, Excel tohle splňuje víc než dobře. zhledem k tomu že tarif, cena a další okolnosti má každej jiný, je aplikace zbytečná. Musel by sis stejně prakticky všechno nastavovat ručně a na to je už fakt jednodušší ten Excel.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

ormoru
Stálý androiďák

Příspěvek od ormoru » ned 04. pro 2011 10:44:39

Zkus app Energy Consumption Analyzer. Pripadne jej s autorem doladit :-)
SGS II & Galaxy Tab

THW
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Note II
Rom: Stock - zatím ;)

Příspěvek od THW » ned 04. pro 2011 10:45:21

brop píše:Opravdu plodna odpoved.
Toto samo vim a pouzivam, jen me zajimalo, jestli nekdo nevi o nejake android aplikaci.
Tohle jsem chvíli používal a mohlo by ti to vyhovovat https://market.android.com/details?id=a ... 5lY2FzIl0., nakonec jsem se ale kvůli pohodlí vrátil k excelu..můžu do něj zapisovat jak na telefonu, tak na PC a díky synchronizaci se mi změny ukážou na obou zařízeních.
Neexistují velké problémy, pouze malá kladiva.

xlisto
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Dell STREAK 5 Xperia Z1 Galaxy S7 Edge

Příspěvek od xlisto » stř 14. čer 2017 11:11:28

Nedávno jsem publikoval aplikaci na sledování spotřeby elektřiny, včetně výpočtu ceny. Jak již bylo napsáno výše, je potřeba aplikaci dobře nastavit. V tomto případě se jedná o vytvoření, popř. importování správného ceníku. Po vybrání správného ceníku stačí jen odečítat údaje z elektroměru. Při pravidelných zápisech (optimálně k 1. dni v měsíci) získáte přehled o spotřebě za měsíc v kWh a i v přepočtu na celkovou cenu. Další funkcí je výpočet ceny faktury. Opět tato funkce vychází z posledního stavu zadané faktury a posledního měsíčního zapsaného stavu na elektroměru, včetně přiřazení správného ceníku. Pomocí této funkce dokážete zjistit jestli faktura bude s přeplatkem či nedoplatkem. Kontrolu těchto výpočtu jsem prováděl pomocí exel tabulky, tyto budou také ke stažení na připravovaných www.
Jako přídavná funkce je zobrazování platného času HDO. Pokud máte nastavený čas levného (nočního) proudu na hodinách, lze zadat časy ručně, Pokud máte spínač HDO a čas vám řídí dodavatel energie, lze časy stáhnout z jejich serverů (jedná se o ČEZ, E.ON. a RWE). Pro tuto část je vyžadováno internetové připojení.
Záloha odečtů a ceníků se provádí do uložiště přístroje.
Pro lepší tvorbu ceníků je vytvořena java aplikace pro desktop. Ceník se pote vyexportuje jako json soubor, nahraje např. kabelem do uložiště přístroje a importuje do aplikace.
Aplikace je stále ve vývoji. V plánu jsou upozornění na zapsání odečtu, více statistických grafů, záloha do GoogleDrive atd.
Aplikace je pouze pro českou kotlinu, protože nemohu vědět jak účtují v zahraničí. WWW stránka je v přípravě, včetně uložiště již vytvořených ceníků.
Případný emailový kontakt je uveden v aplikaci. Aplikaci je ve fázi beta, tedy nejsou vyloučeny nějaké chyby.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ektrodroid

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“