Ostatní aplikaceVLSM CIDR Subnet kalkulátor

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
demence
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC One

VLSM CIDR Subnet kalkulátor

Příspěvek od demence » čtv 05. led 2012 18:04:12

Zdravím

nevíte někdo o aplikaci, která by uměla počítat subnety z daného IPčka ? Zkusil jsem snad tucet aplikací z marketu, ale žádná neumí to, aby si uživatel mohl zvolit počet subnetů a kolik má každý subnet obsahovat hostů. Některé to sice umí, ale zase ukáží jen IP sítě daného subnetu a ne i rozsah hostů. Vím, že se to dá spočítat z hlavy, ale kvůli tomu nemá jeden smartphone že :DD .

Ideální by bylo, kdyby ta aplikace vypadala takto http://www.vlsm-calc.net/ . Jde snadno upravovat počet subnetů, výsledek je přehledný a obsahuje všechny informce (masku, IP sítě, rozsah hostů, broadcast adresu).

Chci toho asi moc co :lol:

I tak díky, kdyby někdo o něčem věděl...
Naposledy upravil(a) demence dne stř 11. led 2012 21:37:42, celkem upraveno 1 x.

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Re: VLSM CIDR Subnet kalkulajda

Příspěvek od S.hort.Y » čtv 05. led 2012 21:03:42

O takové aplikaci nevím, ale proč nepoužít přímo tu webovou stránku v prohlížeči telefonu??
A ještě drobná připomínka k názvu vlákna- kalkulajda asi není zrovna nejlepší volba, přece jen když někdo bude hledat, jestli se tu tohle již řešilo, tak bude hledat spíš subnet kalkulátor/kalkulačka, nikoliv kalkulajda.. ;-)

EDIT: Co tahle Subnet Calculator??
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Autor tohoto vlákna
demence
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One

Re: VLSM CIDR Subnet kalkulátor

Příspěvek od demence » stř 11. led 2012 21:42:28

Díky za odpověď - ten Subnet calculator jsem zkoušel a neumí bohužel zvolení počtu subnetů a kolik hostů je v každém z nich. Zkusil jsem opravdu snad tucet kalkulátorů z marketu a jsou si dost podobné v tom co umí. Holt budu muset psát přes ten web.

Jinak díky za připomínku o názvu tématu, opravil jsem ;)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“