Ostatní aplikaceaplikace ke spuštění java aplikací

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z5 Compact [E5823]

aplikace ke spuštění java aplikací

Příspěvek od Zerthe » sob 21. led 2012 2:35:47

Zdravím vespolek,
mám asi dost hloupý dotaz a asi mě tu za něj sprdnete, že do tohoto fóra vůbec nepatří:
Z dob, kdy jsem měla symbiana, jsem si nasbírala dost užitečných aplikací, které jsem hojně používala, ale na Marketu jsem našla náhradu jen za pár z nich. Android javu samozřejmě neumí, s tím jsem se smířila, přesto jsem zkusmo na tohle téma začala googlovat a narazila jsem na internetu na zmínky, že svým způsobem nějaké řešení může být. Tj. že pokud se nafrkají do telefonu .jar i .jad soubory. telefon si je sám převede na .apk + je zapotřebí nějaké androiďácké aplikace, která tyhle převedené soubory umí spustit. Víte o tom někdo něco bližšího anebo je to blud? Případně - existuje nějaká taková spouštěcí aplikace? A šlo by to třeba aplikovat i na soubory .sis? Předem díky za jakoukoliv reakci.

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Re: aplikace ke spuštění java aplikací

Příspěvek od Zerthe » sob 21. led 2012 3:51:17

Tak něco jsem objevila - zkusím si s tím pohrát (bude-li to ještě aktuální):
Convert existing j2mes into apk & upload to Android Market

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » sob 21. led 2012 9:37:34

Zerthe píše:Zdravím vespolek,
mám asi dost hloupý dotaz a asi mě tu za něj sprdnete, že do tohoto fóra vůbec nepatří:
Z dob, kdy jsem měla symbiana, jsem si nasbírala dost užitečných aplikací, které jsem hojně používala, ale na Marketu jsem našla náhradu jen za pár z nich. Android javu samozřejmě neumí, s tím jsem se smířila, přesto jsem zkusmo na tohle téma začala googlovat a narazila jsem na internetu na zmínky, že svým způsobem nějaké řešení může být. Tj. že pokud se nafrkají do telefonu .jar i .jad soubory. telefon si je sám převede na .apk + je zapotřebí nějaké androiďácké aplikace, která tyhle převedené soubory umí spustit. Víte o tom někdo něco bližšího anebo je to blud? Případně - existuje nějaká taková spouštěcí aplikace? A šlo by to třeba aplikovat i na soubory .sis? Předem díky za jakoukoliv reakci.
Pro Android existuje takové množství nativních aplikací, že je nesmysl nostalgicky oprašovat a nějakými haraikiri cpát do Androida aplikace pro jiné systémy. Ono to ani nemá moc smysl, funkčnost bude omezená a zejména problematická z hlediska ovládání, protože Java aplikace obvykle nejsou přizpůsobeny na dotykové ovládání.

Takže možná bude užitečnější, než se snažit zjišťovat, jak staré aplikace převádět na Androida, raději se ptát jaká aplikace se hodí na požadovaný účel. Je velmi pravděpodobné, že vhodnou aplikace na cokoliv najdeš.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 21. led 2012 9:43:25

Zerthe píše: A šlo by to třeba aplikovat i na soubory .sis? Předem díky za jakoukoliv reakci.
Ne, nešlo. Zatímco v případě javy jde o velmi jednoduchou úpravu - konec konců, nativní aplikace pro android jsou psaný v javě. V případě symbianových aplikací jde ale o úplně jiný prostřed, o jinej programovací jazyk. Takže takovej převod není jenom o překlopení, ale o kompletním přepsání aplikace z jednoho jazyka do druhýho. Což nejde udělat automaticky a ručně to nikdo dělat nebude. Resp. ty aplikace, který za to stály už převedený jsou. A ty co za to nestály stejně nemá cenu používat.

Spíš nám řekni, co potřebuješ a my ti řekneme jak na to.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » ned 22. led 2012 16:32:47

Díky za odpověď, věřím, že na Marketu je aplikací hafo a snad najdu i tu jednu konkrétní, o kterou mi jde - jmenovala se Date to Date - přepočítávala počet dnů mezi dvěma jednotlivými daty..

Falty
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite
Mobil 2 / ROM: Xperia Mini (dead)
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 lite

Příspěvek od Falty » ned 22. led 2012 17:11:45

Zerthe píše:Díky za odpověď, věřím, že na Marketu je aplikací hafo a snad najdu i tu jednu konkrétní, o kterou mi jde - jmenovala se Date to Date - přepočítávala počet dnů mezi dvěma jednotlivými daty..
Trvalo mi to 30s. Jde o to si přestavit jak bych tu aplikaci pojmenoval. Třeba to co popsala bych pojmenoval "počítadlo dnů" tzv. "Date Counter" a taky, že to tam je https://market.android.com/details?id=z ... dW50ZXIiXQ.. ;)
Siemens SX1 (Simbian) => Mio A701 (WM) => SE Xperia Mini (Android) =X Nokia Lumia 630 Era (Nedřív jsem se vyděsil a potom jsem ho prodal :D WP prostě fuj!) => Huawei P8 lite (Android)

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » ned 22. led 2012 17:49:27

Falty píše:Trvalo mi to 30s.
Dík moc - doufám, že až budu "stálý androiďák", taky mi to bude trvat tak krátce :)
(přesto mě to zajímalo pro případ, že budu potřebovat takovou aplikaci, kterou se mi prostě najít nepodaří - a když ano, tak mě zas odradí recenze...)

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » ned 22. led 2012 18:07:51

Na Android najdeš fakt skoro všechno...

Falty
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Huawei P8 lite
Mobil 2 / ROM: Xperia Mini (dead)
Tablet: Samsung Galaxy Tab 3 lite

Příspěvek od Falty » ned 22. led 2012 20:22:30

NZ, ale spíš to byla klika :lol:
Siemens SX1 (Simbian) => Mio A701 (WM) => SE Xperia Mini (Android) =X Nokia Lumia 630 Era (Nedřív jsem se vyděsil a potom jsem ho prodal :D WP prostě fuj!) => Huawei P8 lite (Android)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » ned 22. led 2012 20:27:50

Zerthe píše:
Falty píše:Trvalo mi to 30s.
Dík moc - doufám, že až budu "stálý androiďák", taky mi to bude trvat tak krátce :)
(přesto mě to zajímalo pro případ, že budu potřebovat takovou aplikaci, kterou se mi prostě najít nepodaří - a když ano, tak mě zas odradí recenze...)
Ty máš telefon s hardwarovou klávesnicí? Pokud ne, tak nevím, jak Java aplikace chceš ovládat dotykem ;) Fakt to neřeš, nemá to smysl. Na Android určitě existuje aplikací víc, než pro Javu a ty Java aplikace, které byly užitečné, určitě někoho motivovaly, aby podobnou vytvořil pro Android.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 23. led 2012 22:02:08

ludekbrno píše:Ty máš telefon s hardwarovou klávesnicí? Pokud ne, tak nevím, jak Java aplikace chceš ovládat dotykem ;) Fakt to neřeš, nemá to smysl. Na Android určitě existuje aplikací víc, než pro Javu a ty Java aplikace, které byly užitečné, určitě někoho motivovaly, aby podobnou vytvořil pro Android.
Mám telefon s hardwarovou klávesnicí :) A Javu jsem ovládala dotykem už na svém symbianu s UIQ3.. Navíc mám několik offline cizojazyčných oboustranných slovníků v javě pro případ, že jedu na dovču, kde by se mi připojení prodražilo. Prosté oboustranné slovníky CZ<->XX jsou tu jen v angličtině, němčině a snad i v ruštině - mně by se navíc šikla ještě francouzština, italština a španělština...bohužel na Marketu nenalezeno. Pouze aplikace, které se tváří multi, ale když je stáhnu a nahlídnu do databáze, co je možné stáhnout, tak jen jeden jazyk - a to ten, který už mám nebo nepotřebuju..

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Re: Re: aplikace ke spuštění java aplikací

Příspěvek od radegast » úte 24. led 2012 6:45:03

Zerthe píše:Díky za odpověď, věřím, že na Marketu je aplikací hafo a snad najdu i tu jednu konkrétní, o kterou mi jde - jmenovala se Date to Date - přepočítávala počet dnů mezi dvěma jednotlivými daty..
DaysAndDate
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

maggotxxx
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: LG P350 Swift Me
Rom: CM 7.2

Příspěvek od maggotxxx » čtv 02. úno 2012 9:55:16

Zdravim. Možná je pro Android více aplikací než pro Javu, ale většina z těch co byly pro Javu zdarma a offline, je pro Android placených, nebo online. Například MobileMHD jízdní řády je vždy aktuální pro Javu, offline a zdarma, zatímco pro Android existuje podobná aplikace CG Transit, která je sice offline, ale jízdní řády si musíte stáhnout na měsíc zdarma a pak je platit. Nebo jsem sháněl hru Bejeweled Twister, kterou bych si i koupil, jenže ta zase pro Android vůbec neexistuje. Dalším příkladem jsou slovníky KODI, které jsou zdarma a offline pro Javu a pro Android jsem našel pouze online slovníky. A takových případů jsou spousty.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » čtv 02. úno 2012 10:14:21

No nevím, u MobileMHD vidím poslední aktualizaci z konce r. 2010 a navíc stejně tahle aplikace nedokázala brát v úvahu např. to, že některé spoje nejely až na konečnou atd. Takže já si radši zaplatím ty směšné 3 eura (v porovnání s cenou telefonu) za ČR na rok a budu mít jistotu, že neskončím někde v tramtárii. U her to může být pravda, ale zase na druhou stranu je jich většina uzpůsobena ovládání tlačítky, takže to taky není ono. A místo KODI používám ColorDict (i když to možná není úplně dokonalá náhrada, mně stačí bohatě).

Jarous1
Droid
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Honor 8 Premium, FRD-L19 8.0.0.521(C432)
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi A1, Pie 10.0.9.0.PDHMIXM
Tablet: ASUS ZenPad 3s 10 LTE, Nougat WW_5.4.6

Příspěvek od Jarous1 » čtv 02. úno 2012 10:49:33

To bych tedy netvrdil, že většina java aplikací byla zdarma. Hodně z nich bylo také placených, dokonce na to existovaly jakési "oficiální markety". Dost často je provozovali i sami výrobci telefonů. Ale daly se samozřejmě sehnat i podloudně. Asi jako dnes programy do Androida...
Je ale pravda, že tenkrát byly spíše offline. To je ale dané také tím, že v té době internet v mobilu ještě nemělo tolik lidí jako dnes, včetně vyšších cen za tuto službu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 02. úno 2012 18:12:39

maggotxxx píše:Zdravim. Možná je pro Android více aplikací než pro Javu, ale většina z těch co byly pro Javu zdarma a offline, je pro Android placených, nebo online. Například MobileMHD jízdní řády je vždy aktuální pro Javu, offline a zdarma, zatímco pro Android existuje podobná aplikace CG Transit, která je sice offline, ale jízdní řády si musíte stáhnout na měsíc zdarma a pak je platit. Nebo jsem sháněl hru Bejeweled Twister, kterou bych si i koupil, jenže ta zase pro Android vůbec neexistuje. Dalším příkladem jsou slovníky KODI, které jsou zdarma a offline pro Javu a pro Android jsem našel pouze online slovníky. A takových případů jsou spousty.
Pořizovat si Android bez alespoň nejlevnějšího mobilního datového tarifu je prostě blbost a nepochopení systému. Android je od počátku vyvíjený pro trvalé připojení k internetu, což je dnes už zcela banální a dostupná věc a proto mnoho služeb samotného systému i doinstalovaných aplikací využívá databáze v internetu, které jsou obvykle dobře aktualizované a spolehlivější, než off-line aplikace. Takže brečíš na špatném hrobě Androida, správně bys měl brečet nad sebou, že sis pořídil on-line operační systém bez internetu :)

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » čtv 02. úno 2012 20:14:46

ludekbrno: Ale no tak, netahej sem zase tento flame. Ale když už jsi začal. :-) Je nás víc, kteří "nepochopili Android" (ani po roce používání), konkrétně např. já jsem skoro furt v dosahu wifi a když nejsem, tak se bez zpráv, mailů, aktuálního počasí, facebooku atd. v pohodě obejdu, měsíční internet pro mě nemá větší hodnotu než tak 50 Kč. (A pro případ nouze mám internet v mobilu na den, kterej jsem za ten rok použil jednou nebo dvakrát.) Prostě pochop, že někdo ten permanentní internet fakt nepotřebuje. Uznávám ale, že si pak nemá stěžovat, že pro něj není nějaká offline aplikace, když většina (předpokládám) lidí ten internet má. (Já si ale nestěžuju.)

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 03. úno 2012 8:01:04

To není žádný flame, ale holý fakt :) Potvrzuje to většina aplikací, které nemají vlastní databáze a tahají data z netu. Doba prostě pokročila a počítá se s dostupností internetu. Samozřejmě pokud ti nevadí, že nemáš přístup k datům trvale, tak wifi samozřejmě stačí. Ale ty si na rozdí od kolegy nestěžuješ, že nejsou off-line aplikace :)

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 1:48:38

Jen pro upřesnění, já si Android nevybrala, (třeba kvůli tomu, že je "in"). Vybírala jsem telefon podle svých možností a zkušeností s předchozím telefonem, pak aby šlo dál naložit s jeho daty - kalendářem, kontakty, sms-kami, dále na základě specifikací bez ohledu na operační systém - a také, aby ten model výrobce i operátoři nějakou dobu podporovali. No psala bych tu dlouho, kdybych měla popisovat své důvody. Telefon jsem vybírala šíleně dlouho, asi jsem náročná, ale ve výsledku bylo na výběr telefonů jen pár (s mými požadavky včetně HW qwerty klávesnice se nabídka hodně zúžila), všechny jsem si v kamenném obchodě osahala. Bohužel všechny s Androidem.

Samozřejmě je moře aplikací a widgetů, které bez stálého připojení nemohou existovat a na připojení jsou založené. Ale už z principu se nechci připojovat tam, kde to není bezpodmínečně nutné, obzvlášť, když existují velkokapacitní paměťovky do telefonů. Navíc - stále existují místa, kde buď možnost kvalitního připojení není, anebo se pěkně prodraží (viz výše zmíněný roaming). Mám prostě pocit, že lidem nějak nedochází, že zbytečně rozhazují tam, kde by vůbec nemuseli - a stali se finančními otroky koncernů, které vymyslely něco, co se na první pohled jeví jako praktické nebo zábavné, ale na ten druhý je to jen účinný způsob, jak tahat z lidí peníze (widget počasí, antiviry, automatické synchronizace apod.).

Protože co si budem namlouvat - třeba Google by bez internetu pěkně pohořel. Samozřejmě nemluvím o autorech aplikací, kteří musejí být nějak sponzorováni, u těch si ráda připlatím za full verze. Nechápu ale vývojáře, kteří tvoří něco, co připojení k internetu nepotřebuje. Jsou snad za to placeni od operátorů? Není trochu přitažené za vlasy měnit kvůli operačnímu systému telefonu tarif, který mi s existencí wi-fi doposavad vyhovoval a dařilo se mi o tom přesvědčit i rádoby obchodní zástupce, kteří otravují na telefonu? Zkuste se nad tím (aspoň trošku) zamyslet.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 06. úno 2012 9:26:07

Já to beru tak, že dobra prostě pokročila a trvalé nebo časté připojení mobilu na net se stává samozřejmostí. Můžeš mít sebevětší paměťovku, ale celý internet nebo databáze ke všem aplikacím na ni prostě nenahraješ :) Já neplatím mobilní net proto, abych byl otrokem operátora, ale prostě proto, abych odkudkoliv měl přístup k čemukoliv, co mě zajímá. Druhá věc je, že za to u nás operátoři zatím vybírají neodpovídající peníze, nicméně mě to nezruinuje, tak proč ne. Aplikace, u kterých to má význam, mám i off-line (tedy zejména mapové a navigační aplikace), ale u ostatních věcí, které se přeci jen často mění (např. jízdní řády celé republiky nebo i zahraničí) mám v on-line aplikacích, abych měl neustále aktuální stav. No a vše ostatní, co nemám v aplikacích, zjistím na netu. K tomu všemu se mi hodí být on-line, bez ohledu na to, že tím dávám vydělat operátorovi.

Ty sis nakonec vybrala Androida, ale to není jeho chyba. Zřejmě do výběru telefonu (hlavně systému) zapomělas zahrnout požadavek na aplikace s off-line databázemi, jinak by ti Android asi nevyšel jako vítěz, protože jeho silná stránka je právě v on-line připojení. Časem snad zlodějští operátoři taky popojdou s dobou a poněkud upraví datové tarify, i když si myslím, že současné ceny už nejsou nedostupné.

To vše nic nemění na tom, že snaha provozovat Java aplikace na Androidu je "drbání se pravou rukou za levým uchem" a volba Androida pro tebe nebyla správná.

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 10:16:15

Jasně, ale je opravdu velký problém vytvořit aplikaci pro android, kde lze aktualizovat i manuelně, třeba v blízkosti WiFi? U těch jízdních řádů by mi to bohatě stačilo a tohle uměly právě javové aplikace. Stáhla jsem si konkrétní linky do telefonu a čas od času jsem je aktualizovala. Nepotřebuju mít přístup k internetu odkudkoliv a kdykoliv. Tedy za předpokladu, že takovéhle aplikace prostě BUDOU existovat. Jejich neexistence nám stanovuje podmínku, že POTŘEBUJEME být připojeni. Což je smutné... A nejde o peníze - zatvrzele totiž zůstávám u předplacené karty bez datového balíčku, protože nechci být obtěžována složenkami nebo upomínacími SMS-kami o dobití kreditu.

Mimochodem - lze u androidu nějak nastavit, jakým způsobem je účtováno datové připojení? (doba připojení vs množství stažených dat). Nějakým způsobem se mi v něm nepodařilo zjistit, jak jede nastavení, které se posílá v konfiguračních sms-kách operátorů či nastavení stažené přímo od výrobce. Dříve bylo možné s tím pěkně hospodařit (zakázané obrázky v prohlížeči apod.). Doba spíš pokročila k tomu, že z nás víc a víc tahá peníze, aniž bychom si to uvědomovali - a je nám neustále vsugerována myšlenka, že POTŘEBUJEME být stále připojeni.

Jinak - myslím, že android se zde nehodí většině uživatelů, mám totiž pocit, že se na android fóru neřeší nic jiného, než jaký widget je nej, co se týče přepisování APN :)
Naposledy upravil(a) Zerthe dne pon 06. úno 2012 10:42:07, celkem upraveno 1 x.

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pon 06. úno 2012 10:24:10

Účtování není záležitost systému, ale pouze operátora a dnes už se účtuje buď za data (6 halířů za kilobajt, což je imho extrémně moc a většinou nepoužitelné) nebo těch ~20 korun za den pro připojení "ad hoc", jinak jsou tu ty (asi nejpoužívanější) různý měsíční tarify (záleží na operátorovi). A pořád nechápu, proč si stěžuješ na jízdní řády? Jak už jsem psal, na MobileMHD moc spoleh nebyl (byly myslím i jiný aplikace, ale ne pro Brno) a celkově tyhle free aplikace nebyly moc spolehlivý, hlavně proto, že autoři neměli přístup k oficiálním jízdním řádům (v rozumném formátu pro další zpracování, PDF opravdu ne). Teďka mám Circlegate celou ČR (asi ji ani moc nevyužiju, ale byla jenom 2krát dražší jak Brno) za 20 halířů na den (3 eura na rok) a jsem mnohem spokojenější. Slovníky mi taky nechybí - je tu ColorDict, Offline dictionaries a určitě jsou i další (i když ne nutně zadarmo). S výjimkou her mi žádná Java ME aplikace opravdu nechybí. A ještě jednou opakuju: jedu bez trvalého internetového tarifu (pro případ nouze mám Internet na den) a nemám vůbec problém.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 06. úno 2012 10:35:52

Zerthe: Hele co kdyby ses nejdřív podíval na Market a pár aplikací vyzkoušel? Zrovna ty jízdní řády mám, ve verzi offline. Je to verze od Circlegate (CG transit), umí to jízdní řády vlaků, autobusů i městský MHD. Všechno offline, samozřejmě za menší poplatek.

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 10:47:28

Omlouvám se - nestihla jsem upravit příspěvek dřív, než jste zareagovali.

Pokud takové aplikace existují, prima - klidně si i ráda připlatím. Market samozřejmě projíždím a aplikace zkouším, jen jsem prostě neměla štěstí narazit na to, co přesně chci.

Jinak - su holka :geek:
xanthor píše:Účtování není záležitost systému, ale pouze operátora...
Jj, to je mi jasné - ale mám pocit, jako by operátor pro androidy posílal automaticky jiné nastavení datového připojení než u "blbějších" telefonů. Jako bych neplatila za množství stažených dat, cenově to teď spíš vypadá na dobu připojení. Nebo - proč mě to při stahování stejného množství dat a při rádoby stejném nastavení stojí podstatně víc? Nějak na to nemůžu přijít. Možná jsem si nevybrala správně, ale snad by i tak měl mít člověk možnost volby...si myslím...
Naposledy upravil(a) ramon.dexter dne pon 06. úno 2012 11:15:33, celkem upraveno 1 x.
Důvod: tlačítko "upravit" je tu z nějakýho důvodu...

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pon 06. úno 2012 11:14:10

Ne, máš na výběr jenom z drahého účtování 6 halířů za kilobajt (60 korun za megabajt) nebo denní nebo měsíční internet (možná ještě nějakej týdenní, ale vyjde to nastejno). Podívej se na tarify co nabízí tvůj operátor. CSD - vytáčené připojení účtované podle délky připojení už myslím operátoři zrušili nebo ruší a ani bych se nedivil, kdyby android CSD vůbec nepodporoval. A ještě jedna věc - Android furt něco stahuje - sice třeba malé objemy dat, ale pokud máš účtování podle objemu přenesených dat, tak se to už nasčítá.

ramon.dexter
Moderátor

Příspěvek od ramon.dexter » pon 06. úno 2012 11:18:03

Prostě a jednoduše, za těch minimálních měsíčních cca 150Kč nemusíš řešit, co se ti kde připojuje a můžeš to mít bez problémů zapnutý pořád. A 150Kč měsíčně je v dnešní době skutečně zanedbatelná částka...

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 11:35:54

xanthor píše:A ještě jedna věc - Android furt něco stahuje - sice třeba malé objemy dat, ale pokud máš účtování podle objemu přenesených dat, tak se to už nasčítá.
S tím jsem počítala a mám proto data vypnutá. To, co jsem zmiňovala, se týkalo jen surfování...
No, ale asi to nebudu lámat přes koleno a vyřeším to, jak navrhujete. Pořád jsem nějak věřila, že to řešit půjde.

Ještě zneužiju vaší ochoty konverzovat - mám ještě jeden dotázek: v předchozím telefonu byla v nastavení možnost určit pořadí, v jakém jsou upřednostňovány jednotlivé internetové účty. Což znamená, že jsem si třeba nastavila, že jako první se automaticky nabídne k použití wifi, pokud je k dispozici. Pokud k dispozici není, přepojí se účtem, který je v nastavení na druhém místě. Lze to tak nastavit i u androida, anebo to prostě závisí na tom, zda mám datové přenosy vypnuté? Předem díky za trpělivost.

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 06. úno 2012 11:48:07

S tou potřebou online máš pravdu.. A stejně tak s tím, že Google bez netu by neexistoval, a právě proto je Android, což je systém od Googlu, postavenej tak, abys byla neustále online.. Samozřejmě pokud jsi často na wifi, tak to stačí.. ;-)
Ale k tvému poslednímu dotazu- nechápu na co se ptáš, zkus to, prosím, zformulovat ještě jednou.. :-D Nicméně Opera umí zakázat načítání obrázků, což uspoří tak 70% dat (tipuju)..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

xanthor
Kyborg

Příspěvek od xanthor » pon 06. úno 2012 12:03:32

S připojením je to takto: pokud za měsíc stáhneš jenom minimum dat (tak do megabajtu) (ale rozdělené do více dnů), možná se vyplatí furt používat účtování za přenesená data. Je to ale každopádně velká otrava, člověk musí kontrolovat, co telefon stahuje (ideální je mít firewall, ale na to je potřeba root a prý i kompatibilní kernel nebo co) atd. Pokud člověk potřebuje internet jenom pár dní v měsící nebo velmi výjimečně, má tu ty "Internety na den". Nejjednodušší ale je, jak říkal Ramon, mít měsíční tarif a nemuset nic řešit. Prostě zase nezbyde než si spočítat, co je pro koho nejvýhodnější.

Jinak co já vím (nikdy jsem to neověřoval), tak pokud je Android připojený k internetu přes operátora a najde známou wifi přes kterou se připojí, tak tu wifi upřednostní.

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 12:09:16

No - na některých telefonech lze nastavit upřednostňovaný účet, přes který se budou připojovat na internet. Tj. - otevřu dejme tomu prohlížeč, který si vyžádá připojení k internetu. A telefon prohlížeči nabídne jako první ten účet, který já si v nastavení zvolila na prvním místě. Když není k dispozici - hledá další účet, který jsem si nastavila jako druhý v pořadí - a tak dál, a tak dál... Jako první jsem si nastavila svou domácí síť (WiFi). Jako druhou jsem nastavila vyhledávání jiné dostupné WiFi (nezaheslované). Když telefon nenašel ani to, teprv pak se připojil přes mého mobilního operátora.
Jinak co já vím (nikdy jsem to neověřoval), tak pokud je Android připojený k internetu přes operátora a najde známou wifi přes kterou se připojí, tak tu wifi upřednostní.
Děkuju za odpověď, snad to tak opravdu je :geek:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“