Ostatní aplikaceaplikace ke spuštění java aplikací

Moderátoři: don_alex, radegast

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: aplikace ke spuštění java aplikací

Příspěvek od ramon.dexter » pon 06. úno 2012 12:43:08

Android funguje tak, že je v podstatě non-stop připojenej nejlepším možným způsobem připojení. Tam, kde je EDGE je připojenej přes EDGE. POkud je EDGE a 3G, připojí se přes 3G (ikdyž je signál tragickej. bohužel.). Když má k dispozici mobilní síť a wifi, připojí se vždycky přes wifi. Není třeba uživatele obtěžovat s dotazy, systém si inteligentně volí tu nejlepší(=nejrychlejší) metodu připojení.

Fakt to neřeš a hlavně zapomeň co ses naučila u symbianu. Android je prostě a jednoduše postavenej úplně jinak a zvyky ze symbianu použít prostě nemůžeš, protože je tady všechno jinak.

...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia Z5 Compact [E5823]

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 12:55:33

OK, díky - tož beru na vědomí (holt té inteligenci prozatím příliš nedůvěřuji a tak mám strach, zda jsem někde něco nepřehlídla)

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 06. úno 2012 14:03:20

Nepřehlídla.. A jak je napsáno výše, Android bere zdánlivě nejrychlejší službu.. Netestuje rychlost ani stabilitu připojení, prostě priority připojení jsou jasné- WiFi->HSxPA->3G->EDGE->GPRS.. Ale pozor! Na Androidu se ti může stát to samé, co na Symbianu (myslím, že byl tvůj předchozí systém odhadnut správně), a to je to, že když jsi připojená na WiFi a přijdeš o spojení, tak se mobil přepne do připojení přes mobilního operátora a nejsi na to nijak upozorněna..
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » pon 06. úno 2012 16:08:50

U Symbiana jsem používala Operu Fingertouch, ve které byla stále vidět horní systémová lišta telefonu s ikonkami spuštěných služeb. A jiná ikonka byla pro WiFi, jiná pro síť mobilního operátora - takže se to hlídat dalo..
Oprava ranku: nejsem "stálý androiďák", jsem stále "nové androidě" (jen příliš ukecané)

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pon 06. úno 2012 16:17:40

Ale na Androidu to máš úplně stejně, taky máš nahoře lištu s ikonkami reprezentujícími aktivní připojení.

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 06. úno 2012 20:06:47

Přesně tak.. Viz:

Obrázek

Na prvním vidíš připojenou WiFi, na druhým přes HSPA (operátor).. Místo H tam může být E, 3G nebo G, podle toho jeslti jsi na EDGE, 3G nebo GPRS.. A tohle vidíš téměř vždycky (u Opery když klikneš na ikonku Opery->Nastavení-> a zapneš Stavový řádek, tak uvidíš vrchní panel)..

EDIT: Přes co jsi připojená poznáš podle těch šipeček- šipka nahoru značí odchozí komunikaci-uplink/upload, šipka dolů příchozí data- downlink/download.. (nechci debatovat o rozdílech mezi linkem a loadem, takto to je kvůli správnému pochopení)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 07. úno 2012 9:14:16

Všechny telefony s Androidem automaticky upřednostňují wifi. Takže pokud jsi v dosahu volné wifi, případně tvé vlastní, tak se na ni připojí a mobilní data se stopnou. Pokud srovnáváš datovou náročnost surfování s "hloupým" mobilem a Androidem, tak to může být tím, že v "hloupém" mobilu jsi nejspíš měla Javovskou mini Operu, která je osekaná o všechny pokročilejší technologie a běží vlastně na serveru, který ti do mobilu poslal jen očesanou, přechroupanou a zkoprimovanou stránku, kdežto v Androidu máš plnohodnotný prohlížeč se všemi pokročilými technologiemi (Javascript, případně i Flash) a stránka se do něj načítá v plném objemu, aby vše fungovalo. Takže to se fakt nedá srovnávat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 07. úno 2012 10:06:51

ludek: Tak i na androidu používám Operu Mini, takže tak nějak nechápu smysl tvýho příspěvku...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
Zerthe
Stálý androiďák

Příspěvek od Zerthe » úte 07. úno 2012 12:58:23

xanthor píše:Ale na Androidu to máš úplně stejně, taky máš nahoře lištu s ikonkami reprezentujícími aktivní připojení.
Však nepíšu, že tomu tak není, jen jsem reagovala na větu, že jsem v Symbianu na změnu připojení nebyla nijak upozorněna. V Androidu ale při vypnutých datech není co řešit. (alespoň prozatím) :)
ludekbrno píše:Pokud srovnáváš datovou náročnost surfování s "hloupým" mobilem a Androidem, tak to může být tím, že v "hloupém" mobilu jsi nejspíš měla Javovskou mini Operu, která je osekaná o všechny pokročilejší technologie a běží vlastně na serveru, který ti do mobilu poslal jen očesanou, přechroupanou a zkoprimovanou stránku...
Jak jsem psala výš, na předchozím mobilu jsem používala symbianovou Operu (betaverzi) specielně vyvinutou pro dotekové smartphony s UIQ3 - důvod, proč jsem si ji vybrala, byl ten, že nezakrývala tu horní lištu, jako to dělala javová Opera mini.. Je ale fakt, že i když byla
hoodně vymakaná , musela být přece jen o něco chudší než prohlížeč v androidu...
Možná ještě otestuju, kolik to žere, když v něm zakážu určité prvky...
Oprava ranku: nejsem "stálý androiďák", jsem stále "nové androidě" (jen příliš ukecané)

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » pát 20. dub 2012 6:52:30

Zerthe píše:Jj, to je mi jasné - ale mám pocit, jako by operátor pro androidy posílal automaticky jiné nastavení datového připojení než u "blbějších" telefonů. Jako bych neplatila za množství stažených dat, cenově to teď spíš vypadá na dobu připojení. Nebo - proč mě to při stahování stejného množství dat a při rádoby stejném nastavení stojí podstatně víc? Nějak na to nemůžu přijít. Možná jsem si nevybrala správně, ale snad by i tak měl mít člověk možnost volby...si myslím...
Je to trosku starsi, ale...

Rekl bych, ze mas spatne nastaveny/zvoleny pristupovy bod a data jedes pres WAP. Taky mi to takhle zralo prachy na kreditu...

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » pát 20. dub 2012 9:17:52

A nebo to bude tím, že Android defaultně furt něco na pozadí stahuje.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“