Ostatní aplikaceSháním aplikaci, která umí toto:

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Lamanai
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony XPeria L C2105

Sháním aplikaci, která umí toto:

Příspěvek od Lamanai » stř 01. úno 2012 12:43:19

Hodně jsem hledal a nenašel aplikaci, která by uměla toto (pokud není, lze brát jako tip pro vývojáře):

Inteligentní nákupní seznam, kde si vytvoříte vlastní položky
Musí plně podporovat češtinu v editaci položek (menu nemusí)
Lze zálohovat pomocí jednoduchého exportu souboru
Umí oškrtávané položky z aktuálně otevřeného seznamu rovnou sčítat a zobrazovat, za kolik máte v košíku nakoupeno

*Fungovat by to mělo asi tak, že:
- vytvoříte si položky, které běžně nakupujete - nejen obecné, jako například "jablka", ale také podkategorie nebo přímé položky jako Jablka -Golden, Jablka - Green atd.
- každá položka může obsahovat rovněž cenu a další nepovinné informace (tip: kJ, KCal atd., hmotnost atd.)
- když jdu nakoupit, vytvořím si nový nákupní seznam a naťukám si do něj položky, které chci koupit
- při nakupování si v obchodě seznam otevřu a když něco hodím do košíku, odkliknu, že už to mám - položka se přidá do košíku a přičte se do hodnoty "Dnešní účet", pokud je zadaná, pokud není tak lze zadat ručně přímo na místě
- položky lze z košíku odebírat (vidíme, že už jsme přesáhli svůj rozpočet a rozmyslíme si nákup některých věcí)
- když přijdu k pokladně, mám kompletní přehled, kolik budu platit

Vychytávky navíc:
- lze přidávat i celé "recepty", tedy když máte předvoleno, co obsahuje recept, můžete si to přidat před nákupem do aktuálního seznamu jako skupinu položek s možností při přidání odškrtnout položky, které doma jsou (=není třeba je kupovat)
- při překročení předvolené Celkové částky za nákup se ukáže varovná ikona, zvuk
- synchronizace - rozhraní pro PC pro snadnou editaci položek NEBO web, kde mohou uživatelé nahrávat položky a sdílet je
- import informací z jednoduchých tabulek bez ztráty formátu znakové sady

Existuje něco takového, co podporuje alespoň ony základní fuknce? Případně, pokud ne - nechcete něco takového někdo šikovný naprogramovat? ;-)

Krokodyl
Droid
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Honor 7
Tablet: Samsung T535 GALAXY Tab4 10.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Sháním aplikaci, která umí toto:

Příspěvek od Krokodyl » stř 01. úno 2012 12:51:09

Vize možná dobrá, ale s těma cenama ... nevím nevím. Co obchod to jiná cena, co výrobce to jiná cena, a editovat každou položku podle aktuální ceny na místě ... to už je snad rychlejší kalkulačka.
zálohovat ZálohovaT ZÁLOHOVAT

patlen
Moderátor
Reputace: 50
Typ mobilu / ROM: Nexus 6P 64GB
Tablet: Nexus 7

Příspěvek od patlen » stř 01. úno 2012 12:52:46

No myšlenka +/- dobrá ,ale co když se ta cena změní za týden xkrát (sleva,výprodej apod)

Krokodýl :)
rychlejší ;)

mpis
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note II

Příspěvek od mpis » stř 01. úno 2012 12:58:30

Na nákupní seznam s předpřipravenými položkami je velmi dobrý program Note Everthing.
Ke stažení na Marketu.

socca
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6
Twitter: @romanhosek
Tablet: Vonino Sirius QS 3G

Příspěvek od socca » stř 01. úno 2012 13:37:07

Kdyz sem videl aplikaci Apetiru, kde je i takovy seznam co nakoupit - doplni se i po vybrani receptu.. ale kdyz sem chtel rucne doplnit svoje veci, tak sem stejne radsi vzal papir a tuzku, nez se to do telefonu napise, to uz stojim s kosikem v kramku:) Takze sem premyslel o nake aplikaci co by mela aspon naseptavac nazvu polozek, ten by bohate stacil, ale stejne papir to zatim jisti ;)
Samsung i5700 > Samsung i9000 > Samsung i9100 > Vodafone Smart Ultra 6

Autor tohoto vlákna
Lamanai
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Sony XPeria L C2105

Příspěvek od Lamanai » stř 01. úno 2012 13:54:21

No, kalkulačka je dobrá, ale jakmile se uklikneš tak tradá a třeba si částku vymažeš, takhle máš odškrtnuté položky v košíku a je to do pohody.

Nehledě na to, že kalkulačka Ti nesupluje seznam, co chceš koupit a jestli už to vv tom šíleným megavozíku máš ;-)

Když jsme u toho, asi by se dalo kombinovat víc nástrojů, tedy přepínat se mezi kalkulačkou a dejme tomu úkolovníkem (pokud umožňuje vytváření stálých položek a vybírání ze seznamu) - v tom případě se jako teprve dvoutýdenní androidí zelenáč zeptám: je nějaká jednoduchá možnost, jak přepínat mezi aktivními obrazovkami běžících programů? Na WM mi tahle možnost byla, akorát ty programy libovolně padaly a už bych si WM z více důvodů nepořídil. Ale na Androidu jsem na to ještě nepřišel.

Ohledně těch cen - tak řekněme, že bys po přidání položky do košíku zadal cenu, kterou do kalkulačky stejně ťuknout musíš. I to by bylo usnadnění a pomoc. Nastřelil jsem to z hlavy jako představu nástroje, který by lidem ulehčil práci. Přemýšlel jsem nad tím asi pět minut, ale vycházel jsem z uživatelské zkušenosti jednak z nakupování samotného a jednak z používání různých SW na různých mobilních OS (Palm, WM, nyní Android). A než se někdo zeptá - ne, iopravdu nevím o takovém nástroji pro jinou platformu ;-)

datafox
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi9 Lite
Rom: Stock

Příspěvek od datafox » stř 01. úno 2012 14:05:15

Lamanai píše:je nějaká jednoduchá možnost, jak přepínat mezi aktivními obrazovkami běžících programů? Na WM mi tahle možnost byla, akorát ty programy libovolně padaly a už bych si WM z více důvodů nepořídil. Ale na Androidu jsem na to ještě nepřišel.
Podrž chvilku tlačítko Home. Objeví se ti přehled běžících / naposled spuštěných aplikací.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“