Ostatní aplikaceLepší klávesnice?

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ohin
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation

Lepší klávesnice?

Příspěvek od ohin » úte 07. úno 2012 15:25:55

Zdravíčko,

po několika debatách s kamarády o tom proč vlastně na malém dotykovém displeji používáme rozložení QWERTY, které bylo vytvořeno za úplně jiným účelem (zpomalit psaní na psacím stroji ;) ) jsem se rozhodl zkusit navrhnout lepší řešení.

Co mně vadí je, že je potřeba hodně mířit při stisku tlačítka, takže při chůzi to je skoro nemožné. Jsou různé vylepšováky jako predikce, slide klávesnice, ale většinou se jenom snaží zahladit chybu samotné klávesnice - že má malé tlačítka. Navíc to dělají pomocí slovníkové predikce, která mi nikdy nevyhovovala - člověk se pak kromě soustředění na strefování kláves musí soustředit, aby ho algoritmus nepřechytračil až tak, že změní význam věty.

Vydal jsem tedy na Market první nástřel mého konceptu TwoTap. Klávesy jsem zvětšil a každé písmeno se píše na dva dotyky. Nejprve stisknete klávesu se skupinou písmen, ve které se vaše kýžené písmeno nachází, tato skupina se rozdělí po znacích na klávesy a nahradí tím skupiny znaků z prvního kroku. V druhém kroku pak stisknete tlačítko s písmenem které potřebujete.

Mé krkolomné vysvětlení vám lépe objasní screenshoty:
ObrázekObrázek

Gesta:
Pro mazání jsem implementoval gesto "přejeď po klávesnici do leva"
Malá a velká písmena se přepínají přejetím prstem po klávesnici nahoru příp. dolů.
Přejetím doprava lze zapsat mezeru, která má také vyhrazenou klávesu.

TwoTap na Marketu

Rád bych slyšel váš názor, případně zkušenosti z používání. Co na to říkáte?

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Lepší klávesnice?

Příspěvek od ramon.dexter » úte 07. úno 2012 16:05:32

Nápad to není špatnej, ale psaní na qwerty je o zvyku a abych pravdu řek, nebudu se zase převykat na něco jinýho, když mi qwerty vyhovuje. Na 3" displeji je to o něčem jiným, ale pro 3,5" a víc je to nesmysl.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

jzak
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: LG Optimus Black
Tablet: Acer Iconia Tab A101
Rom: ZEUS v7.1/CM10

Příspěvek od jzak » pon 13. úno 2012 21:42:27

Promiňte mi to ale, myslím si že tato klávesnice je na jednu věc, když psát na málem displeji tak na klasické 9 "tlacitkach".
LG už nikdy. Google je BEST!

Autor tohoto vlákna
ohin
Nové Androidě

Příspěvek od ohin » sob 18. úno 2012 19:24:49

No na 9 "tlačítkách" je při psaní některých písmen potřeba zmáčknout "tlačítko" i čtyřikrát, kvůli některým znakům třeba i osmkrát...

V praxi se ukázalo, že můj koncept zatím neumožňuje dostatečně rychlé psaní, a jakýsi čas na naučení taky vyžaduje, pravda. Ale nehodlám se smířit s tím, že jediný obecně přijatý koncept psaní na dotykovém displeji je QWERTY (z důvodů popsaných výše).

Proto pracuju na vylepšení které by měly vést ke zrychlení psaní, tak snadnému "naučení". Ukázalo se například, že barvičky lidský mozek pro vyhledání kýženého písmene nevyužije. Tak se pokouším přijít s jiným přístupem, jak orientaci na klávesnici zintuitivnit.

unavix
Kyborg
Reputace: 148
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7 Pro 12/256GB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od unavix » sob 18. úno 2012 19:52:43

V první řadě si dej na market český popis aplikace.Angličtina je fajn,ale chceš na českém foru zpětnou vazbu tak si i popis na marketu mužeš dát česky ne?Až to tam budeš mít česky tak se budu obtěžovat to vyzkoušet. :yes: Nebo se snad stydíš za to že jsi čech?
Bůh odpouští, JÁ NE!

maxfli
Moderátor
Reputace: 58
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG GALAXY S8PLUS G955F RENOVATE ICE ROM

Příspěvek od maxfli » sob 18. úno 2012 20:31:57

Ze zvědavosti jsem ji vyzkoušel, ale mohu na rovinu oznámit, že je to absolutně nepoužitelné, zkoušel jsem to cca půl hodiny v kuse, zda bych si na to zvyknul, ale bohužel nezvyknul, psaní je extrémně zdlouhavé.Tím ale nechci autora urazit, ba naopak takovéto tvůrce plně respektuji a nezbývá mi nic jiného, než napsat:jen tak dál, třeba vynalezneš něco opravdu rychlého s velkým písmem, sám po tom nějaký den pátrám, ale bez výsledku. ;)
NA PODĚKOVÁNÍ SLOUŽÍ TLAČÍTKA (PALCŮ) VPRAVO DOLE U PŘÍSPĚVKU

Autor tohoto vlákna
ohin
Nové Androidě

Příspěvek od ohin » ned 19. úno 2012 18:00:52

S tou češtinou máš samozřejmě pravdu, a není to o hrdosti, ale o lenosti. Už je to tam i česky ;-)

A dělám na vylepšení, stále věřím, že musí existovat rychlý a pohodlný způsob psaní na dotykáči (qwerty to není), jenom ho najít! :)

S.hort.Y
Robot
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Tablet: Asus T100TA-DK003H

Příspěvek od S.hort.Y » pon 20. úno 2012 16:36:43

OT: Rychlý a pohodlný způsob psaní na dotykáči neexistuje, proto Google udělal diktování hlasem (a celkem spolehnivě).. ;-) Nicméně budu tohle vlákno sledovat a když uděláš klávesnici, která nahradí SlideIt v pohodlí (rychlost může zůstat ;-)), tak asi dojde ke změně klávesnice.. ;-)
Siemens C25i -> Alcatel OT 302 -> Ericsson T20s -> N 5210 -> Siemens SL45 -> Siemens SL45i -> N-gage QD -> N 6100 -> další N-gage QD -> N73 -> N 3510i -> T-m MDA II -> N 5530 -> HTC DHD -> GNex -> Nexus 4 -> Xiaomi Mi3 -> Xperia Z3c -> Xperia Z5d -> S8+ Duos -> Note 10+

Scalex
Androiďák!
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi 4 Pro - MIUI 8
Tablet: Lenovo Tab3 8 - stock 6.0

Příspěvek od Scalex » úte 21. úno 2012 4:41:35

Zkoušel jsem všelijaké klávesnice a nakonec jsem zjistil, že dobrá swypovací klávesnice, která je benevolentní k ledabylým gestům, je s přehledem nejrychlejší. To u mne splňuje SlideIT, jejíž jedinou nevýhodou je příliš chudý český slovník a nutnost naplnit si ho vlastními termíny. Zato si ale poradí i s odfláklými gesty.

V minulosti se objevily různé druhy alternativního psaní a TwoTap vypadá zajímavě a použitelně, nicméně pokulhává v rychlosti, která je pro mnoho lidí klíčová. Dovedu si tento systém ale výborně představit jako ideální klávesnici pro seniory. Moji rodiče (70+) se naučili psát SMSky (bez T9) na běžném tlačítkovém mobilu a myslím, že kdyby byli nuceni přejít na dotykáč, tak bych jim jako klávesnici nastavil TwoTap, protože to pro jejich vyťukávání bude pohodlnější a přehlednější.

Těch barev bych se možná nevzdával, ony mohou působit i podvědomě. Problém je možná v tom, že ve stávajícím systému dochází k inverzi (tj. v miniverzi je písmeno barevné a pozadí bílé, ma druhém screenu je písmeno bílé a barva je v pozadí - a to ne každému sepne). Možná by ta velká verze měla v maximální míře vypadat jako ten minináhled. Abych prostě kliknul na QWEASD a naskočil mi velký bílý obdélník s barevnými písmeny (bez středové mřížky).
.: S C A L E X :.

mobil: Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 8
tablet: Lenovo Tab3 8 / stock 6

kolik
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Příspěvek od kolik » ned 28. říj 2012 20:31:06

Dnes sem mamku učil na dotykovém telefonu. Na normálně uspořádané klávesnice se nemohla pořádně trefit, ale s touto klávesnicí dokázala psát i rychle a bez překlepů. Jednoduchá a snadná k ovládání. Je pravda že to bude chtít nějaký cvik, ale zatím splnila to co jsem nikde jinde nenašel, velké a jasné ovládaní. Kdyby byla možnost přidat velká písmena po tečce a možnost upravit barvy a velikost fontu té klávesnice co má základní rozložení i toho zvětšeného by bylo dobré, ne každému sednou ty barvy a tučnost písmen... Jinak dávám palec nahoru, skvělý nápad...

Jen tak dále, určitě budu vývoj sledovat.

Děkuji a hodně zdaru

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“