Ostatní aplikaceHledám něco na úpravu kontextového menu

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
europoint
Stálý androiďák
Reputace: 0

Hledám něco na úpravu kontextového menu

Příspěvek od europoint » pon 07. kvě 2012 16:57:31

Ahoj, prosím o radu.
Hledám prográmek, kterým bych mohl upravovat kontextové menu na Androidu 2.3.3 s rootem.

Jde mi o následující:

V nějakém správci souboru vyberu například .gpx soubor, kliknu na něj nebo dám otevřít (nebo send, share) záleží na správci souborů a dostanu na výběr v čem tento soubor můžu otevřít - čím akci dokončit.

Já bych nutně potřeboval takovéto nabídky editovat - přidat do nich některé programy co používám (a ideálně smáznout ty co nepoužívám).

Našel jsem jen "Open With", který ale bohužel neumožňuje kontextové menu editovat.

Děkuji.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Hledám něco na úpravu kontextového menu

Příspěvek od ramon.dexter » pon 07. kvě 2012 17:48:58

To kontextový menu je vždycky součástí toho kterýho file manageru. Takže tak nějak globálně (o co ti nejspíš jde) to nejde. A urpavovat to v jednotlivých file managerech taktéž nejde. Takže nic, tohle se řešit nedá, dokonce ani "nějak".
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

onelook
Stálý androiďák

Příspěvek od onelook » pon 07. kvě 2012 17:56:10

To není pravda, každá aplikace v manifestu říká, jaké položky např. do SEND menu chce přidat (přičemž cílem bude právě tato aplikace). Vlastní SEND menu je tedy součástí systému a ten si to tahá z těch manifestů aplikací. Teoreticky vidím dvě možnosti:
a) upravovat manifesty těch aplikací (bylo by třeba to rozzipovat, dekódovat do čitelného XML, poupravit, zakódovat, zabalit a nově podepsat.
b) mít upravený systém, který zobrazuje SEND menu tak, že umožní nějakou konfiguraci (filtraci). Přidání položek tam dost dobře nepůjde - na to aplikace musí být připravená a musí být schopna data přijmout z předaného "intentu". Zda něco takové existuje, nevím.

Autor tohoto vlákna
europoint
Stálý androiďák

Příspěvek od europoint » pon 07. kvě 2012 20:56:08

Díky za odpovědi, zkusím to trošku upřesnit:

Že je kontextové menu součástí daných file managerů vím a návrh řešení dle Onelook je pro mě vzhledem k mým vědomostem o systému nereálné.

Takže:

Když nainstaluji nějakou aplikaci (prohlížeč PDF, mrvítko fotek, cloudový tisk, síťové úložiště, atd..) tak do "obecného systémového" kontextového menu pro Sdílení se tato aplikace přidá a můžu ji tak z ostatních aplikací vyvolat.

Existují aplikace, které přidají do kontextového menu ostatních aplikací další položku - sami sebe - "Download All Files", "Open With", nějaká aplikace (nevzpomenu si teď na název) co přidá možnost odeslat kontakt přes SMS, atd.. a když dá člověk v menu libovolné aplikace "Sdílet" tato aplikace se tam zobrazí. To znamená: Hledám aplikaci, která se zobrazí v menu Sdílet a někde v nastavení této aplikace si nastavím, kam má daný soubor odeslat.

Nic takového neexistuje? Je to reálné napsat? Jestli ano, nenajde se nějaký šikovný programátor co by chtěl vyplnit díru na trhu?

Děkuji.

Pino76
Nové Androidě
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Oppo Find 7
Rom: Cyanogenmod (CM12.1)

Příspěvek od Pino76 » úte 20. lis 2012 23:30:08

Ahoj, postup najdeš na mém blogu, právě jsem to dopsal:
http://tonejproandroid.blogspot.ie/2012 ... zky-z.html

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“