Ostatní aplikaceTask Switcher nebo podobný a jeho nastavení?

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
draconis
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Sony Ericsson Xperia X8

Task Switcher nebo podobný a jeho nastavení?

Příspěvek od draconis » pon 21. kvě 2012 9:55:21

Zdravím všechny,

zkoušel jsem hledat a našel téma Změna funkce při podržení tlačítka home, které prakticky řeší podobný problém. Nicméně buď neumím pracovat s mým telefonem nebo něco dělám špatně... Jde mi o to, že docela často používám telefon (Xperia X8) pro geocaching a potřebuji mít spuštěno více aplikací najednou. Hledám tedy způsob, jak se mezi nimi jednoduše přepínat. Našel jsem aplikaci Task Switcher, která mi vyhovuje právě svou jednoduchostí, opravdu nepotřebuji nic jiného než se přepnout do jiné app a pak zase zpět. Ale nejen tato aplikace, ale i ostatní, které jsem našel, využívají tlačítko Home. To by mi ani nevadilo, kdyby to fungovalo tak, že při krátkém stisku zůstane funkce, kterou mám nastavenu nyní (zobrazení základní plochy / zobrazení miniatur všech ploch - používám ADW launcher) a při delším podržení Home abych mohl přepínat spuštěné aplikace.

Bohužel se mi nějak nedaří nastavit právě ten dlouhý stisk Home. Nemáte někdo s tímto zkušenost, co dělám špatně? Ve výše zmíněném threadu bylo doporučené "řešení" nepoužívat žádný Task Switcher, ale použít vestavěný přepínač tasků. Nevím, jestli i můj telefon něco takového umí tak jednoduše, jako Task Switcher? Mám podezření, že to dokonce neumí vůbec :D

Používám: Android 2.1 (bohužel již nemůžu aktualizovat na novější - díky Sony) + ADW Launcher v1.3.6.
Aplikace chci používat C:Geo, Locus Free, [url=ttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.opera.mini.android]Opera Mini[/url], Hint Decoder for Geocaching, Fishbowl Photo Gallery a kalkulačku, ale to asi není podstatné...

Máte někdo zkušenost, jak vše nastavit, aby fungovalo jak popisuji výše nebo třeba i využít úplně jiné tlačítko než Home?

Předem moc díky za odpovědi.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Task Switcher nebo podobný a jeho nastavení?

Příspěvek od ludekbrno » pon 21. kvě 2012 20:53:46

A zkoušels co dělá delší podržení "Home" bez nainstalovaného Task schwitcheru? To by snad měla být standardní funkce samotného Androidu, že po podržení "Home" vyběhne nabídka posledních spuštěných aplikací a ty si z nich můžeš vybrat, aniž bys ukončil tu předchozí nebo skočil na plochu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
draconis
Nové Androidě

Příspěvek od draconis » úte 22. kvě 2012 14:58:16

Asi by to tak nějak mělo fungovat, ale přijde mi, že se zobrazují jiné aplikace než skutečně běží. Alespoň podle Advanced Task Manageru běží něco jiného než ukazuje Android při podržení tlačítka Home. Pokud nebude zbytí, asi se i s touto omezenou funkčností smířím a bude to muset stačit, ale přece jen bych byl radši, kdyby to bylo možné nastavit tak, jak píšu. Jde o to, že toto výchozí přepínání ukazuje pouze 6 naposledy používaných aplikací, hodilo by se mi víc.

Teď mě ještě napadá, že to jen možná špatně chápu a zobrazují se tam i aplikace, které jsem používal, ale byly ukončeny (tzn. už neběží, ale vestavěný Task Manager je stále zobrazuje). Musím to ještě pořádně vyzkoušet, jak to vlastně funguje.

Každopádně díky za tip.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 45
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » úte 22. kvě 2012 15:08:15

1) Advanced Task Manager dej do háje, ničemu nepomáhá. Ne, nepomáhá. Ne, nepomáhá.

2) V androidu vždy běží ta aplikace která na pozadí bežet má a samozřejmě právě aktivní aplikace. Opravdu žádný Task Manager (kromě toho v androidu 4) ti to neukáže korektně. Takže se spolehni na to co je zabudovaný a neřeš zbytečnosti.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » stř 23. kvě 2012 10:55:43

draconis píše:...ale přijde mi, že se zobrazují jiné aplikace než skutečně běží. Alespoň podle Advanced Task Manageru běží něco jiného než ukazuje Android při podržení tlačítka Home......
Tak "kontroluješ" to podle toho co skutečně běží, měls spuštěné a potřebuješ se mezi nimi přepínat, nebo podle "nějakého" dalšího pochybného nástroje?
No, protože dlouhý stisk :home: Ti nenabídne všechny právě běžící aplikace, ale naopak zobrazí posledních osm? naposledy použitých, ať už v tom daném momentě běží nebo ne, ale to je fuk, pro Tebe je zásadní, to co má zobrazovat a taky zobrazuje.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
draconis
Nové Androidě

Příspěvek od draconis » pát 25. kvě 2012 15:50:36

ramon.dexter píše:Advanced Task Manager dej do háje, ničemu nepomáhá. Ne, nepomáhá. Ne, nepomáhá.
V nějakém časopise jsem kdysi četl, že Android si sám ukončuje aplikace dle potřeby, resp. nepotřeby - pochopil jsem to tak, že pokud nějakou aplikaci spustím a pak ji už nepoužívám, po nějakém čase ji sám vypne. Nebo to tak není? Třeba tam jen psali blábol. Každopádně protože to nevypadalo, že by to tak zrovna můj telefon dělal, proto jsem nainstaloval Advanced Task Manager - jednoduše mi přijde zbytečné, aby nějaká aplikace stále běžela na pozadí i když už dávno není používána. Docela by mě tedy zajímalo, jak to opravdu je. Možná jen Android nechápu nebo neumím používat, přece jen ho nemám moc dlouho a taky jsem zatím neměl čas nějak sáhodlouze studovat co a jak.

Můj dotaz tedy zní: když aplikace nemá vyloženě volbu ukončení (Quit, Exit atd.) a opustím ji tedy stiskem tlačítka Home nebo Back, zůstává nadále spuštěná nebo ne? A jak to vlastně zjistím - v menu Nastavení -> Aplikace -> Spuštěné služby? Pokud by i nadále byla spuštěna, přijde mi, že by Advanced Task Manager nemusel být úplně od věci. Jinak je samozřejmě zbytečný.
radegast píše:No, protože dlouhý stisk :home: Ti nenabídne všechny právě běžící aplikace, ale naopak zobrazí posledních osm?
Ano, vypadá to, že to funguje přesně jak popisujete. Jen s tím rozdílem, že jich není osm, ale šest - i když to je detail, já bych byl radši za těch osm, to už by mi stačilo :-)

Zeptám se tedy jinak - pokud by mi stačilo, jak funguje výchozí podržení tlačítka Home (tj. zobrazení naposledy používaných aplikací), je možné nějakým nastavením docílit toho, aby se jich zobrazilo více než jen šest posledních?

Díky.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“