Ostatní aplikaceJiné než výchozí SMS rozhraní

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pustofkj
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Sensation [Android 4.0.3 + HTC Sense 3.6]

Jiné než výchozí SMS rozhraní

Příspěvek od pustofkj » úte 31. črc 2012 10:07:29

Ahojte, mám problém, který nevím, zda půjde vyřešit. Také jsem nevěděl, kam s dotazem, tak kdybych byl špatně, omlouvám se.
SMSky píšu, kvůli velikosti klávesnice, s mobilem otočeným na šířku. Občas se mi samozřejmě povede nějaký ten překlep a potřebuji klávesou "BACKSPACE" na SW klávesnici smazat např. poslední dva znaky. Jelikož je ale tato klávesa blízko klávese "MENU" mého mobilního telefonu, tak se mi mými většími prsty podaří stisknout "MENU". SW klávesnice samozřejmě okamžitě zmizí a přímo pod prstem se mi objeví tlačítko na odeslání SMS. Jelikož chci ale smazat ještě jeden znak, tak stisknu podruhé (samozřejmě je to v rychlosti a nevšimnu si, že jsem stiskl "MENU" namísto "BACKSPACE") a odešlu pokaženou a nedopsanou SMS - tzn. peníze v pr...achu. Existuje nějaká aplikace nebo widget, který by měl tak pěkné, přehledné a české prostředí jako výchozí aplikace, ale odesílací tlačítko by bylo na jiném místě? (V smskách používám i smajlíky, takže jak říkám stejně přehledné a pěkné prostředí, vč. posílání smajlíků, jako výchozí, jen odesílací tlačítko jinde... nebo nejde náhodou nějak jen změnit polohu odesílacího tlačítka? Nebo ho úplně zmizet? S radostí bych používal "Menu -> Odeslat"). Děkuji, mějte se :-).

Sentinel
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro

Re: Jiné než výchozí SMS rozhraní

Příspěvek od Sentinel » úte 31. črc 2012 13:44:05

Používám Perfect keyboard ...
https://play.google.com/store/apps/deta ... oard&hl=cs

... na SMS pak aplikaci Handcent SMS, kde se da nastavit cas zpozdeni odeslani SMS po stisknuti tlacitka Odeslat
https://play.google.com/store/apps/deta ... Xh0c21zIl0.
Honor 20 Pro - 8GB/256GB
FW 11.0.0.138(C431E3R5P4)
EMUI 4.0.0

Autor tohoto vlákna
pustofkj
Nové Androidě

Nezalamují se řádky při psaní na šířku

Příspěvek od pustofkj » stř 01. srp 2012 8:40:10

Mockrát děkuji za radu. Jsem v užívání chytrých androidových telefonů zcela nový a zkusil jsem si nainstalovat GO Launcher EX a z něj pak také GO SMS Pro, která se zdá být víceméně dobrá - zatím s ní mám dva problémy, jeden menší a druhý mi vadí hodně - 1. špatný přístup ke smajlíkům (ale hold přežiju, že musím vypnout SW klávesnici, vložit smajlík a pak znovu kliknout do textu, aby se klávesnice opět načetla) a 2. mám li mobil otočený na šířku a píšu sms, tak se mi automaticky nezalamují řádky na obrazovku. Prostě píšu a vše se píše na jeden řádek a "utíká" mi to z obrazovky. To mi činí dost velký problém. Dá se to nějak vyřešit?

Btw po instalaci Perfect keyboard nebo GO klávesnice se na šířku text stále nezalamuje a navíc se všechno šíleně zpomalilo. Výchozí Touch input mi vyhovuje, takže klávesnici moc měnit nechci.

m.si
Nové Androidě

Příspěvek od m.si » stř 01. srp 2012 9:40:35

Tak jsem to teď zkusil a Go SMS mi zalamuje řádky ať mám telefon na výšku nebo na šířku. Možná zkus pohledat někde v nastavení jestli sis tam něco nepřepnul. A co se týče smajlíků, tak není nutno po zvolení smajlíka kliknout do textu ... vedle textu nalevo máš znak klávesnice a tím jí vysuneš ... je to trochu pohodlnější, než se trefovat na konec textu.
HTC Desire

Autor tohoto vlákna
pustofkj
Nové Androidě

Příspěvek od pustofkj » stř 01. srp 2012 10:59:20

Jéé, díky za ten tip s ikonkou klávesnice, to je poměrně velký zrychlovák :). To zalamování mi bohužel stále nefunguje :(... prošel jsem nastavení a nic, co by tohle způsobovalo, jsem neviděl. Jediné, čeho z nastavení nevím význam, je položka "Spuštěný režim" - jsem v režimu Pro. Jinak jsem přišel na to, že i když na SW klávesnici stisknu klávesu ENTER, tak mi místo nového řádku udělá mezeru - jen když mám telefon na šířku... na výšku je vše ok. Asi to s tím souvisí.

Autor tohoto vlákna
pustofkj
Nové Androidě

Re: Nezalamují se řádky při psaní na šířku

Příspěvek od pustofkj » stř 01. srp 2012 12:54:54

Oki, tak už jsem objevil, kde byla chyba. Když dáte vytvořit novou SMS, tak se objeví detail konverzace, dole menu s nějakými ikonkami a nad nimi tlačítko na otevření velkého editoru, vedle input na zprávu a vpravo tlačítko pro odeslání. Když píšete zprávu v tom malém inputu, tak se řádky zalamují správně, i když máte mobil otočený na šířku, jak psal m.si. Já jsem ale před tím používal ten velký editor a v něm jsem otočil mobil na šířku... no a tady to nezalamuje (na výšku ok, ale na šířku ne). Když ale vím, že otočím-li mobil na šířku při psaní do toho malého inputu, tak se stane totéž jako z velkého editoru, budu to používat. Každopádně je to bug a asi by měl být odstraněn ne? Měl bych to někam napsat? Neřešit? Díky moc, mějte se.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“