Ostatní aplikaceAplikace pro fotografa

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
HAL
Nové Androidě
Reputace: 0

Aplikace pro fotografa

Příspěvek od HAL » pon 08. říj 2012 14:16:31

Hledám dobré aplikace se kterými bych v tabletu mohl pracovat s fotkami v rawu - prohlížet, třídit, mazat, editovat.
Tedy v ideálním případě funkční náhradu Adobe Bridge a Adobe Camera Raw.
A úplně geniální by bylo kdyby nějaká aplikace dokázala s těmito desktopovými programy sdílet metadata (co se týče třeba hodnocení fotek, úprav, etc.)

Co používáte na fotky vy?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace pro fotografa

Příspěvek od ludekbrno » pon 08. říj 2012 14:46:26

Obávám se, že úroveň hardware tabletů je zatím hluboko pod úrovní, se kterou by se rozumně dalo pracovat s fotkami ve formátu RAW. Ono se to nezdá, ale zkus si výkon tabletu srovnat s výkonem PC střední třídy, které je pro rozumnou práci s RAWem potřeba. Proto doba takových programů ještě nenastala.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
HAL
Nové Androidě

Příspěvek od HAL » pon 08. říj 2012 15:48:19

No, to jsem si právě taky dřív myslel, dokud se mi teď o víkendu nedostal na chvilku do ruky na hraní levný čínský 7" tablet Aurora II a hned první zobrazovadlo rawů na které jsem na Google Play narazil to zvládalo vážně bleskovým způsobem, včetně rychlého zoomu.
Tahle aplikace nic jiného neuměla, ale když už jde ty soubory rychle zobrazovat, tak jednoduchá editace a třízení nemůže být moc velký problém.

A Tegra 3 má výkonu vážně na rozdávání, ta je výkonnější snad i než můj pět let starý desktop.

culain
Nové Androidě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od culain » pon 08. říj 2012 16:02:15

jen jestli ta aplikace nezobrazila pouze ulozeny nahled..

ludekbrno
Terminátor

Re: Re: Aplikace pro fotografa

Příspěvek od ludekbrno » pon 08. říj 2012 16:31:33

HAL píše:No, to jsem si právě taky dřív myslel, dokud se mi teď o víkendu nedostal na chvilku do ruky na hraní levný čínský 7" tablet Aurora II a hned první zobrazovadlo rawů na které jsem na Google Play narazil to zvládalo vážně bleskovým způsobem, včetně rychlého zoomu.
Tahle aplikace nic jiného neuměla, ale když už jde ty soubory rychle zobrazovat, tak jednoduchá editace a třízení nemůže být moc velký problém.

A Tegra 3 má výkonu vážně na rozdávání, ta je výkonnější snad i než můj pět let starý desktop.
Obavám se, že ses sám mystifikoval. S největší pravděpodobností pracovals pouze s JPG náhledem, který je v RAWu vždycky přiložen a využívají je prohlížeče pro rychlé zobrazení. Jinak ty výkony hardware jsou opravdu slabé, nedá se to s klasickým PC srovnávat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
HAL
Nové Androidě

Příspěvek od HAL » pon 08. říj 2012 17:37:36

Náhledy uvnitř rawu mají jen nízké rozlišení, ne?

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pon 08. říj 2012 20:31:35

Nikoliv, jsou ve stejném rozlišení jako samotný RAW. Používá je fotoaparát pro zobrazování na displeji a taky můžeš ten náhled zoomovat. Opravdu, nevěř tomu, že by jakýkoliv androidí tablet byl schopen rozumně pracovat a RAWem. Na PC je pro rozumnou a ne zrovna bleskovou práci s RAWem (12MPix) potřeba dvoujádro alespoň 3GHz a 2GB. Procesory architektury ARM zatím ani zdaleka takový výkon nedají. Jejich výhodou je malá spotřeba, ale celkovým výkonem jsou hodně pozadu. Věř, že by bylo utrpením RAW vůbec otevřít, natož s ním pracovat. Mimochodem, na tabletu se dá kalibrovat displej, abys ty fotky pŕi editaci spíš nemrvil? Dost pochybuju.

Autor tohoto vlákna
HAL
Nové Androidě

Příspěvek od HAL » úte 09. říj 2012 19:20:26

No, podle všeho nemáte pravdu, minimálně tahle aplikace vypadá docela použitelně a pracuje s těmi rawy zjevně dost rychle: https://play.google.com/store/apps/deta ... info&hl=cs

Btw ale s tím výkonem tabletů by mě to docela zajímalo - existuje nějaké srovnání výkonu třeba Tegry 3 nebo toho nového iPadího procesoru s normálními desktopovými x86 procesory, s Atomy a tak podobně?
Když se podívám na grafiku jakou současné tablety dokáží vyrábět... tak věru nevím jestli něco takového by ten můj pár let starý 15" notebook zvládl.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 09. říj 2012 19:39:49

No hlavně si pořádně ověř, že skutečně pracuje s RAW daty ve 12 a více bitech. Podle toho popisu je to takově dost nejednoznačné. Navíc jak už jsem zmiňoval, na takovém displeji hrozí, že fotky spíš zmrvíš. Zvlášť na přenosném zařízení, se kterým se pohybuje v nekontrolovaných a proměnlivých světelných podmínkách. Podle mě takové zpracování nemá moc smysl.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“