Ostatní aplikaceAplikace pro nováčka na androidu

Moderátoři: don_alex, radegast

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 2

Aplikace pro nováčka na androidu

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 14:21:21

Ahoj pořídil sem si výhodně Vodafone Smart 2 a jakožto uživatel pouze WM předtím mi hodně věcí nevyhovuje a přijde mi nedotažených,ale doufám že to co není v systému jako tomu bylo u WM nebo bylo lehce dostupné se dá alespoň doinstalovat nějak přez ten nepřehledný Google Play.
Takže tady se ptám co mi doporučíte,bral bych to raději zadarmo,mam sice na jednom účtu 80kč které mohu využít ale raději zadarmo. Android mam 2.3.7

1) Přehrávač který umí přehrávat písničky v složce a ne jen podle alba,podle interpreta atd. + aby měl nějaký ten ekvalizér.
2) QWERTZ klávesnici kterou nebudu muset po každým vypnutí mobilu znova zapínat a nastavovat,teď mam A.I.type Klávesnici která mi vcelku vyhovuje ale pokaždé jí musím zapínat a nastavovat a to mne opravdu nebaví... A v telefonu mam klasickou pouze QWERTY,jako QWERTZ je nějaká šílená Swype.
3) Něco co mi místo ubývající baterie bude ukazovat %,teď mam nějakou aplikaci "Baterie" která mi to ale ukazuje v levým rohu a navíc ukazuje hrozně skokovitě třeba po 5% najednou občas i víc...
4) Něco co mi odstraní ostatní plochy,využívám jen jednu a nesnáším když chci kliknout a omylem se posunu na jinou,raději kdybych ej tam neměl a měl jen tu jednu hlavní...
5) Abych si v tom seznamu všech aplikací mohl vytvářet složky.
6) Plnohodnotnou offline Wikipedii,měl jsem to na WM jako nějakou čtečku k který byla Wiki DB.
7) Něco na podtaktování procesoru abych prodloužil výdrž v případě že chci být jen dostupný na telefonování a sms.
8) Co mi přidá zapíníní wi-fi a nejlíp i datový přenosy do tý vytahovací lišty zezhora,mam teď aplikaci na ploše která tam byla v základu a navíc datový přenosy tam nejsou.
9) Něco čím jde fotit obrazovka jediný co sem našel když jsem zběžně hledal bylo napojení přez kabel a vyfocení v vývojářským prostředí,občas bych chtěl jen prostě vyfotit to co mam na obrazovce abych to měl v obrázkách a nemusel to hledat zase znova někde na netu a žralo mi to baterku,například jízdní řády.
10) Nějakej správce spuštěných aplikací kde to budu moct hned zabít a ne že si otevřu aplikaci a až teprv tam mam vynutit ukončení.
11) Prohlížeč internetu? Chtěl jsem si nainstalovat Chrome přecijen je to od Googlu bude to odlazený a nakonec se dozvím že můj telefon není podporovanej... Stejně tak Firefox,jediný na výběr mi zbylo Opera Mini z toho co znám,ale raději bych něco co bude mít nahoře jdnoduše překlikávatelný záložky jako to má Chrome i Firefox,existuje pro tento mobil něco příp. dá se tam narvat Chrome/FF nějak?

Je toho hodně ale Android je šílenost,zlaté WM bohužel mi telefon přestal fungovat a padla volba na nejlevnější dostupný mobil...

Tabul
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend G300
Rom: B895 Slim

Re: Aplikace pro nováčka na androidu

Příspěvek od Tabul » ned 27. led 2013 15:53:47

:D .

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 16:06:32

Tabul píše::D .
Jestli k tomu nemáte co říct tak se zdržte komentáře...

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » ned 27. led 2013 16:22:40

No, kolega se jen usmíval tomu šílenému srovnání. WM je proti androidu asi jako Window 3.11 proti Windows 7 na PC. Pokud hodláš k androidu přistupovat takto s předsudkem, tak doporučuji se ho hned zbavit. Android nikdy nebude fungovat tak (blbě) jako WM :lol:
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 16:27:57

S WM jsem problém nikdy neměl,to co jsem potřeboval tam jelo bez problémů,ale dobře váš názor... Hodně těch věcí co s ní mam problém zvládaly narozdíl od Androida. Nechápu jak ten systém nemůže podporovat v základu přepínání mezi QWERTZ/QWERTY klávesnicí...

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » ned 27. led 2013 16:38:02

ad 1 - PowerAmp - ale je placenej a není úplně nejlevnější
ad 11 + 9 - Dolphin Browser + addon Screen Cut pro uložení obsahu web. stránky do obrázku (+ QuickPic na prohlížení obrázků)
ad 10 - Na Androidu se aplikace neukončují. Jestli chceš, aby ti telefon fungoval jak má, tak do toho nevrtej.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 16:45:45

xanthor píše:ad 1 - PowerAmp - ale je placenej a není úplně nejlevnější
ad 11 + 9 - Dolphin Browser + addon Screen Cut pro uložení obsahu web. stránky do obrázku (+ QuickPic na prohlížení obrázků)
ad 10 - Na Androidu se aplikace neukončují. Jestli chceš, aby ti telefon fungoval jak má, tak do toho nevrtej.
1) 75kč pokud koukam správně... no to si ještě rozmyslím zkusím ten trial
11) Dobře zkusím ten Doplhin,myslel jsem aby to umělo fotit cokoliv kdekoliv například si najdu spoj v aplikaci Jízdní řády a abych nemusel aplikaci pouštět znova tak si to vyfotím a budu to pak mít v galerii na kterou už mam odkaz na ploše...
10) Zajímavý viděl jsem spolužáka jak normálně aplikace zabíjí přez něco aby uvolnil RAM.

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » ned 27. led 2013 17:08:14

1 - player pro, možno bude stačiť aj free verzia

Keď uvidíš kamoša šukať ovcu, tiež to budeš robiť?

Z wm som prešiel na android a už by som sa nevrátil, android je úplne niekde inde. Wm bol o pravidelnom reštarte, aby to aspoň chvíľu išlo svižne a chcelo to stále voľnú ram. Pro androide na to zabudni!

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 17:13:51

dufko píše:1 - player pro, možno bude stačiť aj free verzia

Keď uvidíš kamoša šukať ovcu, tiež to budeš robiť?

Z wm som prešiel na android a už by som sa nevrátil, android je úplne niekde inde. Wm bol o pravidelnom reštarte, aby to aspoň chvíľu išlo svižne a chcelo to stále voľnú ram. Pro androide na to zabudni!
1) Myslíš tento
https://play.google.com/store/apps/deta ... 3RyaWFsIl0.

nebo tento?
https://play.google.com/store/apps/deta ... XIucHJvIl0.

Myslel jsem to jen jako že jsem myslel že se tam killí aplikace stejně jako v WM. Hlavně kvůli tomu aby nepřenášely data.

Každej má jinej názor já mam takovýto...

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » ned 27. led 2013 17:18:04

Ten prvý. 7 dňový trial, ak sa ti bude páčiť, kúp ho :)

Áno, task killer existuje, niektorí blázni ho vyžadujú, tak prečo by sa im nevyhovelo keď sa dá na ich hlúposti zarobiť.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 17:26:37

dufko píše:Ten prvý. 7 dňový trial, ak sa ti bude páčiť, kúp ho :)

Áno, task killer existuje, niektorí blázni ho vyžadujú, tak prečo by sa im nevyhovelo keď sa dá na ich hlúposti zarobiť.
Teď jsem zkoušel PowerAmp a to není ono chci abych si mohl normálně prohledávat na paměťovce a pustit si odtamtud určitou složku,todhle mi vypíše složky v kterých je obsažena hudba a to je všechno. Příklad: mam složku Kapela a v ní mam CD1,CD2 a CD3 chci si například pustit jen CD2 tak si tady vyberu jen CD2,ale třeba chci k tomu i CD1 tak si na CD1 dam přidat do přehrávání. A nebo chci přehrát všechno od kapely a nemusím do složky ani vstupovat a jen na Kapela dam přehrát. Případně ještě jedna varianta mam jednu složku s mixem všeho možnýho a chci jí přehrát,na to jsem vůbec nepřišel jak by šlo pustit v tom základním playeru,v PowerAmpu sice jo ale radši bych něco kde vidím normálně souborový systém jako když si oevřu paměťovku přez správce souborů...

//Jo ten Player Pro to je přesně ono ale kilo už je pro mě moc jenom za přehrávač.

xanthor
Kyborg
Reputace: 87
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Příspěvek od xanthor » ned 27. led 2013 18:33:04

V PowerAmpu v nastavení jsem si nastavil adresář "Music" jako adresář s hudbou (mohl jsem si jich vybrat ale i víc a klidně i root, ale proč) a ve Folders/Lib mám v List Options nastavený "View as hierarchy" a vidím normálně adresářovej strom.

tubitek
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II

Příspěvek od tubitek » ned 27. led 2013 18:44:16

Používám PowerAMP, placenou verzi a všechno to, co jsi popisoval to umí. Nebo aspoň všechno to co jsi napsal já nastavené mám. Je třeba se kouknout do nastavení a trochu si to poštelovat. Chápu, že tohle je fórum ale ne všichni tu jsme babky kořenářky.

Tabul
Nové Androidě

Příspěvek od Tabul » ned 27. led 2013 19:17:49

harmiczek píše:
Tabul píše::D .
Jestli k tomu nemáte co říct tak se zdržte komentáře...
Promiň, normálně to nedělám ale tohle mi vážně nedalo, vysypat tady takovej seznam, když některý z těch bodů je rychlejší rovnou vyhledat než napsat tu větu samotnou.
např.: 6) http://lmgtfy.com/?q=android+wikipedia+offline&l=1
1) http://lmgtfy.com/?q=android+music+player - druhý odkaz
3) Toto už nechám na tobě, ale poratim ti - google play, battery, widget.

Jak hledat v Google Play:
1) Načtu si adresu https://play.google.com.
2) Přihlásim se/registruju se.
3) Vypíšu tagy, které předpokládám mohli najít vyžadovonou aplikaci.
4) Vybrat aplikaci a kliknout na "instal".

Další místo kde můžeš najít to co hledáš je...tohle fórum :shock: .

PS: Jsem taky začátečník s Androidem, mám ho teprve asi týden.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 19:40:01

WTF 3,6GB na Wikipedii? V WM mi to zabíralo asi 300MB navíc mam 2GB kartu co byla v základu,bylo to bez obrázků. V tom PowerAmpu se kouknu. Vím že to jde na netu ale stejně mi to přijde hrozně nepřehledný hlavně ta lámaná čeština co se u některejch aplikací nachází... Na baterku jsem zkoušel 3 a všechny ukazovali nějak divně třeba půl hodiny 90% a pak to najednou skočilo a bylo třeba 84% atd. navíc se všechny ukazujou vlevo a ne místo baterky přitom sem normálně viděl že lidi měli % místo baterčičky.

Tu wikipedii myslím něco jako je toto pro WM - http://widas.cz/wikipedie.php

Tabul
Nové Androidě

Příspěvek od Tabul » ned 27. led 2013 19:58:40

V tom případě myslím že to nebue problémv aplikaci, mě ukazovali dobře, zkus kalibraci baterie.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 20:07:23

Tabul píše:V tom případě myslím že to nebue problémv aplikaci, mě ukazovali dobře, zkus kalibraci baterie.
To se provádí jakým způsobem? Koukal jsme na jiným foru na ROMku a u tý psali něco že opravuje problémy s baterií může být chyba přímo v systému?

//Tak wikipedii jsem asi vyřešil,ten prohlížeč DB je i pro Android
https://play.google.com/store/apps/deta ... m1kaWN0Il0.

A DB jsem si stáhnul aktuální z
http://dumps.wikimedia.org/cswiki/latest/

Podle návodu
http://lludvik.blogspot.cz/2009/07/offl ... phone.html

Tabul
Nové Androidě

Příspěvek od Tabul » ned 27. led 2013 20:26:54

Nevím jak se ta kalibrace dělá, zkus hledat...ani nevím jestli to může pomoci, slyšel jsem o tom jen z doslechu.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 20:32:29

Tabul píše:Nevím jak se ta kalibrace dělá, zkus hledat...ani nevím jestli to může pomoci, slyšel jsem o tom jen z doslechu.
Problém že všechno potřebuje Root.

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 62
Typ mobilu / ROM: Galaxy S10+ / G975FXXU9ETLJ

Příspěvek od -Pavel- » ned 27. led 2013 20:43:49

Kalibrace baterie nepotřebuje root, stačí aplikace, která tvrdí, že umí kalibrovat. Nic nepotřebuje root, aby jsi mohl plnohodnotně žít na androidu, je dost atraktivní i bez rootu, ale jsou věci, které bez něj nejdou.

Máš dva systémy WM a Android. Každý z těchto systémů přemýšlí jinak a jinak se chová, začni tím samým. Zapoměň na WM a začni se učit používat android s tím co ti nabízí. Nesrovnávej, nejde to. Google Play ti nabídne vše co ti bude chybět na androidu. Dokonalý telefon a systém mít nikdy nebudeš. Najdi kompromis ke svým požadavkům. Opravdu nejde, aby se tě někdo ujal a krok za krokem tě směrova, co a jak máš udělat. Systém jsi měl, znalosti máš, využivej je trochu více. :)

Baterie HD: https://play.google.com/store/apps/deta ... LmZyZWUiXQ..
Baterie HD Pro: https://play.google.com/store/apps/deta ... nkucHJvIl0.
Samsung Galaxy S10+ Prism Black / Android 11 - OneUI 3.0 / Spigen Case Liquid Air Matte Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB / HDD 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 20:55:42

https://www.google.cz/search?q=kalibrac ... =firefox-a

Koukal jsem jen na první 4 odkazy přičemž jeden i na toto forum a je psáno u všech že potřeba root,pokud se nepočítá nějaký šílený vybíjení a nabíjení u kterého navíc ten člověk píše že jemu nepomohlo.

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » ned 27. led 2013 20:58:27

Psal jsem, že když máš aplikaci, která tvrdí, že umí kalibrovat, nemusí být root. Mimochodem, je jedno, jak budeš kalibrovat a kolikrát, spotřeba bude záležet vždy na používání a to bude vždy jiné, od každého nabití. ;) Můžeš se naučit root telefonu a dělat divy, ale někdy je to i na škodu. Od 4 typu HTC s androidem, nedělám root, protože bych nedělal nic jiného než tam cpal každé dva dny jinou ROM. :)

Jinak k těm skokům procent baterie, občas to mám také, ale záleží jestli jede telefon naplno, nebo si jen prohlížíš obrázky. Někdy mám 90% a jen roluji nabídkami, zapnu wifi, spustím nějaké stahování či spustím GPS a padám a padám. :)
Samsung Galaxy S10+ Prism Black / Android 11 - OneUI 3.0 / Spigen Case Liquid Air Matte Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA XPG SX8200 Pro SSD 512GB / HDD 1TB

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 21:17:32

https://play.google.com/store/apps/deta ... rch_result
-zahlásilo hned že "root your device first"
-u toho je napsáno že root needed...
-taktéž...
-tam sice nic napsáno není nainstaloval sem je to samá votravná reklama i notifikace přišla a koukam do komentů a píše tam někdo že taky potřeba root,tak nevím co mi poradíte co nepotřebuje root,ale všechno ostatní hledaný pod "battery calibration" už neodpovídalo tomu co hledám.

Každopádně pořád mě zajímá která app umí vyměnit baterku za %. Tak já nevím ale aby to skákalo po několika % je divný...

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » ned 27. led 2013 21:38:06

Jestli chceš vyměnit ikonku baterie za procenta, potřebuješ opravdu root. Jestli ti nevadí procenta v rohu levém, vyhledej v Google Play jméno Hubálek a jukni na jeho aplikace.

U free aplikací si na reklamu zvykni, pouze placené aplikace jsou bez reklam.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 22:21:35

Njn rootovat nechci přecijen záruka... přitom mam za to že jsem to viděl i u normálních telefonů od výroby už,tak nevím. Nějaký otázky na ostatní odpovědi? Nad tím rootem přemýšlím ale to bych asi pak dal rovnou jinou ROMku...

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » ned 27. led 2013 22:32:21

Myslím, že tohle by se ti mohlo líbit. Je to od Hubálka.

https://play.google.com/store/apps/deta ... widget.pro

Info je v levém rohu v procentech i čislech.

nebo

https://play.google.com/store/apps/deta ... dicatorPro

Tux
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Note 2
Rom: DN4 v2.1/Agni 4.3.7

Příspěvek od Tux » ned 27. led 2013 22:48:50

JackalJackal píše:Jestli chceš vyměnit ikonku baterie za procenta, potřebuješ opravdu root.
Určitě? Protože já mám stock romku a normálně mám v nastavení možnost zobrazení baterie v procentech.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 27. led 2013 22:56:49

JackalJackal píše:Myslím, že tohle by se ti mohlo líbit. Je to od Hubálka.

https://play.google.com/store/apps/deta ... widget.pro

Info je v levém rohu v procentech i čislech.

nebo

https://play.google.com/store/apps/deta ... dicatorPro
Já už to mám používam aplikaci Baterie,spíš mě zajímalo jak opravit ty skoky,pokud nejde přesunout k hodinám tak nic budu používat nadále todhle.
https://play.google.com/store/apps/deta ... inch.pearl

-Pavel-
Kyborg

Příspěvek od -Pavel- » ned 27. led 2013 23:02:30

Tux: Pokud máš originální ROM a v základu procenta, je to věc dané ROM, ale tady se řeší ROM autora tématu a ten to tak zjevně nemá a aby to mohl změnit, musí mít root, nebo ROM co toto má již integrované. Pokud máš stejný telefon jako autor tématu, poraď mu originální ROM co to umí. Pokud máš jiný telefon je tvůj příspěvek trochu jinde.

Jsem na Tapatalku nevidím podpis.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » pon 28. led 2013 10:04:02

No na note2 je hlavne novejsi android...ten poweramp hraje potisejs jak normalni prehravac. Jesste nejaky rady k ostatnimu?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“