Ostatní aplikaceAplikace pro nováčka na androidu

Moderátoři: don_alex, radegast

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Aplikace pro nováčka na androidu

Příspěvek od ludekbrno » pon 28. led 2013 10:26:15

Dobrá rada: Nesnaž se všechno pochopit a vyřešit naráz. To opravdu nejde. Dej si jeden dva měsíce času a spoustu věcí pochopíš sám a možná pak přijdeš na výhody androidu vůči WM. Takto když ti ostatní jen píší, že je to nesrovnatelné, tak tomu nevěříš, protože neměls čas si to ověřit sám. Navíc tady nebývá zvykem vodit nováčny za ručičku a jsou nabádáni k vyvinutí vlastní aktivity. Tak se troch snaž!

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart 2

Příspěvek od harmiczek » úte 29. led 2013 8:17:31

Budu to muset nejak prezit no...existuje nejaka qwertz klavesnice kterou nemusim pokazdy spoustet nebo to chce taky root? Jeste jedna vc po prvnim spusteni jsem mi to nabizeloupdate na nejakou verzi 4 stahlo se to ale po restartu skocil droid s vykricnikem a po zmacknuti tlacitka vypnuti mi skocilo menukde jsem dal reboot. Aktualizaci mi to uz nenabidlo jen mi to hodilo notifikaci ze nebyla nainstalovana. Jak zjistim jestli se nainstalovala pak? Vyhledat mi to uz nic nevyhleda. V informacich mi to jen pise verze systemu 2.3.7 nic vic.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 29. led 2013 8:22:35

Ano, klávesnice existují, jen si vybrat a root nepotřebuješ. V Androidu je prakticky vše řešeno jako aplikace, takže se to dá nahradit jinou aplikací, pokud ti tovární nevyhovuje. Aktualizace se asi nenainstalovala.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Taigasha
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One X Endeavor
Tablet: Samsung Galaxy Note 8

Příspěvek od Taigasha » úte 29. led 2013 8:31:40

Ahoj,
klávesnici používám GO:
https://play.google.com/store/apps/deta ... WJvYXJkIl0.

Počet ploch a vůbec vzhled měním pomocí launcheru - sama používám Nova launcher, předtím Go launcher. S Nova launcherem maximální spokojenost.
Pokud se nemýlím, umožňuje jak Nova tak GO vytváření složek a to jak v seznamu aplikací, tak na ploše.

Co se týká focení obrazovky nevím, ale na jízdní řády je aplikace od Mafry, řekla bych vlídná jak k baterce tak k datovému přenosu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... aXJhZHkiXQ..

Na killování aplikací jsem používala Advanced Task Killer, nicméně z důvodů popsaných výše jsem od něj upustila a nechávám telefon žít svým vlastním životem. Občas je chytřejší než já :)

Prohlížeč - Dolphin je nej volba dle mě.

Jak už tu někdo psal, na Android si musíš zvyknout a máš-li rád pohrabování se v mobilu, nastavování, přizpůsobování tak ho budeš milovat. Já se v tom přímo vyžívám a "spravuju" telefony svému širokému okolí, protože spousta přátel v androidu stejné zalíbení jako já nenašla ...

Pokud opakuji co tu už někdo napsal tak se omlouvám :oops:

Eva
Naposledy upravil(a) Taigasha dne úte 29. led 2013 8:50:44, celkem upraveno 1 x.
LG P350 -> HTC Sensation = ROM CM10 JB 4.1.2 -> HTC One X = Offi HTC Sense (překvapivě funkční, milé a rychlé)

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 29. led 2013 8:42:20

Zkoušet, zkoušet a zkoušet. Neboj se stahovat jakoukoliv aplikaci z Play store. Aplikací tady na fóru je popsaných dost, tak máš co zkoušet ;)

Jen k tomu podtaktování: rozdíl ve výdrži bude neznatelný, navíc jsou na to potřeba docela znalosti.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

maxfli
Moderátor
Reputace: 58
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG GALAXY S8PLUS G955F RENOVATE ICE ROM

Příspěvek od maxfli » úte 29. led 2013 8:59:51

Jak zde zaznělo, tak Go klávesnice je velmi schopný produkt a nevidím zde sebemenší problém mezi qwertz a qwerty, ale to snad dnes umí asi každá klávesnice že:
https://play.google.com/store/apps/deta ... WJvYXJkIl0.

Kalibrace baterie:Nehledej v tom bůh ví co, je to prach obyčejné odstranění systémového souboru BatteryStatus po úplném vybití a úplném nabití baterie, umí to např.tato aplikace a nepotřebuješ root práva:
https://play.google.com/store/apps/deta ... cmF0b3IiXQ..

Pokud chceš udělalt screenshot obrazovky, zde máš několik možností-
1.Pokud máš android verzi 4.0 ICS a vyšší, nepotřebuješ žádnou aplikaci druhé strany, pouze současně zmáčkneš tlačítka na mobilu power a volume- a screenshot se ti uloží na SD kartu do složky-Pictures/Screenshots
2.Pak existují samostatné aplikace, které buď vyžadují root práva, ale také existují aplikace, které root práva nevžadují a je to např.:
https://play.google.com/store/apps/deta ... dXJlMjIiXQ..
...jaký je pro tebe prosím tě problém, zadat na GooglePlay název toho, co hledáš-potřebuješ?!Vyvalí se tam na tebe toho mraky a pak už jen zkoušet a zkoušet.
NA PODĚKOVÁNÍ SLOUŽÍ TLAČÍTKA (PALCŮ) VPRAVO DOLE U PŘÍSPĚVKU

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » úte 29. led 2013 11:26:10

Hm,tu klávesnici GO jsem nainstaloval používal a po vypnutí a zapnutí telefonu jí zas musím přidávat.
Na ten Nova launcher se kouknu až budu doma.
Jízdní aplikace od Mafry používam jde mi o to jak je někam zaznamenat třeba.
Dolphine už mam.
Byl jsem zvyklej u svýho HTC Tocuh Diamond 2 že jsem ho podtaktoval na 200Mhz když jsem nepotřeboval nic moc dělat a výdrž se tak ještě o 1/3 zvedla případně když jsem potřeboval výkon tak přetaktoval na 700Mhz,ale dobře no.
Screenshot obrazovky nezvládnu vzhledem k tomu že mam 2.3.7,tudhle aplikaci jsem viděl ale opět to potřebuje připojení k počítači takže je to stejný jako fotit přez vývojový prostředí.
Baterie bude asi problém s ROMkou protože jsem koukal na jinou ROMkou a píše tam něco o opravě baterie viz. http://androidforum.cz/white-cz-custom- ... 34286.html
Asi to dopadne tak že nakonec dám jinou ROMku no i když se mi do toho nechce,vím že se to u záruky dá uhrát na to že změna SW nemá vliv na chybu HW ale ne vždycky...
Je nějaký program na PC přez který by se dalo updatnout alespoň ten základní Vodafone ROM na tu verzi 4 co mi to nabízelo OTA ale hodila chybu? Koukal jsem na stránkách vodafonu u toho mobilu ale nic jsem nenašel.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 29. led 2013 11:32:15

Ono by možná stačilo udělat obnovu továrního nastavení, pak by se ta aktualizace mohla vzpamatovat.

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » úte 29. led 2013 11:48:11

Čo znamená že po vypnutí a zapnutí telefónu treba klávesnicu znova pridať?

Pridať do čoho? Skúšal som viacero klávesníc, každá mala voľbu qwerty alebo qwertz a nastavenie si držali.

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » úte 29. led 2013 12:11:17

No tu klávesnici jsem musel znovu nastavit prez tu aplikaci co se mi stáhla.
Hard reset jsem zkoušel po tom co se poprví nepovedlo a nepomohl.

radegast
Moderátor
Reputace: 26
Typ mobilu / ROM: Nexus 5X 32GB
Mobil 2 / ROM: 8.0.0
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 29. led 2013 12:19:37

harmiczek píše:....Nechápu jak ten systém nemůže podporovat v základu přepínání mezi QWERTZ/QWERTY klávesnicí...
Proč by to muselo být v základu? Zas bys remcal, že klávesnice je taková nebo maková.
Takhle si najdeš a nainstaluješ klávesnici přesně podle svého gusta.

A tak je to skoro se vším u androidu.
Android jako takový, čistý Android, je systém schopen života, ale je jen na uživateli jak si ho přizpůsobí obrazu svému. Na všechno jsou dostupné aplikace, protože jsou milióny užuivatelů, každý má jiný vkus a potřeby, proto jsou taky nejrůznější aplikace aby se požadavky těch miliónů uživatelů uspokojily co nejlíp.

Potřebuješ mít systém připravený hned na první zapnutí? Chceš mít vše unifikované, pevně dané, neměnné?
Pořiď si iPhone.
Nexus 5X
Nováčci, používejte tlačítko HLEDEJ a podívejte se na AndroidWIKI

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » úte 29. led 2013 12:29:41

Pořídil bych si wp než ios každopádně alespoň trochu by to mohlo fungovat nedokážu si představit že by si androida pořídil někdo kdo nikdy smartphone neměl, zlatý Windows Ale to tady nemá cen řešit :) alespoň.chci na tom nějak fungovat než budou prachy na lumii kdyz to tak vidim.

sidbin
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Huawei G300

Příspěvek od sidbin » úte 29. led 2013 12:32:04

Na spoje je tu aplikace idos, ktera umi na ten spoj nastavit upozorneni do listy

Klavesnice zvladaji v pohode QWERTZ a QWERTY

Taigasha
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC One X Endeavor
Tablet: Samsung Galaxy Note 8

Příspěvek od Taigasha » úte 29. led 2013 12:44:19

Mám dojem, že když jsem GO klávesnici instalovala, ptala se mě, jestli ji mám nastavit jako default, případně jsem tohle přeskakování k původní klávesnici ladila v Nastaveni - Language and Keyboard settings.

Já bych android přirovanala k Mirandě - stáhneš si/dostaneš základ, kterej je plně funkční, ale vzhled a použití je prudce účelné a esteticky nic moc. Je jen na tobě jak se mu budeš věnovat a jak ho "doladíš". Jak už jsem psala - pokud tě to nebaví, udělej to nejnutnější a netrap se. :)
LG P350 -> HTC Sensation = ROM CM10 JB 4.1.2 -> HTC One X = Offi HTC Sense (překvapivě funkční, milé a rychlé)

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 29. led 2013 12:52:39

@harmiczek:
Ježíš, co řešíš?
Od toho smartphone právě je.
Potřebuji přehrát hudbu, stáhnu si přehrávač přesně takový jaký mi vyhovuje.
Potřebuji pracovat s dokumenty, stáhnu si office balíček přesně takový jaký mi vyhovuje.
Potřebuji pracovat s obrázky, stáhnu si .......

No, takhle bych mohl pokračovat donekonečna.

Nevidím důvod pro to aby byl smartphone rovnou "nabitý" aplikacemi, které v konečném důsledku ani nebudu používat ať už z toho důvodu, že zrovna tyto fce nepotřebuji anebo mi právě ony konkrétní aplikace nevyhovují a stejně budu místo nich používat "svoje" vybrané.

To je právě to kouzlo mít základní systém co nejčistší a nainstalovat si do něj jen opravdu to co potřebuji a postupně si ho vytvářet k obrazu svému až k úplné dokonalosti.
Nexus 5X

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » úte 29. led 2013 13:25:11

Někdo (nechci ho jmenovat :D ) potřebuje, aby za něj rozhodnul výrobce, co je pro něj nejlepší a celou dobu ho vede za ručičku. A pro takové neschopné ovce bez vlastního názoru je iPhone a telefony s WP, které mají základní věci napevno bez možnosti přizpůsobení. Hloupý uživatel pak nemusí přemýšlet, jestli to nejde lépe a musí používat to, co mu tam výrobce nacpal, ať je to sebeblbější :lol:

radegast
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radegast » úte 29. led 2013 13:28:35

Celou dobu jsem přemýšlel jak to nenapsat takhle natvrdo :D
Vystihl jsi to přesně!
Nexus 5X

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » úte 29. led 2013 15:08:35

Však já tu klávesnici jako defaultní nastavil a používal ale vypnu a zapnu mobil a defaultní je zase ta Swype...

Jde mi o to že tu jsou problémy i v základní funkčnosti a prostě když si vemu jak mi fungoval WM už od začátku a fungovalo to a pak až jsem si s tim mohl hrát a instalovat aplikace na vylepšení toho požitku z toho mobilu a zlepšení práce,tady musím instalovat aplikace a pak až si můžu hrát pokud ovšem nemam špatnou aplikaci. Zrovna QWERTY/QWERTZ je vcelku základní věc...

Vidím to tak že zkusím tu jinou ROMku např. tu od WhiteCZ,proto prosím alespoň o radu,když mam ty aplikace na marketu normálně jako že je mam nainstalovaný v mobilu a vymažu to dá se pak nějak jednoduše obnovit to co jsem tam měl?

-Pavel-
Kyborg
Reputace: 66
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21 5G

Příspěvek od -Pavel- » úte 29. led 2013 15:29:52

harmiczek: ty pořád srovnáváš s WM, ano v té době to byl dobrej systém a já vlastnil první verze WM, ale pokud jsi nepřepsal půlku registrů, nepovolil spoustů funkcí a nestáhl spoustu nástrojů s XDA, je to v dnešní době nesrovnatelně zabržděný systém v provnání s androidem. U androidu nemusíš nic nastavoval, prostě koupíš telefon, zapneš a ono to funguje, když ti něco chybí, je tu Google Play. Chceš Lumia, ok, je to kvalitní telefon, ale ty nejsi schopen nic nastavit na systému, kde lze nastavovat a těšíš se na paltformu WP8, kde ti pomalu nic MS nedovolí nastavit. Rok jsem vlastnil WP7. Nelze sice srovnávat WP7 a WP8, ale v základu můžeš jen to co ti MS dovolí, sám nemůžeš nic, možná přenastavit barvičky Metra, to je vše. Přeji mnoho dalších úspěchů s používáním smartphone, ale ....... radši už nic. ;)
Samsung Galaxy S21 5G 128GB Phantom Gray - Spigen Liquid Air Black
Intel® Core™ i5-8300H 4GHz / Kingston 32GB DDR4 / NVIDIA® GeForce® GTX 1050 4GB / ADATA SSD 512GB / Seagate HDD 2TB - 1TB
24.5" Acer Predator XB253QGP / Acer Predator Cestus 350

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » úte 29. led 2013 17:59:31

No to je jedno...nakonec jsem se rozhodl že nahraju novou ROMku a budu doufat že to opraví ty problémy s baterkou atd a bude i nějakej bonus,jen si tím jaksi nejsem jistej a tvůrce ROM má na stránkách 2 různý návody tak nevím podle jakýho postupovat.

http://roeddie.blogspot.cz/p/vodafone-s ... -v860.html
vs. tento který je pak když stahuju ROM
http://roeddie.blogspot.cz/p/ota4.html

Takže nevím jestli mám použít ten návod z první stránky a soubory z tý druhý stránky co jsou v první polovině a nebo tu druhou která mi přijde jednodužší ale jaksi mi nefunguje viz. http://androidforum.cz/post514859.html#p514859

Daag
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC EVO 3D
Twitter: DaagCZ

Příspěvek od Daag » čtv 31. led 2013 15:57:21

Si tak trošlu připadám jako alenka v říši divů, když tě tak poslouchám... Také jsem přecházel z WM na Android a dělalo mi to dost velký problém si zvyknout. Mimo jiný na androidu neexistují aplikace které jsem používal a ani existovat nebudou, když nechci používat verze kde musím mít v telefonu ROOT (ale to odbočuji od tématu). Dle mě byl základní problém koupit si "nejlevnější variantu" to když by sis koupil WM za 2000,- tak také zjistíš, že Ti tam nic nepoběží (hol, za malé peníze nemůžeš čekat velké představení).
1) Ohledně přehrávače hudby zkus BSPlayer (je tedy dělaný pro video, ale na hudbu funguje perfektně složky také nádherně řeší).
2) Doporučuji Go Keyboard, ale je pak na zařízení, zda si pamatuje nasvtavení před vypnutím. Moje HTC si to pamatuje Dell, který jsem měl před tím ne.
3) Doporučuji "Ovládací panel pro android" výrobce APOCALIPSISX
4) Doporučuji Go Laucher (má i mód, kde vypneš skoro věechny animace a díky tomuz spoříš baterku - pokud nemáš animované pozadí)
5) Totéž Go Laucher, umí to nejen v seznamu APP, ale i na ploše, dokáže i některé APP skrýt.
6) Jediné co doopravdy offline funguje je záloha celé databáze má cca 2GB na WM byla hodně osekaná verzre cca 250MB.
7) Povypínat vše co není potřeba. Většina (dražších, ale jsou i vyjímky) droidích zařízení napájí procesor jen co potřebuje. Nejvíc žere 3G a podsvícení displaye
8) Totéž co ve 3)... Jen si proklikat nastavení
9) GoLaucher umí fotit obrazovku odkud koliv. Jinak většinou "home"+"power" buton také fotí
10) To je hodně těžké, protože droui je jakoby "uspává" přenáší v různách hladinách a většina APP po killnutí se stejně po chvíly zapne, ale GoLaucher má tuto funkci v sobě
11) Delphin, by to měl umět otázka zda bude pro Tvoje zařízení.

Spokojený? Myslím, že i bez ROM, se dá toto zvládnout. Mě tel vydrží cca 1-2,5 dne i přes zaplé 3G...
Takze tri APP a máš vše vyřešeno...
Dell Streak 5" * Samsung Galaxy mini * HTC EVO 3D

Autor tohoto vlákna
harmiczek
Nové Androidě

Příspěvek od harmiczek » ned 03. úno 2013 11:22:30

Už jsem to tak nějak všechno vyřešil,jen mam ještě jeden dotaz,existuje na Android nějaká ojebávka jak poslouchat Pandoru? Normálně jí na počítači posloucham pomocí Media Hint a když už si jí platím tak bych vcelku bral i poslouchání na telefonu což ale tak jednoduše nejde kvůli tomu že je jen pro US,proto by mě zajímalo jestli neexistuje nějaká upravená app co to bere přez proxy nebo tak něco,hledal jsem ale nic jsem nenašel tak kdyby náhodou někdo věděl.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“