Ostatní aplikaceTime Scapes focení

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
MiregSan
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: JiaYu G4S

Time Scapes focení

Příspěvek od MiregSan » pon 01. črc 2013 20:32:01

zdravím, potřeboval bych sehnat nějakou aplikaci která by vydávala jakýkoliv zvuk v určitém intervalu. Chtěl bych to použít k ovládání mého fotoaparátu při focení timescapes videí. Hodilo by se mi tam nastavovat čas třeba od 2s do 60s. zvuk může být úplně jakýkoliv protože skrz audio jack to bude ovládat malé relé které sepne ir ovladač fotoaparátu. bude to vlastně takový DIY intervalometr. chtěl jsem vyhledat nějakou aplikaci na googlu ale nevím jak ji specifikovat jinak než tímto odstsvcem textu :-D

-napadlo mě vytvořit si v PC zvukový soubor s nějakým pípnutím a pouštět to v hudebním přehrávači stále dokola. nicméně nějaká šikovná aplikace by se mi líbila více... :-D
Naposledy upravil(a) MiregSan dne úte 02. črc 2013 15:10:57, celkem upraveno 1 x.

...jsou to jen telefony...

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Re: Zvláštní aplikace

Příspěvek od don_alex » pon 01. črc 2013 20:48:36

Určitě to půjde pomocí Taskeru a možná by to zvládla i Llama (která je narozdíl od Taskeru zdarma).

Mimochodem, název tématu je opravdu excelentní...
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
MiregSan
Nové Androidě

Příspěvek od MiregSan » pon 01. črc 2013 23:17:14

llama zjišťuje pozici a na základě toho mění různá nastavení. já bych spíš potřeboval něco jako "metronom" který vadává jakýkoliv zvuk akorát s frekvencí třeba 1x/5s až třeba 1x/30s. klasický metronom je mnohem rychlejší a ty so jsem zkoušel zpomalit nejdou...

don_alex
Administrátor
Reputace: 374
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9, 512GB [SM-N960F] [Stock]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] [Stock]
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 [GT-N8000] [Stock+root]

Příspěvek od don_alex » pon 01. črc 2013 23:22:13

To není pravda, Llama umí provádět taky akce na základě nějakých podmínek. Chce to si s tím akorát chvilku hrát. :-)
A i kdyby to Llama nezvládla (což si myslím, že ne), tak to musí zvládnout Tasker. Případně jiná aplikace pro správu telefonu.
Llama určitě umí na základě nějaký podmínky spustit zvuk v přehrávači. Když si s tím pohraješ, myslím si, že by neměl být problém ji nastavit tak, aby ten zvuk spouštěla v Tebou nastavených intervalech.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2

Autor tohoto vlákna
MiregSan
Nové Androidě

Příspěvek od MiregSan » úte 02. črc 2013 13:08:03

Zkusím to, ten tasker se tváří jako dost složitá věcička tak uvidíme co poradím rozjet. Jen by mne ještě zajímalo jestli někdo nemáte změřené napětí a proud na výstupu pro sluchátka. Bude se to jistě měnit podle hlasitosti a frekvence tónu ale stačí mi to přibližně... Jakmile dám tohle všechno dohromady, bude to perfektní!

* trochu jsem investigoval a vypadá to, že na sluchátkovém výstupu by mělo být cca 30mW na kanál tedy při zhruba 1,1V to je 270mA. Nevím jestli je zde nějaký elektrotechnik nebo kutil ale třeba se ty informace někomu budou hodit.

Mým cílem je: připojit k telefonu ir dálkový ovladač který bude spouštět moji digitální zrcadlovku. po zaznění tónu v telefonu, sepne mosfetové relé spínač na dálkovém ovladači a fotoaparát vyfotí fotku. nejčastěji se používá interval cca 5s a na alespoň půl minutové video je zapotřebí 750 snímků.

EDIT:
Tak jsem to nakonec vyřešil jinak. Nejsem první člověk který by něco podobného potřeboval takže zde je výsledek. Jednoduché, funkční, levné...

http://www.wegroo.com/photoirmote/

tímto bych celou kapitolu uzavřel a považoval jí za vyřízenou...
Naposledy upravil(a) don_alex dne úte 02. črc 2013 15:29:12, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Edituj příspěvky - viz Pravidla fóra!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“