Ostatní aplikaceInfra detektor Alarm cidlo pohybu

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
SiemensLooxC550
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LG h440n
Mobil 2 / ROM: s5363

Infra detektor Alarm cidlo pohybu

Příspěvek od SiemensLooxC550 » pát 27. pro 2013 16:36:26

Zdravim
nesel by telefon pouzit jako alarm s detektorem pohybu
nevim jestli fotsk dokaze reagovati na Infra a tudiz by mohl fungovat i ve tme na teplo tela
je na to nejaka aplikace ?
Dik

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Infra detektor Alarm cidlo pohybu

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 17:02:39

Jasně a taky ti aplikace do telefonu přidá vodotrysk a promítačku :lol: Fascinuje mě, co všechno by lidi z telefonu chtěli dělat pomocí aplikace ;-) NE, kamera v mobilu opravdu neumí fungovat jako pohybové čidlo, princip je úplně jiný.
píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Dorota
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: P450
Rom: 4.1.2

Příspěvek od Dorota » pát 27. pro 2013 17:29:25

Jinak telefon jako alarm použít jde, zkus aplikaci alarm system. Ale na infra rozhodně ne.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » pát 27. pro 2013 17:58:58

ludek: No, pokud můžu jako pohybový čidlo použít obyčejnou webakmeru, tak to bezpochyby půjde i s tou v mobilu

A princip aplikace by nebyl nijak komplikovanej - aplikace by si snímala prostor před sebou. Ten obrázek by byl označen jako "výchozí". Pokud by byla zachycena změna, což pozná každej blbej soft na vyhodnococvání obrázků (například ta sranda na spojování fotek do panorama podle stejných míst ve fotkách), mobil by začal zvonit, posílat maily, smsky, nebo vibrovat... Jediný omezení by bylo v tom, že by nebylo tak citlivý jako klasický senzory pohybu a potřebovalo by to minimální světlo. Ale jinak nic nemožnýho.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

dufko
Droid
Reputace: 56
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pát 27. pro 2013 19:05:20

ludekbrno píše:Jasně a taky ti aplikace do telefonu přidá vodotrysk a promítačku :lol: Fascinuje mě, co všechno by lidi z telefonu chtěli dělat pomocí aplikace ;-) NE, kamera v mobilu opravdu neumí fungovat jako pohybové čidlo, princip je úplně jiný.
píšu z mobilu
Teba môže fascinovať teda dosť vecí, ale nechápem prečo hneď dávaš taký tón-on ti ten človek niečo urobil že z neho robíš hlupáka? Navyše si totálne mimo. Infra senzor z mobilu síce neurobíš, ale pohybový na normálnom svetle samozrejme áno.
Ako už bolo písané hore, dokáže to obyčajná webová kamera s príslušným softvérom, čiže aj mobil vďaka aplikácii.
Sám mám na firme kamerový systém, ktorý nahráva iba keď je zistený pohyb v obraze...Je to bežná funkcia.

odoslané z mobilu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 27. pro 2013 19:12:04

Vzhledem k tomu, že mě mimo jiné živí kamerové systémy a alarmy, tak školení nepotřebuju. Nicméně detekce pohybu z kamery je natolik nespolehlivá, že se dá použít jen ke spouštění záznamu, u kterého nevadí, když se občas nahodile sepne. Ale využívat to k vyhlášení poplachu nelze, nemluvě o tom, že to vyžaduje světlo, aby kamera viděla. Na spouštení poplachu je potřeba specializované pohybové čidlo, které funguje úplně jinak a telefon ho nahradit nemůže. A sorry, že mě pobaví, když někdo chce softwarově nahrazovat nezbytný hardwarový prvek :-)

P.S. tazatel dokonce výslovně uváděl, že chce detekci vyzařovaného tepla, takže doporučovat nahrazení kamerou je poněkud mimo.
píšu z mobilu
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 28. pro 2013 2:23:35

V podstate iba opakuješ čo som napísal o príspevok vyššie, ale nevadí.

Môj systém nahráva spoľahlivo za dňa i v noci, otestované to mám dôkladne.

píšem z tabletu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. pro 2013 6:56:47

V noci ti nahrává jednoduše proto, že máš kamery s vlastním IR osvětlením. Tazatel jasně požadoval funkčnost za tmy, což mobil nedokáže. Stejně tak spolehlivost je velmi relativní. Pokud se ti během noci třeba 5x na pár sekund spustí nahrávání (což je naprosto běžné, stačí, když proletí smítko prachu nebo moucha blízko kamery), tak to ničemu nevadí, prostě se ti nahraje kousek záznamu navíc a ani o tom nemusíš vědět. A to je ještě velmi dobré. Když se ti ale 5x za noc spustí alarm, který tebe nebo celý barák probudí, tak to je něco trochu jiného, přestože číslo je stejné :-) To co jsem napsal v prvním příspěvku, i když to bylo trochu ironicky, vycházelo z toho, že jsem si pořádně přečetl a pochopil zadání dotazu, což se o ostatních bohužel moc říct nedá.

píšu z mobilu

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Příspěvek od JirkaH76 » sob 28. pro 2013 10:00:09

Nic takoveho nepozadoval. Pouze se ptal, jestli kamera dokaze fungovat i v noci.
A taky nijak nedefinuje pojem "alarm". Tezko predpokladat, ze na detekci pohybu pres mobil napoji obranny raketovy system, ze.
Ale jenom ty si to pochopil spravne. Jasne. :grin:

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Příspěvek od ramon.dexter » sob 28. pro 2013 10:10:47

ludku, nejseš tak trošku grafoman? Kdo to má číst...
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Zdenpok
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Zopo C2 HTC Desire HD
Tablet: Yuandao N 101

Příspěvek od Zdenpok » sob 28. pro 2013 10:33:02

Nevím, jak vy, ale já v příspěvku čtu požadavek reakce na teplotou těla.

­   

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. pro 2013 11:09:14

ramon.dexter píše:ludku, nejseš tak trošku grafoman? Kdo to má číst...
Nikoho nenutím to číst :-) Reagoval jsem jen na to, co mi bylo vytýkáno a aby to zase někdo nepochopil blbě, mám ve zvyku vysvětlovat pokud možno podrobně.

Mám pocit, že se tady do mě pouštíte jen proto, že nesouhlasím s vaším názorem, jak všichni celníci podvádějí... Myslím ramone, že zrovna ty bys neměl, jelikož tvoje reakce na některé začátečnické dotazy jsou často ještě mnohem arogantnější.

JirkaH76:

Ptal se, jestli lze použít telefon jako alarm s detektorem pohybu a jestli kamera umí fungovat v noci na základě detekce vyzařovaného tepla. Na to jsem odpovídal, že to není možné, protože na to telefon nemá hardware. Ostatní radili věci, které to nenahradí, nejspíš tedy nepochopili dotaz.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 28. pro 2013 12:24:12

Ach, tak ešte raz a naposledy.
Všetci sme súhlasili, že z mobilu neurobí alarm s tepelným senzorom pohybu. Také bolo pôvodné zadanie.

S čím sme nesúhlasili je, že si tvrdil že mobil sa principiálne nedá použiť ako pohybový senzor - dá a celkom presne. Vyhodnotením obrazu, čo ty ale neuznávaš. Ale horšie je, že si zhodil nového člena fóra, za "hlúpu" otázku a požiadavku.

Že sa nevieme zhodnúť v jednej téme, neznamená že s tebou nebudem súhlasiť v druhej. Nemám s tým problém, problém mám s tým, keď s istotou tvrdíš že je niečo nemožné, pričom to pravda nie je.

odoslané z mobilu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. pro 2013 13:02:25

Ach jo, na rozdíl od vás jsem napsal, že tak jak si to tazatel představuje, to prostě použít nejde. Tečka. Nevím proč tam ostatní rozvíjeli teorie o detekci pohybu z obrazu, což sice je možné, ale je to mimo téma dotazu. Psal jsem jen, že k tomu by potřeboval světlo a hlavně ta detekce je nespolehlivá a náchylná k falešným poplachům. Takže není vhodná pro vyhlašování alarmu. Toť vše. A trocha ironie snad nikoho nezabije, dal jsem tam i smajlíky, aby bylo jasné, že to beru s humorem. Připadáš mi jako nějaká citlivka... ;-)

Já bych to raději ukončil, tazatel odpověď dostal hned na začátku a ten další balast ho evidentně nezajímá.

dufko
Droid

Příspěvek od dufko » sob 28. pro 2013 13:48:11

Ach jo, na rozdíl od vás jsem napsal, že tak jak si to tazatel představuje, to prostě použít nejde. Tečka. - To sme ti dali za pravdu, akurát to nechceš všimnúť

Nevím proč tam ostatní rozvíjeli teorie o detekci pohybu z obrazu, což sice je možné, ale je to mimo téma dotazu. - Pretože si to pôvodne principiálne odmietol ako nemožné. Konečne si nepriamo priznal svoj omyl (čo ti dôjde až neskôr a následne nastúpi demagógia). Že je to mimo prvotného zadania bolo jasné snáď každému okrem treba.

Poď kŕmiť trolla.

odoslané z mobilu

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » sob 28. pro 2013 14:06:48

Nevím o jakém omylu mluvíš? To co jsem odpověděl tazateli je do puntíku pravda.

píšu z mobilu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“