Ostatní aplikaceAndroid jako server

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
mlenak
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 7 lite

Android jako server

Příspěvek od mlenak » úte 14. říj 2014 7:15:07

Zdravím, mám trošku složitější požadavek na radu, ale pokusím se to stručně a hlavně srozumitelně popsat:

- současný stav: mám IP kameru v domácí síti, na kterou momentálně přistupuji z internetu (práce, telefonu, apod.). Od poskytovatele internetu mám doma pevnou IP adresu. Kamera ale neumožňuje přístup přes https port, ale pouze přes http. A to je ten problém. Kamera je otočná a poslední dobou když se občas mrknu, je pohled nastaven jinak, než jsem si ho nastavil já. Z toho důvodu mám strach, že na kameru kromě mě přistupuje i někdo jiný. Kamera bohužel neobsahuje logování, takže tam to nezjistím a jelikož se heslo odesílá v nezabezpečené formě, není asi zase takový problém ho odchytit.

- požadavek: mám u televize MINIX NEO X5 a našel jsem aplikaci Servers Ultimate pro Android. Z toho důvodu mě napadlo z téhle nenáročné krabičky bez větráků apod. udělat server v domácí síti, kterému bych přidělil současnou ip adresu kamery, abych se na server dostal z vnější sítě. Přes něj bych se pak dostal ke kameře. Akorát nevím jak na to. Je tu někdo schopnej mi to alespoň nastínit jak na to, jak nastavit aplikaci Servers Ultimate? Nebo existuje přímo nějaká aplikace na kamerový server? Anebo je můj požadavek nesmysl :-)

Moc díky za každý podnět.

esko
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: HTC Desire 500 + Umi X2+Newman K1S + Nubia Z7Mini
Mobil 2 / ROM: www.sperky4u.sk
Kontaktovat uživatele:

Re: Android jako server

Příspěvek od esko » stř 19. lis 2014 11:24:00

Odporucam na kamere neotvarat port do internetu a nechaj ju bezat len v localnej sieti,
Nasledne urobit VPN alebo PPTP tunel ktorym by si sa pripojil do vnutornej domacej siete na zaklade mena a hesla a az potom by si napr cez vnutornu IP v ramci sieti vedel pozerat info z camery. Ak si zbehly v IT tak by to nemal byt problem.

Autor tohoto vlákna
mlenak
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 7 lite

Re: Android jako server

Příspěvek od mlenak » stř 28. led 2015 15:28:01

Tak se konečně podařilo. Server jsem nakonec udělal z jednoho ze svých vysloužilých telefonů. Na MINIXu NEO nešel VPN server jaksi spustit, pořád se sám vypínal. Navíc při výpadku proudu už se MINIX sám nezapne, oproti tomu je telefon s baterkou ve výhodě. Mám pevnou ip s jedním otevřeným portem do domácí sítě, který přesměrovávám na telefon s VPN serverem. V práci se tak můžu bezpečně připojit do domácí sítě za pomocí VPN klienta a to jak z telefonu, tak i z notebooku. Konečně tak můžu mít zapojených i víc kamer a dostanu se jednodušeji na domácí cloud :) Super

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“