Ostatní aplikaceDiagnostika OBD II

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lancar
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: stř 27. lis 2013 19:34:01
Typ mobilu / ROM: nokia

Diagnostika OBD II

Příspěvek od Lancar »

Kdo máte zkušenosti, podělte se!
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Jumbo78 »

Torque je skvělá aplikace...

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
Lancar
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: stř 27. lis 2013 19:34:01
Typ mobilu / ROM: nokia

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Lancar »

Jsem rád, že je skvělá :palec: , neni to však jen "barevná hudba"? :neane:

V podstatě si hodnoty bere z řídicí jednotky, tak nechápu některé zákazníky proč to je jen hračka. Pokud programátor aplikace alespoň trošku zná problematiku požadavků motorů a celého auta, pak aplikaci nemohl udělat špatně.

Jsou naměřené hodnoty shodné s realitou (srovnatelné s profi diagnostikou)?
Dá se spotřeba PHM, konkrétmě PB, zkorigovat tak ať odpovídá reálné spotřebě LPG? A rychle pak vrátit na měrnou spotřebu BA?
Podtlak sání , snímaný čidlem podtlaku odpovídá podtlaku naměřeném opravdovou diagnostikou?
Ukazuje aplikace dlouhodobé korekce řízené čidlem klepání? A okamžité?
Dají se názvy v cifernících napsát česky?

Opravdovou recenzi jsem nenašel, jen komerční žvásty.
zil
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 02. led 2013 14:27:38
Typ mobilu / ROM: Vernee Apollo Lite
Mobil 2 / ROM: SAMSUNG Galaxy S4 mini i9095
Tablet: K107

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od zil »

Já používám několik let OBD Car Doctor. Kromě otáček motoru, teploty chladící kapaliny, teploty vzduchu nasávaného do motoru, rychlosti, spotřeby, ukazuje spoustu dalších informací v reálném čase. Umožňuje mazání chyb z ŘJ a ukládání do logů. Program je ve free nebo pro verzi a je v anj.
lubosb90
Nové Androidě
Příspěvky: 4
Registrován: stř 21. led 2015 13:22:32
Typ mobilu / ROM: Sony xperia z
Mobil 2 / ROM: Nexus 5
Tablet: Nexus 7

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od lubosb90 »

Odporucam torque najlepsia aka je pre droida Myslim ze viacere specialne zariadenia mozu zavidiet podporu protokolov a mnoztva citanycharametrov
Krepi
Androiďák!
Příspěvky: 545
Registrován: úte 22. úno 2011 18:43:18
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 128GB-4GB
Rom: 6.0.1 - MIUI 8.1

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Krepi »

Chci si pořídit diagnostiku ELM327 Bluetooth OBD2,máte s ní někdo zkušenost?
Aplikace asi Torgue Pro je zatím favorit,případně jestli víte o jiné,která je ale v češtině,tak napište.
denial
Stálý androiďák
Příspěvky: 117
Registrován: ned 20. dub 2014 14:52:26
Typ mobilu / ROM: 0

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od denial »

mate niekto overeny funkcny obd elm bluetooth modul z ebayu?
na torque wiki stranke su 3 rozne fotky a pisu, ze niektore maju kadejake problemy s kvalitou/funkcnostou ...
https://torque-bhp.com/wiki/Bluetooth_Adapters
konkretni predajcovia tam nie su; tie drahe su mimo moj rozpocet
mam teraz doma akurat usb verziu ...
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od sinco »

Mam vzhledove tento model a funguje s fabii a aplikaci torque. Uz je to moc davno co jsem to z ebay kupoval takze v historii nakupu uz neni zaznam. Dulezite je na jake auto chces ten modul pripojit. Treba se starsim oplem jsem to nerozchodil. A to jsem zkousel i soft pro windows.

http://www.ebay.com/itm/Mini-VGate-Scan ... 30&vxp=mtr
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Karlin
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 15. úno 2014 15:41:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo 750s
Rom: 1 GB RAM

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Karlin »

Ahoj našel by se někdo z okolí FM nebo OV kdo má tento bazmek (nějaky obd II adapter) a umí to rozchodit s Torque? Zařízení mám s wifi a auto Fabia 2003. Na bazmeku blikají kontrolky jak mají, telefon Levo S750 wifi ladí, akorát Torque mi ukazuje nic. Návod je jednoduchý, a PRO verzi zajistím až po rozběhnutí free verze.
Díky za info
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od roy100 »

Zkus to přes Bluetooth.
Karlin
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 15. úno 2014 15:41:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo 750s
Rom: 1 GB RAM

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Karlin »

Bluetooth se nechytá vůbec. Ta wifi jede v klidu. Dnes, zázrakem se to rozjelo. Teplota, otáčky, a ještě cosi na displeji. :D Super. Bohužel jen na chvíli :( . Už zase nic. Z toho co jsem vypozoroval, má adapter problém s protokoly a nevidí ECU. Ptá se mě, zda mám zaplé zapalování. Mám. No zatím to nevzdávám, budu to ještě zkoušet. Telefon s adapterem komunikuje, rozjet se to na chvíli rozjelo, to by v tom byl čert aby... :evil:
Karlin
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 15. úno 2014 15:41:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo 750s
Rom: 1 GB RAM

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Karlin »

Tak adapter je pouze wifi. Nainstaloval jsem nějaké jiné app co se OBD zabývají a jsou i wifi a budu zkoušet.
Karlin
Nové Androidě
Příspěvky: 15
Registrován: sob 15. úno 2014 15:41:38
Typ mobilu / ROM: Lenovo 750s
Rom: 1 GB RAM

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Karlin »

Zdar, tak se OBD adapter v autě zabydlel a Torque free spolupracuje. Spojení s ECU v 85% pokusů o připojení.
Co jsem zjistil?:
1, mnoho app na G. play nekomunikuje s mým wifi adapterem i když jsou taky wifi. Komunikuje Torque, a ScanMaster OBDII
2, asi je lepší se připojit za jízdy než na volnoběh, hned po rozjezdu.
3, naistaloval jsem app Carista a myslím, že má vliv na připojení adapteru s EKU
4, je hezké si po setmění nastavit fci aplikace odrazu na přední okno tzv. Head up display, položit foun na palubku a očkem sledovat data.
5, free verze mi ve Fabce I umožňuje sledovat otáčky, teplotu v číslech, cosi o vstupním vzduchu, zatížení motoru, rychlost, okamžitou spotřebu (spotřeba je vyšší než je určo ve skutečnosti)
6, neumím, anebo to free verze neumožňuje nastavit více parametrů auta tak, aby údaje o okamžité spotřebě odpovídaly více realitě.
7, zkouším dál a je to taková hračka ten adapter
Mates 91
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09. pro 2018 13:46:58

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od Mates 91 »

Mam ten modrej adapter a apku torque plnou verzi, vse ok a funkcni, bohuzel nefunguji informace tykajici se dpf, kvuli cemuz sem si to porizoval. Dosel sem az k tomu ze je treba vlozit nove pid, ale jak to uz je na me moc a kde ty cisla vubec sezenu nevite nekdo?
krutik66
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: čtv 04. zář 2014 19:25:46
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB ANHD 14
Mobil 2 / ROM: LG G4

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od krutik66 »

Ahoj ja si pred par dny koupil kabel na nemz pisou vag kkl for 409.1 na pc sem vag rozbehal ale napadlo me jestli je nejaka moznost spojit kabel s torque pres usb host. Kabel mam, pri spojeni skocila hlaska jestli chci usb zarizeni pouzivat s app torque ale k ecu se nepripoji. Ted si rikam jestli sem nevyhodil 300 za kabel a nemel si poridit primo obd2 bluetooth. Chci si hlavne zjistit nejaky chyby coz torque ukazuje. Ale mate nekdo zkusenosti jestli to ukazuje vse a pravdive? Mam O1 combi 1.9tdi s digi klimou a zajima me jestli to ukazuje udaje ze vsech cidel atd diky za odpovědi

       


EDIT:sem si uvedomil ze torque cte jen Řj motoru cili mi to nezjistí napr chybu ktere cidlo abs je vadne. Nebo se mylim?
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Diagnostika OBD II

Příspěvek od djmicho »

K VAG kabelu jedině VAG software a vyctes všechno.. tyhle obd2 srandy typu elm327 jsou k ničemu... torque je dobrý leda tak na nějaký rychlý skouknuti teploty, otáček atd... Kdo chce aspoň trošku pracovat s diagnózou kupuje VAG, Delphi atd...
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“