Ostatní aplikaceZdielanie nakladov na cestu autom

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Blackhawk
Droid
Reputace: 11

Zdielanie nakladov na cestu autom

Příspěvek od Blackhawk » pon 09. bře 2015 10:56:31

Ahojte, zhanam jednoduchu aplikaciu, ktora by spocitavala naklady na cestu jednotlivym ucastnikom, ktorych vozim v aute.

Vsade som nasiel iba aplikacie typu Carpooling, kde je to napojene na rozne sluzby, ktore poskytuju zdielanie ciest.

Ja hladam aplikaciu, v ktorej si rano/poobede zadam kto so mnou ide v aute a na zaklade fixnych nákladov za jednu cestu by mi po mesiaci/urcitej dobe vyhodilo kto je kolko dlzny.

Viem, ze by sa to dalo spravit v exceli, ale hladam pohodlnejsiu cestu. Stretli ste sa niekto s podobnou aplikaciou?

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zdielanie nakladov na cestu autom

Příspěvek od ludekbrno » pon 09. bře 2015 19:30:32

Nestačí ti na to kalkulačka? Náklady na 1km x ujeté km / počet cestujících? :-) Na takovou kravinu asi fakt nikdo aplikaci nedělal.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Blackhawk
Droid

Příspěvek od Blackhawk » pon 09. bře 2015 23:18:43

Ach jaj, ok, vysvetlím.
Nadstienim situáciu: počas jedného týždňa môžu v jeden deň ísť obaja spolucestujuci, na druhý deň iba jeden a na ďalší pôjde zasa iný. Týmto pádom sa nielenže mení suma na osobu, ale musí sa sledovať kto koľkokrát išiel aby som na konci mesiaca vedel spočítať ktorý cestujúci mi ma dat koľko peňazí.

Evidentne si nikdy niečo podobné nepočítal, chcel by som vidieť ako to na tej kalkulačke po jednom mesiaci spočítaš keď si nebudeš už pamätať kto koľkokrát išiel.

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » pon 09. bře 2015 23:36:23

Vidím to naozaj na excel, ale nie obyčajnú tabuľku, trochu zložitejšie vzorce...

Možno by si si svoj model vedel vložiť do aplikácie dlžníček. Je síce na zdieľanie a rátanie iných nákladov...Ale mohla by sa vytvoriť skupina jazda, do nej vložiť ľudí koľko potrebuješ a za každý deň tam napíšeš koľko komu účtuješ

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » úte 10. bře 2015 7:07:27

Blackhawk:

Aha, nevěděl jsem, že potřebuješ počítat za delší období s nepravidelným počtem osob. Pokud appku nenajdeš, tak asi ideálně spočítat náklady vždy po každé jízdě, viz. výše a zapsat a na konci měsíce už jen sečíst položky každé osoby.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
Blackhawk
Droid

Příspěvek od Blackhawk » úte 10. bře 2015 10:01:05

Nasiel som jednu apku a podla komentov to vyzera, ze asi to bude jedina apka v celom playstore, ktora sa snazi o nieco podobne ako chcem ja: https://play.google.com/store/apps/deta ... .mycarpool

Jediny problem vidim v tom, ze som este nevyzistil ako v urcitom obdobi spravit suhrn za koniec obdobia a zacat ratat naklady zasa odznova. Asi skusim napisat autorom aplikacie ci tam ta funkcia je.

dufko
Droid
Reputace: 60
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10

Příspěvek od dufko » úte 10. bře 2015 10:36:36

A ako rátaš cestovné?
1 človek zaplatí 5€
2 ľudia po 3€
3 ľudia po 2€?

Ak takýmto štýlom, tak to zvládne aj ten dlžníček. Na konci mesiaca vieš poslať v skupine mail s dlžnou sumou každej osobe a po zaplatení vyrovnáš dlh každému zvlášť

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“