Ostatní aplikacefm radio nahrává špatně 8 khz amr

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
honza31
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LTLM
Rom: Bez rootu

fm radio nahrává špatně 8 khz amr

Příspěvek od honza31 » čtv 28. kvě 2015 14:09:51

neznáte nějakou free aplikaci nahrávající fm real radio (ne internet!)

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 210
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: fm radio nahrává špatně 8 khz amr

Příspěvek od ludekbrno » čtv 28. kvě 2015 14:32:14

Co to je 8kHz AMR v nadpisu? Výstup FM rádia nahrávat nelze. Obvod FM má výstup připojen až někde na konci audio části, odkud už nelze signál zpět digitalizovat a ukládat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
honza31
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: LTLM
Rom: Bez rootu

Příspěvek od honza31 » čtv 28. kvě 2015 19:30:26

treba hw nahravani videa bylo ve formátu amr 8khz ale po instalaci apk lgcamera mohu nahrávat zvuk v aac 128kb/s to samé chci vědět zda je alternativní aplikace na interní fm přijímač ne na internetový, která nahrává například do ogg 128kb/s
Naposledy upravil(a) honza31 dne čtv 28. kvě 2015 20:48:43, celkem upraveno 1 x.

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » čtv 28. kvě 2015 19:34:24

Jelikož fm rádia jsou zapojený podle nálady, tak můžeš zkusit leda alternativní aplikaci na rádio - Spirit FM a Spirit FM2.
https://play.google.com/store/apps/deve ... =Mike+Reid
Ale stojí docela raketu.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » čtv 28. kvě 2015 23:09:45

honza31:

Pořád ten dotaz nechápu. Tobě to nějak FM nahrává, ale chtěl bys ho nahrávat jinak nebo ti to nenahrává vůbec?
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Flynne
Robot
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Flynne » pát 29. kvě 2015 6:19:29

ludekbrno píše:Výstup FM rádia nahrávat nelze. Obvod FM má výstup připojen až někde na konci audio části, odkud už nelze signál zpět digitalizovat a ukládat.
Můj telefon ale umí nahrávat FM rádio. Ukládá soubory ve formátu .ogg a přestože rekordér má možnost volby dvou záznamových kvalit v ogg a jedné v amr, pro rádio je zřejmě nastaven pevně formát ogg. Nahrávání se spouští přímo v aplikaci FM rádio, přehrávání právě nahraného lze spustit také odtamtud, anebo z aplikace Záznamník. Nahrávka je ovšem pouze monofonní.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 29. kvě 2015 6:46:25

Hmm, tak je to tam kdovíjak zbastlené. FM rádio pravděpodobně není vůbec součástí specifikací androida, takže to tam výrobci implementují jak je napadne a není to nijak standardizované. Proto je potíž s alternativními appkami na FM.

Flynne
Robot
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: myPhone Next - Stock ROM
Mobil 2 / ROM: iPhone 2G a WP HTC Radar - custom ROM Dynamics 2.0
Tablet: Prestigio Multipad PMP5780D

Příspěvek od Flynne » pát 29. kvě 2015 7:17:43

Výraz "zbastlené" mi připadá poněkud silný. Ať už je to ale udělané, jak chce, funguje to a to je důležité (i když to nepoužívám). Celkově ale záznamník jako takový je praktická věc a pro mě se stalo nejpraktičtější to, že umí nahrávat hovory a to kvalitně. Ono to zřejmě ani u nahrávání FM rádia není právnicky zcela čisté. Léta mám pocit, že veškeré přijímače, ať v MP3 přehrávačích, telefonech, diktafonech mají úmyslně nastaveno nahrávání tak, aby kvalita nahrávky byla nějak omezena, takže tam bývá šum či jiná zkreslení a nahrávka tak může sloužit spíše pro informaci než pro archivování. Proto také není standardně jakékoli nahrávání v systému android podporováno, přestože je technicky možné. A když je možné, tak to někteří výrobci využijí. Nakonec je to jakési zvýšení komfortu, což může pomoci k lepšímu prodeji jejich výrobků. Já osobně si raději koupím přístroj, který toho dost umí.
Kdysi se firma Sony (ke své škodě) bránila implementaci mp3 do svých přístrojů, protože to nebyl to nebyl jejich vynález - oni měli svůj ATRAC a mini disc, jenž se ale komerčně neprosadil a zanikl. Nakonec vzali na milost mp3, která se mezitím stala masovým formátem. A podobně to měl Panasonic s ignorováním normy DVD+, protože to byl konkurenční systém. Jejich přehrávače je neuměly přehrávat a zákazníci je proto nekupovali. Nakonec tuto normu přijali. Ale to jsem mohutně odbočil od tématu.

ludekbrno
Terminátor

Příspěvek od ludekbrno » pát 29. kvě 2015 8:15:27

Uznávám, že výraz "zbastlené" není úplně přesný. Jen jsem tím chtěl říct, že na to v androidu není standard (stejně jako na nahrávání hovorů nebo IR) a každý výrobce si to řeší po svém. Potom není moc šance, aby vývojáři vyráběli hromady aplikací, jako pro jiné běžné účely v androidu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“