Ostatní aplikace[app] Programování stavebnice robota, flowchart, PICAXE 20M2

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Pablo74
Stálý androiďák
Příspěvky: 64
Registrován: sob 09. srp 2014 21:04:12
Reputace: 11
Typ mobilu / ROM: GT-N7000

[app] Programování stavebnice robota, flowchart, PICAXE 20M2

Příspěvek od Pablo74 » čtv 06. srp 2015 8:15:54

Představuji svou aplikaci pro žáky základních (středních) škol, která se zabývá programováním robotické stavebnice firmy hses.cz. Robot je řízen jednočipovým mikroprocesorem PICAXE 20M2.

Komu je určena?
Zejména všem žákům a studentům, kteří již pracovali nebo pracují se stavebnicí robota. Může být přínosná i pro ty, kteří ještě nikdy neprogramovali; vše je názorně popsáno a vysvětleno.

Příklady programů
Robot se dá programovat i v grafickém prostředí flowchart, kdy se místo příkazů v programovacím jazyku používají srozumitelné grafické značky. To je velmi vhodné i pro naprosté začátečníky, kteří vůbec netuší, jak se do programování pustit.
V aplikaci jsou příklady programů uvedené tak, že je nejprve zadán úkol, následuje teoretický rozbor a pak konkrétní řešení programu.

Co obsahuje?
Na záložce (tab) Teorie je nezbytné teoretické minimum pro pochopení pojmů, souvislostí, postupů, atd. Vše je srozumitelně popsáno a vysvětleno. Na záložce Programy je uvedeno několik vzorových řešení jednoduchých programů - svícení LED, blikání LED, reakce na stisk tlačítka, jízda robota. Na záložce Nápověda je umístěna základní nápověda pro rychlou orientaci.

Jak vypadá?
Náhledy aplikace na Google Play:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

V čem je aplikace naprogramována?
Jedná se o hybridní aplikaci, je naprogramována s využitím frameworku Ionic ("nadstavba" nad Angularem), tj. HTML+CSS+JS; pak je převedena do apk balíčku s využitím Apache Cordova (PhoneGap).

Odkaz na stažení
Aplikace je k dispozici na Google Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... ipk.picaxe

Uvítám názory, nápady, vylepšení, postřehy, poznámky, kritiku, ...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host