Ostatní aplikacemobil je hotspot a ftp kopírování, přenos souborů PC - mobil

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
pavel1122334455
Nové Androidě
Reputace: 0

mobil je hotspot a ftp kopírování, přenos souborů PC - mobil

Příspěvek od pavel1122334455 » čtv 28. pro 2017 11:02:31

Zdravím,
potřeboval bych na PC (třeba TotalComandrem) kopírovat/přesouvat soubory z mobilu do PC (např. fotky). Ale přímo mezi PC a mobilem, nechci přes internet (třeba Google Disk).
Dokud jsem k internetu mobilem byl připojen přes wifi (k ADSL modemu) a PC kabelem k ADSL modemu, nebyl problém. Na mobilu ve správci souborů jsem pustil FTP server a z PC jsem se k mobilu připojil (FTP klientem v TotalCommadru).
Nyní PC k internetu mám připojené prostřednictvím mobilních dat, mobil je hotspot, tedy wifi v mobilu je v módu jako AP a PC je jako wifi klient.
Problém nyní je, že když je mobil v módu jako hotspot, nejde mi na mobilu spustit ftp server a já se z PC už nedostanu FTP klientem k souborům (fotkám) v mobilu.
Existuje něco, abych se z PC dostat do mobilu k souborům, když je mobil jako hotspot (tedy jako Wifi AP) a PC jako Wifi klient? Nějak nerozumím tomu, proč když na mobilu zapnu hotspot, nejde už na něm spustit ftp server, přestože je mobil a PC furt na stejném subnetu sítě.
Díky za nápad, jak v tomto režimu se dostat z PC k souborům v mobilu.
Zkoušel jsem hledat (možná špatně?), ale nenašel jsem řešení.
Pavel

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: mobil je hotspot a ftp kopírování, přenos souborů PC - mobil

Příspěvek od ludekbrno » čtv 28. pro 2017 15:15:28

Tohle řešení nemá, s tím výrobci mobilů vůbec nepočítají. Prostě v režimu hotspot funguje pouze sdílení internetu přes WiFi do dalších zařízení, nic jiného.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
pavel1122334455
Nové Androidě

Příspěvek od pavel1122334455 » čtv 28. pro 2017 17:43:18

Díky za odpověď, ale jak jsem napsal, nechápu, proč to není umožněno. Já si mobil představuji jako třeba linux se 2 síťovkama (ono to není představa, ale ve skutečnosti to tak je). První síťovka je jako rozhraní připojeno do mobilní sítě (LTE), a odtamtuť dostane přidělenou IP adresu. Mobil v režimu hotspot je defakto NAT, kterej přiděluje IP připojeným zařízením k němu přes wifi. V mém případě má mobil na rozhraní wifi IP 192.168.43.1 (/255.255.255.0). PC připojený prostřednictvím wifi získal z DHCP v mobilu např. IP 192.168.43.120. Prostě je to úplně normální a klasická síť s NATem v mobilu. A není vůbec žádnej problém, aby se na IP v mobilu (192.168.43.1) na příslušném portu pustil třeba FTP server.
Nějak mi to rozum nebere, proč to není umožněno, když na tom nic není nic složitého a ten FTP server v mobilu jinak spustit jde (ale jen v režimu, když je wifi rozhraní jako klient). Jestli to opravdu nijak nejde, je to docela škoda, že takto univerzální zařízení jako mobil, s kupou věcí v něm, třeba i s FTP serverem, nejde použít pro tento případ. Podle mne tohle je věc jen naprogramovaného systému v mobilu a nějak se mi nechce věřit, že by to nikdo neřešil, nebo takto jako já nechtěl použít a že není , nebo neexistuje nějaké schůdné řešení ....
Každopádně díky za reakci Tobě a i za případné další, třeba i od ostaních ..... ;)
Nemůžu se nějak smířit s tím, že z mobilu v tomto režimu hotspot fotky nedostanu třeba jinak, než že bych to musel tahat z mobilu přes data na net (Google Disk) a pak zpátky z netu přes mobil do PC ... . To by bylo "hrozné" řešení .... :oops:

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 28. pro 2017 17:58:18

Já tě chápu a představuju si tu funkčnost úplně stejně, ale bohužel, výrobci se rozhodli prostě jinak. Osobně si myslím, že je to z důvodu zabezpečení, aby se klient připojený k hotspotu nemohl hrabat v telefonu. Tedy v okamžiku spuštění hotspotu je telefon izolován od připojených klientů.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ZeKe
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Příspěvek od ZeKe » pát 29. pro 2017 22:23:41

Tak to zkus opačně, nainstaluj si a pusť nějakej free FTP server na PC a nějakým FTP klientem z telefonu se na něj, podle mě, dostaneš..

phone

Autor tohoto vlákna
pavel1122334455
Nové Androidě

Příspěvek od pavel1122334455 » pát 29. pro 2017 22:51:01

Jasně, to je řešení, moje chyba, měl jsem uvést hned na začátku, že preferuji pohodlné ovládání na klávesnici PC, než na mobilu. Proto se snažím nějak zprovoznit ten ftp server (nebo cokoli podobného ...) na mobilu, na kterej bych se dostal z PC (třeba TotalComadrem), obzvášť, když už je FTP server v mobilu napevno nainstalenej od výrobce. No pokud nebude jiná možnost, nic jinýho mi asi nezbyde ....

Autor tohoto vlákna
pavel1122334455
Nové Androidě

Příspěvek od pavel1122334455 » pon 01. led 2018 14:07:13

Tak ani to není řešení ... v režim hotspot na mobilu nepustím ani klienta, abych se připojil k PC na ftp server (PC s wifinou je v režimu klient, mobil je AP (hotspot); na PC beží ftp server a z mobilu se chci na ftp server připojit).
Sice to takto s jiným mobilem šlo (po potvrzení hlášky, že to nepůjde, ale s mým mobilem, kde to potřebuji, to nejde ....).
Tak pak už jen propojení kabelem přes USB, přestože PC a mobil jsou kvůli internetu propojeny vzduchen wifi .... Ách jó .....

ZeKe
Androiďák!

Příspěvek od ZeKe » pon 01. led 2018 19:59:21

Místo abych jako první vyzkoušel, zda požadovaný typ spojení náhodou neumí mnou používaný Android FTP server, radil jsem Ti cestu opačnou. Asi zbytečně.

Nuže, ku spokojenosti už mnoho let mám v mobilech pro občasné využití tento FTPServer Andrease Liebiga - https://play.google.com/store/apps/deta ... .FTPServer
Inu a tento FTP server UMÍ pracovat i v tom režimu, v kterém to potřebuješ provozovat ty, viz screenshoty:
Obrázek Obrázek

Problém by sice mohl být, že aplikace není už od 04/2014 aktualizovaná, ale pokud to funguje, tak možná není co měnit :-) Nicm0n2 netus9m, jak je to s podporou AOS 7/8, ale na mém starém HTC One M7 s AOS 5.0.2 to jede OK, a na manželčiném Huawei s nějakou verzí Androidu 6 taktéž.., tak možná zde uspěješ i ty, pokud to v novějších verzích Androidu výrobci schválně neblokují.

Zkusil jsem ještě namátkou nainstalovat FTP Server plugin pro mnou používaný správce souborů Solid Explorer https://play.google.com/store/apps/deta ... .ftpserver, a voilá, umí to taky - v popisu má "works in LAN and Access Point mode".
Takže, pokud to skutečně není zakázáno/blokováno v těch novějších verzích Android OS, tak asi jen stačilo vyzkoušet více FTP serverů z Google Play a jistě bys na funkční řešení dávno narazil :-)

Autor tohoto vlákna
pavel1122334455
Nové Androidě

Příspěvek od pavel1122334455 » úte 02. led 2018 11:36:32

Díky.
Tak pro zaslaný odkaz "FTPServer Andrease Liebiga" mi to hlásí a ni to nelze tedy najít .... :
Je nám líto, tento obsah zatím není ve vaší zemi dostupný.
Tak to jsem nevyzkoušel ...

A ten Solid Explorer jsem stáhl, jak starou, tak i novou verzi 2 i ten plugin. Nejde to. Nelze spustit FTP server.

Mám Android 6.0.1, mob. Redmi Note 3 SE

Buďto dělám něco blbě, nebo to fakt nejde, nebo to jde a já nevím jak to "někde" nastavit. Je to k vzteku, aach joo .... :(

ZeKe
Androiďák!

Příspěvek od ZeKe » čtv 04. led 2018 8:35:22

Netuším, zda FTP server addon pro Solid není třeba nějak omezen, když Solid Explorer není zakoupen. Možná jsi měl ale trial, a omezení by nemělo být žádné..

Každopádně ten FTPServer, z nějž jsou ty screenshoty výše, jsem v Solid Eploreru exportnul ze svého telefonu a dal na Uloz.to https://www.uloz.to/!tgPQoxPXE5kQ/ftpserver-2-9-1-apk
Později jsem ještě našel, že tvůrce aplikace má asi deset starších verzí, včetně té poslední, zveřejněno i na své stránce - https://sites.google.com/site/andreasli ... ftpserver/
Tak to případně můžeš ještě vyzkoušet i v té další apce.

Abychom vyloučili nefunkčnost na AOS 6, jako máš ty, chtěl jsem to zkusit v tom tethering módu i na manželčiném Huawei, ale bohužel jí na P8 lite zrovna přestalo fungovat wifi a BT. Ale čekal bych, že na 6ce to fungovat bude, takže pokud by u Tebe nefungoval ani tento druhý APK, tak už by to musela být nějaká blokace ze strany Xiaomi asi :-(

edit:
Případně možná WiFi file sharing v X-plore file manageru:
https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2272529
https://play.google.com/store/apps/deta ... mes.Xplore
http://www.lonelycatgames.com/wiki/xplore:in_web

Něco by měl umět snad i ES File Explorer:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.pop
Remote File Manager: When this feature is enabled, you can manage files on your phone from your computer

No a nakonec, když nejde FTP server, bych zkusil třeba WebDAV, nebo možná, kdyby to fungovalo, proč nevyzkoušet přístup do Androidu z PC přes Sambu?
https://play.google.com/store/apps/deta ... resh.samba
https://play.google.com/store/apps/deta ... mate.packb

Autor tohoto vlákna
pavel1122334455
Nové Androidě

Příspěvek od pavel1122334455 » pon 08. led 2018 11:33:42

Takže jsem stáhl FTPServer Andrease Liebiga z https://sites.google.com/.... a konečně úspěch, resp. server v režimu hotspot alespoň nějak chodí a lze se z TotCmd na něj ftp klienten připojit. Má to ale nějaká omezení, která znepříjemňují práci, ale aspoň že to nějak funguje. Podmínka fungování je, že v režimu hospot musím vypnout Data a teprve pak spustit FTPserver. Když Data před spuštěním nevypnu, FTPserver se nespustí na požadovaném rozhraní wlan0 na jeho IP 192.168.43.1. Po spuštění FTP serveru mohu Data zase zapnout, server dále jede, ale nejlepší Data zapnout až po ukončení serveru, protože jinak nejdou otvírat další vlákna za FTP serveru. Ale to omezení zas až tak nevadí, odkopíruruji z mobilu co potřebuji a až pak pustím Data (internet).
Další problém je, že během spuštění FTPserveru nesmí displej zhasnout a přepnout se do úsp.režimu. Když se to stane, kopírování se zastaví, dokud mobil zase neprobudím. Tohle mi nejde nikde nastavit, zakázat úsp.režim pro tento program FTPserver nepomáhá. Třeba zabudovaný FTP server v mobilu, který mi ale v tomto režimu hotspot nefunguje, má přímo v jeho nastavení "Ponechat displej aktivní" a displej pak furt svítí a mobil neusne. Něco takového mi zde schází, abych nemusel furt mobil probouzet, nebo přenastavit ručně delší dobu pro zhasnutí displeje.
Každopádně díky za radu, je vidět, že existuje FTPserver, který může běžet i v režimu hotspot.
Tu sambu jsem zkoušel, zatím krátce (druhý odkaz "Servers Ultimate Pack B", první mi nešla), ale je to komplikovanější, jak to správně nastavit, tak pak i zprovoznit z Widlí, aby to spolupracovalo. Ale kdyby se to povedlo a fungovalo to, bylo by to pohodlnější (to sdílení). Byly by zachovány vždy časy souborů a adresářů, šlo by přesouvat, atd., na rozdíl od FTP přenosu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“