Ostatní aplikaceFotka se zvukem (nikoliv video)

Moderátoři: don_alex, radegast

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ermax
Nové Androidě
Reputace: 0

Fotka se zvukem (nikoliv video)

Příspěvek od ermax » čtv 19. pro 2019 20:47:44

Věděl by někdo o aplikaci, která by suplovala režim fotoaparátu Zvuk a foto (Sound & Shot), který mají telefony Samsung (asi) od S4 po S6 (včetně jiných modelů z této doby)?

V tomto režimu dojde po vyfocení snímku k nahrání 9 vteřin zvuku, který se uloží přímo v metadatech dané fotky. Prohlédnutí (poslechnutí) následně probíhá přímo v klasické galerii, kdy po klepnutí na symbol zvuku dojde k přehrání nahraného zvuku.

Zkoušel jsem nějaké aplikace z obchodu Play. Nejblíže je asi picSpeak Camera, která ovšem padá a i když se tváří, že zvuk nahrává, nepodařilo se mi jej přehrát.

Video pro mě není řešením. Jednak je zbytečně velké, jednak není dostatečně kvalitní (ve srovnání s Xmegapixelovou fotkou) a jednak potřebuji při přehrávání zvuku sledovat daný snímek (stát při nahrávání videa na místě a nehýbat telefonem, dokud nenakecám, co potřebuji, by byla zbytečná ztráta času).

Jsem zoufalý a budu vděčný za každý nápad. Bez této funkce se zatím nedokáži obejít a tudíž nemohu nahradit dosavadní A3 jiným telefonem (což zatím není aktuální, ale jednou na to dojde a voděodolný telefon by se hodil už teď).

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Fotka se zvukem (nikoliv video)

Příspěvek od ludekbrno » pát 20. pro 2019 12:39:19

Jen pro info, ten zvuk se rozhodně neuloží v metadatech fotky. Běžné obrazové formáty nic takového neumí. Ten zvuk se v telefonu ukládá zvlášť a speciální aplikace galerie v telefonu ten zvuk podle označení přiřadí k fotce, ke které byl pořízen a přehraje. Ale kdybys takovou fotku chtěl zobrazit mimo telefon, tak žádný zvuk mít nebude.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
ermax
Nové Androidě

Příspěvek od ermax » sob 21. pro 2019 22:31:56

Podle mě je to tak, jak říkám já, protože když danou fotku se zvukem (pouze ten JPG), přesunu do jiného telefonu, který tuto funkci také podporuje, dá se zvuk přehrát i v tomto druhém telefonu. Navíc když udělám dvě fotky (na obou totéž) - jednu se zvukem, druhou bez - ta se zvukem bude mít o 0.5 - 1 MB větší velikost .

policak
Droid
Reputace: 75
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od policak » ned 22. pro 2019 9:14:52

A ta Samsung aplikace jinde nejede? Tady je archiv jednotlivých verzí https://www.apkmirror.com/apk/samsung-e ... ound-shot/
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

policak
Droid
Reputace: 75
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

Příspěvek od policak » ned 22. pro 2019 9:19:39

A pro Luďka je tady popis principu a způsoby extrakce z metadat, kdyby si chtěl doplnit vzdělání ;)
https://android.stackexchange.com/quest ... ract-sound
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.

Autor tohoto vlákna
ermax
Nové Androidě

Příspěvek od ermax » ned 22. pro 2019 11:45:36

policak píše:
ned 22. pro 2019 9:14:52
A ta Samsung aplikace jinde nejede? Tady je archiv jednotlivých verzí https://www.apkmirror.com/apk/samsung-e ... ound-shot/
Ona to není vyloženě samostatná aplikace, ale jen jeden "mód" fotoaparátu. Přiznávám ale, že o možnosti nacpat to do jiného telefonu jsem neuvažoval, protože jsem předpokládal, že to nepůjde, protože ty aplikace fotoaparátu budou různé. Schválně to vyzkouším. Děkuju za apk.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 205
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » pon 23. pro 2019 21:40:42

policak:
Jdu si doplňovat vzdělání :-) Přiznávám, že jsem netušil, že lze do metadat JPGu vecpat zvukový záznam.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Autor tohoto vlákna
ermax
Nové Androidě

Příspěvek od ermax » stř 25. pro 2019 18:01:20

ermax píše:
ned 22. pro 2019 11:45:36
policak píše:
ned 22. pro 2019 9:14:52
Ona to není vyloženě samostatná aplikace, ale jen jeden "mód" fotoaparátu. Přiznávám ale, že o možnosti nacpat to do jiného telefonu jsem neuvažoval, protože jsem předpokládal, že to nepůjde, protože ty aplikace fotoaparátu budou různé. Schválně to vyzkouším. Děkuju za apk.
Tak tudy zřejmě cesta nepovede. Je to prostě jen rozšíření aplikace Fotoaparát od Samsungu. Zkoušel jsem i nainstalovat aplikaci Fotoaparát od Samsungu, jenže starší nainstalovat nejde a novější už zase nepodporuje Sound & Shot.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“