Ostatní aplikaceAndroid telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Pokud si nejste jistí do jakékoli kategorie vložit nové vlákno, tak zde je to pravé místo. Zároveň pokud máte pocit, že zde nějaká kategorie schází, tak to hned napište Supovi

Moderátoři: don_alex, radegast, don_alex, radegast

Odpovědět
azareus
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. led 2018 22:02:08
Typ mobilu / ROM: Alcatel A5 LED

Android telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Příspěvek od azareus »

Zdravim. Som amatersky klavirista a rad by som si svoje nahravky zaznamenaval. Moje digitálne piano podporuje iba dvoj-stopové nahrávanie skladby, teda môžem si do pamäte nahrať iba dva hlasy. Viem, že existujú rôzne záležitosti pre počítače, prípadne nejaké externé nahrávače, ale to mi príde zatiaľ dosť zbytočné. Neviete niekto o obyčajnej aplikácii pre takéto niečo? Teda že by fungovala povedzme ako MIDI controller a umožnila by mi z digitálneho piana nahrávať do telefónu skladby do viacerých stôp? Teda nahrám niečo na klavíri, ďalšia stopa budú bicie, tretia stopa nejaké sláčikové nástroje atď. Existuje vôbec niečo také a je možné prepojiť vôbec piano a telefón? Rátam s nejakou redukciou - 3.5jack z klavíra a do telefónu by to išlo cez USB-C na vstupe... či som úplne mimo? Skúšal som to aj cez počítač, avšak je tam vysoká odozva, možno tak 1 sekunda, a to je nepoužiteľné na nahrávanie. Ďakujem :)
Mirdyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: sob 16. lis 2019 7:43:11
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 lite EMUI 10

Re: Android telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Příspěvek od Mirdyn »

Na 100 procent ti to na mobilu nebude fungovat stejně jako ti to nefunguje s on-board zvukovkou v počítači, prostě nestíhá proto ta odezva. Řešil jsem to s dcerou, sama si nahrává sbor.
Do PC potřebuješ kvalitní zvukovku, nejlépe do PCI, ale dělají se i kvalitní do USB 3.0. asi bude rozhodovat cena. ( já sehnal výbornou zvukovku náhodou z vyhozeného PC v hospodářském dvoře :-) Fyzicky dva (rozdělení nic neřeší) HDD nebo SSD, jeden pro běh systému a aplikací, druhý s rychlým zápisem a čtením pro hudbu. 4 Gb ram stačí.
K nahrávání používáme Audacity, je v češtině i slovenštině a zdarma.
Naposledy upravil(a) Mirdyn dne čtv 05. lis 2020 19:49:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Android telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Příspěvek od LivArt »

Jak velký soubory a s jak velkým datovým tokem to zapisuje?

azareus: Myslím, že bys musel mít klávesy s nativní podporou takové aplikace.
Mirdyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: sob 16. lis 2019 7:43:11
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 lite EMUI 10

Re: Android telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Příspěvek od Mirdyn »

Záleží na nastavení a kvalitě HW dá se vzorkovat i na 320khz při 32bit, ale standart je 44,1khz/24b na kanál při nahrávání. Datový tok je proměnlivý podle složitosti zvuku.
azareus
Nové Androidě
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. led 2018 22:02:08
Typ mobilu / ROM: Alcatel A5 LED

Re: Android telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Příspěvek od azareus »

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ono problém je ten, že je to digitálne piano (teda 70 kg váhy, rozmery ani nehovorím) a ja mám iba stolný PC s miliónom káblov na druhom konci domu. Takže tieto dva elektronické elementy neviem dostať k sebe na úroveň pol metra ani náhodou :D Preto hľadám nejakú schodnejšiu možnosť - a minule mi vybehla nejaká reklama na Androide za 15 eur, že sa to prepojí s pianom a vraj to funguje... no tak asi nič, nevadí :( Ďakujem aj tak. Skúsim teda ešte niečo hľadať...
Mirdyn
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: sob 16. lis 2019 7:43:11
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 lite EMUI 10

Re: Android telefón ako midi controller či "nahrávacie štúdio" :D

Příspěvek od Mirdyn »

Koukal jsem že dělají spoustu převodníků "midi to usb", ale nevím jestli půjdou k mobilu.
Jestli chceš jen poslouchat nahrávku a k ní přidávat stopy, tak hraj na to co slyšíš ve sluchátkách a zpožděný záznam si potom posuň na časové ose tak aby to ladilo. Nebo si to rovnou pusť třeba z mobilu do sluchátek.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní aplikace“