Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - Obecná diskuzeGalaxy S4 - Oficiální aktualizace

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od JuaNex »

Ja mam teraz verziu OJ2
Vsetko funguje perfektne
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
FiTTi
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 20. úno 2014 11:23:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23 Ultra
Tablet 2 / ROM: Lenovo TAB 2 A10-70F

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od FiTTi »

Potvrzuji, taky mi před chvílí přišla XXUHOJ2 a vše (zatím) funguje, ale nějaké změny oproti starší verzi nepozoruji...
soko.ban
Nové Androidě
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 11. lis 2010 13:47:37
Typ mobilu / ROM: SGS

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od soko.ban »

No, tahle aktualizace dorazila na es čtyřku dceři a přestalo jí po ní fungovat tlačítko zpět. Před aktualizací to sto pro fungovalo. Hard reset nepomohl.
Mám sto chutí s tím telefonem hodit o zeď.
Pls, má někdo nějakej tip jak to vyléčit?

Edit: trochu jsem browsil, provedl reset wipe cache (nebo jaxe to jmenuje), další RH, vymazal nastavení Samsung Keyboard a pořád nic.
Jsem teda extémně vytočenej.
Měl jsem S1, S2, S3, dcera má S4, manželka S3 a doma je i Tab Note Pro a se Samsungem jsem nadobro skončil. Skvělý HW, ale SW totálně na h*vno. Aktualizace choděj pozdě (na tabletu mám pořád 4.4), maj to zabugovaný a k tomu tunu crapware. Už nikdy víc.
jedufka
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. lis 2015 13:18:17
Typ mobilu / ROM: 19505

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od jedufka »

Ahojte, zavítala jsem na toto fórum s problémem ohledně poslední aktualizace na telefonu. Mám Samsung Galaxy S4 GT-190505, kupovaný v T-mobile cca 2 roky zpět, telefon šlapal jako hodinky než přišla aktualizace na android 5.0.1, to se mi začalo samo od sebe měnit nastavení zvuku a foťák mi psal chyba aplikace, tohle bych ještě překousla, ale pár dní zpět mi telefon stáhl nějakou novou aktualizaci a po té mám příšernou výdrž baterie - v telefonu mám cca 4 aplikace na fotky, používám go launcher a jinak nic, žádné programy ani aplikace. Baterka se mi začala vybíjet šílenou rychlostí. Předtím mi telefon v pohodě vydržel běžné užívání +- den, den a půl (nevím přesně vždy nabíjím přes noc), teď i když je telefon neaktivní, tak se mi vybije po necelém půl dni.. zkoušela jsem i vyměnit baterku a tou to očividně není. Ještě jsem zkusila vypnout "optimalizaci aplikací" která se mi sama od sebe zapla po aktualizaci, ale nepřijde mi to o moc lepší.

Nevíte někdo co s tím?
V případě, že bych telefon stáhla na nižší verzi androidu, která z nich je nejlepší pro S4? A jde nějak v telefonu zakázat stahování nových verzí androidu ?(plánuji telefon dát mamce, tak ať to nemusí stále odmítat)

Děkuji moc za odpovědi :)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od xanthor »

Po větší aktualizaci systému (přechod na vyšší verzi Androidu) je vhodné udělat factory reset (obnovení telefonu do továrního nastavení).
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Ahoj, nenarazil jste někdo na problém s Odinem? Respektive s USB 3.0? Mám laptop jen s těmito novými USB konektory a Odin není schopný mi najít telefon. Samozřejmě jsem v download modu a na starým počítači jsem si už flashoval ROM několikrát. Zkrátla Odin nezmodrá a nenajde mi připojené zařízení ačkoliv jsem udělal vše jak jsem měl a používám jen originál kabel :(
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od verny94 »

A máš na novém PC funkční ovladače?
Jinak klasika, jiný USB, jiný port, vypnuté procesy Kies.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Tak nakonec se to chytlo, nicméně telefon byl připojený cca 5 minut. Na starém compu to bylo do deseti vteřin...
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Tak jsem včera flashnul ROM na Lollipop 5.0.1.Romka je vcelku rychlá a v zásadě s ní nemám problém (doposud jsem měl 4.4.2 a spokojenost, jen jsem chtěl jít s dobou). Oproti Kitkatu však pozoruji zvláštní chování RAM, respektive se spouštěním některých aplikací..

Celkový výkon mi v Antutu vzrostl cca o 2k bodů (vím, to nemusí nic znamenat) avšak při spouštění některých aplikací mi přijde telefon pomalejší.
Například dialer. Na kitkatu jsem byl zvyklý, že pokud jsem ho jednou spustil, zůstal na 99% v RAM a pak při znovuspuštěnínaběhl okamžitě. Na Lollipopu se však chová zvláštně. Přestože ho mám v RAM a chci ho znovu spustit, někdy naběhne hned a někdy na něj čekám třeba 1-2 sekundy. Z dialeru vyskakuji home buttonem, tudíž zachová své nastavení, kupříkladu fitrování jen na všechny hovory.
Při znovunačtení i přes prodlevu (někdy mi to přijde jak celá věčnost) se v dialeru zachová nastavení, takže je evidentně někde v RAM, nicméně nechápu tu prodlevu. U kitkatu se znovuspustil bleskově bez prodlevy, když byl v RAM.

Setkal jste se s tím někdo?
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od xanthor »

To, že se ti dialer objeví ve stejném stavu jako jsi jej opustil, ještě neznamená, že jej systém nevyhodil z RAM. Aplikace si může uložit svůj stav těsně předtím, než přestane být viditelná (systém ji o této události informuje) a pak jej obnovit.
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Tak si na Lollipop pomalu zvykám, nicméně baterka se zdá zatím o dost horší než na KitKatu.. Dost mě štve, že mi baterku neskutečně moc žerou Služby Google. V tuhle chvíli mám na telefonu 41% baterie. Sundal jsem ho z nabíječky včera ve cca 23:00.
Služby Google mi sežraly 13% baterky a vedou žebříček ve vytížení baterky. Na druhém místě je Displej s 12% a s SOT 2h 1m 51s... Je to divný, na Kitkatu vždy vedl displej o parník, ostatní služby, systém atd.. byly minoritní. Jsem z toho kapku rozčarován. Jestli bude baterka pořád tak špatná, pak se opět a to po třetí vrátím zpět na KitKat 4.4.2.
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Tak jsem včera narazil na další problém s Lollipopem. Respektive s originálním widgetem počasí. Od včerejšího dne nedokáže widget najít aktuální polohu, a lze zadat polohu pouze ručně. Tedy že ručně vypíšu název města (třeba Plzen), nebo ho vyberu z mapy a tam mi v ČR povolí pouze Prahu.

Pokud na widget klepnu (je na widgetu hláška - Klepnutím přidejte město), pak widget hledá, GPS ikonka bliká, a nakonec systém vrátí hlášku: Aktuální poloha nebyla nalezena- na výběr odpovědi buď "Později" nebo "Opakovat" - zde ovšem se stejným efektem.

Jinak jsem GPS testoval v aplikaci HERE a tam GPS modul fungoval...takže v GPS modulu evidentně problém není. Mám ještě podezření na aplikaci Smart Manager od Samsungu, kde občas dám vymazat nepotřebná data... Je možné že by tato aplikace smazala něco potřebného pro Widget? Nevíte někdo jak to napravit, mimo Factory reset? Díky
Uživatelský avatar
cardi
Androiďák!
Příspěvky: 402
Registrován: sob 01. úno 2014 6:38:08
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S5 ETL

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od cardi »

Stahni si In-pocasi a mas klid...smart manager ti urco nesmaze nic s pocasim :)
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Tak jsem googlil a našel jsem spoustu lidí se stejným problémem. Bohužel nikde nebyl popsaný fix.

Tak jsem udělal factory reset a wipe cash a nic... Nevim co je za problém. Jdu tam hodit celou ROM znova.
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Tak jsems tím laboroval a jistil jsem, že nepomůže ani flashnout ROM. Napadla mě tedy myšlenka, že to nemusí být úplně v ROM a v mém telefonu a zkusil jsme zapnout záložní S4mini co mi běží na 4.4.2 KitKat a ejhle, stejný problém. Domnívám se tedy, že problém je na Accuweather, než v telefonech či ROM.

EDIT: tak můj předpoklad byl správný a počasí se dnešním dnem zase aktualizuje dle GPS. Problém byl evidentně na straně Accuweather ;)
Uživatelský avatar
Machy
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: úte 03. srp 2010 15:37:19
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od Machy »

Nevíte, jak to je s aktualizací na Android 5.1 pro I9505 ? Našel jsem zprávy, že by měla být, ale nikde jsem neviděl, že by ji někdo opravdu měl. Ani mě to update nenabízí. (aktuálně mám 5.0.1)
Nokia 3310 -> SE W800i -> SE W810i -> Eten M700 -> HTC Desire -> Samsung Galaxy S4
primergy
Stálý androiďák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 25. úno 2011 23:45:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 Nougat
Tablet: Sony Experia Z tablet Lollipop

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od primergy »

Obávám se, že se o aktualizaci jen mluvilo, ale ve finále se na S4 neudělala..
xmariox
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: stř 20. čer 2012 22:06:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 SM-G920F XXU5EQFC
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 GT-i9506 XXSDPL2
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 - KK 4.4.2 XXUDNL1

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od xmariox »

Taky si myslim, ze se na to vykaslali... prece jen uz jsou to 3 roky co je S4 v akci... Skoda ze nechaji ten mobil na 5.0.1, protoze ten se fakt nepodaril...:-/ Je to jako kdyz nechali S3 umrit na Androidu 4.3

Psal jsem na twitter danskeho Samsungu a nemaji informace ohledne dalsich updatu...
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od Traged »

tak je pravý čas zažít se učit rootovat a používat alternativní romky....
Zbynek
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: pát 07. srp 2009 8:54:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21
Mobil 2 / ROM: Galaxy S10

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od Zbynek »

To jsou věci, právě mi na mobilu přistála aktualizace pro S4 LTE (i9506 - ETL), ale jedná se jen opravu kritických chyb.
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od Traged »

jj má to asi 74 mb a telefon se zdá být rychlejší.
xmariox
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: stř 20. čer 2012 22:06:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 SM-G920F XXU5EQFC
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 GT-i9506 XXSDPL2
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 - KK 4.4.2 XXUDNL1

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od xmariox »

No hlavne by me zajimalo co ta aktualizace resi... uroven zabezpeceni 2015-11-01, Widget pocasi porad hazi chybu ve vecernich hodinach. Taky nechapu proc nevyhodi konecne ty appky chaton, samsung hub...
Vajíčko
Nové Androidě
Příspěvky: 16
Registrován: úte 14. úno 2012 14:46:20
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S IV - 9506

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od Vajíčko »

Mám při této aktualizaci udělat i Wipe nebo je to zbytečný?
Nechce se mi zase všechno instalovat znovu...
Traged
Účet zrušen
Příspěvky: 3856
Registrován: sob 21. srp 2010 21:57:02

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od Traged »

wipe je asi zbytečný, já jsem vracel telefon z custom rom na originál, takže to byla dost náhoda, že akorát vyšla aktualizace.
Uživatelský avatar
kamhal
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 28. říj 2010 20:11:58
Typ mobilu / ROM: S4 LTE i9506

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od kamhal »

Wipe je zbytecny. Telefon se zda o neco sviznejsi a hlavne prestal zrat baterku. Predtim jsem byl na 30% za pul dne bezneho provozu. Ted jsem byl za pul dne na 69%, takze za me dobry ;)
A to jsem si rikal, ze uz se to neda vydrzet a o vikendu si najdu cas na custom ROM :D Ono na ni casem asi taky dojde, ale nechce se mi tim ted ztracet cas :)
Uživatelský avatar
JuaNex
Robot
Příspěvky: 910
Registrován: pon 02. črc 2012 21:18:12
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 Pro

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od JuaNex »

Ja by som po experimentovani na S3 do S4 uz zrejme nedaval neoficialnu ROM, pokial budem mat S4 ako hlavny telefon. V starom S3 mam teraz sice CM13, ale to mam len zalozny telefon.
S4 mi funguje perfektne tak ako ho Samsung uz ponechal. Nemam najmensie problemy a to mam S4 uz 3 roky. Vela so zenou fotime ked napriklad niekde sme tak som jej kupil minule vianoce LG G4 a je dost paradoxne ze z mojho S4 lezu vecsinou lepsie fotky ako z G4. G4 ma celkom problemy s prepalmi a niekedy dava zvlastne farby. Ale zase niekedy da perfektnu fotku. No ked mam pevnu ruku tak z S4 vylezie vacsinou krajsia fotka.
Osobne nemam dovod menit telefon za novy. Uz som dva roky po sebe skoro kupil S6 a S7 ale vzdy som sa na to vykaslal a som spokojny aj tak [emoji2] . Mozno buduci rok S8 [emoji1]

@mobile
S4: STOCK 4.4.2 + Xposed Framework + NOVA Prime
xmariox
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: stř 20. čer 2012 22:06:57
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S6 SM-G920F XXU5EQFC
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S4 GT-i9506 XXSDPL2
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 - KK 4.4.2 XXUDNL1

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od xmariox »

Ahoj setkali jste se nekdo s touto chybou? Widget pocasi kazdy vecer ukazuje misto stavu pocasi jen Vymazat...
Přílohy
Screenshot_2016-10-01-18-35-11.png
Screenshot_2016-10-01-18-35-11.png (439.38 KiB) Zobrazeno 8096 x
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od xanthor »

Tipl bych si, že je to chyba v překladu. V angličtině tam je zřejmě clear (jasno), což ale v jiném kontextu může znamenat vyčistit nebo vymazat.
monkas
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. led 2017 18:08:59
Typ mobilu / ROM: Galaxy s4 I9505

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od monkas »

Právě se mi stáhla 468MB aktualizace - otestoval ji už někdo? A zjistil někdo nějaký rozdíl?
kuny1991
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06. úno 2017 22:05:16
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Re: Galaxy S4 - Oficiální aktualizace

Příspěvek od kuny1991 »

Zdravím, moje I9505 mi pořád předhazuje instalaci Lollipopu, kdysi jsem četl že na Lollipopu běží telefon mnohem pomaleji a baterie je na tom taky hůře. Máte někdo čerstvé info jak to vypadá s poslední verze 5.xx nebo mám zůstat dále na 4.4.2?
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S4 (I9500/I9505) - Obecná diskuze“