Samsung Galaxy S III (I9300) - Návody[NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od don_alex »

To záleží na Tobě, ideálně to, které je nejnovější. Koukni se třeba na PhilZ..

Zálohuj hlavně kontakty a SMS (kontakty na google a SMS pomocí SMS Backup & Restore). Backup celého systému umí až custom recovery.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od verny94 »

Po rootu:
Udělelej zálohu EFS.
S rootem je potom dobré používat Titanium Backup na zálohu app. SMS backup na zálohu SMS. Kontakty na Google účet.
Naposledy upravil(a) don_alex dne pon 23. čer 2014 15:05:17, celkem upraveno 1 x.
Důvod: upraveno
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od don_alex »

Ty bys měl číst :D
Root se právě snaží udělat, tedy záloha EFS padá, stejně jako Titanium Backup a podobně :D
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od verny94 »

Je psáno s rootem použij TB ;) Tudíž nečteš Ty :hehe:
Pravda EFS až po rootu :)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Wulfher
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: pát 13. led 2012 7:55:10
Typ mobilu / ROM: Huawei P20 Pro

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Wulfher »

Já se ptám z toho důvodu páč kdysi jsem dělal zálohy starých Siemensů (S45, S55, S75) a tam jsem přes program (co už nepamatuji jak se jmenuje) vybíral přesně bloky v paměti které se mají zazálohovat :-) , záloha trvala cca 40 minut :-), ale zase byl zazálohován kompletně celý telefon :D díky za rady zítra budu zase laborovat. Jinak ještě mimo téma jaké máte zkušenosti s MUIMUI ROM ? Přemýšlím, že bych přešel na tuto Romku.
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od verny94 »

Pokud myslíš MIUI tak ji má kamarád a je spokojen. ;-) Jinak můžeš pročíst MIUI sekci co zde máme :-)

Odesláno pomocí Ťama Ťunga
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Wulfher
Stálý androiďák
Příspěvky: 136
Registrován: pát 13. led 2012 7:55:10
Typ mobilu / ROM: Huawei P20 Pro

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Wulfher »

Tak díky všem za rady už jedu na Omega v58 ROM :-)
hbboy
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 28. čer 2012 9:59:54
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3
Rom: Android 4.1.2
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od hbboy »

android 4.4 na samsung s3 nevyjde, - najdu někde podrobný popis jak ho tam dostat neoficiálně. Jsem v pc zběhlý - instalace systému, crack apod. i navigace mio jsem kdysi přehrával ale tento mobil - mám evropskou distribuci android 4.3 a rád bych odkaz na přesný podrobný návod - samozřejmě další je zde hodiny vše pročítat a pak to teprve udělat.

díky za rady Novák - Havlíčkův Brod
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od bassgenerator »

bude ti to naprd nakolko taka ROM je sice portovana, nepojde ti v nej spolahlivo dost vela veci,takze by si mal zaruceny paskvil, zbytocne riesis KK.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
hbboy
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 28. čer 2012 9:59:54
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3
Rom: Android 4.1.2
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od hbboy »

ok - díky - nechám tedy 4.3 - díky měj se
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od bassgenerator »

new CWM Philz Touch
date: sun 06 Jul 2014
https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Adv ... ion/i9300/
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
hbboy
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 28. čer 2012 9:59:54
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S3
Rom: Android 4.1.2
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od hbboy »

stejně bych ten android 4.4 - chtěl zkusit - případně CM 10.1. TitanBackupem, který jsem někde četl chválí - než mobil na podzim stejně prodám.

Ale asi to bez návodu nesvedu. je tu někdo kdo by pomohl nebo přehrál soft - jezdím služebně region Praha - Brno

díky za prípadné reakce
Jakukin1
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: pon 19. lis 2012 5:20:19
Typ mobilu / ROM: SGS7 Edge
Mobil 2 / ROM: SGS3_Omega_Boefa, SGS5_O2 balast
Tablet: Google NEXUS 7 by Asus
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Jakukin1 »

Zdravim kluci,

vim, že jsem asi lama, ale potřebuju radu a po třech dnech hledání a pročítání vím stejně ho.no.. Poslední tejden (proto to řešim až ted, do ted sem se snažil hledat tady všude) mám telefon jakoby spomalenej. A to občas dost. Občas na něco kliknu (např chci vyjet z nějaké podložky a ještě galerie) a telefon vůbec nereaguje, pak naskočí domovská obrazovka a ozve se zvuk několikerého mlasknutí tlačítka. Telefon je s original ROOM-kou O2-naběhne logo O2 a pak jen nápis Samsung, ta elipsa kolem chybí (je to služebák přes ČEZ) ale už by v něm šla asi přehodit ROOM-ka, nebo do něj dát něco lepšího, ale to jsem taky studoval ale nějak se neodhodlal. Odin jsme si stahnul, ale bojim bojim, že budu bez founu. Kdyby se našel dobrovolník, co by mi s tím píchnul třebas někde v knajpě za pivko na notasu byl bych rád. Dojedu po JČ bez problémů. Taky mě napadá, že sem mockrát viděl něco na mazání RAM a dočetl se většinou, že je to blbost, že to telefon zvládá sám, ale co mazání paměti např internetu. Jako dělám u PC CCleaner. Je něco takového?
Dík moc za rady
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od pRo_lama »

Stock ROM na S3 je dosť pomalá a po čas sa úplne zahltí. To je bohužiaľ neduh S3. Tu pomôže iba custom ROM.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Jakukin1
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: pon 19. lis 2012 5:20:19
Typ mobilu / ROM: SGS7 Edge
Mobil 2 / ROM: SGS3_Omega_Boefa, SGS5_O2 balast
Tablet: Google NEXUS 7 by Asus
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Jakukin1 »

Oki díky, a takže pomůže nahrát přes Odin novou ROM? A co ROOT? Ten naskočí nahráním ROOM-ky, nebo musím pak ještě něco, Koukal jsem na videonávody a na fóru četl návod (hned na první straně ve slovenštině včetně fotek, pěkná práce) a to snad dám, akorát nevím která ROM-ka bude ta nej, aby fungovalo a abych třeba nepřišel o některý věci (mám zaplacený Sigic, Cerberus atd.). Ty ROOM-ky co jsou tu různě napsané jsou taky asi celekm laboratoř že? Kdyžtak mi pls dejte někdo odkaz kde jí stáhnu a která verze ODIN-u je pro můj mobil. Jinak asi teda postup: vyzálohuju kontakty na Kies, nebo Google, sms, konverzace, aplikace atd na Kies, pak obnova nastavení wip, nahrání ROOM-ky přes Odin, znova obnova přes "trojklik" a zas vše natahat zpět a aktualizovat?
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od verny94 »

Root se dela zvlášť. pRo_lama je nás hlavni navodář :-)
Nejstabilnější jsou samsung based ROM a bývají lépe odladěny. Dale máš AOKP a AOSP.
Odin stáhni nejnovější.
O apky nepřijdeš jsou spojeny s tvym google účtem.
Po rootu se telefonen s kies nepřipojí. ;-)

Odesláno pomocí Ťama Ťunga ;)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od don_alex »

Přes ODIN se flashuje POUZE stock ROM! Custom ROM se flashuje přes custom recovery.
ODIN budeš potřebovat na flash právě custom recovery a rootu a pro Tvůj telefon můžeš použít verzi 3.04.
Jinak asi teda postup: vyzálohuju kontakty na Kies, nebo Google, sms, konverzace, aplikace atd na Kies, pak obnova nastavení wip, nahrání ROOM-ky přes Odin, znova obnova přes "trojklik" a zas vše natahat zpět a aktualizovat?
Kontakty na KIES ne, KIES Ti je s custom ROM k ničemu. Kontakty si exportuj na Gmail, po zadaní stejného Gmail účtu do telefonu se kontakty automaticky stáhnou.
SMS zálohuj (a následně obnov) pomocí aplikace SMS Backup & Restore
Aplikace jsou vázané na Tvůj účet, tedy opět po zadání svého Gmail účtu do telefonu máš všechny appky, vč. těch už zaplacených, k dispozici v Play.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Jakukin1
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: pon 19. lis 2012 5:20:19
Typ mobilu / ROM: SGS7 Edge
Mobil 2 / ROM: SGS3_Omega_Boefa, SGS5_O2 balast
Tablet: Google NEXUS 7 by Asus
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Jakukin1 »

Ok, takže všechno no Google. Díky. Jinak s tim Odinem a Rootem je to přesně ono, člověk toho tu vyčte tolik, že se v tom ztratí a pak je v pr.. Takže stáhnu nejnovější Odin a tu "based ROM" ? Tu apku na zálohu sms chápu a už na tom pracuju. Přes ní si to vyzálohuji a pak teda nainstaluji nějakou Custom Recovery? Odkud? A přes to nainstaluji tu ROM-ku a pak vše zpět z Googlu? (pokud to chápu dobře tak stock ROM - je to základní co je v Samsungu, pak je brnad - to je od operátorů jako třeba moje současná O2, a pak je Rootnutá ROM-ka je ta custom na kterou Odin nejde použít?)
Téhle větě moc nerozumím " ODIN budeš potřebovat na flash právě custom recovery a rootu a pro Tvůj telefon můžeš použít verzi 3.04. "
Nenašla by se dobrá duše, která by mě jako deb.la nenavedla třeba po skypu ať to tu nezas.rám pro Vás blbostma? Vím, že sem lama, ale po pročtení asi milionu stran, kde jeden říká to a druhý to popře, třetí potvrdí a čtvrtý napíše, že se dá udělat jinak, už nevím ani jak se jmenuji.. Pak si přečtu, že super šlape na SIII nějaká "Omega ROM" a má tam být "kernel" a "launcher" a můžu jít spát...

Díky moc a srry..
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od don_alex »

1) zálohuješ vše potřebné, co zálohovat jde
2) stáhneš si ODIN 3.04 (ideálně na XDA nebo ode mě)
3) stáhneš si root CF-Auto-Root od Chainfire, který je určený pro tento telefon, ten poté přes ODIN flashneš (tím budeš mít root)
4) stáhneš si custom ROM dle vlastního výběru (např. už zmiňovanou Omegu, která je založená na stock ROM, takže jako stock vypadat bude; btw, stock je, jak říkáš, oficiální ROM od výrobce)
5) podle návodu u Tebou stažené custom ROM si stáhneš správné custom recovery. Pokud u té custom ROM nebude uvedeno konkrétní custom recovery, můžeš stáhnout libovolné, dle vlastního výběru (PhilZ, TWRP, CWM), samozřejmě vždy nejnovější verzi. Custom recovery poté flashneš přes ODIN do telefonu stejně jako root. Tím práce s ODINem prozatím končí.
6) podle návodu u Tebou stažené custom ROM flashneš tuto ROMku přes custom recovery do telefonu.

stock = oficiální od výrobce
custom = upravené komunitou

Jinak root můžeš mít i na stock ROM (viz bod 3), stejně tak custom ROM není jen o rootu, je to celkově upravená ROM (platí pro custom ROM založených na stock, jako je třeba OMEGA), popř. úplně jiná ROM založená např. na AOSP (třeba CM, apod.), která se vůbec stock ROM nepodobá a tedy neobsahuje ani klasické Samsung "vymoženiny".

Ještě doporučím tento rozcestník, určitě Ti hodně pomůže. Počítej ale s tím, že se jedná o celkem staré téma, tedy nepř. recovery si sežeň nejnovější (XDA)

BTW, tímto už ale dost přesahujeme rámec tohoto tématu, proto si podle toho, co jsem teď napsal, znovu vše pročti a pokud nebudeš něčemu rozumět, zeptej se v příslušném tématu.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Jakukin1
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: pon 19. lis 2012 5:20:19
Typ mobilu / ROM: SGS7 Edge
Mobil 2 / ROM: SGS3_Omega_Boefa, SGS5_O2 balast
Tablet: Google NEXUS 7 by Asus
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Jakukin1 »

Díky moc Alexi!

Jsem zas o kousek dál, v tom, že jsem z XDA-fora stáhl Odin 4.03 http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2133496 přes odkaz hore jeden zip soubor, mám i soubor CF Auto-Root (taky zip soubor) a snad zvládnu udělat přes Odin root. Pak ale nechápu.. Fakt bych to nejradši někam hodil, nebo zavezl, nebo se na to.. Dneska mi zas zamrznul šmejd, po té jednoduché záloze sms.. Omegu hledám zde na fóru, ale nevím která je dobrá, odladěná a na poslední android. Dostal jsem se na stránku od Lamy http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... a-t1663656 z témata "Zoznam najdôležitejších vecí + ako na to !!!" tak vyberu tam. Ale fakt se v tom nějak nevidim.. Ještě jedna blbost, když to nejdřív rootnu přes Odin, mohlo by to stačit na to zrychlení telefonu? Asi blbost že? Musím dát jinou ROM-ku ne? A pokud dám třeba tu Omegu, bude telefon v CZ? Nebo musím CZ doinstalovat. Koukal jsem na videa a fotonávody, ale fakt už se mi to slejvá dohromady..
tlamik
Stálý androiďák
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 17. kvě 2012 7:20:58
Typ mobilu / ROM: SGS3 CM11 M11
Tablet: 7" Android Yoga 2

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od tlamik »

Root ti na zrychlení telefonu sám o sobě nepomůže, ale můžeš zkusit zakázat nebo odinstalovat balast, který bez rootu odinstalovat nebo zakázat nejde a možná ti zpomaluje phona. Omega jistě češtinu obsahuje, sám jsem ale nezkoušel
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od don_alex »

Omega má určitě své vlákno v sekci ROM/ROOT/FW. Tam najdeš i odkaz ke stažení. A ano, je už ve výchozím stavu v češtině. ;-)

CF-Auto-Root použiješ tak, že ho v ODINu vložíš do PDA, připojíš telefon zapnutý v download módu k PC a pokud máš správně nainstalované ovladače a ODIN telefon uvidí, dáš start..

Btw, ODIN jsi na xda shánět nemusel, dal jsem Ti tu link přímo na můj download. :-D

@phablet
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
Jakukin1
Stálý androiďák
Příspěvky: 109
Registrován: pon 19. lis 2012 5:20:19
Typ mobilu / ROM: SGS7 Edge
Mobil 2 / ROM: SGS3_Omega_Boefa, SGS5_O2 balast
Tablet: Google NEXUS 7 by Asus
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Jakukin1 »

Asi úplně dostačující by pro mě bylo vykydat verzi od O2 a dát tam ofic Samsung ROm-ku. To snad nějak zvládnu podle návodu http://androidforum.cz/flash-fw-cez-pro ... 54-60.html , takže teď hledám, jak tam dát starší verzi droidu, pak teda přes Odin nahrát CZ ofic Rom-ku a pak aktualizovat na nejnovější verzi. Kdyby mi ještě někdo poradil jakou verzi si mám stáhnout, aby mi šly aktualizace, bylo to v CZ a ofic verze, bylo by to super. Když opíšu mojí verzi tak mám: Android 4.3, Verze jádra 3,0,31-2429075 dpi@DELL135"mřížka"1 KST 2014, Verze z. pásma I9300XXUGNA8. Fakt pro někoho kdo to nikdy neviděl je to mazec :D Na to jenom čtení nestačí..
Uživatelský avatar
don_alex
Administrátor
Příspěvky: 9937
Registrován: ned 26. srp 2012 16:11:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G [SM-S908B]
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 9 [SM-N960F]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7 [SM-T870]

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od don_alex »

Starší verzi nedávej, stáhni si nejnovější FW pro CZ (XEZ, konkrétně tento) a podle toho návodu, který uvádíš, flashni. Starší ROM, než je 4.3 Ti může poškodit IMEI, takže do toho se nepouštěj.
:palec: Chceš-li poděkovat, klikni na palec :palec:

SERVIS MT => Unbrick | oprava IMEI a S/N | JTAG | unlock | flash ROM | atd. <= VÍCE PŘES SZ
Moje hračky: SM-N960F [Stock] | SM-N910C [Stock] | GT-N7100 [Stock+Root] | GT-N8000 [Stock+Root] | Sony SW2
qwp
Nové Androidě
Příspěvky: 7
Registrován: stř 21. lis 2012 18:20:51
Typ mobilu / ROM: Motorola Defy+

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od qwp »

prosím o pomoc. provedl jsem root podle prvního příspěvku. vše ok. chtěl jsem nainstalovat nějaký recovery abych mohl nahrát custom room, ale to se mi již nepovedlo jelikož se mi nepodařilo najít srozumitelný návod v češtině. na xda jsem našel něco přes odin (philz touch) ale asi dělám někde chybu (možná ne přes PDA a nebo něco s tím auto reboot) a nebo nevím jak ho potom spustit. trojhmat mne dostane do připojení přes odin. zkoušel jsem i twrp ale tam jsem se nedostal nikam, u toho netuším ani jak začít.

Tak už to mám stačilo nainstalovat z obchodu [ROOT] Rashr - Flash Tool
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od Jumbo78 »

Do recovery/CWM/TWRP se dostaneš pomocí volume up + home + power.
Do download módu se dostaneš pomocí volume down + home + power.

Spíš by mne zajímalo, proč děláš něco, čemu vůbec nerozumíš? Takhle si jen něco dodrbeš. Začni spíš víc číst na fórech, ať pak nemáš problém...

Edit: chápu, že root a custom ROM jsou cool, ale pokud nevíš co děláš, můžeš si zničit telefon

@phablet ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
chambo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 13. čer 2011 16:02:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od chambo »

zdravim, ked urobim cisto root (cf root) bez instalacie custom romky, nepridem o data? resp. hladam metodu ktora mi nevymaze data v telefone.. dakujem za pomoc
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od verny94 »

Ne o data bys přijít neměl, ale záloha je jistota :)
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
chambo
Nové Androidě
Příspěvky: 17
Registrován: pon 13. čer 2011 16:02:39
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy SII

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od chambo »

dakujem, idem skusit teda :D
molak
Stálý androiďák
Příspěvky: 153
Registrován: stř 08. srp 2012 20:25:54

Re: [NÁVOD] Galaxy S III - ROOT + Recovery

Příspěvek od molak »

Zdravím,
Zkoušel jsem rootovat podle návodu (Starší verze). Naistalovala se mi appka jak cwm tak SuperSu, ale když jsem najel do Root Exploreru, tak mi telefon hlásí, že není rootlý. Když zapnu ten SuperSu, tak mi to hlásí, že mám android 4.3 a že se mu nedaří nainstalovat novější verzi. Zkoušel jsem aktualizovat přes Google Play, ale stejně mi to ta appka pořád hlásí.
Napadá někoho co s tím?
Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S III (I9300) - Návody“