PokecMarket a enabler

Moderátoři: Jacho, Moderátoři fór

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
tomaco
Stálý androiďák
Reputace: 0

Market a enabler

Příspěvek od tomaco » stř 12. led 2011 17:00:47

Zaujimalo by ma ako "funguje" market, ked si teraz kupim nejaku aplikaciu pomocou Market Enableru, ci mi ostane kupena aj po wipe, a najme ak kupim nejaku aplikaciu a nasledne ME vypnem, budu fungovat updaty? aplikacie sa viazu na imei? ak si kupim novy telefon tak tam uz asi kupene aplikacie nedam,ze?

HTC Desire Leedroid 2.3d

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Re: Market a enabler

Příspěvek od DenyKr » stř 12. led 2011 17:40:27

pokud si jednou aplikaci koupíš, zůstane ti až do doby, co vyměníš telefon - v tomto případě opravdu musíš nakupovat znovu.. Po wipe stávajícího telefonu tuto aplikaci jen znovu nainstaluješ, neplatíš ji
EDIT: pokud jsi si stáhl aplikaci, která byla zdarma například jen v USA (čili pomocí enableru např. pro USA), ale pro ČR se platí, nebudeš-li mít tento enabler i v budoucnu, aby jsi si to stáhl "jako Amík", samozřejmě ji pak musíš normálně zaplatit..

f3aR
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: HTC Wildfire - HTC Desire

Příspěvek od f3aR » stř 12. led 2011 17:45:21

A nevážou se náhodou ty zakoupené aplikace na google account - myslím, že když jsem přecházel z wildfire na desire, tak mi nakoupené aplikace určitě zůstaly, to samé, když jsem po reklamaci dostal nový desire...
Wildfire - Desire - Desire - SGS2

Case
Kyborg
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Vodafone 845 - ZTE Blade - Samsung Galaxy S
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Case » stř 12. led 2011 17:56:17

DenyKr píše:pokud si jednou aplikaci koupíš, zůstane ti až do doby, co vyměníš telefon - v tomto případě opravdu musíš nakupovat znovu.. Po wipe stávajícího telefonu tuto aplikaci jen znovu nainstaluješ, neplatíš ji
EDIT: pokud jsi si stáhl aplikaci, která byla zdarma například jen v USA (čili pomocí enableru např. pro USA), ale pro ČR se platí, nebudeš-li mít tento enabler i v budoucnu, aby jsi si to stáhl "jako Amík", samozřejmě ji pak musíš normálně zaplatit..
To jsou totální nesmysly, sorry. Koupené aplikace jsou vázány na tvůj Google účet a přenáší se na každý telefon, na kterém se přihlásíš (klidně i na několik najednou). Je úplně jedno, jestli si ji koupíš přes Market Enabler nebo bez něj a jestli ho následně znovu spustíš nebo ne - aplikace je jednou tvoje a tím se vše řeší. Market Enabler je potřeba (respektive v ČR už spíš "byl") jen k samotnému zakoupení, k ničemu jinému.
Jedinou výjimkou je pár specifických aplikací jako některé navigace, které se občas vážou na IMEI nebo na sériové číslo SD karty, ale ty se stejně obvykle nekupují přes Market.

A ten dodatek totéž - dej příklad aplikace, která "by byla zdarma v USA, ale pro ČR se platí". Toho snad, pokud se nepletu, na Android Marketu ani nejde docílit, aby stejná aplikace byla v jedné zemi placená a v druhé ne.

DenyKr
Robot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr » stř 12. led 2011 18:27:09

tak to se omlouvám, že je to vázáno na Google účet mi nedošlo..
Co se placené, vs. neplacené aplikace týče, nevím, co to bylo, no když jsem měl kdysi leedroid a přihlásil jsem se jako zákazník z USA (tuším T-mobile), našel jsem aplikaci, která byla zadarmo, no u nás byla placená.. Šlo však o zcela minimální položku, tuším nějak 16Kč.. Z toho soudím, že sem tam takových aplikací bude více ;)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“